لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 72

موضوع: دروس کتاب "شیوه نی نوازی" استاد کیانی نژاد (عکس صوت ویدئو)

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    66 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط doday [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز اسکن صفحات „طریقه نفس گیری و دمیدن در ساز” رو براتون توی پست اول قرار دادم ایشالا که استفاده کنید
    در ضمن درسهای 107 تا 109 هم اسکن شده که در ادامه بقیه دروس در پست اول گذاشتم

بسیار ممنون دوست عزیز فقط سوالم این هست من صدای نی رو به روش ه بطور واضح دست باز درمی اورم ولی وقتی انگشت گذاری
    میکنم صدا ناواضح و با هوا می شود و وقتی انگشت لا و سل را تکان میدهم صدا تغییر میکند و با تکان دادن انگشتهای دیگر صدا تغییر نمیکند
    علت چیست و چگونه مشکل را برطرف کنم؟

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    103 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بسیار ممنون دوست عزیز فقط سوالم این هست من صدای نی رو به روش ه بطور واضح دست باز درمی اورم ولی وقتی انگشت گذاری
    میکنم صدا ناواضح و با هوا می شود و وقتی انگشت لا و سل را تکان میدهم صدا تغییر میکند و با تکان دادن انگشتهای دیگر صدا تغییر نمیکند
    علت اینکه در دست بسته صدای نی ناواضح و با هواست دمیدن بیش از حد هست. شما موقع دمیدن در سوراخهای „ر” و „دو” شدت دمیدن رو نسبت به سوراخهای دیگه کم کنید. مصمم نباشید که از ابتدا صدای دو سوراخ آخر قوی و شفاف باشه. کم کم و با تمرین زیاد به صدای اصلی دست بسته میرسین. در مورد سوراخهای سل و لا متوجه منظورتون نشدم که توضیحی بدم. شما منظورتون اینه که از حالت دست بسته وقتی انگشت لا یا سل رو برمیدارین صدای غیر طبیعی میده؟ یا منظورتون چیز دیگه ای بود؟

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    82166
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    0
    142 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

دوست عزیز شما شیوه درست صداسازی رو بلد نیستید برای همین به این مشکلات بر می خورید تمام مواردی رو که عرض کردید نشان از نا آشنا بودن شما با صداسازی درست هست درآمدن صدای از تمام سوراخ خای نی به صورت یکسان دقیقا وابسته به نوع صداسازی شما دارد نه زیاد و کم دمیدن در نی ، زیاد و کم دمیدن در نی قدرت صدا رو پایین و بالا و یا نوع صدا رو تغییر می دهد خواهشا دقت کنید این نوع صداسازی درست است که باعث می شه صدای تمام نت ها رو واضح داشته باشین

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

حرف شما درسته معبود جان. ولی این یه مشکل عمومی هست که اکثر کسایی که تازه نی مینوازن با اون مواجه میشن. بنده هم از این ماجرا مستثنا نبودم و اوایل کار برای درآوردن صدای „دو” خیلی مشکل داشتم. اما به مرور و با تمرین بر طرف شد. حتی این قضیه رو هم استادی که قبلا داشتم و هم آقای فردین زارعی که کلیپ هاشو گوش دادم بیان میکنن که برای سوراخ „دو” ابتدا کمتر بدمیم تا کم کم بتونیم مثل بقیه سوراخها با دمیدن مناسب صداشو ایجاد کنیم.
    شما از همون ابتدا نت „دو” یا „ر” رو مثل بقیه نت ها اجرا میکردی؟

- - - Updated - - -

درس 32 اضافه شد

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    82166
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط doday [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حرف شما درسته معبود جان. ولی این یه مشکل عمومی هست که اکثر کسایی که تازه نی مینوازن با اون مواجه میشن. بنده هم از این ماجرا مستثنا نبودم و اوایل کار برای درآوردن صدای „دو” خیلی مشکل داشتم. اما به مرور و با تمرین بر طرف شد. حتی این قضیه رو هم استادی که قبلا داشتم و هم آقای فردین زارعی که کلیپ هاشو گوش دادم بیان میکنن که برای سوراخ „دو” ابتدا کمتر بدمیم تا کم کم بتونیم مثل بقیه سوراخها با دمیدن مناسب صداشو ایجاد کنیم.
    شما از همون ابتدا نت „دو” یا „ر” رو مثل بقیه نت ها اجرا میکردی؟

