لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چه سازی بزنم؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    125659
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض چه سازی بزنم؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    دوستتن حدود نزدیک به دوسال یا کمتر من یه گیتار یاماها خریدم و دو سه جلسه ای رفتم کلاسش و بنا به دلایلی کلاس رو رها کردم و مجددا الان میخوام دوباره ادامه بدم و تصمیمم جدیه ...
    من یه ترکم و بیشتر گفته میشه از سازهای ترکی انتخاب کنم و ادامش بدم منتها چون علاقه ای ندارم نمی دونم تحمیل کنم به خودم که به خاطر ترک بودنم بخوام ساز ترکی بزنم ...
    مثلا میگن باغلاما برم دنبالش...
    برا راحتی من از علایقم به کدامین موسیقی بگم که راحتر بتونید راهنماییم کنید :
    من بیشتر موسیقی ترکیه گوش میدم و به خواننده های اونجا علاقه دارم و علاقه کمی به موسیقی و خواننده های ایرانی و فارسی دارم از خواننده های ترکی برا مثال :
    Gökhan Türkmen
    gripin
    murat buz
    zakkum
    emre aydin
    mustafa Ceceli
    و ... منتها نه تمام آهنگ ها اونایی که آرامش بهم میده
    اگر سوالی داشتین بپرسین
    ممنون میشم راهنمایی کنید منو

2. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    116058
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    155
    21 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/1
    Given: 0/3
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط boy67 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    دوستتن حدود نزدیک به دوسال یا کمتر من یه گیتار یاماها خریدم و دو سه جلسه ای رفتم کلاسش و بنا به دلایلی کلاس رو رها کردم و مجددا الان میخوام دوباره ادامه بدم و تصمیمم جدیه ...
    من یه ترکم و بیشتر گفته میشه از سازهای ترکی انتخاب کنم و ادامش بدم منتها چون علاقه ای ندارم نمی دونم تحمیل کنم به خودم که به خاطر ترک بودنم بخوام ساز ترکی بزنم ...
    مثلا میگن باغلاما برم دنبالش...
    برا راحتی من از علایقم به کدامین موسیقی بگم که راحتر بتونید راهنماییم کنید :
    من بیشتر موسیقی ترکیه گوش میدم و به خواننده های اونجا علاقه دارم و علاقه کمی به موسیقی و خواننده های ایرانی و فارسی دارم از خواننده های ترکی برا مثال :
    Gökhan Türkmen
    gripin
    murat buz
    zakkum
    emre aydin
    mustafa Ceceli
    و ... منتها نه تمام آهنگ ها اونایی که آرامش بهم میده
    اگر سوالی داشتین بپرسین
    ممنون میشم راهنمایی کنید منو

سلام دوست عزیز . هیچ سازی رو به خودتون تحمیل نکنید ، ساز زدن چیزیه که یه علاقه ی زیادی میخواد ، علاقه ای که باعث میشه شما بدون هیچ اجباری هر روز ، روزی حداقل نیم ساعت برید سمت سازتون و اونو با صبر و حوصله و با علاقه بنوازید .
    اگه این حس رو در مورد ساز های ترکی ندارید به نظرم سمتش نرید و همون گیتاری رو که دارید بنوازید . البته شما باید قبل از اینکه ساز مناسب رو انتخاب کنید ، با خودتون برسی کنید که اصلا ً نیازی به ساز زدن دارید یا نه ؟ هدفتون از ساز زدن چیه ؟ چقدر میتونید وقت بزارید و آیا این کار مقطعی است یا اینکه میتونید همیشه اینکار رو کنید ...
    یه پستی از آقا محمد ناظر محترم انجمن دیدم ، نقل قول میکنم براتون به نظرم میتونه بیشتر شما رو راهنمایی کنه :

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کارهایی که در ابتدای راه آشنایی با موسیقی باید انجام داد:

1- در گام اول کسی که به موسیقی علاقه مند شده باید ببینه آیا علاقه اش سطحی بوده یا به طور عمیق به موسیقی علاقه پیدا کرده. این کار با گوش دادن به آثار موسیقایی مختلف میسر میشه. در مورد علاقه اش به سازها و سبک های مختلف باید مطالعه و بررسی کنه. از مطالب بخش های مختلف توی انجمن هم میشه استفاده کرد.

2- آیا نیاز هست که من نواختن سازی رو یاد بگیرم؟
    لزوما هر کسی نیاز نیست نوازنده بشه. شما اگه به صدای ساز خاصی علاقه دارید میتونید اونو گوش کنید. برای نواختن ساز اهداف مختلفی میتونه متصور باشه اما لزوما دوست داشتن صدای یک ساز کافی نیست. مثلا کسی اگه به عنوان یه نیاز درونی بخواد احساساتش رو از طریق ساز زدن بیان کنه یا مثلا مفهومی مثل عشق رو با این کار منتقل کنه می تونه در جهت پاسخ گویی به خواسته اش یادگیری یک ساز رو شروع کنه.

