لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین نوازنده های World Class رو چه کسایی میدونید؟

رأی دهندگان
17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Itzhak perlman

9 52.94%
  • Hifetz

2 11.76%
  • Gil shaham

4 23.53%
  • Nathan Milstein

0 0%
  • James Ehnes

1 5.88%
  • Hilary Hahn

2 11.76%
  • Anne-Sophie Mutter

0 0%
  • Janine Jansen

0 0%
  • Sara chang

1 5.88%
  • Menuin

2 11.76%
  • pinches zukerman

1 5.88%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: بهترین نوازنده های World Class رو چه کسایی میدونید؟در مورد تکنیک هاشون چقدر آگاهی دارید؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98476
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض بهترین نوازنده های World Class رو چه کسایی میدونید؟در مورد تکنیک هاشون چقدر آگاهی دارید؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان :) میخام نظرتون رو در باره ی نوازنده هایی که میشناسید بدونم
    من خودم اینجوری رتبه بندیشون کردم! :
    1-یاشا هافتز:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این رو که دبگه همه اذعان دارن که خدای ویلن بوده و باقیم میمونه! بهش میگفتن حداقل یه نت رو فالش بزن که باور کنیم انسانی! متولد لیتوانی بوده ولی به سبک روسی آموزش دیده! اجراهاش رو از „کارمن فانتزیِ ساراساته” و کنسرتوی چایکوفسکی بگیر تا کاپریس24 پاگانینی و مخصوصا chaconne باخ موهای آدم رو سیخ میکنه!
    2-گیل شاهام:
    گذاشتنِ اسم یه نوازنده ی 45 ساله کنار یه اسطوره خودش باید حرفهای زیادی دربارش بزنه! این بشر تو 19 سالگی بجای ایتژاک پرلمن -که عفونت گوشش عود کرده بود -رفته کنسرتوی سیبلیوس-که یکی از مشکل ترین کنسرتو های نوشته شده هست- رو با
    Michael Tilson Thomas تو لندن اجرا کرده! اجراش از کارای ساراساته مثل زاپادیادو و بخصوص „رومانسا اندلوسا” دیدنیه! صدای سیم چهارم ویلنش گرمترین و پر حجم ترین صداییه که توی استراد ها میتونید پیدا کنید! درباره ی تکنیکش باید بگم که خیلی به ریتم ، فرِیز و نوانس ها بها میده و سر سرکی ازشون رد نمیشه! جایزه های ویولونیست ها رو هم که درو کرده. دیگه چی میخاین

3- ناتان میلشتاین:

تو دوران جوانی از روسیه به آلمان با دو تا نوازنده ی دیگه مهاجرت میکنه. تمام شهرتش و مدیون articulation تو اجراشه و ابته سختکوشیش :) میگن هر قطعه ای رو که تمرین کرده بدنبال این بوده که مثلا این نت رو کدوم پوزیسیون و با کدوم انگشت بهتر در میاد ! اجراش از قطعه paganinia -که چکیده ای از کاپریس ها و بعضی کارای پاگانینیه و توسط خودِ میلشتاین تنظیم شده-دیدنیه