- - - Updated - - -

درس 32 اضافه شد

با سلام
    بله درسته این یه مشکل هست که دامن کسایی رو می گیره که قبل اینکه نفس گیری درست رو یاد بگیرن با عجله یکراست می رن سراغ نی و حتی بدون اینکه نحوه درست دمیدن در نت های بالا (لا ، سل و فا) و نت های پایین نی (دو و ر) رو بدونن به هر صورتی می خوان ار تمام نت ها صدا در بیاد در صورتی که باید هنگام دمیدن اونم درست برای نت های پایین لب به طرف جلو کشیده بشه و برای نت های بالا لب برگرده به حالت اول - در رابطه بله بنده از اوایل صدا رو از تمام سوراخ ها در می آوردم چون همین موضوع رو رعایت می کردم در ضمن دوست من اگه یادتون باشه بنده قبلا هم گفتم همون اوایل صداسازی بنده با طول نی های بلند مثل ر کوک تمام صدا ها رو در می آوردم همین امر باعث شد صداسازیم و صدای نیم از اول قوی باشه در مورد آقای زارعی هم بنده کلیپ هاشونو نگاه کردم خوب بود ولی به بعضی از مطالب مهم اشاره نکردن مثل نحوه مدیریت صدا با لب ، استفاده از حرف پ ، تسلط به صداسازی و آشنایی گوشی با نت ها بعدش یادگیری نت ها

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    66 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/2
    میزان امتیاز
    11

علت اینکه در دست بسته صدای نی ناواضح و با هواست دمیدن بیش از حد هست. شما موقع دمیدن در سوراخهای „ر” و „دو” شدت دمیدن رو نسبت به سوراخهای دیگه کم کنید. مصمم نباشید که از ابتدا صدای دو سوراخ آخر قوی و شفاف باشه. کم کم و با تمرین زیاد به صدای اصلی دست بسته میرسین. در مورد سوراخهای سل و لا متوجه منظورتون نشدم که توضیحی بدم. شما منظورتون اینه که از حالت دست بسته وقتی انگشت لا یا سل رو برمیدارین صدای غیر طبیعی میده؟ یا منظورتون چیز دیگه ای بود؟
    دوست عزیز وقتی سوراخ سل و لا را میگیرم صدای نت درست در می اید ولی در نتهای بعدی مشکل دارم بله وقتی دمیدن رو کم میکنم یعنی شدت هوا رو کم میکنم صدای تمام نت ها در می اید ولی با هوا و ناواضح هست چگونه مشکل رو برطرف کنم کیانی نژاد هم خوب توضیح نمیده تو کلیپ تصویریش خود کیانی نژاد سیبیل داره نمیشه فرم لب و دهان رو دید خیلی خوب توضیح نمیده

- - - Updated - - -

دوستان من صدای نی رو به روش لبی یا چوپانی که عربها می نوازند دراوردم ولی صدا بسیار زیر و تیز هست و وقتی میخواهم نت بزنم فقط صدای تیزی که شبیه سوت هست از نی میاید و صدای نت نمیدهد چکار کنم که با این روش نت بزنم؟

در ضمن کسانی که میگویند روش لبی منسوخ شده من ویدیوی یک نوازنده عرب رو دیدم که تمام صداهای روش دندانی رو با روش لبی میزد
    ولی کار خیلی سختیه

