لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 17

موضوع: انتقاد شدید از بخش تار

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    61 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض انتقاد شدید از بخش تار

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام خدمت تمامی دوستان و عزیزان
    از همن ابتدا از همه عزیزان عذر خواهی میکنم ولی بنده به نوبه خودم بسیار گلایه دارم از اعضای گروه تار که همه ما چرا بدنبال مسائل ساده هستیم که چه نوع سیمی برای تار خوبه و یا چه نوع گوشی برای تار می پسندید و ساز نده تار شما چیست ولی متاسفانه هیچوقت نشده بدنبال یک مدیر با شیم تا حداقل مشکلات اساسی در نوازندگی افراد مبتدی مثل من باشه یا حداقل بتوانیم از تجربیات او بنحوه شایسته استفاده کنیم بنظ بنده چه فرقی میکنه گوشی یحیی باشه یا قنبری و یا تار با مهر هر استادی که میخواهد باشد مهم نحوه نوازندگی و پیشرفت توی نوازندگی هست بطور مثال بیاییم فکر کنیم که گوشی تمام تار ها یحیی هست و تمامی تار ها ساخت استاد یحیی حال نحوه نوازندگی مهمه هست ((بطور مثال بیاییم به تمامی افراد جامعه گواهینامه پایه یک بدهیم ولی اصل تجربه رانندگی هست که ماشین را به حرکت در میاره وگرنه شما پشت یک اتومبیل صد نوع گواهینامه بگذار ماشین یک متر هم جلو نمیره)) تور رو خدا بیایید اصولی و مفید فکر کنیم و مشکلات نوازندگانی را که تازه در این راه قدم گذاشته اند را گره گشاباشیم به امید سرافرازی تمامی عزیزان
    ارادتمند شما محمد

2. 3 کاربر برای این پست از seyyed97 تشکر کرده اند:

3. # ADS

mabbaszadegan آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    91869
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    88 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 46/0
    Given: 73/0
    میزان امتیاز
    11

سلام
    آخ گفتی دوست عزیز ، منم با هزار امید اومدم اینجا که کلی چیز یاد بگیرم اما دیدم انجمن تار هفته ای دو سه تا پست اونم در همون حد که شما فرمودی داره !
    کاش اساتید کمی همراهی میکردند و دست تازه واردایی چون منو میگرفتند :)

5. 2 کاربر برای این پست از mabbaszadegan تشکر کرده اند:

miladas آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42113
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    42
    50 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    14

منم موافقم ولي دوستان همراهي نميكنند بهتره زودتر يكي رو انتخاب كنيم؟

7. 3 کاربر برای این پست از miladas تشکر کرده اند:

mabbaszadegan آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    91869
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

جالبه هیچکدوم از ادمین های محترم ، به این اعتراض پاسخی ندادند :)
    فک کنم سر کاریم سید جان ، اینجا کسی نیست :)

9. کاربران زیر از mabbaszadegan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سلام وقت بخیر اشکال نداره سنگ در برابر صبر لعل شود من الان نزدیک دو ساله توی این سایت هستم خدا کریمه یکی پیدا میشه جواب بده

11. 2 کاربر برای این پست از seyyed97 تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

وقتی هیچکدوم از دوستان مایل به همکاری با ما نیستن، دیگه از ادمین های سایت چه انتظاری دارید دوستان عزیز

شما بچه های تار نواز خودتون باید همکاری کنید و دست به دست هم بدید تا انجمن رو فعال نگه دارید. در غیر اینصورت اگه حتی مدیر هم برای این بخش انتخاب بشه بازم فرقی نمیکنه. خودتون باید دست به کار بشید اول :)
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

13. 6 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

سلام حضور همه

پیشنهاد می کنم از بین شما عزیزان که تار می نوازید یه نفرتون که کمی وارد تره خودش داوطلب بشه تا اشکالات و ایرادهای سایر عزیزان رو رفع کنه و به سوالات پاسخ بده. اگه اتحاد و همکاریتون بیشتر باشه انشالله این مشکل حل می شه. به شرطی که خودتون بخواید عزیزان. این مسئله برای کلیه ی سازها و بخش ها صادقه.
    هوش، به ارث برده می شود، دانش، آموخته می شود، بصیرت، کسب می شود،
    اما حماقت، تا ابد ادامه می یابد!

