لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: خرید مستقیم از دفتر نمایندگی

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض خرید مستقیم از دفتر نمایندگی

0 Not allowed! Not allowed!
    درود بر همگی‌. دوستان این نوشته رو اگر ۱۰ دقیقه وقت دارید، حتماً بخونید. شاید کمکی‌ بشه برای آینده.

والله آدم بعضی‌ اوقات یه چیزایی‌ میشنوه که شاخ در میاره. البته شاید اون موضوع برای کسانیکه تا حالا پاشون رو به اونور آب نرسوندن و یا اگر هم رفتن، شرایط کاری نداشتند و فقط برای تفریح رفتن اونور مرز و برگشتن، عادی باشه. ولی‌ برای بنده و امثال بنده که اونور زندگی‌ کردیم و جهت امرار معاش مجبور به کار کردن بودیم و بلاجبار دستی‌ بر بیزنس و نحوه انجامش داشتیم، شاخ که سهله، یه „دم” هم در میاریم.

فکر کنم با این مورد برخورد کرده باشید که بعضی‌ از „کلاه برداران دوست نما” شروع کردن خرید مستقیم از دفتر نمایندگی اصلی‌ فرضاً ESP در آمریکا و تحویلش در اقصی نقاط ایران.

خوب، این برای کسی‌ که وارد به نحوه انجام معامله با نمایندگی‌های اصلی‌ نیست، رفتن به سرزمین آرزوهاست. بقولی براش گیتار میارن Fresh Out Of Oven داغ داغ. با هر بدبختی که شده پول رو هم جور میکنه و می‌ریزه به حساب اعلام شده از طرف وارد کننده. بعدشم در بهترین حالت، یه ساز درجه دو یا سه و یا حتی چهار از دوبی‌ بدستش میرسه. میگم در بهترین حالت، چون امکان اینکه یه ساز Fake بدستش برسه، و یا „اصلا نرسه” هم هست.

برای من اما، از همون اول بوی دروغ و کلاهبرداری اونقدر شدیده که میخوام بالا بیارم. چرا؟ به این دلایل زیر.

۱ - دفتر نمایندگی اصلی‌، مثل دفتر شرکت Gibson در آمریکا بخش „فروش تکی‌” نداره. اگه به سایت Gibson تشریف ببرید، بخشی هست که در رابطه با کمپانی توضیحاتی داده و عکس‌هایی‌ رو هم ارسال کارند که در این عکس‌ها تنها چیزی که دیده میشه یه „ساختمان تجاریست” و لاغیر. البته یک قسمت از ساختمان در همان طبقه همکف ایجاد کردند که به صورت نمایشگاه است و کارش به نمایش گذاشتن محصولات جدید و یا شاید نمونه‌هایی‌ از گیتار‌های این کمپانی در گذر زمان. مثل موزه یا یه چیزی مثل اون. یعنی‌ امکان نداره کسی‌ بره دم در این دفتر و به یکی‌ بگه „دو تا خشخاشی هم بده به ما” یعنی‌ کاملاً با نونوایی فرق داره.

۲ - از اونجاییکه شما برای گرفتن نمایندگی رسمی‌ „فروش” مجبور به رعایت استاندارد‌های مالی‌ اون کمپانی میباشید، در نتیجه هر کسی‌ هم امکان گرفتن نمایندگی فروش رو نداره. به سایت همین Gibson تشریف ببرید و روی بخش Become a Dealer کلیک کنید تا ببینید آیا این شخص محترم که میخواد از شما پول بگیره بره دم دفتر براتون گیتار بگیره که هنوز رنگش خوش نشده واجد شرایط هست یا نه؟ بعد خودتون متوجه میشید که „خیر، این حرفها همه پشم بوده”.

۳ - از اونجاییکه شما باید یه پولی‌ (که کم هم نیست) جهت „حسن انجام معامله” در نزد شرکت سازنده به سپرده بگذارید، در عوض شرکت سازنده موظف و متعهد میشه که اسم شما رو در لیست فروشنده‌های رسمی‌ در سایت خودش معرفی‌، و در صورت تمایل خردیدار به خرید یکی‌ از محصولات این شرکت، ایشون رو به شما، یا بهتر بگم به نزدیک‌ترین فروشنده به محل زندگی‌ خریدار ارجاع بده. الان امتحان کنید، به همین سایت Gibso و یا هر شرکت سازنده دیگری بروید، روی یکی‌ از محصولاتشون کلیک کنید، یه جای صفحه نوشته „Buy Now” روی اون که کلیک کنید، باید کشوری که در آن ساکن هستید رو انتخاب کنید. در این نمونه من اگر آمریکا رو انتخاب کنم، بعدش من Zip Code یا همون کد پستی خودمون رو باید وارد کنم، بعد از اون یه سری اسم و آدرس و تلفن فروشنده‌های رسمی‌ که به محل زندگی‌ من نزدیک هستند، بر اساس نزدیکی‌ و دوریشون به خانه من روی صفحه نقش می‌بندند.

من سال پیش که در تدارک سفر و خرید گیتار‌های موجود بودم، یکسری با ESP تماس داشتم تا ببینم چطوری میشه نمایندگیشون رو گرفت. آخرین ایمیلی که از طرف آنها به من زده شد، از من پرسیدن فروشگاهت کجاست تا بتونیم . Sales Rep که مخفف Sales Representative یا همون نماینده فروش شرکت رو بفرستیم اونجا. وقتی‌ که من براشون نوشتم که من هنوز فروشگاه ندارم و فقط میخوام ببینم برای گرفتن نمایندگی شما چه کار‌هایی‌ باید انجام بدم و یا چه چیز‌هایی‌ رو فراهم کنم، دیگه جوابی به من ندادند. به همین راحتی‌.

این هم عکسی‌ از همون تبادل ایمیل که براتون میگذارم. برای بهتر دیدنش (چون طول عکس زیاده) ، بهتره دانلودش کنید، بعد ببینیدش.

البته این رو هم اشاره بکنم که این نوشته اصلا به کسانیکه سفارش میگیرن و میرن از دوبی‌ یا ترکیه خرید می‌کنن و یا به هر نحوی از فروشگاه‌های مستقر در این دو کشور و یا هر کشور همسایه وارد می‌کنن، ربطی‌ نداره. اینکه طرف بگه „میرم از دفتر نمایندگی اصلی‌ خرید می‌کنم” تا „یه نفر سفارش شما رو بگیره و به یه دوستی‌ که میره دوبی‌ و میاد بگه این ساز رو بخر و بیار” و حالت مسافری وارد بشه، زمین تا آسمون فرق داره.

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست f4181661f18a4e529a98ff0f940cdc5e130852326885150060.jpg  
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

2. کاربران زیر از FMETAL به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)