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط soozney [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام
    بله درسته این یه مشکل هست که دامن کسایی رو می گیره که قبل اینکه نفس گیری درست رو یاد بگیرن با عجله یکراست می رن سراغ نی و حتی بدون اینکه نحوه درست دمیدن در نت های بالا (لا ، سل و فا) و نت های پایین نی (دو و ر) رو بدونن به هر صورتی می خوان ار تمام نت ها صدا در بیاد در صورتی که باید هنگام دمیدن اونم درست برای نت های پایین لب به طرف جلو کشیده بشه و برای نت های بالا لب برگرده به حالت اول - در رابطه بله بنده از اوایل صدا رو از تمام سوراخ ها در می آوردم چون همین موضوع رو رعایت می کردم در ضمن دوست من اگه یادتون باشه بنده قبلا هم گفتم همون اوایل صداسازی بنده با طول نی های بلند مثل ر کوک تمام صدا ها رو در می آوردم همین امر باعث شد صداسازیم و صدای نیم از اول قوی باشه در مورد آقای زارعی هم بنده کلیپ هاشونو نگاه کردم خوب بود ولی به بعضی از مطالب مهم اشاره نکردن مثل نحوه مدیریت صدا با لب ، استفاده از حرف پ ، تسلط به صداسازی و آشنایی گوشی با نت ها بعدش یادگیری نت ها
    خوشحالم این بحث رو پیگیری میکنی. در اینکه شما میگی نفس گیری و دمیدن باید صحیح انجام بشه شکی نیست منم موافقم.
    بالاخره برای بدست آوردن صدای مطلوب از نی فقط دونستن روش صحیح کافی نیست و این کار به تمرین زیادم نیاز داره، مثل خود شما که میگی با نی های مختلف کار کردی تا صدا سازیتون قوی شده. به عنوان مثال کسی که میخواد ماشین سواری یاد بگیره حتی اگه تمام اصول رو به صورت تئوری بلد باشه و هر چقدرم براش توضیح بدی بازم تا پشت فرمون نشینه و تجربه نکنه نمیتونه راننده خوبی بشه.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

دوست عزیز وقتی سوراخ سل و لا را میگیرم صدای نت درست در می اید ولی در نتهای بعدی مشکل دارم بله وقتی دمیدن رو کم میکنم یعنی شدت هوا رو کم میکنم صدای تمام نت ها در می اید ولی با هوا و ناواضح هست چگونه مشکل رو برطرف کنم کیانی نژاد هم خوب توضیح نمیده تو کلیپ تصویریش خود کیانی نژاد سیبیل داره نمیشه فرم لب و دهان رو دید خیلی خوب توضیح نمیده

- - - Updated - - -

دوستان من صدای نی رو به روش لبی یا چوپانی که عربها می نوازند دراوردم ولی صدا بسیار زیر و تیز هست و وقتی میخواهم نت بزنم فقط صدای تیزی که شبیه سوت هست از نی میاید و صدای نت نمیدهد چکار کنم که با این روش نت بزنم؟

در ضمن کسانی که میگویند روش لبی منسوخ شده من ویدیوی یک نوازنده عرب رو دیدم که تمام صداهای روش دندانی رو با روش لبی میزد
    ولی کار خیلی سختیه
    در اکثر نی ها بخصوص با نی های „فا” و „فا دیز” و „سل” که بنده تجربه کار داشتم صدای سوراخ„فا” بسیار عالی تر از بقیه است و اینجور میشه گفت که ایجاد صدای شفاف این نت زحمت کمتری داره. صدای ناصاف با تمرین زیاد به مرور کمتر و صدای نی بیشتر میشه. فقط باید حوصله و پشتکار داشت. البته علاوه بر روش صحیح دمیدن، مرغوبیت نی و شکل دهان و دندان و کام شما هم بی تاثیر نیست ولی همه اینها وقتی شما با نی اجین شدید بر طرف میشه.
    در مورد طریقه گذاشتن نی ی توضیح مختصر بدم: شما اگه مثلا نی رو نیمه راست دهان میگذارید باید همین طرف رو با لب بپوشونید تا هوا از این سمت اصلا خارج نشه. وقتی نی رو داخل دهان گذاشتین سعی کنید تمرکز کنید که تمام هوا از سمتی که بسته هست و از لبها به داخل نی پرتاب بشه مثل حالتی که حرف„پ” رو با یک طرف دهان تلفظ میکنید. نکته دوم اینکه هر چقدر دهان در سمتی که نیمه باز هست تنگ تر و دندانها فاصله کمتری داشته باشن نتیجه بهتری میشه گرفت. باید تا وقتی که همه این موراد دونه به دونه ملکه ذهن بشن جلوی آینه تمرین کرد تا اشکالات خودمونو ببینیم و بر طرف کنیم. یه نکته که خیلی مهمه و تجربه شخصیمه اینکه شما هر جا دیدید اصولی رو که به صورت تئوری یاد گرفتید رعایت نمیکنید همونجا تمرین رو متوقف و دوباره با تمرکز روی حالت صحیح، تمرین رو ادامه بدید، هیچ وقت با تمرین و حالت نوازندگی اشتباه هرچند کوچیک باشه تمرین رو ادامه ندید

