لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نرم افزار تبدیل نت به بریل

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض نرم افزار تبدیل نت به بریل

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام

توی آموزشگاهی که من مشغول کار هستم، یک خانم نابینای پیانیست داریم که کتابش با خط بریل نوشته شده. الان هم یک هنرجوی جدید برای من آمده که او هم نابینا است. هفته پیش میگفت برای تبدیل نت به خط بریل ، ما نرم افزار داریم . و از من خواست که نت ها را برای او تبدیل به بریل بکنم. من در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم. میخواستم ببینم کسی از دوستان تجربه این کار را دارد؟ آیا برنامه ای مثل فاینال و ... داریم که این کار را انجام بدهد؟

قبلا از جوابهای شما ممنونم.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

2. # ADS

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103540
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    57
    85 بار تشکر شده در 49 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 14/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    10

0 Not allowed! Not allowed!
    موضوع جالبیه. طی تحقیقی که کردم افراد نابینا هم می تونند Sight Reading یا همون دشیفر انجام بدند. منتها این پروسه برای اونها کمی سخت تره. به این صورت که باید از روی خط بریل یک جمله یا یک میزان موسیقی رو با دست بخونند و به خاطر بسپارند و بعد روی ساز اجراش کنند. و یا برای پیانو با دست راست بخونند، با دست چپ اجرا کنند و بعد از حفظ شدن، جمله رو به دست راست منتقل کنند و یا بلعکس.

در هر صورت برای سازی مثل پیانو خیلی کار چالش برانگیزیه و نیاز به ممارست زیادی داره. چون خط بریل رو به صورت افقی می خونند و در آن واحد امکان خواندن به صورت افقی و عمودی برای دست چپ و راست پیانو وجود نداره. پس چاره اش همون خوندن افقی میزان به میزان و یا جمله به جمله برای هر دو دست به صورت جداگانه هست.

از این موضوع که بگذریم، بعد از کمی بررسی و جستجو، نتونستم نرم افزاری پیدا کنم که به صورت اختصاصی اینکار رو انجام بده. اما یک راهی برای انجامش هست که نمیدونم چقدر در عمل قابل استفاده باشه.

نرم افزار MuseScore رو از اینجا دریافت کنید :
    • [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

نت مورد نظرتون رو بنویسید و از منوی فایل گزینه ی Export رو انتخاب کنید. بعد در پنجره ی باز شده و از قسمت Save as type گزینه ی MusicXml رو انتخاب کرده و فایل رو ذخیره کنید.

حالا با فیل-تر شکن آدرس زیر رو باز کنید :
    • [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

فایل Xml ایی که در مرحله قبل ایجاد کردید رو در اینجا انتخاب کنید و روی دکمه ی Convert to Braille کلیک کنید. یک فایل متنی بهتون خروجی میده که به خط بریل هست. اما اینکه چطور باید خطوط بریل رو چاپ و سوراخ و قابل استفاده کرد رو حقیقتاً اطلاعات کافی ندارم. می تونید در این مورد کلمات کلیدی زیر رو جستجو کنید :

• How to print braille
    • Braille transcription
    • Braille printing

موفق باشید :)
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست Kristi Kneedler reading music and playing baritone.jpg   photo00_braille_music_mary_tara.jpg  

4. کاربران زیر از mehranrasa به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)