لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: راهنمایی در مورد تدریس به کودکان

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض راهنمایی در مورد تدریس به کودکان

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    من حدود 6 سال است که مشغول تدریس هستم و چون با کودکان و نوجوانان زیاد سر و کار دارم، کتابهای روانشاسی کودکان را زیاد خوانده ام .

هم کودک اکتیو دارم هم منزوی. البته تا به حال هنرجوی زیر سن مدرسه نداشته ام. الان حدود یک ماه است که دو کودک 5 و 6 ساله جدید، دارم. مطلب جالبی که در این دو کودک دیدم، این بود که هر دوی آنها دقیقا دست راست را مشت میکنند و من باید مرتب دست آنها را باز کنم. هر دو قبلا ارف کار کرده اند و الان هم پیانو کار میکنند. سوالی که اینجا پیش آمده این است: آیا این بچه ها استرس دارند که دستهای خود را جمع میکنند؟

در ضمن حوصله من برای کار با کودکان خوب است. ممنون میشم از راهنمایی های شما بهره مند شوم.

آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

2. 3 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    57 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام اگه منظورتون از مشت کردن اینه که دستشونو سفت می گیرن یعنی نیرو رو از مچ وارد میکنن به جای اینکه از ساعد وارد کنن یک راه خوب اینه که قبل از تمرین چند دقیقه با یک خمیر بازی کنن، یعنی ورزش بدن تا دستاشون برای تمرین کردن یکم نرم تر بشه . البته این چیزا طبیعیه . من خودم هنوز بعد از 5 سال ساز زدن استادم میگه دستامو سفت میگیرم . زمان میبره تا درست شه. فقط لطفا از همین ابتدا باهاشون اصولی کار کنین که مثل من چند سال از عمرشون تلف نشه

5. 3 کاربر برای این پست از PianoIsMyLife تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ممنون از پاسختون

منظورم از این که دستها سفت است، این بود که مثلا کسی بخواهد به زور چیزی از دست شما بگیرد و شما دستتان را سفت میکنید که کسی آن را باز نکند. وگرنه این کسانی را که اسم بردم بچه های زیر سن مدرسه هستند و بدن نرمی دارند.

در ضمن من هم متاسفانه در زمینه موسیقی اساتیدی داشتم که واقعا وقت مرا تلف کردند و حیف از اسم استاد که روی آنها باشد. سعی میکنم تجربه های بد آنها را به هنرجوهای خودم منتقل نکنم

7. 3 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پس منظورتون اینه که لجبازی میکنن. طبیعیه . به نظر من که تدریس به کودکان کار خیلی سختیه و در 80 درصد موارد نتیجه نمیده چون معمولا به خاطر زور و اجبار والدین هست. درضمن معمولا تا 12 سالگی اصلا درک درستی از موسیقی در کودک نیست اونم چه برسه به کودک زیر 7 سال!! امیدوارم موفق باشید

9. 3 کاربر برای این پست از PianoIsMyLife تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

زیاد نمیشود اسم این کار را لجبازی گذاشت چون بچه ای که مدرسه نمیرود هنوز دقیقا نمیداند لجبازی چیست. شاید استرس باشد شاید هم بازیگوشی.

بله تدریس به کودکانی که با اجبار والدین شروع میکنند اصلا جوابگو نیست. ولی من چند سال است که با کودکان دبستانی کار میکنم و به قول معروف قلق کاری دستم اومده. مشکل من این بود که تجربه زیر سن مدرسه را نداشتم. ولی الان حدود دو ماه است که با دو کودک حدود 5 و 6 ساله کار میکنم و جالب این است که هر دوی این کودکان ، عاشقانه موسیقی را دنبال میکند. باز هم ممنون که برای من وقت گذاشتید.