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

ولی کار خیلی سختیه
    در مورد نی چوپانی بنده تجربه ای نداشتم. البته سعی کردم یاد بگیرم که فرصت تمرین زیاد نداشتم. بله به صدا در آوردن نی به صورت لبی بسیار سختتر از نی دندانی هست. البته در نی چوپانی همراه با صدای نی صدای زمزمه خود نوازنده هم همراشه و تنها صدای نی نیست.
    روش لبی چون از شفافیت بالایی بر خوردار نیست کمتر استفاده میشه و جای خودشو به روش دندانی داده البته اگه کسی بتونه از این روش همزمان با روش دندانی استفاده کنه بسیار تکنیک قشنگی هست. که تا جایی شنیدم فقط استاد حسن ناهید که کلیپش هم موجود هست از هر دو روش لبی و دندانی به طور همزمان استفاده میکردند

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    82166
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خوشحالم این بحث رو پیگیری میکنی. در اینکه شما میگی نفس گیری و دمیدن باید صحیح انجام بشه شکی نیست منم موافقم.
    بالاخره برای بدست آوردن صدای مطلوب از نی فقط دونستن روش صحیح کافی نیست و این کار به تمرین زیادم نیاز داره، مثل خود شما که میگی با نی های مختلف کار کردی تا صدا سازیتون قوی شده. به عنوان مثال کسی که میخواد ماشین سواری یاد بگیره حتی اگه تمام اصول رو به صورت تئوری بلد باشه و هر چقدرم براش توضیح بدی بازم تا پشت فرمون نشینه و تجربه نکنه نمیتونه راننده خوبی بشه.

دوست من بنده در پیام های قبلی خیلی به این نکته تاکید کردم تمرین زیاد اصلا ضامن خوب نی نوازی کردن نیست بلکه تکنیک درست حتی با کمترین تمرین اثر خودش رو نشون می ده باور کنید بنده شاید هر روز کمتر از یک ساعت تمرین داشتم ولی چون تکنیک درست رو درک کرده بودم هیچ مشکلی تو صداسازی نداشتم درصورتی که خیلیا بیشتر از 3 ساعتم تمرین دارن ولی پیشرفتی حاصل نمیشه این بر میگرده به همون درک تکنیک درست و تمرکز روی تکنیک هنگام نی نوازی بنده این روش رو به دیگران هم پیشنهاد دادم و به عینه تاثیرش رو دیدن چیزی که بنده رو آزار میده اینکه خیلی موارد و مباحث تو ذهنمه که می تونه به بقیه دوستان کمک کنه تا براحتی نی رو یاد بگیرن و این قضیه باید با یه آموزش تصویری با کیفیت ارائه بشه متاسفانه بنده دوربین خوبی ندارم که یه کلیپ آموزشی کامل و جامع از مراحل نفس گیری و تکنیک های صداسازی درست رو تهیه کرده و تو این سایت قرار بدم ولی همواره تلاش می کنم که این کار بشه به شرط اینکه دوستداران ای ساز نی نیز از این کار بنده استقبال کنند.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

خب بنده در این رابطه با شما موافق نیستم درسته که اصول نی نوازی رو باید بلد بود ولی هر کسی با توجه به دلایلی که میتونه براش وجود داشته باشه شاید نتونه از اصولی که میگین پیروی کنه. و مجبور باشه به طور تجربی تکنیک نی نوازی رو بدست بیاره و این با تمرین زیاد بدست میاد. همنطور که میدونید خیلی از اساتید نی هم به یک روش نی نوازی نمیکنن ولی هر کدوم صدای نی نوازیشون به دل میشینه.
    حس شما رو برای جا انداختن روش صحیح نی نوازی درک میکنم ولی دوست من، ما فقط میتونیم راهنمای دوستان باشیم حالا شاید کسی نتونه حتی با اینکه پیش استاد بره این روش رو یاد بگیره، یکی هم مثل شما بدون دسترسی به استاد این روش براش جا بیفته.
    اگر بخوایم روی اصول نفس گیری و صدا سازی زیاد خشک برخورد کنیم و سخت گیری کنیم کسی که تازه به این ساز علاقمند شده دلسرد میشه. چون برای یه تازه کار در آوردن صدای نی به صورت نا صحیح هم مشکله و گاهی کلافه میشه چه برسه به اینکه بخواد اصولی و با رعایت نکات این کارو بکنه. اینکه شما خودتم میگی اول با روش ناصحیح کار میکردی پس صدای ساز رو در آوردی و بعد به روش صحیح کار کردی. ولی این برای ی تازه کار شاید از ابتدا مشکل باشه. پس نباید زیاد سخت گرفت و باید از هر دری با یه تازه کار، کار کرد تا بتونه طریقه صحیح براش جا بیفته.