3- انتخاب ساز با توجه به سبک مورد علاقه
    توی مرحله ی قبل شما این احساس رو می کنید که صدای یک ساز روی شما تاثیر مثبتی میذاره و به صدای اون ساز علاقه مند هستین. در اینجا باید توجه کنین که آیا شما صرفا به صدای این ساز علاقه مند هستین یا به سبکی که داره اون ساز توش نواخته میشه علاقه دارید؟
    پس باید بیشتر موسیقی گوش کنید و در مورد سبک ها مطالعه کنید (مثلا در مورد ویلن، این ساز در سبک های مختلفی استفاده می شه)
    اگر به صدای ساز خاصی علاقه ی چندانی نداشتین نیازی نیست نوازنده بشین اما در غیر اینصورت باید نکاتی رو قبل از انتخاب ساز در نظر بگیرید و سوالاتی رو از خودتون بپرسین:
    1) هدف من از ساز زدن چیه؟ آیا بعد از مدتی از نوازندگی خسته و دلسرد نمیشم؟
    2) سازی که میخوام شروع کنم منطبق با شرایط فیزیکی من هست؟
    3) قیمت این ساز چقدره؟ آیا من میتونم این ساز رو تهیه کنم؟
    4) آیا من دسترسی به استاد این ساز دارم؟ آیا میشه این ساز رو با کمک خودآموز یاد گرفت؟
    5) آیا من فرصت کافی برای تمرین کردن دارم؟
    و ... چندین سوال دیگه.
    در مورد این سوالات حتما با افراد خبره مشورت کنید (میتونید توی همین تاپیک سوالاتونو مطرح کنید)

4- انتخاب سبک
    قطعا تا مراحل قبل متوجه شدین که به چه سبکی علاقه دارین اما الان باید از دیدگاه یک نوازنده به این موضوع نگاه کنید.
    مثلا عده ای از اساتید میگن شروع ویلن باید با آموزش کلاسیک باشه و بعد از یکی دو سال هنرجو باید سبکش رو انتخاب کنه. عده ای از اساتید میگن در ابتدا تفاوتی بین سبک کلاسیک و ایرانی و ... نیست، هنرجو باید کتاب های مختلف رو کار کنه و بعد از یکی دو سال انتخاب کنه. عده ای هم میگن از همون ابتدا باید سبک مشخص باشه و هنرجو به بیراهه نره...
    ضمنا کسی که میخواد سبکش رو انتخاب کنه باید موسیقی های مختلف رو گوش کنه و از دوستداران موسیقی بخواد که بهش آثار مختلف رو معرفی کنن. بطور مثال موسیقی کلاسیک بسیار گسترده اس و در مدت زمان کم نمیشه تشخیص داد که آیا یه نفر به موسیقی کلاسیک علاقه داره یا نه ... البته برای نوازنده شدن آدم باید عاشق صدای ساز و سبک مورد علاقه اش باشه!

5- تحقیق در مورد شروع کار و انتخاب استاد
    در مورد هرچیزی که به نواختن ساز مورد علاقه ی شما مربوط میشه باید تحقیق کنید. مجموعه ی اطلاعات رو یادداشت کنید و با اساتید دانسته هاتون رو در میون بذارین تا مطمئن بشین که اطلاعات صحیحی دارین.
    بعد از اون باید استادی دارای صلاحیت و مورد تایید رو در زمینه ی مورد نظرتون پیدا کنید. (توی بخش راهنما که در مطلب قبل بهش اشاره کردم تاپیکی وجود داره که از اونجا میشه با اساتید آشنا شد ... تاپیک های به این شکل باز هم وجود داره)
    حتما در ابتدا کار استاد رو ببینید و باهاش صحبت کنید. ببینید آیا این استاد شما رو در مسیر هدفی که دنبالش هستین قرار میده یا خیر و نکاتی مثل اخلاق و ... رو مدنظر قرار بدین.

6- خرید ساز
    با کمک استادتون و مطالعه در مورد سازهای مختلف و سوال از اهالی فن یک ساز خوب تهیه کنید (در مورد خرید ساز ویلن و مدل های مختلف اون توی انجمن تاپیک هایی وجود داره که میتونید استفاده کنید)

بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل شما به دنیای نوازندگی ساز مورد نظرتون وارد شدین.

شاد و پیروز باشید.

4. 2 کاربر برای این پست از ahmad98 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)