لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 19 از 19

موضوع: رسیتال پیانوی 5 دی میناسکانیان

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بگذارید رک صحبت کنیم. اگر آقای زیمرمن (از نظر من ایشون چیزی بین انسان و فرشته هستن) و جناب آقای جواد یساری (ایشون هم در جایگاه خودشون قابل احترام هستن) همزمان کنسرتی داشته باشن مردم کدوم اجرا رو ترجیح میدن؟ چه کسی به بالادهای شوپن اهمیت میده؟ شما یک حرفه ای هستید و بسیار بیشتر از من این موارد تلخ رو تجربه کردید. شاید یک راه (فقط شاید) برای تحریک حس زیبادوستی مردممون نشون دادن اجراهایی هیجان انگیز باشه. من تقریبا به این اطمینان رسیدم که یک اجرای سطح بالا برای ایران در این مقطع هیچ کمکی نیست. بلکه این مسیر باید ذره ذره و آرام آرام طی بشه. بنده تاپیکی رو با کمک دوستان راه اندازی کرده بودیم با عنوان „[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]”. باید بگم بنده با استفاده از موضوعات مطرح شده حداقل تونستم چند نفر انگشت شمار رو (همین قدر در توانم بود) با موسیقی کلاسیک آشنا کنم. حالا شما هزاران بار برای کسی که آشنایی با موسیقی کلاسیک ندارن بهترین اجرا از کنسرتوی راخمانینف رو بزارید... به قول یکی از همکاران عزیزم، آدم با شنیدن آهنگ‌هایی که امیر گوش میده دندون درد میگیره. که البته منظور از اون آهنگها چیزی مثل کوارتت ر ماژور فرانک بوده!!! شاید از بحث اصلی در حال خارج شدن هستیم، بهرحال امیدوارم منظورم رو تونسته باشم برسونم.
    ببینید من کاملا بسیاری از صحبتهای شما رو درک میکنم و باور کنید بیش از اون چیزی که قصد بیانش رو دارید متوجه بسیاری از مسائل در بیانتون هستم...

من هم خدمتتون عرض کردم که واقعا مشکلی با آرشه پرانی ! روی کلاویه های پیانو ندارم اما ببینید مسئله اینه که هر چیزی باید در کنارش پیش بره...

اما میخوام خدمتتون عرض کنیم که این نوع جاذبه برای پذیرش به سمت موسیقی جدی به مراتب وضعیت هولناک تری رو پیش روی انسان میگذاره و واقعا بهتره که فرد اصلا چیزی از موسیقی جدی متوجه نباشه تا اینکه بخواد به این راه قدم بگذاره !

میخوام اینطور بیان کنم منظورمو , بنده خودم نمیتونم بگم که همه کتبی که در ایران درباره موسیقی کلاسیک نوشته شده مطالعه کردم اما به جرات میتونم بگم بسیاریشون رو به دقت مطالعه کردم از کتاب آثار کلیدی موسیقی اثر ژان ژاک سولی (که با ترجمه شیوای آقای مجلسی به چاپ رسیده) و درک دریافت موسیقی راجر کیمی ین تا فرم در موسیقی بین الملل علیرضا مشایخی اما هیچگاه مدعی العموم در باب عیار سنجی سبک موسیقی نبودم !

بحث من اینه که حتی در خود جامعه ایرانی هوادار موسیقی کلاسیک نوعی قشر سطحی نگر روشنفکر نما ! ظهور کرده که به مراتب خطرناکتر و هولناکتر از عموم مردمی که درکی از موسیقی ندارند , هستند !

بنده چندین بار با این افراد برخورد داشتم , افرادی که در کلمه راخمانینف و یا نوازنده های برجسته همچون هایفتز نوعی عبارت دهان پر کن پیدا کردند که باهاش هر چیزی رو میکوبند !

دیدگاهی که تنها از روزنه بسیار تنگ و کوچک تکنیک به همه قضایا نگاه میکنه و تنها اثری رو که میشناسه پیانو کنسرتوی شماره ۳ راخمانینف هستش (که البته حتی قادر نیستند میزانهای آغازین این اثر رو اجرا کنند) اما شما وقتی ازشون درباره فانتازی در اف مینور شوبرت (که برجسته ترین اثر تاریخ موسیقی برای پیانو چهار دست شناخته میشه) بپرسید ناگهان رنگ از رخساره برمیگرده !

میخوام بهتون بگم که حتی تردستی با ساز در صورتی که آگاهانه نباشه و جنبه خود نمایی (با هر لفظ خنده داری مثل بزرگترین پیانیست جهان ! ‌) میتونه اثراتی به مراتب سیاه تر داشته داشته برای مخاطبانی که به این سمت سوق میده...

درباره تاپیکتون هم بنده حتما پیگیرش هستم و انشالله به کمک هم و بقیه دوستان پستهای مفیدتری رو ایجاد میکنیم در این زمینه..

2. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

Horowitz آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    108072
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    0
    23 بار تشکر شده در 15 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

بچه هااااااااااااااا
    آقای میناسکانیان 24 دی هم تو شیراز اجراااااا میکنن
    قرار کارگاه پیانو هم بزارن ..

4. کاربران زیر از Horowitz به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

بحث جالبی بود . لطفأ در همون تاپیک „کلاسیک برای آنهایی که از کلاسیک متنفرند” این بحث رو ادامه بدید . کاری که از دستمون بر نمیاد حداقل برای خودمون این مشکلات رو ریشه یابی کنیم شاید در حد خودمون بشه کاری انجام داد . کاری مثبت.
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)