لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کنسرتو ویلن مورد علاقه شما کدام است ؟

رأی دهندگان
8. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • چهار فصل اثر ویوالدی

3 37.50%
  • یوهان سباستین باخ ویلن کنسرتو bwv 1041

3 37.50%
  • یوهان سباستین باخ ویلن کنسرتو bwv 1042

2 25.00%
  • موزارت ویلن کنسرتو شماره 4

1 12.50%
  • موزارت ویلن کنسرتو شماره 5

0 0%
  • اسپوهر ویلن کنسرتو شماره8

0 0%
  • ویولن کنسرتو بتهوون

5 62.50%
  • ویلن کنسرتو شماره 1 پاگانینی

1 12.50%
  • ویلن کنسرتو شماره 2 پاگانینی

3 37.50%
  • ویلن کنسرتو مندلسون

3 37.50%
  • ویلن کنسرتو برامس

4 50.00%
  • ویلن کنسرتو شماره 1 بروخ

1 12.50%
  • ویلن کنسرتو شماره 3 سن سان

0 0%
  • سمفونی اسپاگنول لالو

1 12.50%
  • ویلن کنسرتو چایکوفسکی

4 50.00%
  • ویلن کنسرتو الگار

1 12.50%
  • ویلن کنسرتو سیبلیوس

0 0%
  • ویلن کنسرتو برگ

1 12.50%
  • ویلن کنسرتو شماره 2 وینیاوسکی

1 12.50%
  • ویلن کنسرتو شماره 1 شوستاکوویچ

0 0%
  • ویلن کنسرتو شماره 1 پروکوفیف

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: کنسرتو ویلن مورد علاقه شما کدام است ؟

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض کنسرتو ویلن مورد علاقه شما کدام است ؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام بر دوستان عزیز...

در ادامه ایجاد نظر سنجی برای معیار سنجی آثار برجسته موسیقی برای ایجاد بحث های مفید دست به ایجاد کنسرتو البته با ساز میزبان ویلن زدم..

قطعا بعد از ساز پیانو کنسرتو نویسی برای ویلن بالاترین میزان شبوع رو در بین سازها داره و در بین کنسرتو های ویلن برخی از برجسته ترین آثار تاریخ موسیقی جا خوش کردن (از جمله کنسرتو ویلن های بتهوون , مندلسون , برامس...)

از نظر تاریخی میشه گفت ویوالدی به نوعی ودیعه دار کنسرتو ویلن در تاریخ موسیقی هستش..

ویوالدی نزدیک به 300 کنسرتو ویلن نوشته که اگر چه عموما آثاری تکراری هستند (حتی در تعداد بسیاری از این آثار نحوه تمپو بندی موومان ها هم تکرارر کنسرتو های قبلیه) اما آثاری از جمله چهار فصل اپوس 8 شماره های 1 تا 4 بسیار شنیدنی هستند..

من در اینجا برای نظر سنجی معتبرترین آثار ویلن کنسرتو رو بر اساس نظر منتقدین و البته با توجه به کتاب جامع موسیقی کلاسیک ناکسوس میگذارم و شما عزیزان میتونید هر تعداد گزینه که میخواید انتخاب کنید..

لطفا پس از انتخابتون برای ما هم توضیح بدید که چرا این آثار رو انتخاب کردید تا بتونه باعث بحث و تبادل نظر در باب آثار برجسته موسیقی بشه :

در ضمن در این زمینه هم بحث دیگه ای به نام : پیانو کنسرتوی مورد علاقه شما کدام است ؟ که دوستان عزیز برای ابراز عقیدشون در اون زمینه هم میتونن به آدرس زیر رجوع کنند :

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

و اما لیست آثار بر اساس تاریخ تصنیف :

