لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: فرق موسیقی کلاسیک و سایر متد ها

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض فرق موسیقی کلاسیک و سایر متد ها

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام این سوال خیلی وقت است که فکر مرا مشغول کرده، موسیقی کلاسیک دقیقا به چه نوع موسیقی گفته میشود؟

خودم در جایی خواندم که نوعی از موسیقی است که شما اجازه تغییر در آن را ندارید.

الان در جایی که مشغول تدریس هستم خیلی از پدر و مادرها به من می گویند ، تو کلاسیک درس میدهی یا ایرانی ؟ و برای همه اینطور جا افتاده که موسیقی خارجی یعنی کلاسیک و ایرانی یعنی ایرانی . ولی اگر من اشتباه نکنم ، ما موسیقی ایرانی پاپ داریم همینطور کلاسیک یا جاز. و این شامل موسیقی خارجی هم میشود.

اگر می شود قطعه ای از موسیقی ایرانی کلاسیک یا خارجی برای من نام ببرید.
    ممنون از پاسخ هاتون
    ویرایش توسط Fereshteh_Baran : Monday 22 December 2014 در ساعت 09:36 PM دلیل: اشتباه تایپی
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

2. کاربران زیر از Fereshteh_Baran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereshteh_Baran [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام این سوال خیلی وقت است که فکر مرا مشغول کرده، موسیقی کلاسیک دقیقا به چه نوع موسیقی گفته میشود؟ خودم در جایی خواندم که نوعی از موسیقی است که شما اجازه تغییر در آن را ندارید. الان در جایی که مشغول تدریس هستم خیلی از پدر و مادرها به من می گویند ، تو کلاسیک درس میدهی یا ایرانی ؟ و برای همه اینطور جا افتاده که موسیقی خارجی یعنی کلاسیک و ایرانی یعنی ایرانی . ولی اگر من اشتباه نکنم ، ما موسیقی ایرانی پاپ داریم همینطور کلاسیک یا جاز. و این شامل موسیقی خارجی هم میشود. اگر می شود قطعه ای از موسیقی ایرانی کلاسیک یا خارجی برای من نام ببرید. ممنون از پاسخ هاتون

سلام دوست گرامی من قبلا به صورت مختصر به این سوال در جای دیگه ای جواب داده بودم...

اول باید گفت عبارت کلاسیک به دو پدیده عام و خاص در موسیقی اشاره داره :

1. موسیقی کلاسیک 2. دوره کلاسیک

1. به طور عام موسیقی کلاسیک یا اونچیزی که اخیرا بسیاری از دائره المعارف های موسیقی جایگزین عبارت کلاسیک کردن : „ Western art music” یا موسیقی هنری غرب موسیقی دقیقه که تنها و تنها اهداف آهنگسازی رو دنبال میکنه :

در حقیقت موسیقی کلاسیک عبارت است از موسیقی دقیق که آهنگساز تمام نکات فنی اعم از پارتیتور نویسی و نوع ساز و تمپو و گام رو مشخص میکنه و نوازنده و رهبر ارکستر موظف به رعایت دقیقشونه..

شما در موسیقی پاپ میتونید آهنگ معروف moon river هنری منچینی رو با پیانو , گیتار و ویولون بزنید و با قاطعیت بگید که من آهنگ moon river رو نواختم !

اما شما نمیتونید سمفونی نهم بتهوون رو با یک پیانو بزنید و بگید سمفونی نهم بتهوون رو نواختم !

برای نواختن سمفونی نهم بهتوون نیاز به سابت سولی , گروه کر میکس شده , پیکولو , دو فلوت, دو ابوا , دو کلارینت بی بمل , دو باسون , یک کنتر باسون , چهار هورن در ای بمول , 2 ترومپت, 3 ترومبون , یک تیمپانی , سیمبالس , تریناگل , یک درام باس و یک ارکستر زهی شامل نوازندگان ویولن ویولا و ویلون سل دارید..

هنگامیکه تمامی سازهای فوق بر اساس پارتیتور مخصوص خودشون و در گام مشخص شده (دی مینور) با چهار تمپوی مشخص شده چهار موومان رو به طور کامل نواختند شما میتونید بگید سمفونی نهم رو شنیدید و یا رهبری کردید !
    پس همونطور که اشاره شد موسیقی کلاسیک موسیقی دقیق که اهداف آهنگساز رو دنبال میکنه.

