لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: لاکامپانلا...اتود پاگانینی

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33
    586 بار تشکر شده در 216 پست

شبکه های اجتماعی من

Add arsalan212 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض لاکامپانلا...اتود پاگانینی

0 Not allowed! Not allowed!
    اتود لاکامپانلا بی شک یکی ازناب تدین قطعات نوشته شده واسه پیانو... صدای زنگ گونه این قطعه روح انسان رو به بازی وپروازدرمیاره،،،اغلب نوازندگان بزرگ این قطعه رو نواختن... شروع قطعه نیازبه عضلات قوی اما راحت وشل داره وپوزیشن ها ی فراترازیک اکتاودر ر دیز. در .. تکنیک اصلی این قطعه پرشهای ناگهانی همراه با دور نکردن ساعداز سطح کلاویه هاست. حدود یک هفته ارام نوازی وازهفته دوم معتدل نوازی پرشهای ردیزالزامیه... برخلاف اینکه میگن دستهای بزرگ میخواد این قطعه رو هر دستی با هرفیزیکی میتونه بنوازه... به شرط شناخت بموقع زمان وتیز بینی در پرتاب وبرداشت پوزیشنهاقطعا کسانیکه قالب انگشتا وشیب مچ و حرکات غیرضروریشون حل نشده از پس اجراش برنمیان.. نگاه وپیش بینی حرکت بعد وبعدتر فقط با صبرواروم نوازی بدست میاد... دبل نتهای فاصله ششم در دست چپ... گاهی... و فواصل دهم که با سرخوردن انی گلیساندو همراهه... کسانیکه این قطعه رو زدن ماهها وقت صرف اروم زدن ودرست نواختن کردن... تیزدستی و فشارهای کم ولی مطمئن دردست راست.. و خوابوندن مچ همسطح کلاویه ها وبالا بودن صندلی نوازنده کمک شایانی در پیشرفت واجرای قطعه میکنه.. تم اصلی به بازی گرفته میشه و تا صفحات اصلی قطعه مدام ولی هربار مدل به مدل اجرامیشه.. گاهی با تریل ... گاهی با ترومولو... وگاهی اکتاو نوازی.. نواختن این اتود خودش به اندازه چندین اتودوتمرین روزانه میارزه... کسانیکه میخوان این قطعه رو بنوازند حتماباغرورشون کناربیان چون اجرای درست این قطعه نیازبه ماهها وسالها سربه زیری وتمرین انفرادی داره... کرشندو .. دیمیناندو... اسمرزاندو... اکس پرسیوو... پیانو یمو.. بریلانته... اچله راندو... ریتاردو. موسسو.. استاک اتو.. اسفورزلاندو.. ودقنامیکه ا ونوانسها دائم به بازی گرفته میشن.. فواصل سوم موازی مینور .. ماژور.. چهارم ... وغیره و... سعی دارم تا سال 94 اجرای درستشو رو سایت بذارم... وبتونم به دوستانیکه مثل من ارزوی اجرای این گوهر وگنج گرانبهارودارن در اجراش کمک کنم...
    ارسلان بلادی.. شیراز

2. 6 کاربر برای این پست از arsalan212 تشکر کرده اند:

3. # ADS

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan212 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اتود لاکامپانلا بی شک یکی ازناب تدین قطعات نوشته شده واسه پیانو... صدای زنگ گونه این قطعه روح انسان رو به بازی وپروازدرمیاره،،،اغلب نوازندگان بزرگ این قطعه رو نواختن... شروع قطعه نیازبه عضلات قوی اما راحت وشل داره وپوزیشن ها ی فراترازیک اکتاودر ر دیز. در .. تکنیک اصلی این قطعه پرشهای ناگهانی همراه با دور نکردن ساعداز سطح کلاویه هاست. حدود یک هفته ارام نوازی وازهفته دوم معتدل نوازی پرشهای ردیزالزامیه... برخلاف اینکه میگن دستهای بزرگ میخواد این قطعه رو هر دستی با هرفیزیکی میتونه بنوازه... به شرط شناخت بموقع زمان وتیز بینی در پرتاب وبرداشت پوزیشنهاقطعا کسانیکه قالب انگشتا وشیب مچ و حرکات غیرضروریشون حل نشده از پس اجراش برنمیان.. نگاه وپیش بینی حرکت بعد وبعدتر فقط با صبرواروم نوازی بدست میاد... دبل نتهای فاصله ششم در دست چپ... گاهی... و فواصل دهم که با سرخوردن انی گلیساندو همراهه... کسانیکه این قطعه رو زدن ماهها وقت صرف اروم زدن ودرست نواختن کردن... تیزدستی و فشارهای کم ولی مطمئن دردست راست.. و خوابوندن مچ همسطح کلاویه ها وبالا بودن صندلی نوازنده کمک شایانی در پیشرفت واجرای قطعه میکنه.. تم اصلی به بازی گرفته میشه و تا صفحات اصلی قطعه مدام ولی هربار مدل به مدل اجرامیشه.. گاهی با تریل ... گاهی با ترومولو... وگاهی اکتاو نوازی.. نواختن این اتود خودش به اندازه چندین اتودوتمرین روزانه میارزه... کسانیکه میخوان این قطعه رو بنوازند حتماباغرورشون کناربیان چون اجرای درست این قطعه نیازبه ماهها وسالها سربه زیری وتمرین انفرادی داره... کرشندو .. دیمیناندو... اسمرزاندو... اکس پرسیوو... پیانو یمو.. بریلانته... اچله راندو... ریتاردو. موسسو.. استاک اتو.. اسفورزلاندو.. ودقنامیکه ا ونوانسها دائم به بازی گرفته میشن.. فواصل سوم موازی مینور .. ماژور.. چهارم ... وغیره و... سعی دارم تا سال 94 اجرای درستشو رو سایت بذارم... وبتونم به دوستانیکه مثل من ارزوی اجرای این گوهر وگنج گرانبهارودارن در اجراش کمک کنم...
    ارسلان بلادی.. شیراز