4-دیوید اویستراخ:
    یکی دیگه از اسطوره های بیاد موندنی! اجراشو از کنسرتوی چایکوفسکی ببینید! „تسلط به ویلن اینقدر سخته که خیلی از ما وقتی مسلط میشیم که دیگه پیر شدیم و دیگه وقتی برای کار کردن رو فرِیز ها و exaggerate (به فارسی چی میشه ؟) کردنِ اونا برامون باقی نمونده. این، مرحله ایه که خیلی افراد کمی بهش میرسن و اویستراخ تو این کار استاده!” اینو من نمیگم نفر بعدی لیستمون گفته!
    5-ایتژاک پرلمن:
    یکی از سلبریتی های دنیای ویلن! فک نکنم کسی باشه که نشناستش! تو 13 سالگی به آمریکا اومد و چند تا اجرا تو تلویزیون های نیویورک کافی بود که استعدادش به یه بمب خبری تبدیل کنه! و البته بخاطر شرایط خاصش بیشتر مورد توجه قرار گرفت. با اینکه معلول بود و دستای درشتی داشت باز هم کارشو شروع کرد و ادامش داد تا مدارج بالا رسید. من و شاید خیلیای دیگه اونو با اجراش از کنسرتوی بتهوون به رهبری دنیل برنبویم شناختم. من تا الان بیشتر از 35 تا اجرا از این قطعه رو شنیدم و دو سه هزار بارم گوشش کردم. به جرات میگم که اون اجرا بهترین اجرای تاریخ از کنسرتوی بتهوونه! فقط کافیه قسمت کدانسِ موومان سومِ کنسرتوی بتهوون (که کرایسلر نوشته) رو ببینید تا به سطح مهارت پرلمن پی ببرید!

ادامه دارد...
    ویرایش توسط aryan_awn : Wednesday 25 March 2015 در ساعت 04:46 PM

2. 3 کاربر برای این پست از aryan_awn تشکر کرده اند:

3. # ADS

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

سلام
    جای امثال کرمر، اویستراخ، شهرینگ جدا خالیه.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98476
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    جای امثال کرمر، اویستراخ، شهرینگ جدا خالیه.
    اویستراخ که توی لیست هست! کرمر و شهرینگ هم که در ادامه حضور دارند! نظر سنجی هم اون موقع یادم رفت الانم نمی دونم چطوری اضافه کنم!
    ویرایش توسط aryan_awn : Monday 30 March 2015 در ساعت 11:43 AM

6. کاربران زیر از aryan_awn به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط aryan_awn [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اویستراخ که توی لیست هست! کرمر و شهرینگ هم که در ادامه حضور دارند! نظر سنجی هم اون موقع یادم رفت الانم نمی دونم چطوری اضافه کنم!
    سلام عزیزم
    منظورم بنده در نظر سنجی بود.
    مشکلی نیست بنده رای خودم رو دادم. ولی اگه این بزرگان در لیست بودن انتخابم فرق میکرد.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام دوست عزیز.
    اولا که ممنون از تاپیک خوبتون. نیازی نیست توی دوتا انجمن تاپیک ایجاد کنید هرچند که اشکالی هم نداره.
    ثانیا بنده هم با امیر آقا موافقم. به نظر می رسه که اسم چند نفر توی نظر سنجی جا افتاده باشه. البته شما به موارد خوبی اشاره کردین و از نوازنده های بزرگی نام بردین ... علاوه بر کسانی که امیر آقا نام بردن، به نظر من لئونید کوگان هم میتونست توی این لیست باشه. بگذریم...

انتخاب کردن بین این افراد واقعا سخته ... برای همین من نوازنده ی خاصی رو انتخاب نمی کنم چون هر کدوم ویژگی های منحصر به فردی دارن. به دوستانی که این تاپیک رو دنبال می کنن پیشنهاد می کنم اگه مستند هنر ویلن رو ندیدن، حتما ببینن.

به شخصه از نوازندگی همه ی این بزرگان لذت می برم... اما اساتید قدیمی رو بیشتر می پسندم نسبتا به نوازندگان جوان. احساس می کنم روح و حس بیشتری توی نوازندگیشون هست... در مورد هر کدوم از این بزرگان واقعا حرف های زیادی میشه زد و چیزهای زیادی نوشت.