11. 3 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط PianoIsMyLife [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کودکان معمولا تا 12 سالگی اصلا درک درستی از موسیقی در کودک نیست اونم چه برسه به کودک زیر 7 سال!!
    با سلام حضور تمام دوستان گرامی

دوست عزیز ، با احترام باید عرض کنم با شما هم عقیده نیستم. چرا که استعداد هیچ ربطی به سن نداره. خیلی از نوازندگان و آهنگسازان بزرگ دنیا از سن 4-5 سالگی شروع کردن. اتفاقا در سنین پایین یادگیری بالاتره. موسیقی هم یک زبان ویژه است. همون طور که خیلی از بچه ها در 4 سالگی زبان خارجی یاد می گیرن پس موسیقی هم می تونن بیاموزن. بچه ها اگر علاقه داشته باشن کاملا قادر به درک موسیقی هستن و اونو می فهمن. به مرور تلاششون رو هم بیشتر می کنن و عطش یادگیری دارن. فقط نیاز به صبر و حوصله داره و این که کمی بازی هم همراه آموزش باشه. منتها اگر علاقه وجود داشته باشه و به اجبار نباشه.
    ویرایش توسط lakshemi : Wednesday 27 May 2015 در ساعت 08:09 PM
    هوش، به ارث برده می شود، دانش، آموخته می شود، بصیرت، کسب می شود،
    اما حماقت، تا ابد ادامه می یابد!

13. 3 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

با سلام حضور تمام دوستان گرامی

دوست عزیز ، با احترام باید عرض کنم با شما هم عقیده نیستم. چرا که استعداد هیچ ربطی به سن نداره. خیلی از نوازندگان و آهنگسازان بزرگ دنیا از سن 4-5 سالگی شروع کردن. اتفاقا در سنین پایین یادگیری بالاتره. موسیقی هم یک زبان ویژه است. همون طور که خیلی از بچه ها در 4 سالگی زبان خارجی یاد می گیرن پس موسیقی هم می تونن بیاموزن. بچه ها اگر علاقه داشته باشن کاملا قادر به درک موسیقی هستن و اونو می فهمن. به مرور تلاششون رو هم بیشتر می کنن و عطش یادگیری دارن. فقط نیاز به صبر و حوصله داره و این که کمی بازی هم همراه آموزش باشه. منتها اگر علاقه وجود داشته باشه و به اجبار نباشه.

درک مساوی نیست با قدرت یادگیری !!!

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

کاربر piano عزیز

شما درست میفرمایید درک شاید در کودکان کمتر باشد ولی باید راه رسیدن به درک کودک را بدونیم. من یک هنرجوی 6ساله دارم که نمیدونه نصف یعنی چی. برایش یک کاغذ از وسط نصف کردم تا معنی نصف را فهمید. یا حتی معنی خط اتحاد را با ترفند های خاصی میداند. و ...

در مورد قدرت یادگیری هم حق با شماست ولی در تمامی افراد صدق میکند. اکثر اوقات بچه های در سن دبستان، قدرت یادگیری بیشتری نسبت به یک خانم مثلا 20 ساله یا بیشتر، دارند. چون فکر بچه ها آزاد است و تمرکزشان بیشتر.

البته مسائلی که ذکر کردم هم تجربیات کاری خودم بود ، هم مشاوره هایی که با استاد ارف آموزشگاه دارم. باز هم ممنون از پاسختون

لاکشمی عزیز از شما هم ممنون به خاطر نظراتی که دادید.

16. کاربران زیر از Fereshteh_Baran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereshteh_Baran [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کاربر piano عزیز

شما درست میفرمایید درک شاید در کودکان کمتر باشد ولی باید راه رسیدن به درک کودک را بدونیم. من یک هنرجوی 6ساله دارم که نمیدونه نصف یعنی چی. برایش یک کاغذ از وسط نصف کردم تا معنی نصف را فهمید. یا حتی معنی خط اتحاد را با ترفند های خاصی میداند. و ...

در مورد قدرت یادگیری هم حق با شماست ولی در تمامی افراد صدق میکند. اکثر اوقات بچه های در سن دبستان، قدرت یادگیری بیشتری نسبت به یک خانم مثلا 20 ساله یا بیشتر، دارند. چون فکر بچه ها آزاد است و تمرکزشان بیشتر.

البته مسائلی که ذکر کردم هم تجربیات کاری خودم بود ، هم مشاوره هایی که با استاد ارف آموزشگاه دارم. باز هم ممنون از پاسختون

لاکشمی عزیز از شما هم ممنون به خاطر نظراتی که دادید.

