لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: آیا گیتار زدن به نوازندگی تار کمک می‌کند؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    128283
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Question آیا گیتار زدن به نوازندگی تار کمک می‌کند؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    اما منظورم از این سوال چیه. من متاسفانه سالهاست از وطن دورم و ساز اصلیم پیانو هست، و علی‌ رغم میل باطنی تا ۵-۶ سال دیگه نمیتونم ایران بیام.

با ردیف موسیقی ایرانی آشنایی دارم و هر هفته یک دستگاه را گوش میدهام و کتب آموزشی را هم دارم. چون اینجا تهیه تار بسیار سخته و امکان تعمیرات هم اصلا نیست برای یک مبتدی، می‌خواستم ببینم می‌تونم تا زمانی‌ که به ایران برمیگردم اینجا گیتار تمرین کنم تا حد اقل دست و پنجم آماده باشه؟

درسته که موسیقی ایرانی با غرب تفاوتهایی داره و تار از دیرباز به عنوان بهترین ساز ایرانی‌ برای بیان احساسات ایرانیان بوده، به نظر شما در این ۵-۶ سال تمرین گیتارِ کلاسیک میتونه موثر باشه تا به امید خدا به ایران بیام؟

با تشکر

2. کاربران زیر از saamp84 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92057
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    59
    141 بار تشکر شده در 71 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/1
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط saamp84 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    اما منظورم از این سوال چیه. من متاسفانه سالهاست از وطن دورم و ساز اصلیم پیانو هست، و علی‌ رغم میل باطنی تا ۵-۶ سال دیگه نمیتونم ایران بیام.
    با ردیف موسیقی ایرانی آشنایی دارم و هر هفته یک دستگاه را گوش میدهام و کتب آموزشی را هم دارم. چون اینجا تهیه تار بسیار سخته و امکان تعمیرات هم اصلا نیست برای یک مبتدی، می‌خواستم ببینم می‌تونم تا زمانی‌ که به ایران برمیگردم اینجا گیتار تمرین کنم تا حد اقل دست و پنجم آماده باشه؟

درسته که موسیقی ایرانی با غرب تفاوتهایی داره و تار از دیرباز به عنوان بهترین ساز ایرانی‌ برای بیان احساسات ایرانیان بوده، به نظر شما در این ۵-۶ سال تمرین گیتارِ کلاسیک میتونه موثر باشه تا به امید خدا به ایران بیام؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز

بنده سازم گیتاره. از نظر استیل نوازندگی شکل گرفتن پنجه در نواختن تار و گیتار متفاوت هست. در تار انگشت ها باز میشن و به سمت جلو پرتاب میشن برای انگشت گذاشتن روی دسته ساز.
    اما در گیتار پنجه حالتی جمع و پرانتزی داره. به خصوص در گیتار کلاسیک خیلی روی این نکته تاکیید دارن.

و اگر هم می خواید گیتار بزنید از اونجایی که تار با مضراب زده میشه باید گیتار رو با پیک کار کنید(پیک استایل)

و یک نکته دیگه اینکه در موسیقی ایرانی ربع پرده داریم و از اونجایی که گیتار یک ساز کلاسیکه تا نیم پرده داره. درست مثل پیانو و امکان گرفتن ربع پرده وجود نداره

5. کاربران زیر از vicenteamigo به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

به نظر من سه تار هم حمل ونقلش آسونتره هم تعميرات كمتر نياز پيدا ميكنه(به علت نداشتن پوست). هم از نظر پنجه كاري كاملا شبيه تاره. در ضمن قيمت مناسبي هم داره. ممكنه در محل سكونت خودتون هم ايراني نوازنده بتونين پيدا كنين كه كمك تون كنه. سرچ كنين و توي همين سايت و سايتهاي مشابه تقاضا كنين شايد پيدا شد. در ضمن از خراب شدن ساز نترسين هر ايرادي پيدا كنه بچه هاي سايت براي تعمير راهنمايي تون ميكنند.
    آیه‌های اشک من تفسیر می‌شد، بد نبود
    دل اگر از غصه خوردن سیر می‌شد، بد نبود
    شور ماتم، دشتی غم، بغض‌های اصفهان
    در بیات ترک شب تحریر می‌شد، بد نبود..

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103540
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    57
    85 بار تشکر شده در 49 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 14/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    11

می‌خواستم ببینم می‌تونم تا زمانی‌ که به ایران برمیگردم اینجا گیتار تمرین کنم تا حد اقل دست و پنجم آماده باشه؟
    خیر، با اینکار فقط وقت خودتون رو تلف می کنید.

اگر اونجایی که هستید معلم تار در دسترس هست، هرطوری شده یک تار تهیه کنید و با خودتون ببرید (یا بگید براتون بفرستن). نه تعمیرات خاصی لازم میشه و نه هیچ اتفاقی واسه ی سازتون می افته. اصلاً نگران نباشید. فوق اش چند تا سیم میگید همراهش براتون بفرستن. تعویض سیم رو هم معلمتون براتون انجام میده. اما اگر با همه این تفاسیر، اون دور و بر کسی نیست که تار بلد باشه و بهتون آموزش بده، فکر نمیکنم ایده ی خوبی باشه تنهایی و به صورت خودآموز بخواید یاد بگیرید.

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط saamp84 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان

با تشکر
    درود
    نوازندگی گیتار به علی قمصری که خیلی کمک کرد در نوازندگی تار... منتها شما رو نمیدونم...:-)
    کلا خب اینکه یک ساز مضرابی بزنید و دست چپتون روی دسته حرکت کنه و انگشتاتون نرک بشه بی فایده نیست و تاثیر نیست... منتها بعید میدونم جایی در دنیا باشه که به هیییچ وجه نشه تار پیدا کرد یا اینکه نشه به ایران دسترسی داشت تا کسی تهیه کنه و واستون بفرسته... اگه بخواید گیرتون میاد تار.
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)