2. اما تعریف خاص دوره کلاسیک مربوط به بازه کلاسیک یا Classical period هست که اشاره به بازه تاریخی بین سالهای 1750 تا 1820 میلادی داره.. در این دوره که سه چهره شاخص موسیقی غرب هایدن موزارت و بتهوون اساس الگو و تثبیت کننده سبکش بودن به وجود آورنده بسیاری از فرمهای کلی موسیقی هنری غرب یا موسیقی کلاسیک بود مثل سونات و سمفونی...

پس در حقیقت بازه کلاسیک دوره ای از موسیقی هنری غربه که در داخل موسیقی کلاسیک گنجونده شده...

سبک پاپ سبکیه که به خصوص بعد از جنگ جهانی دوم رش سریعی پیدا کرد که بیشتر اهداف عمومی جامعه رو با موسیقی ساده و جذاب برای سنین مختلف مردم دنبال میکنه..

موسیقی جز هم نوعی سبک وسیع در موسیقی آمریکاست که از اوخر قرن نوزدهم شکل گرفت و سبکیه که بر سیالی نوازندگی آثار به خصوص توسط نوازنده تاکید داره...

5. 4 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ممنون از توجه تون، ولی اگر می شه سوال من را یک مقدار در سطح پایین تر توضیح بدید.

ببینید مثلا ویگن ، بیشتر جاز میخونده. یا شهرام شب پره بیشتر پاپ خونده. هایده شجریان و ... گرایش به سنتی دارند، هر چند آهنگ های شاد هم خوانده اند. مثلا از آهنگ های ایرانی الهه ناز یا خوابهای طلایی و از آهنگ های خارجی for eleis, love story یا بیشتر قطعات بتهون کلاسیک هستند؟
    اگر هم سوالم خیلی کلی است ، به شما زحمت نمیدهم . تا همین قسمت هم که برای من توضیح دادید، مفید بود. ممنون
    ویرایش توسط Fereshteh_Baran : Tuesday 23 December 2014 در ساعت 10:58 AM

7. کاربران زیر از Fereshteh_Baran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereshteh_Baran [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از توجه تون، ولی اگر می شه سوال من را یک مقدار در سطح پایین تر توضیح بدید.

ببینید مثلا ویگن ، بیشتر جاز میخونده. یا شهرام شب پره بیشتر پاپ خونده. هایده شجریان و ... گرایش به سنتی دارند، هر چند آهنگ های شاد هم خوانده اند. مثلا از آهنگ های ایرانی الهه ناز یا خوابهای طلایی و از آهنگ های خارجی for eleis, love story یا بیشتر قطعات بتهون کلاسیک هستند؟
    اگر هم سوالم خیلی کلی است ، به شما زحمت نمیدهم . تا همین قسمت هم که برای من توضیح دادید، مفید بود. ممنون
    نخیر دوست گرامی جناب ویگن هم برعکس چیزی که عموم میئندارن به هیچ عنوان به سبک جز چیزی نخونده ! اگر به صورت دقیق بخوام بهتون بگم در ایران هیچ خواننده ای نداریم که به طور مشخص جز خونده باشه !

سبک جاز پایه و اساس خودش رو داره که به خصوص در زمینه پلی ریتم , سنکپ و همینطور بدهه نوازی گسترده و سیال در زمینه خوانندگی و به خصوص نوازندگی تعریف میشه..

مرحوم هایده هم گرایشی به سبک سنتی نداشتن بلکه ایشون هم پاپ میخوندند ! اصول سبک سنتی ایران هم مشخصه که با استفاده از سازهای ایرانی در دستگاه های ایرانی تعریف میشه..

نخیر آهنگهایی مثل love story و امثالهم عموما زیر گونه موسیقی فیلم هستند که اونا هم عموما توی موسیقی پاپ دسته بندی میشن چون عموما فاقد پارتیتور هستند..

همونطور که گفتم سبک موسیقی کلاسیک مشمول دقت در بیان آهنگسازه یعنی خوده آهنگساز بیان میکنه که چه چیزی با چه سازی در چه گامی وبا چه تمپویی باید نواخته بشه..

نتیجه اینکه تمامی آثار باخ هندل موزارت بتهوون شوپن مندلسون برامس شومان چایکوفسکی و... در سبک موسیقی کلاسیک هستند..

9. 3 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من در مورد سبک ها اطلاع کاملی ندارم اگر هم از ویگن به عنوان خواننده جاز یاد کردم به خاطر لقبی است که به ایشون داده شده.
    در مورد هایده هم منظورم بزمهای ایرانی بود که بعضا با ستارو ... میخواندند.
    با این حال ممنون از توضیحاتتون. سعی میکنم مطالعات بیشتری در این زمینه داشته باشم.
    ویرایش توسط Fereshteh_Baran : Tuesday 23 December 2014 در ساعت 12:33 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)