لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نوازندگی احساس نمی شناسد!

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    57 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض نوازندگی احساس نمی شناسد!

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان عزیز. چند وقت پیش تو یک مستر کلاسی شرکت کردم که استادش از اتریش اومده بود. تو بحثایی که می شد مطرح شد که نوازنده جایز هست که احساس درونی خودش رو هنگام نواختن اثر بیان کنه. !!! هرچی سعی کردم نتونستم استادش رو قانع کنم که نوازنده حکم یک رباط رو داره و فقط باید رپرتوار جولوشو بنوازه و بس. حالا به نظر شما ایا نوازند اجازه داره با قطعه احساسی برخورد کنه؟؟

2. کاربران زیر از PianoIsMyLife به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط PianoIsMyLife [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان عزیز. چند وقت پیش تو یک مستر کلاسی شرکت کردم که استادش از اتریش اومده بود. تو بحثایی که می شد مطرح شد که نوازنده جایز هست که احساس درونی خودش رو هنگام نواختن اثر بیان کنه. !!! هرچی سعی کردم نتونستم استادش رو قانع کنم که نوازنده حکم یک رباط رو داره و فقط باید رپرتوار جولوشو بنوازه و بس. حالا به نظر شما ایا نوازند اجازه داره با قطعه احساسی برخورد کنه؟؟
    موسیقی بیان احساساته. به نظر من یک نوازنده میتونه (و حتی باید) حس خودش رو نشون بده ولی تا جایی که از فضای اون قطعه خارج نشه. هنر یک نوازنده در همون بیان احساسات ظریفه. و همین مسئله نوازنده ها رو از هم متمایز میکنه. آیا همه نوازنده های بزرگ نمیتونن یک قطعه رو مثل هم بزنن؟ مسلما بحث سر توانایی نیست. مثلا قطعه ی leibeslied رو خیلیا زدن ولی هر کدوم با اون یکی فرق داره. همه خوبن به غیر از یکی به نظر من. اونم مال دیوید گرته که انقدر اومده حس بده به قطعه، حال و هواش عوض شده. ولی حتی اون اجرا رو هم خیلیا دوست دارن.
    به نظر من به دوره ای که اون قطعه متعلق بهش هست هم مربوطه. مثلا قطعات دوره ی رمانتیک بیشتر قابلیت تغییر رو دارن.
    کلا انگار واسه هر قطعه ای یه خط قرمز منحصر به فرد هست که تجاوز ازش یه ریسکه.
    ویرایش توسط Nilya : Sunday 3 May 2015 در ساعت 01:42 PM

5. 5 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

من هم با این نظر موافقم که نوازنده رباط نیست. این نظر من است که شاید در بعضی از قطعات کلاسیک شما اجازه نداشته باشید دست ببرید. ولی من در بیشتر قطعات ایرانی دوست دارم تغییراتی بدهم البته تا جایی که به گام و فواصل آهنگ صدمه ای نزند.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

7. 2 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط PianoIsMyLife [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض شرمندگی. یه سوال برام پیش اومد. شما نوازنده اید؟
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    57 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض شرمندگی. یه سوال برام پیش اومد. شما نوازنده اید؟
    بله

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    موسیقی بیان احساساته. به نظر من یک نوازنده میتونه (و حتی باید) حس خودش رو نشون بده ولی تا جایی که از فضای اون قطعه خارج نشه. هنر یک نوازنده در همون بیان احساسات ظریفه. و همین مسئله نوازنده ها رو از هم متمایز میکنه. آیا همه نوازنده های بزرگ نمیتونن یک قطعه رو مثل هم بزنن؟ مسلما بحث سر توانایی نیست. قطعه ی leibeslied رو خیلیا زدن ولی هر کدوم با اون یکی فرق داره. همه خوبن به غیر از یکی به نظر من. اونم مال دیوید گرته که انقدر اومده حس بده به قطعه، حال و هواش عوض شده. ولی حتی اون اجرا رو هم خیلیا دوست دارن.
    به نظر من به دوره ای که اون قطعه متعلق بهش هست هم مربوطه. مثلا قطعات دوره ی رمانتیک بیشتر قابلیت تغییر رو دارن.
    کلا انگار واسه هر قطعه ای یه خط قرمز منحصر به فرد هست که تجاوز ازش یه ریسکه.
    شما فرض کنید که می خواین خونهپخودتون رو تغییر دکوراسیون بدین. برای این کار میرین پیش یک دیزاینر و طرح خودتون رو بهش میدین. مثلا میگین من دوست دارم تلویزیون کنار مبل باشه مبل کنار شومینه باشه و ... بعد که کار تموم شد میاین می بینین هیچ کدوم از دستورات شما عملی نشده . خب بهتون بر نمی خوره ؟!! چه بخوایم چه نخوایم آهنگ ساز حکم یک رئیس رو برای نوازنده داره . اگه نوازنده به دستوراتی که آهنگساز نوشته عمل نکنه نمیشه انتظار یک اجرای خوب رو داشت. حالا این که میگین موسیقی علم احساساته درسته ولی نوازندگه نشون دهنده احساساته آهنگسازه نه نوازنده . ما اگه بخوایم احساس خودمون رو نشون بدیم باید بریم آهنگساز بشیم. درمورد تفاوت کار هر نوازنده هم باید بگم که علت اصلی در تفاوت استایله . من قدم یلنه یک جور پیانو میزنم . یکی کوتاه یک جور دیگه . کیسین معلولیت داره یک جور پیانو میزنه پلتنیو سالمه یک جور.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereshteh_Baran [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من هم با این نظر موافقم که نوازنده رباط نیست. این نظر من است که شاید در بعضی از قطعات کلاسیک شما اجازه نداشته باشید دست ببرید. ولی من در بیشتر قطعات ایرانی دوست دارم تغییراتی بدهم البته تا جایی که به گام و فواصل آهنگ صدمه ای نزند.
    در مورد موسیقی ایرانی من هم با شما موافقم چون زیاد کارای سختی نیستن. ولی بحث من در موسیقی کلاسیکه . به نظر من نوازنده حق تغییر دادن رو در موسیقی کلاسیک (به ویژه باخ و بتهوون و دیگر بزرگان) نداره .
    ویرایش توسط PianoIsMyLife : Sunday 3 May 2015 در ساعت 01:56 PM

10. کاربران زیر از PianoIsMyLife به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)