سلام دوست بزرگوار ممنونم از پستتون و اطلاعات فنن شما و واقعا امیدوارم که سریعتر شاهد اجرای شما از این قطعه باشیم...

اما میخواستم بگم اتود شماره سه از اتودهای گراند پاگانینی اثر لیست بر عکس برداشت بسیاری از هنر دوستان از آثار سنگین و پر محتوای رسیتال پیانو و البته آثار برجسته خود لیست محسوب نمیشه به هیچ وجه..

البته شهرت این اثر بیشتر برای ملودی خوش فهم (بر اساس تم موومان سوم ویولون کنسرتوی شماره ۲ پاگانینی) و استفاده مناسب از تکنیک پرش دست راسته (با تمپوی آلگرتو)...

آثار برجسته پیانو فراتز لیست از جمله سالهای زیارت (Années de pèlerinage) و همینطور مفیستو برای پیانو و برخی آثار برجسته دیگه (از جمله راپسودی های مجار شماره های ۲ , ۹ , ۱۰ , ۱۳ که به استثنای شماره ۲ بقیه مهجور موندند) که متاسفانه تو ایران شناخت بسیار کمی در بابشون وجود داره و البته باید بگم که تکنیک نوازندگی به خصوص در اثری مثل سالهای زیارت به حدی دشوار و سطح بالاست که اتودهای مشهور خود لیست در برابرش نوعی بازی کودکانه هستند...

و در باب تعمق هنری هم باید گفت سالهای زیارت با تغییر مداوم تنالیه و در پایان انحلال تنالیه و آرتیکولاسیون عملا پایه گذاری موسیقی نویسی مدرن برای پیانو و عملا پدر معنوی دبوسی و بارتوک محسوب میشه در حالی که عموم اتودهای خود لیست نوعی نمایش برای نوازندگی پیانو هستند و نه چیزی بیشتر.

5. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ممنون... دوست گرامی... سرور واستاد... اصلا منظور من این نبود که لاکامپانلا سخته یا اسون؟ راست میگین بنده هم دوست دارم اجرای شمارو ازقطعاتیکه گفتند شخصا ببینم... اصلا بعداز چندین سال نواختن گمون نکنم کسی دیگه ازباب سختی واسونی
    به قطعه ای نگاه کنه... وبنظربنده هرقطعه ای درست زدنش دشواره. مثلا همین والسهای شوپن تعمق ونوانسهای پرباری داره ولی خیلی ساده از اونا رد میشیم... بنده هنرجو هستم وافتخارمیکنم هنرجو باشم تااخرعمر... والا من باب اثاری مثل راپسودی... سالهای زیارت توهرکتابی صحبت شده.. انشالله بعد عید کارو میذارم وخوشحال میشم منو نقد کنین چراکه نقد شما سروران باعث یادگیری ماست... ممنون..

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    لینک اجرای لاکامپانلا توسط حقیر
    این اجرا سرکلاس درس پیانو نواخته شده بدیهی است اجرای تمییز تر بعدا اپلود میشه

8. 2 کاربر برای این پست از arsalan212 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130145
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد
    ممنون بخاطر تمامی زحماتی که در راه پیشرفت موسقی می کشید، بخاطر این روحیه متواضع و تمام زحماتی که طی این چند سال برای من کشیدید... کاش سایر دوستان این گروه و مجمع بیشتر شما رو می شناختند...

10. کاربران زیر از mmrezanikbakhsh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ممنون زنده باشید
    والا من لاکامپانلا رو نواختم اجراش روهم روسایت گذاشتم اما چنان مارو کوبوندن واز اجرای ماایرادگرفتن انگارکه داور فستیوالهای گریت مسترپیانوهستن
    درحالیکه من بیچاره بایه پیانوافتضاح اونوزدم وبدون کلک . نمیخوام توجیح کنم وادای درویشهارودربیارم.. اما واقعا پیانو اینقدربزرگ و قطعاتش نامحدوده
    که اگه کسی خودشو استادبدونه یا خودشیفته است یا احمق ویا کلاه بردار...