1. چهار فصل اثر ویوالدی

2. یوهان سباستین باخ ویلن کنسرتو bwv 1041

3. یوهان سباستین باخ ویلن کنسرتو bwv 1042

4. موزارت ویلن کنسرتو شماره 4

5. موزارت ویلن کنسرتو شماره 5

6. اسپوهر ویلن کنسرتو شماره8

7. ویولن کنسرتو بتهوون

8. ویلن کنسرتو شماره 1 پاگانینی

9. ویلن کنسرتو شماره 2 پاگانینی

10. ویلن کنسرتو مندلسون

11. ویلن کنسرتو برامس

12. ویلن کنسرتو شماره 1 بروخ

13. ویلن کنسرتو شماره 3 سن سان

14. سمفونی اسپاگنول لالو

15. ویلن کنسرتو چایکوفسکی

16. ویلن کنسرتو الگار

17. ویلن کنسرتو سیبلیوس

18. ویلن کنسرتو برگ

19. ویلن کنسرتو شماره 2 وینیاوسکی

20. ویلن کنسرتو شماره 1 شوستاکوویچ

21. ویلن کنسرتو شماره 1 پروکوفیف
    ویرایش توسط Green_moment : Thursday 21 May 2015 در ساعت 11:44 PM

2. 4 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

3. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام خدمت دوستان عزیز.
    جا داره از آقا حسام عزیز بابت فعالیت مفید و آموزنده ای که در بخش موسیقی کلاسیک غربی دارن تشکر کنم. به شخصه از این مطالب خیلی استفاده می کنم.

بنده هنوز هیچکدوم از این آثار رو انتخاب نکردم به این دلیل که متاسفانه همه ی این کنسرتوها رو گوش نکردم. آرشیو موسیقی کلاسیک بنده متاسفانه زیاد کامل نیست. بعضی از این آثار رو هم در اختیار دارم اما هنوز فرصت نشده عمیقا بهشون بپردازم. این تاپیک باعث شد تا به این فکر بیفتم که وقت بیشتری برای گوش دادن به اینجور آثار اختصاص بدم. حالا بطور کلی نظرمو عرض می کنم.

چهارفصل ویوالدی ... واقعا زیباست. من با فصل تابستان با این مجموعه آشنا شدم. بعدش رفتم سراغ فصل بهار ... اجرای فصل بهار با نوازندگی ایتژاک پرلمن فوق العاده اس ... با فصل پاییز و زمستان خیلی دیرتر از بهار و تابستان ارتباط برقرار کردم اما بعد از اینکه تونستم درکشون کنم خیلی بهشون علاقمند شدم. به طوری که حدودا 4 سال زنگ گوشی مبایلم موومان اول فصل پاییز بود (با نوازندگی سامول یروینیان). واقعا هرچی در مورد چهارفصل ویوالدی صحبت کنم خسته نمیشم ...
    اینو هم عرض کنم که من شخصا ویلن کنسرتو در لا مینور اثر ویوالدی (اپوس 3) رو هم خیلی دوست دارم ... جزء کنسرتوهای آسان (برای نوازندگی) محسوب میشه اما واقعا زیباست. بخصوص با اجرای پرلمن.

متاسفانه ویلن کنسرتوهای باخ رو زیاد گوش ندادم ... اما همون یکی دو باری هم که گوش دادم یادم میاد برای آشنا شدن با مواد امتحان ورودی یه ارکستر بود ... احساس کردم زیاد درکشون نمی کنم. باید باز هم گوش بدم.

ویلن کنسرتوهای موتزارت... عالی هستن. البته من شماره ی 3 رو هم دوست دارم. کنسرتوهای موتزارت پر از جملات زیبا و ملودی های قشنگ هستن. هر وقت این کنسرتوها رو می شنوم ناخودآگاه توی ذهنم در مورد شخصیت موتزارت سوالات زیادی ایجاد میشه ...

ویلن کنسرتوی مندلسون ... داد دا داااام دا داد داااااااااام... عالیه... همین الان دارم این اثر رو گوش میدم (با نوازندگی هایفیتز). بعد از چهارفصل ویوالدی اولین ویلن کنسرتویی بود که بهش علاقه پیدا کردم ... اقتدار، قدرت و صلابت رو در موومان اول این اثر به خوبی میشه دید ... البته توام با یک غم خاصی که احساس می کنم در بعضی از جملات این اثر وجود داره. مستند هنر ویلن (قسمت اول) در همون اوایل این مستند زیبا اجرای این کنسرتو رو با تکنوازی نوازنده های مختلف با هم میکس کرده که خیلی جالب شده ... به شخصه اجرای این کنسرتو رو با تکنوازی دیوید ایستراخ بیشتر از همه دوست دارم.