15. 5 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

mabbaszadegan آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    91869
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درود <3
    کاملن موافقم که ما باید خودمون دست به کار بشیم ، اما چه کاری نمیدونم !
    حقیقتش من خودم تازه کارم و نمیتونم زیاد به سوالات جواب بدم !
    اما از طرفی فکر میکنم حیفه انجمن به این خوبی صرفا سوال و جواب مطرح بشه ، به نظرم ایده های نو نیاز داریم تا این یخ انجمن شکسته بشه ، نمیدونم مثلن همه رو یه قطعه کار کنیم بعد بذاریم ، یا مثلن بداهه نوازی یا هر چیز دیگه ای
    بیشتر منظورم اینه که اگه کار عملی باشه شاید استقبال بهتر باشه

شرمنده زیاد حرف زدم

17. 3 کاربر برای این پست از mabbaszadegan تشکر کرده اند:

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سلام خدمت تمامی عزیزان با تشکر از معاون کل انجمن ها و سایر دوستان از اینکه بذل توجه فرمودید در همین بخش تار دوستانی هستند که 11 سال و 8 سال مشغول نوازندگی هستند ولی چرا پیش نمی آیند نمی دانم بنده مدت دوسال هست تار کار میکنم از دست من کاری بر نمی آید و سطح نوازندگی من جوابگوی دوستان نیست والا چیز زیادی هم از مدیر گروه نمی خواهیم بنظر من هفته ای یک جلسه هم برای رفع اشکال تعیین بکنند کلاه مون رو هم میندازیم بالا ولی چه کنیم که ... ولی بازهم من نا امید نمی شوم آخه روز ی میرسه که انجمن تار هم فعال بشه و رونقی بگیره با تشکر از تمامی عزیزان ما بچه های تار نواز هنوز منتظریم ما مدیر میخواهیم

19. 3 کاربر برای این پست از seyyed97 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

دوست من، پیرو صحبت‌های هانی و لاکشمی عزیز، باید عرض کنم که، شما به حضور دوستانی با سابقه بالا اشاره فرمودید که پیشگام نمیشوند و غیره. بگذارید اونور قضیه رو هم یک نگاهی‌ بندازیم. شما برای فعال نمودن این کاربران با تجربه چه کرده اید؟ به جای ایجاد تاپیک‌های „بیاین فعال باشیم” و یا همین تاپیک „انتقاد شدید” ، فکر کنم اگر تاپیکی در جهت مشکلی‌ که در رابطه با سازتون دارید ایجاد میکردید و به اون دوستان با تجربه یه پیغام خصوصی میزدید که „آقا، بنده این تاپیک رو زدم. اگه امکانش هست یه سر بزنید و نظرتون رو بگید.” ، زودتر به نتیجه میرسیدید و احتمالا این بخش از انجمن هم یه رونقی میگرفت.

التماس دعا.

فرشاد.

مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

21. 7 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mabbaszadegan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود <3
    کاملن موافقم که ما باید خودمون دست به کار بشیم ، اما چه کاری نمیدونم ! حقیقتش من خودم تازه کارم و نمیتونم زیاد به سوالات جواب بدم !
    اما از طرفی فکر میکنم حیفه انجمن به این خوبی صرفا سوال و جواب مطرح بشه ، به نظرم ایده های نو نیاز داریم تا این یخ انجمن شکسته بشه ، نمیدونم مثلن همه رو یه قطعه کار کنیم بعد بذاریم ، یا مثلن بداهه نوازی یا هر چیز دیگه ای بیشتر منظورم اینه که اگه کار عملی باشه شاید استقبال بهتر باشه شرمنده زیاد حرف زدم
    ببینید دوست خوبم، یادگیری مجازی با یادگیری معمولی که شما می رید سر کلاس استاد و و انفرادی درس می گیرید فرق داره. به نظر من یادگیری مجازی و اینترنتی یه فرایند جمعیه یعنی تکی نمی شه اونو پیش برد. دوستمون آغازگر این تاپیک_ اشاره ی به جایی کردند و گفتن کسانی که بانجربه ترن جلو نمیان و داوطلب نمی شن! و این خیلی بده! اگه می خواید یاد بگیرید باید همه دست به دست هم بدین. شما یه خرده بلدید ، آقای ایکس یه خرده دیگه ، خانوم زِد یه کم بیشتر . پس در مجموع چنته ی شما خالی نیس منتها به این شرط که هرکس دانش خود رو ولو ناچیز و آماتوری در طبق اخلاص بذاره. وقتی هر کس هرچی بلده به اشتراک بذاره خود به خود جواب خیلی سوالات داده می شه و سوالات بیشتری هم در ذهن ایجاد می شه و همین می شه یادگیری جمعی! فک نکنید چون دو ساله می زنید یعنی شایستگی بیان اطلاعاتتون رو ندارید. به هیچ وجه اینطور نیست. شاید پیشرفت شما طی دو سال از پیشرفت مثلا من در 10 سال بیشتر باشه! آدما که یکی نیستن. پس جلو بیاید. سوالات رو همگی با کمک هم حل کنید. این جوری همون ایده های نو که خودتون اشاره کردید هم خود به خود ایجاد می شه. این بهترین راهه. فرشاد جان خیلی خوب گفتن. با پیام خصوصی زدن به هم دیگه اونا رو با خبر کنید.

23. 4 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

با درود به آقا فرشاد و دوست عزیز لاکشمی طبق فرمایشات جنابعالیان بنده در چند مورد مزاحم دوستان با سابقه و با تجربه بصورت خصوصی شده ام و دوستان کمال همکاری را داشته اند و هیچ جای گلایه نیست هر کدام راهنماییی های لازم را ارائه داده ولی جای صحبت این هست که اگه خانه ای پدر نداشته باشه نمی توان همیشه مزاحمت برای دیگران و همسایگان ایجاد نمود تا مشکلات خانه را برطرف نمود انجمن تار نیاز به یک پدر دارد نیاز به یک مدیر داره بنده به نوبه خودم اگه مواردی که مطرح بشه و اطلاعات داشته باشم به دیده منت در خدمت هستم ولی تجربه نوازندگان باسابقه چیز دیگری است بطور مثال بنده هنوز توانایی شناسایی دستگاهها و گوشه های موسیقی سنتی را ندارم و این خود بزرگترین معضل هست و راهی برای برطرف نمودن این مشکل را هم بلد نیستم حال چه کسی باید مرا راهنمایی نماید؟
    و سئوالات بسیاری که دیگر دوستان دارند با کمال تشکر از همکار راهنمایی و همدردی با این گروه و همچنین از مسئولین سایت بی نهایت سپاس گذارم از اینکه وقت گذاشتید برای بنده حقیر

25. 4 کاربر برای این پست از seyyed97 تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط seyyed97 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با درود به آقا فرشاد و دوست عزیز لاکشمی طبق فرمایشات جنابعالیان بنده در چند مورد مزاحم دوستان با سابقه و با تجربه بصورت خصوصی شده ام و دوستان کمال همکاری را داشته اند و هیچ جای گلایه نیست هر کدام راهنماییی های لازم را ارائه داده ولی جای صحبت این هست که اگه خانه ای پدر نداشته باشه نمی توان همیشه مزاحمت برای دیگران و همسایگان ایجاد نمود تا مشکلات خانه را برطرف نمود انجمن تار نیاز به یک پدر دارد نیاز به یک مدیر داره بنده به نوبه خودم اگه مواردی که مطرح بشه و اطلاعات داشته باشم به دیده منت در خدمت هستم ولی تجربه نوازندگان باسابقه چیز دیگری است بطور مثال بنده هنوز توانایی شناسایی دستگاهها و گوشه های موسیقی سنتی را ندارم و این خود بزرگترین معضل هست و راهی برای برطرف نمودن این مشکل را هم بلد نیستم حال چه کسی باید مرا راهنمایی نماید؟
    و سئوالات بسیاری که دیگر دوستان دارند با کمال تشکر از همکار راهنمایی و همدردی با این گروه و همچنین از مسئولین سایت بی نهایت سپاس گذارم از اینکه وقت گذاشتید برای بنده حقیر
    سلام مجدد دوست خوبم
    وظیفه بوده ما در خدمت شماییم.
    شما قدم اول رو برداشتید. عالیه! نگران نباشید! از بین کاربرانی که اعلام آمادگی کردن ، قطعا یکی شون بخش تار رو به فرزندی قبول خواهد کرد. یه کم صبر کنید همه چیز حله. مدیر اکثر بخش ها با داوطلب شدن خود شخص انتخاب شده.