(ترتیب نام بردن از نوازنده ها مهم نیست)
    هایفتر واقعا کارهاش متفاوت و منحصر بفرد بود. پر قدرت و با تکنیک ... به قول یکی از اساتید، باید دوران ویلن نوازی رو به قبل و بعد از هایفتز تقسیم کرد. من اجرای کنسرتوی ویلن چایکفسکی با نوازندگی هایفتز رو خیلی دوست دارم. با قطعه ی Hora staccato با هایفتز آشنا شدم.
    پرلمن هم خیلی متفاوت و منحصر بفرده ... پر از احساس و تکنیک. اولین اجرایی که از پرلمن دیدم ، موومان اول بهار ویوالدی بود. که خودش رهبری می کرد و ویلن می زد. خیلی برام جالب بود.
    میلستاین عالیه ... واقعا نمیشه از کارهاش لذت نبرد. articulation رو فکر می کنم میشه شمردگی ترجمه کرد. واقعا شمرده و تمیز می نواخت. عاشق تمرین کردن بود! یه نوازنده ی پر کار و توانمند.
    لئونید کوگان ... قدرتمند و پر از احساس. اجرای کنسرتوی ویلن خاچاطوریان رو با رهبری خودش و نوازندگی کوگان خیلی دوست دارم. از دیدن نوازندگی کوگان هم خیلی لذت می برم.
    داوید اویستراخ قطعا یکی از بهترین ویلنیستای تاریخ هست که مثل هایفتز به نظر خیلی ها بهترینه ... تمام کارهای اویستراخ جالبه. کنسرتوی ویلن مندلسون اولین قطعه ای بود که من از اویستراخ شنیدم. واقعا فوق العاده بود. هرچند که بعدها اجراهای فوق العاده تری هم ازش دیدم. پرلمن میگه ویلن اویستراخ نسبت به بقیه ی بزرگان یه ویلن نسبتا معمولی محسوب میشده اما این توانایی اویستراخ بود که چنین صدایی از ویلنش میومد!
    یهودی منوهین ... پختگی و احساس توی کارهاش موج می زنه. منوهین یکی از مشهورترین ویلنیست های تاریخ بود. یادم نیست با کدوم قطعه با نوازندگی منوهین آشنا شدم اما یادمه اولین بار که اجراشو دیدم خیلی لذت بردم. کنسرتو برای دو ویلن باخ با اجرای اویستراخ و منوهین یکی از باشکوه ترین اجراهاست.
    الان حضور ذهن ندارم.
    خوشحال میشم با نظر سایر دوستان هم آشنا بشم

9. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98476
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز.
    اولا که ممنون از تاپیک خوبتون. نیازی نیست توی دوتا انجمن تاپیک ایجاد کنید هرچند که اشکالی هم نداره.
    ثانیا بنده هم با امیر آقا موافقم. به نظر می رسه که اسم چند نفر توی نظر سنجی جا افتاده باشه. البته شما به موارد خوبی اشاره کردین و از نوازنده های بزرگی نام بردین ... علاوه بر کسانی که امیر آقا نام بردن، به نظر من لئونید کوگان هم میتونست توی این لیست باشه. بگذریم...

انتخاب کردن بین این افراد واقعا سخته ... برای همین من نوازنده ی خاصی رو انتخاب نمی کنم چون هر کدوم ویژگی های منحصر به فردی دارن. به دوستانی که این تاپیک رو دنبال می کنن پیشنهاد می کنم اگه مستند هنر ویلن رو ندیدن، حتما ببینن.

به شخصه از نوازندگی همه ی این بزرگان لذت می برم... اما اساتید قدیمی رو بیشتر می پسندم نسبتا به نوازندگان جوان. احساس می کنم روح و حس بیشتری توی نوازندگیشون هست... در مورد هر کدوم از این بزرگان واقعا حرف های زیادی میشه زد و چیزهای زیادی نوشت.