- - - Updated - - -

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

لینک سه قسمت از آموزش استاد کیانی نژاد رو که در سایت آپارت بود اینجا قرار دادم.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    82166
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خب بنده در این رابطه با شما موافق نیستم درسته که اصول نی نوازی رو باید بلد بود ولی هر کسی با توجه به دلایلی که میتونه براش وجود داشته باشه شاید نتونه از اصولی که میگین پیروی کنه. و مجبور باشه به طور تجربی تکنیک نی نوازی رو بدست بیاره و این با تمرین زیاد بدست میاد. همنطور که میدونید خیلی از اساتید نی هم به یک روش نی نوازی نمیکنن ولی هر کدوم صدای نی نوازیشون به دل میشینه.
    حس شما رو برای جا انداختن روش صحیح نی نوازی درک میکنم ولی دوست من، ما فقط میتونیم راهنمای دوستان باشیم حالا شاید کسی نتونه حتی با اینکه پیش استاد بره این روش رو یاد بگیره، یکی هم مثل شما بدون دسترسی به استاد این روش براش جا بیفته.
    اگر بخوایم روی اصول نفس گیری و صدا سازی زیاد خشک برخورد کنیم و سخت گیری کنیم کسی که تازه به این ساز علاقمند شده دلسرد میشه. چون برای یه تازه کار در آوردن صدای نی به صورت نا صحیح هم مشکله و گاهی کلافه میشه چه برسه به اینکه بخواد اصولی و با رعایت نکات این کارو بکنه. اینکه شما خودتم میگی اول با روش ناصحیح کار میکردی پس صدای ساز رو در آوردی و بعد به روش صحیح کار کردی. ولی این برای ی تازه کار شاید از ابتدا مشکل باشه. پس نباید زیاد سخت گرفت و باید از هر دری با یه تازه کار، کار کرد تا بتونه طریقه صحیح براش جا بیفته.