میشه راه رسیدن به درک رو برای کودکان توضیح بدین . به نظرتون چطوری تو جامعه ای که جوانان 25 ساله هنوز فرق بین پیانو و کیبورد رو نمیدونن درک از موسیقی کلاسیک (یا هرنوع موسیقی دیگه ای) تو بچه های 6 ساله به وجود میاد؟ . وقتی بچه ها توی همچین خانواده هایی بزرگ میشن؟. من خودم وقتی تو ماشین میشینم موزیک کلاسیک پخش می کنم و همه اطرافیان شاکی میشن که این چیه . عینا هم بهم میگن که ای چرت و پرتا چیه که گوش میدی (یا چیه که میزنی). حالا میخواد فوگ باخ باشه یا چرنی ! وقتی فرهنگ خانواده ها اینه که هیچ احدالناسی به سلیقه ی بقیه احترام نداشته باشه یقینا اون بچه هم باید تابع بقیه باشه . همه ی این حرفایی که شما میزنین کاملا درسته ولی اینجا جای عمل بهشون نیست...

18. 2 کاربر برای این پست از PianoIsMyLife تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

فکر کنم بیانم صحیح نبوده.
    شما درست میفرمایید من خودم بارها با این مسائلی که شما گفتید روبرو شدم . درک مردم از موسیقی متاسفانه ضعیف است و این تقصیر مردم نیست. شاید اگرحتی یک دهم از تبلیغاتی که برای صرفه جویی در آب و برق و .. یا مواد خوراکی ، صرف موسیقی میشد مردم ما بیشتر از این ها با موسیقی آشنا بودند. ولی منظور من این بود که به یک بچه چگونه تفهیم کنیم که مثلا نت گرد چیست و چند ضرب است. به قول استادی که داشتم میگفت، نت گرد کپلی است و زیاد میخوره. شاید خنده دار باشد ولی بچه این را بهتر میفهمد. نه این که کودک را با فرهنگ موسیقی آشنا کنیم. در ضمن من مدت سه سال است که یک هنرجوی پیانو دارم. اینقدر از اول برای این بچه پیانوهای کلاسیک زدم که الان خودش بیشتر از من عاشق کلاسیک است.

20. 2 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

بله دوستان من ، بنده اعتقاد دارم باید جداً اقرار کرد که مردم ایران هیچ شناختی از موسیقی کلاسیک ندارند. قبل از انقلاب جامعه داشت تقریبا بسترسازی می کرد ولی در این چند دهه موسیقی هی عقب گرد کرد و پسرفت نشون داد. به جرئت باید گفت که فقط انگشت شماری هستن که موسیقی کلاسیک رو می فهمن . قبلا در تاپیک اپرا گفته ام بازم می گم. مردم ایران خواننده های اپرا رو کسانی می دونن که „الکی عربده می کشن”!!! یا کنسرتو و سمفونی رو یک موسیقی خسته کننده ی بی هدف می پندارن! و همونطور که خانم فرشته هم گفتن اونا گناهی ندارن. بستر مناسب برای آشنایی اونا با موسیقی کلاسیک وجود نداره. که اگر داشت خیلی زود می فهمیدن که یک عمر چه موسیقی لذت بخشی رو از دست دادن!
    اما در مورد کودکان ، مسلما و بدون شک بچه ای سمت موسیقی میاد که پیش زمینه ای از موسیقی داره. یعنی والدین یا آشنایانش با موسیقی آشنان. در خانواده های هنرمند، طبیعیه که بچه گرایش و علاقه به ادامه ی راه اونا داشته باشه. پس وقتی بچه ای میاد کلاس موسیقی قطعا یه بچه ی معمولی نیست و پس زمینه ای از موسیقی در ذهنش داره. قطعا فرق پیانو و کیبورد رو (حتی به ظاهر) می فهمه یا دست کم به زودی خواهد فهمید . هنرجوهای خردسال، اکثرا از طریق خانواده با موسیقی آشنان و شامل اون دسته ی بزرگ مردم که درست موسیقی رو نمی شناسن نمی شن. این جور بچه ها دوست دارن متفاوت باشن فقط چون هنوز بچه اند باید با زبون خودشون بهشون یاد داد.
    هوش، به ارث برده می شود، دانش، آموخته می شود، بصیرت، کسب می شود،
    اما حماقت، تا ابد ادامه می یابد!

22. 2 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)