(ترتیب نام بردن از نوازنده ها مهم نیست)
    هایفتر واقعا کارهاش متفاوت و منحصر بفرد بود. پر قدرت و با تکنیک ... به قول یکی از اساتید، باید دوران ویلن نوازی رو به قبل و بعد از هایفتز تقسیم کرد. من اجرای کنسرتوی ویلن چایکفسکی با نوازندگی هایفتز رو خیلی دوست دارم. با قطعه ی Hora staccato با هایفتز آشنا شدم.
    پرلمن هم خیلی متفاوت و منحصر بفرده ... پر از احساس و تکنیک. اولین اجرایی که از پرلمن دیدم ، موومان اول بهار ویوالدی بود. که خودش رهبری می کرد و ویلن می زد. خیلی برام جالب بود.
    میلستاین عالیه ... واقعا نمیشه از کارهاش لذت نبرد. articulation رو فکر می کنم میشه شمردگی ترجمه کرد. واقعا شمرده و تمیز می نواخت. عاشق تمرین کردن بود! یه نوازنده ی پر کار و توانمند.
    لئونید کوگان ... قدرتمند و پر از احساس. اجرای کنسرتوی ویلن خاچاطوریان رو با رهبری خودش و نوازندگی کوگان خیلی دوست دارم. از دیدن نوازندگی کوگان هم خیلی لذت می برم.
    داوید اویستراخ قطعا یکی از بهترین ویلنیستای تاریخ هست که مثل هایفتز به نظر خیلی ها بهترینه ... تمام کارهای اویستراخ جالبه. کنسرتوی ویلن مندلسون اولین قطعه ای بود که من از اویستراخ شنیدم. واقعا فوق العاده بود. هرچند که بعدها اجراهای فوق العاده تری هم ازش دیدم. پرلمن میگه ویلن اویستراخ نسبت به بقیه ی بزرگان یه ویلن نسبتا معمولی محسوب میشده اما این توانایی اویستراخ بود که چنین صدایی از ویلنش میومد!
    یهودی منوهین ... پختگی و احساس توی کارهاش موج می زنه. منوهین یکی از مشهورترین ویلنیست های تاریخ بود. یادم نیست با کدوم قطعه با نوازندگی منوهین آشنا شدم اما یادمه اولین بار که اجراشو دیدم خیلی لذت بردم. کنسرتو برای دو ویلن باخ با اجرای اویستراخ و منوهین یکی از باشکوه ترین اجراهاست.
    الان حضور ذهن ندارم.
    خوشحال میشم با نظر سایر دوستان هم آشنا بشم
    حیلی ممنون بخاطر توجهتون. متاسفانه یا امکان نداره یا من بلد نیستم که نظر سنجی رو ویرایش کنم اگر نه خودم خیلی ها مثل المن،کرایسلر،سیگتی،جاشوا بل،ودیم رپین،دیود گرت وووووو! رو یادم رفته! البته حتما در ادامه به اینا در پست اصلی میپردازم.

11. کاربران زیر از aryan_awn به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اما اساتید قدیمی رو بیشتر می پسندم نسبتا به نوازندگان جوان. احساس می کنم روح و حس بیشتری توی نوازندگیشون هست
    سلام عزیزم
    با این جملتون کاملا موافقم ولی دلیلش رو واقعا نمیدونم چیه. اجرای طوفانی اویستراخ از چایکفسکی یا اجرای بی نظیر شهرینگ از پارتیتاهای باخ... با هیچی نمیشه اینا رو عوض کرد و دلیلش هم بر من روشن نیست! در مورد پیانو یا سازهای دیگه مثل فلوت یا ابوا اینطور نیست برای من ظاهرا فقط در باره ویولن این مورد صدق میکنه.
    اون مستندی که لطف کردین معرفی کردینش، رو دارم نگاه میکنم. فوق العادست. ممنون ازتون.

13. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیزم
    با این جملتون کاملا موافقم ولی دلیلش رو واقعا نمیدونم چیه. اجرای طوفانی اویستراخ از چایکفسکی یا اجرای بی نظیر شهرینگ از پارتیتاهای باخ... با هیچی نمیشه اینا رو عوض کرد و دلیلش هم بر من روشن نیست! در مورد پیانو یا سازهای دیگه مثل فلوت یا ابوا اینطور نیست برای من ظاهرا فقط در باره ویولن این مورد صدق میکنه.
    اون مستندی که لطف کردین معرفی کردینش، رو دارم نگاه میکنم. فوق العادست. ممنون ازتون.
    سلام از بنده اس امیر آقا.
    درس پس میدم خدمت شما.
    خواهش می کنم. خوشحالم که این مستند مورد پسندتون واقع شده. واقعا باید توی همین انجمن روی تک تک قسمت های این مستند بحث و بررسی انجام بدیم ... نکات فوق العاده مهمی داره. من به یه آموزشگاه این پیشنهاد رو دادم (که جمعه ها بشینیم و این مستند رو تحلیل کنیم) که متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت!
    توی یه قسمتی از همین مستند هست که پرلمن یا منوهین (متاسفانه دقیقا یادم نیست) میگه نوازنده های امروزی واقعا خوب ساز می زنن و کارشون عالیه اما نوازندگی قدیمی ها حس و حال دیگه ای داره.
    اتفاقا بنده هم خیلی بهش فکر کردم و بارها با دقت سعی کردم اون روحی که توی کارهای نوازندگان گذشته هست رو در نوازندگان جدید پیدا کنم ... یا سعی کردم علتش رو پیدا کنم اما به چیز خاصی نرسیدم.
    ... شاید باید دلیلشو در شخصیت، رفتار و منش اون ها جستجو کرد که به طریقی روی نوازندگیشون تاثیر گذاشته. که خودش بحث مفصلی هست.
    اون قسمت از نوشته ی شما رو که بولد کردم برام خیلی جالب بود. و همیشه برام سوال بود که در مورد سازهای دیگه هم این مطلب صادق هست یا خیر که شما فرمودین اینطور نیست.
    واقعا اویستراخ اعجوبه بود ... اجراهاش هیچوقت برای من تکراری نمیشه. احاطه ی کاملی به قطعات و تکنیک ها داشت.
    من توی مطلبم اشاره ای به شرینگ نکردم...
    واقعا از آرشه کشی شرینگ لذت می برم. احساس توی نوازندگیش موج می زنه. پر قدرت و با صلابت. رقص های محلی رومانیایی رو با اجرای شرینگ خیلی دوست دارم.

15. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

سلام بر همه دوستان ..

موضوع قابل بحث و مفیدیه ...

بنده به شخصه اجرای ویولون کنسرتوی های بتهوون و برامس از پرلمان رو واقعا برجسته و شنیدنی میدونم..

ویولون کنسرتوی بروخ رو فقط باید با اجرای هایفتز شنید واقعا بی نظیر اجرا کرده...

اجرای جوزف سوک از ویولون کنسرتو های مندلسون و برگ بسیار برجست و من از شنیدنشون واقعا لذت بردم..

به عزیزانی هم که از برجستگی تکنیک نوازندگی در های و هوی ارکستر لذت میبرن پیشنهاد میکنم حتما سمفونی اسپانول لالو رو با اجرای بیسنگالیف با ارکستر ملی لهستان گوش بدن بسیار زیبا اجرا کرده به خصوص موومان سومش رو با تمام وجودش اجرا کرده...

خانوم جلا اسپیتکووا هم اجرای بسیار زیبایی از ویولن کنسرتوی مندلسون داره..

جاشوا بل هم اجرای بسیار استثنایی از ویولن کنسرتوی باربر داره..

اما در مورد مستندی که دوست بزرگوارم فرموندند دو مستند دو قلو هستند به نام های Art Of Violin Devils Instrument و The Art Of Piano Great Pianists Of The 20th Century که هر دو مستند های بسیار با ارزشی هستند و در هردو با نوازندگان بسیار برجسته ای مصاحبه میشه اگر چه باز هم نوازندگان بسیار بزرگی در هر دو مستند بهشون بی توجهی میشه به خصوص نوازندگان آلمانی هم در پیانو هم در ویولون...

اما به طور کلی بخوام بگم ویولونیست مورد علاقه من منوهین هستش و باید بگم که در آخر همین مستند هنر ویولون یک اجرای بی نهایت استثنایی از منوهین داره که شاکون باخ رو مینوازه..

قطعا خود سازندگان با باهوشی تمام میدونستن که به چه گنجینه ای رسیدن که این اجرا رو در‌آخر مستندشون گذاشتن..