27. 5 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز، بنده منظورم این نبود که تمام مسائل و گفتگو‌ها در پیغام خصوصی مطرح و حل و فصل بشه. اتفاقاً این راه اشتباهه. اگر اشتباه نکنم این مشکل در بخش فلوت (یا یکی‌ از بخش‌هایی‌ که مجتبی عزیز مدیریتشون رو داره) ایجاد شده بود که دوستان به جای ایجاد تاپیک، بصورت خصوصی درخواست همفکری میکردند. خوب اینجوری مشکل بین „فقط” دو نفر مطرح، و (احتمال بسیار) حل میشه و دوستان دیگه که احتمال داره به همین مشکل برخورده و یا بر بخورند، اطلاعی از نتیجه گفتگو که همانا حل مشکل است، حاصل نخواهند کرد. ولی‌ فرضاً اگر شما یکی‌ از مسائلی‌ که در آن به کمک فکری افراد با سابقه تر نیاز دارید را در انجمن به صورت تاپیک و یا ارسال در تاپیکی که به نوعی با مشکل شما در ارتباطه مطرح، و طرح شدن اون رو به افراد با سابقه در میان بگذارید، اونها هم در حد توان خودشون در مقام کمک و رفع مشکل برمیان و اینطوری دوستان دیگه هم استفاده خواهند کرد.

به هر حال اینطور که معلومه هانی عزیز احتمالا در رابطه با انتخاب مدیر بخش تار با چند نفری صحبت کرده و کسی‌ تا اینجای کار انگاری قبول نکرده. دلایلشون هم هرچی‌ که باشه قابل احترامه. پس حالا باید چکار کرد؟ در انجمن تار رو بست؟ به نظرم شما که دو ساله ساز میزنید، از تجربیات خودتون در رابطه با نحوه شروع کارتون، مواردی که استادتون بهتون گوشزد کرده، درس‌هایی‌ که یاد گرفتید و نحوه تمریناتی که برای اون دروس انجام دادید و از این قبیل را، برای دوستان تازه کار تر شرح بدید. این خودش میتونه اون „Start” ی باشه که شما و دیگران منتظرش بودید.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

29. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

mabbaszadegan آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    91869
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

سلام ودرود مجدد به تمامی دوستان
    آقا من تسلیمم ، حرف حساب جواب نداره ، من با تمام نادانسته هایم برای پیشرفت بخش تار درخدمتم ، امیدوارم بتونیم یه جون تازه به انجمن بدیم ، شاید اونوقت اهل فن هم ببینند که ما حرکت میکنیم ، بخش تار رو لایق حمایت خودشون ببینند و ما رو همراهی کنند

31. 5 کاربر برای این پست از mabbaszadegan تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط seyyed97 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

فقط در مورد اينكه دو ساله ساز ميزني و دستگاه ها رو تشخيص نمي دي مي خواستم توضيح بدم كه چيز عجيبي نيست.
    دوسال براي ياد گيري مقدمات وقت خوبيه دستگاه ها رو هم تا حداقل يك بار رديف رو كامل نزني خوب معلومه كه توي تشخيص دچار مشكل ميشي. عجله نكن بيشتر تمرين كن و از فرصتها براي گوش كردن موسيقي دستگاهي استفاده كن . مثلا به اين صورت كه يكي دو ماه فقط آلبوم هايي كه در ماهور اجرا شدند گوش كن و هر چند گوشه اي كه ازاين دستگاه بلدي بزن تا گوشت عادت كنه ...
    آیه‌های اشک من تفسیر می‌شد، بد نبود
    دل اگر از غصه خوردن سیر می‌شد، بد نبود
    شور ماتم، دشتی غم، بغض‌های اصفهان
    در بیات ترک شب تحریر می‌شد، بد نبود..

33. 2 کاربر برای این پست از danesh72 تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)