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130145
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

البته من اجرای شما رو قبل از قرار گرفتن رو سایت ، تواموزشگاه به طور زنده دیدم... بسیار لذت بردم.
    به نظر من کسی می تونه انتقاد کنه (حالا نسبت به هر چیز) که نمونه بهتری از اون سراغ داشته باشه، اگه کسی از دوستان لاکامپانلا رو بهتر اجرا می کنه ،اونه که حق انتقاد داره... دوستانی که از استاد من انتقاد کردین... من منتظر اجراتون هستم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130145
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

فردی به مدت چندین سال شاگرد نقاش بزرگی می شود و تمامی فنون و هنر نقاشی را فراگرفت. روزی استاد به او گفت :

دیگر شما استاد شده ای و من چیزی ندارم که به تو بیاموزم .

شاگرد با تشکر از استاد خداحافظی کرد ورفت. روز بعد فکری به سرش رسید . سه روز تمام وقت صرف کرد و یک نقاشی فوق العاده کشید و آن را در شلوغ ترین میدان شهر قرار داد و مقداری رنگ و قلمی در کنار آن قرار داد و از رهگذران خواهش کرد اگر هرجایی ایرادی می بینند یک علامت × بزنند .

غروب که برگشت، دید که تمامی تابلو علامت خورده است. بسیار ناراحت و افسرده به استاد خود مراجعه کرد و از وی گله مند شد . استاد شرح ماجرا را پرسید و او دقیقا بازگو کرد .

استاد به او گفت :

آیا می توانی عین همان نقاشی را برایم بکشی؟

شاگرد نیز چنان کرد . استاد آن نقاشی را در همان میدان شلوغ شهر قرار داد، ولی این بار رنگ و قلم را در کنار آن تابلو قرار داد، اما متنی که در کنار آن نوشت، این بود: از رهگذران خواهش می کنیم اگر جایی از نقاشی اشکال و ایرادی دارد، با این رنگ و قلم اصلاح بفرمایید.

غروب برگشتند و دیدند تابلو دست نخورده است. این تابلو یک هفته در آنجا بود، ولی هیچ کس هیچ نکته ای را اصلاح نکرد؛ حتی صاحب نظران در رشته نقاشی . استاد به شاگرد گفت: حالا فهمیدی که من همه چیز را به تو آموزش داده ام، اما نکته مهم تر از همه این که تمام مردم می توانند انتقاد کنند، ولی کسی پیدا نمی شود که اصلاح کند!!

14. کاربران زیر از mmrezanikbakhsh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

به نظر میاد سو تفاهم پیش اومده..

دوستان بزرگوار هیچ کسی به اجرای دوست بزرگوارمون ایرادی نگرفتند و قطعا هیچ گونه پیش داوری یا خدایی نکرده اساعه ادبی در کار نبوده از وجود نوازنده هایی عزیزی همچون شما سایت پربار تر میشه و هم بنده و هم دوستان دیگه از دیدن اجراتون لذت بردم و زیر پستهاتون هم تشکر گذاشتم..

بحثی که بعضی دوستان مطرح کردند صرفا این بود که طبق قوانین سایت گذاشتن نمونه کار در انجمن ممنوعه چون باعث به هم ریختگی تالار میشه و حتما باید در بخش نمونه کارها ارسال بشه تا هم برای کاربرا برای دیدن نوازندگی زیبای شما راحت تر بشه هم خودتون بتونید مدیریت بهتری داشته باشید..

بحثی هم که بنده حقیر در اول همین تاپیک کردم صرفا این بود که بهتره به همون اندازه که به قطعات تکنیکی توجه میشه به آثار عمیق هم توجه بشه که قطعا نه خدایی نکرده ایرادی به اجرای شما بود و نه گستاخی به شخصیت پربارتون..

بنده به شخصه منتظر دیدن نمونه اجراهای قویتون در بخش نمونه کارها هستم.

16. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

این حرف رو بنده به هیچ وجه قبول ندارم که کسی حق انتقاد داره انتقاد کنه که بتونه کار بهتری رو ارائه کنه. هر کسی در هر سطحی هر انتقادی رو میتونه ارائه کنه.
    من میتونم بگم از اجرا و تفسیر بارنبویم از بتهوون متنفرم. این احساس حق من هست که متفر باشم. حتی اگه نتونم با مهارت ایشون بنوازم. من حق دارم بگم از مثلا خودروی سمند خوشم نمیاد چون مثلا کیفیت ساخت خیلی بدی داره، حتی اگه نتونم خودرویی بهتر رو بسازم و تحویل بدم.
    خواهش میکنم از دوستان این بحث ها رو در جایی دیگه غیر از این محفل جدی و هنری اگر خواستید ادامه بدید.
    از شما دوست گرامی جناب arsalan212 هم خواهش میکنم طبق مقرارت سایت عمل کنید و نمونه کارهای ارزشمند خودتون رو مثل همه در بخش نمونه کارها ارائه کنید.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

18. 6 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)