ویلن کنسرتوی چایکفسکی ... من عاشق موومان اول این کنسرتو هستم. از نظر تکنیک اجرایی یکی از سخت ترین کنسرتوها برای ساز ویلن هست. اما در عین حال خیلی زیباست. از این اثر خیلی انرژی می گیرم. و فقط با اجرای هایفیتز این کنسرتو رو می پسندم (به دوستانی که به ویلن کلاسیک علاقه دارن پیشنهاد می کنم اگه ویدئوی این اجرا رو ندیدن حتما ببینن. فوق العاده اس) ... قبلا وقتی می رفتم کلاس استادم می پرسید امروز قراره چه درسی رو تحویل بدی ... منم به شوخی می گفتم ویلن کنسرتوی چایکفسکی

به هر حال باز هم ممنونم ... امیدوارم بتونم این تعداد زیاد کنسرتویی رو که نشنیدم برم بشنوم و بعدش بیام رای بدم به کنسرتوهای محبوبم. تعریف کنسرتو ویلن بتهوون و سیبلیوس رو خیلی شنیدم اما کنسرتوی سیبلیوس رو که اصلا نشنیدم و ویلن کنسرتوی بتهوون رو هم فقط یکبار شنیدم.

راستی ویلن کنسرتوی دیگه ای هم که من خیلی دوستش دارم، ویلن کنسرتوی خاچاطوریان هست... در عین حال که ریشه ی این کنسرتو در موسیقی کلاسیک غربی هست اما احساس می کنم حالت های موسیقی شرقی (بخصوص ارمنی) هم در این اثر وجود دارن. در مورد این ویلن کنسرتو هم اجرای دیوید ایستراخ رو دوست دارم هم اجرای لئونید کوگان.

ببخشید طولانی شد. باز هم ممنونم.
    ویرایش توسط virtuoso : Sunday 31 May 2015 در ساعت 01:20 PM

5. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

من خیلی از این تاپیک و این نظرسنجی خوشم اومد. باعث شد برم دنبال چیزایی که نشنیدم. هنوزم یه سری ها رو گوش نکردم. اما از این بین اون هایی رو انتخاب کردم که با جون و دل گوش کردم و شاید همچنان هر روز گوش میکنم. خیلی دوست داشتم که سواد نظر دادن تخصصی درباره ی این آثار رو داشتم. اما خب نظر شخصیم رو میگم.
    چهارفصل به نظر من یک اثر بزرگ و بسیار زیباست که البته جز کنسرتو های محبوب من نیست و من مثل اکثر آدما در کودکی با شنیدن موومان اول بهار با این اثر آشنا شدم از بس همه جا ازش استفاده میکردن. اما کلا کار های ویوالدی یه ریتم روون داره و راحت میشه بهش گوش کرد. یعنی روند موسیقی به راحتی توسط شنونده دنبال میشه. ویولن کنسرتوی ویوالدی در لا مینور موومان سوم یار جدا نشدنی منه. با این که اصلا پیچیده نیست اما بیان بی نظیری داره. یه جوری قلقلک میده آدمو. خیلی قبل از اینکه خودم ساز بزنم عاشق این کنسرتو بودم. حیف که تو این لیست نیست. البته از لحاظ فنی هم کلا قابل قیاس نیست با این آثار. البته ویوالدی یه کنسرتو برای دو ویولن هم در لامینور داره که به نظرم خیلی زیباست و البته خیلی هم معروف تره. به شخصه آثار دوره ی باروک رو با همراهی هارپسیکورد می پسندم. مثل کنسرتو های باخ که وقتی با پیانو همراه میشه از نظر من حال و هواش عوض میشه. هر دو کنسرتوی باخ که تو این لیست هستند هم بسیار زیبان که البته من موومان های اول و سومشون رو بیشتر از دوم ها گوش کردم و بیشتر هم دوست دارم. مخصوصا موومان اول کنسرتوی شماری یک در لا مینور واقعا با شکوهه. (با هارپسیکورد)
    کنسرتوهای موتزارت هم جالبن. کلا موتزارت واسه من جالبه. شیطنتی که تو کاراش هست رو دوست دارم. اما باز هم خیلی محبوب من نیست.