این اجرا مربوط میشه به اجرای خصوصی ۱۹۷۲ منوهین در گستاد که متاسفانه به هیچ عنوان نسخه کاملش منتشر نشده و در دسترس هم نیست در این مستند هم تنها سه دقیقه پایانیش نمایش داده میشه و واقعا با همین سه دقیقه میشه زندگی رو سپری کرد..

هر چقدر از اجرای زیبا و گوش نواز و پر روح این اجرا بگم باز هم کم گفتم به معنای واقعی کلمه شاهکاره و حتی شاهکار هم براش بی انصافیه من تعداد بیشماری از اجراهای پارتیتای شماره ۲ باخ گوش کردم اما این شاکون واقعا یک چیز دیگست...

اما نکته دیگه ای که میخواستم بگم و نمیدونم آیا حس بنده هست یا بقیه دوستان هم این حسو دارن...

واقعیتش من توی نوازدگی پیانو اصلا از نحوه نوازندگی بانوان خوشم نمیاد (شاید به استثنای لاروچا) حتی نوازندگان برجسته و عظیمی مثل آگریچ باز کیفیتش بنده رو جذب نمیکنه (حالا دیگه امثال وانگ و گریماند که به هیچ وجه ! ‌) اما برعکس نوازندگی عموم بانوان توی ویولون واقعا به دلم میشینه از اسپیتکووا تا موتر و فاوست واقعا نوازندگیشون برای من قابل فهمه..
    ویرایش توسط Green_moment : Sunday 5 April 2015 در ساعت 12:24 AM

17. 3 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Green_moment [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واقعیتش من توی نوازدگی پیانو اصلا از نحوه نوازندگی بانوان خوشم نمیاد (شاید به استثنای لاروچا) حتی نوازندگان برجسته و عظیمی مثل آگریچ باز کیفیتش بنده رو جذب نمیکنه (حالا دیگه امثال وانگ و گریماند که به هیچ وجه ! ‌) اما برعکس نوازندگی عموم بانوان توی ویولون واقعا به دلم میشینه از اسپیتکووا تا موتر و فاوست واقعا نوازندگیشون برای من قابل فهمه..
    سلام دوست خوبم
    بنده رو هم در این حستون شریک بدونید :دی.
    شاید به این دلیل باشه که سعی میکنن همیشه با ملاحظه باشن و دقیق رعایت همه چیز رو بکنن. این باعث اجرا کمی رباتیک و فاقد احساس باشه.
    اجرای کنسرتوی چایکفسکی استادی مثل آرگریچ رو مقایسه کنید با اجرای کلیبورن یا هوروویتس...
    به نظر شخصی من، نوازنده باید کمی جسارت داشته باشه.

19. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست خوبم
    بنده رو هم در این حستون شریک بدونید :دی.
    شاید به این دلیل باشه که سعی میکنن همیشه با ملاحظه باشن و دقیق رعایت همه چیز رو بکنن. این باعث اجرا کمی رباتیک و فاقد احساس باشه.
    اجرای کنسرتوی چایکفسکی استادی مثل آرگریچ رو مقایسه کنید با اجرای کلیبورن یا هوروویتس...
    به نظر شخصی من، نوازنده باید کمی جسارت داشته باشه.
    خوب خدا را شکر آقا که فقط من این نظر رو نداشتم وگرنه آماج حملات قرار میگرفتم :دی..

قرار بود آرکادی ولدوس بیاد تالار رودکی رسیتال اجرا کنه زمستان همین سالی که گذشت که متاسفانه کنسل شد !

فکر کنم حالا حالایی ها قرار نیست یه ورد کلاس بیاد ایران برنامه اجرا کنه..

21. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120895
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

من موندم چگونه نام نوازنده ی سترگی چون„اوژن ایزایی” که بی شک بزرگترین نوازنده ویولون کلاسیک در تمام دورانهاست در این نظر سنجی گنجانده نشده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)