- - - Updated - - -

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم
    دوست عزیز برای چندمین بار خدمتتون عرض می کنم پیام هایی که صرفا بنده تو این سایت قرار می دم نظر خودم نیست بلکه انعکاس تجربیات اساتید مختلف هست که شما می فرمایید.
    خیلی ساده هست کسی که از اصول درست هر کاری پیروی نکنه در یادگیری همون کار هم به مشکل میخوره و هم خیلی طول می کشه که به سطحی که می خواد برسه و حتی روش غلط رو یاد بگیره تمام این اصولی که اساتید روی آن تاکید دارند که یکیشم استاد کیانی نژاد هستش همه در راستای درست و سریعتر یاد گرفتن نی نوازی هستش والا اجباری نیست.
    و شما در حقیقت با اصول اساتید موافق نیستید نه حرف بنده چون بنده با اینکه می تونم نظرات خودم رو القا کنم ولی حرف اساتید به جاتره
    ببینید بنده تا الان با خیلی از نی نوازان تازه کار تلفنی ارتباط داشتم به واقع مشکل همه اونا سردرگمی در صداسازی بوده و ضمن اینکه تمرین زیادی داشتن چون اصول کار رو نمی دونستن حتی بعد از 2 سال تمرین همچنان پیشرفتی نداشتن این ینی خلاف حرف شما رو نشون میده چیزی که روی نی نوازی خود بنده نیز اثبات شد تا زمانی که اصول درست صداسازی رو نمی دونستم تغییری در سطح نی نوازی خودن نمی دیدم ولی فقط با دیدن کلیپ استاد کیانی نژاد اصول درست رو یاد گرفتم و تغییرات رو به عینه در صداسازی نی نوازیم دیدم در مورد اینکه می فرمایید سخت گیری دوست من خود نی ساز سختی هست پس سهل شمردن این ساز در یادگیری به بنبست خوردن هستش پس کسی که می خواد یاد بگیره خودش باید سخت گیری کنه و وابسته به خودش هست در ضمن بنده اصول رو می گم سخت گیری به شدت کار کردن و نحوه کار کردن روی اصول درست هستش .
    تمام اصولی که روی آن تاکید می شود برای کسی نیست که حتی صدای نی رو نتونسته در بیاره بلکه به افرادی گفته می شود که تونستن صدای نی رو دربیارن حالا باید رو به جلو حرکت کنن
    اگه تو پست های دیگه نگاهی بیاندازید بنده حتی سری های مختلف برای نی نوازی رو گذاشتم که 4 نوع سری مختلف برای نی نوازی هستش تمام این کارها به سهل و آسان کردن نی نوازی برای دوستان هست نه سخت گیری که هر کسی نسبت به فیزیک دندان و دهانی خودش با هر کدام از سری ها راحتر باشه می تونه استفاده کنه
    این رو هم عرض کنم دوست من بنده به غیر ای سایت با دوستان تلفنی ارتباط دارم و تمام اثرات این اصول رو که بهشون گفتم به عینه دیدن و تشکر کردن با اینکه فقط کمتر تمرین روش انجام دادن ولی بسیار راضی بودن تمرین زیاد بدون اصول مثل این هست که توی یه هزار تو باشی و راه را بلد نباشی و ندونی هر راهی به کجا می رسه و اخرشم کلافه بشی و کلا بی خیال نی نوازی در صورتی که با دونستن روش و راه درست با کمترین تمرین به بیشترین سطح می رسی

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط soozney [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز برای چندمین بار خدمتتون عرض می کنم پیام هایی که صرفا بنده تو این سایت قرار می دم نظر خودم نیست بلکه انعکاس تجربیات اساتید مختلف هست که شما می فرمایید.
    خیلی ساده هست کسی که از اصول درست هر کاری پیروی نکنه در یادگیری همون کار هم به مشکل میخوره و هم خیلی طول می کشه که به سطحی که می خواد برسه و حتی روش غلط رو یاد بگیره تمام این اصولی که اساتید روی آن تاکید دارند که یکیشم استاد کیانی نژاد هستش همه در راستای درست و سریعتر یاد گرفتن نی نوازی هستش والا اجباری نیست.
    و شما در حقیقت با اصول اساتید موافق نیستید نه حرف بنده چون بنده با اینکه می تونم نظرات خودم رو القا کنم ولی حرف اساتید به جاتره
    ببینید بنده تا الان با خیلی از نی نوازان تازه کار تلفنی ارتباط داشتم به واقع مشکل همه اونا سردرگمی در صداسازی بوده و ضمن اینکه تمرین زیادی داشتن چون اصول کار رو نمی دونستن حتی بعد از 2 سال تمرین همچنان پیشرفتی نداشتن این ینی خلاف حرف شما رو نشون میده چیزی که روی نی نوازی خود بنده نیز اثبات شد تا زمانی که اصول درست صداسازی رو نمی دونستم تغییری در سطح نی نوازی خودن نمی دیدم ولی فقط با دیدن کلیپ استاد کیانی نژاد اصول درست رو یاد گرفتم و تغییرات رو به عینه در صداسازی نی نوازیم دیدم در مورد اینکه می فرمایید سخت گیری دوست من خود نی ساز سختی هست پس سهل شمردن این ساز در یادگیری به بنبست خوردن هستش پس کسی که می خواد یاد بگیره خودش باید سخت گیری کنه و وابسته به خودش هست در ضمن بنده اصول رو می گم سخت گیری به شدت کار کردن و نحوه کار کردن روی اصول درست هستش .
    تمام اصولی که روی آن تاکید می شود برای کسی نیست که حتی صدای نی رو نتونسته در بیاره بلکه به افرادی گفته می شود که تونستن صدای نی رو دربیارن حالا باید رو به جلو حرکت کنن
    اگه تو پست های دیگه نگاهی بیاندازید بنده حتی سری های مختلف برای نی نوازی رو گذاشتم که 4 نوع سری مختلف برای نی نوازی هستش تمام این کارها به سهل و آسان کردن نی نوازی برای دوستان هست نه سخت گیری که هر کسی نسبت به فیزیک دندان و دهانی خودش با هر کدام از سری ها راحتر باشه می تونه استفاده کنه
    این رو هم عرض کنم دوست من بنده به غیر ای سایت با دوستان تلفنی ارتباط دارم و تمام اثرات این اصول رو که بهشون گفتم به عینه دیدن و تشکر کردن با اینکه فقط کمتر تمرین روش انجام دادن ولی بسیار راضی بودن تمرین زیاد بدون اصول مثل این هست که توی یه هزار تو باشی و راه را بلد نباشی و ندونی هر راهی به کجا می رسه و اخرشم کلافه بشی و کلا بی خیال نی نوازی در صورتی که با دونستن روش و راه درست با کمترین تمرین به بیشترین سطح می رسی
    من و شما هم داریم با رد و بدل کردن این حرفا وارد یه هزارتو میشیم
    من مخالف این نیستم که شما روش صحیح رو یاد دارین و دارین به دیگران از هر طریقی یاد میدین. این خیلیم خوبه. بله اگه به طور مستقیم با شما در ارتباطن و شما جزء به جزء نکات رو میگید بسیار مفیده. نظر من اینه در کنار آموزش چیزهای دیگه هم هنرآموز یاد بگیره. و اینا همه در کنار هم باشه ولی اصل کار باید اجرای صحیح باشه.