وای از ویولن کنسرتوی بتهوون چی بگم که عالیه. مخصوصا موومان سوم. هر بار که گوش میدم یه چیز جدید کشف میکنم. محشره آقا. محشر. بتهوون خیلی کار بدی کرده فقط یه کنسرتو واسه ویولن نوشته. قشنگ با مخ آدم بازی میکنه. تو اوج هیجان یهو یه حس عجیب غمناک میده بهت و دوباره هیجان انگیز میشه. الانم دارم گوش میدم و لذت میبرم. کنسرتو های پاگانینی رو هنوز خوب گوش ندادم که بخوام نظر کلی بدم ولی حس سرزندگی در شروع موومان سوم کنسرتوی شماره یک پاگانینی واقعا لذت بخشه.
    ویولن کنسرتوی مندلسون هم از اون آثاریه که آدم راحت باهاش ارتباط برقرار میکنه. موومان اول رو خیلی دوست دارم. جز اولین کنسرتوهایی بود که گوش کردم و هر بار هم که گوش میدم حس خوبی بهم میده.
    برامس .. وای ... موومان سوم در عین شاد بودن قلب منو فشار میده. نمیدونم چه جوری حسمو بیان کنم. مثه وقتیه که از شادی میخوای گریه کنی.
    با کنسرتو شماره ۱ بروخ هنوز ارتباط نگرفتم ولی فکر کنم همین روزا ارتباطمون برقرار بشه.
    کنسرتوی چایکوفسکی چی بگم ازش که هرچی بگم کم گفتم. یه حس رضایت میده به آدم. انگار همه چی تو دنیا بر وفق مراده. هر وقت موومان سوم رو گوش میکنم با خودم میگم چایکوفسکی قطعا یه دیوونه ی دوست داشتنی بوده. اولین بار به طور کاملا اتفاقی یه تیکه از موومان سوم رو شنیدم و نمیدونستم که مال چایکوفسکیه. همون یه تیکه تا مدت ها تو مخ من خودش رو به در و دیوار زد.
    میرسیم به شوستاکویچ که کاملا متفاوته. به شخصه نمیتونم روش تمرکز کنم. اعصابم و میریزه به هم از بس که درکش نمیکنم. کلا شاید چون زیاد گوشم به اون سبک کار ها آشنا نیست. کلا در نظر من نقطه مقابل کنسرتوهای ویوالدی میشه کنسرتوی شماره ۱ شوستاکویچ. سخت دنبال میشه. والس و سمفونی هاش رو بیشتر ترجیح میدم.
    سیبلیوس رو هیچ وقت کامل گوش نکردم. اولش خیلی خوب و جالب شروع میشه اما بعدش یکمی خسته کننده میشه. حالا تصمیم دارم در کنار همه ی اون کنسرتوهایی که گوش نکردم کنسرتوی سیبلیوس رو هم کامل گوش کنم و یکمم به موومان های دوم بها بدم.
    مرسی از ایجاد این تاپبک عالی که باعث شد من بفهمم که در تمام این سال ها به همه ی موومان های دوم جفا کردم.

7. 4 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

سلام بر دوستان هنرمندم.
    من از این لیست Brahms، Tchaikovsk و Wieniawsky رو انتخاب کردم.
    صادقانه بخوام بگم دلیل خاصی هم برای این انتخاب ندارم. فقط از شنیدنش لذت میبرم. نه اینکه مابقی برام لذت بخش نباشه. فکر نکنم کسی باشه که کنسرتوی بتهوون رو بشنوه و دوسش نداشته باشه! ولی این سه تا برام بطور برجسته بهترینن.
    اجراهای Oistrakh از Tchaikovsky بی نظیره.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

9. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159470
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    0
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

ویولون کنسرتو مندلسون و سیبیلیون
    به دلیل موزیکالیته ی قوی و احساس و قدرت فوق العاده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)