- - - Updated - - -

من مخالف نظر اساتید نیستم. درسته که روشهای صحیح برای نی نوازی کم هست ولی شاید کسایی باشن که در طول مدت کم، با روش خودشون بهترین نتیجه رو گرفته باشن این دلیلی بر اینه که تنها روش نی نوازی به یک روش ختم نمیشه.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

منبع: سایت آپارت

16. کاربران زیر از doday به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    82166
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

من و شما هم داریم با رد و بدل کردن این حرفا وارد یه هزارتو میشیم
    من مخالف این نیستم که شما روش صحیح رو یاد دارین و دارین به دیگران از هر طریقی یاد میدین. این خیلیم خوبه. بله اگه به طور مستقیم با شما در ارتباطن و شما جزء به جزء نکات رو میگید بسیار مفیده. نظر من اینه در کنار آموزش چیزهای دیگه هم هنرآموز یاد بگیره. و اینا همه در کنار هم باشه ولی اصل کار باید اجرای صحیح باشه.

- - - Updated - - -

من مخالف نظر اساتید نیستم. درسته که روشهای صحیح برای نی نوازی کم هست ولی شاید کسایی باشن که در طول مدت کم، با روش خودشون بهترین نتیجه رو گرفته باشن این دلیلی بر اینه که تنها روش نی نوازی به یک روش ختم نمیشه.

بله درسته حرفی که می زنید بنده خودم در طی این دو سال چون استادی و راهنمایی نداشتم به روش های خوبی برای صداسازی رسیدم یکی از روش ها شروع کردن نی نوازی با نی بلند بود که خیلی بهم تو قدرت صداسازی کمک کرد مخصوصا تو صدای بم و تجربیات خوب دیگری هم به دست آوردم ولی در میان فرمایشات اساتید نمی خوام جسارت کرده و تجربیات خودم رو القا کنم ولی ایمان دارم اگه این تجریات در اختیار یک نو آموز نی نوازی قرار بگیره راهی رو که بنده دو ساله رفتم اون ها حداکثر یه ساله میرن در هر صورت همه باید تجربیات خودشون رو با هم درمیان بزارن تا به بهترین روش دست پیدا کنند.
    یه نکته مهم رو هم بگم دلیل اینکه روی حرف (پ) زیاد تاکید می کنم اینکه بنده با حرف هایی مثل (ت ، و ، ک ، ه) صداسازی رو انجام دادم که حرف (پ) واقعا برتری خودش رو طبق نظر استاد کیانی نژاد نشون می ده

18. کاربران زیر از soozney به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)