لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشکل در اجرای عدد میزان 6/8

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض مشکل در اجرای قطعه شهرآشوب (عدد میزان6/8

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    الان سه هفته ست که توی اجرای بخش اول قطعه „شهر آشوب” گیر کردم. حس میکنم توی یه سیکل معیوب افتادم

اوایل کتاب استاد ذوالفنون اکثر قطعات آوازی بود و یا وزن ساده. برای عدد میزان های ساده با پا ضرب می گرفتم. واسه شهرآشوب نتونستم. بدون ضرب پا تمرین کردم. موقع تحویل درس، ب بسم ا.. معلمم گفتم ریتم رو داری اشتباه میزنی. یه جاهایی چنگ رو سیاه میزنی. برو اصلاحش کن

صدبار گوش کردم درس رو تنها چیزی که دستگیرم شد این بود که نت های چنگ بم رو به قدری سریع میزنه که اصلا صداش رو نمیشنوم. منم به شکل خیلی غیر حرفه ای!! سعی کردم اون نت ها رو سریع تر از قبل اجرا کنم.

نتیجه این شد که هفته بعد معلمم گفت ریتم درسته ولی توی دست چپت به شدت بی نظمی هست.
    کلی فسفر سوزندم! و دوباره به این نتیجه رسیدم ک بی نظمی به خاطر همون عجله در زدن اون نت هاست. هیچی دیگه حالا باز بیام بی نظمی رو برطرف کنم. ریتم اشتباه میشه لابد. اینه اون سیکل معیوب که میگم

بشدت کلافه ام. کلافه
    تمرین زیاد وقتی ندونی چی رو، چجوری باید درست کنی چه فایده ای داره؟!
    موندم اینی که میگن لزومی نداره با پا ضرب بگیری. پس چجوری ریتم رو باید حفظ کنی؟

اگه کسی راه حلی داره ممنون میشم بگه
    ویرایش توسط somayeh_y : Monday 19 October 2015 در ساعت 05:18 AM

2. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97533
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام به نظر من اول شما از استادتون بخواهید ریتم خونی و به شما آموزش بده بعد شروع به زدن قطعه کنید . قبل از زدن قطعه هم حتما نت و بخونید . تمام تلاشتون رو کنید که با پا بزنید .

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوره سولفژ رو گذروندم، ریتم خوانی رو بلدم.
    الانم در خوندن قطعه همراه با ضرب پا مشکلی ندارم. موقع ساز زدن نمی تونم با ضرب پا درش بیارم. از ایشون هم نمیتونم کمک بگیرم. چون اگرچه دیدم گاهی خودشون با پا ضرب میگیرند. ولی وقتی گفتم نتونستم با ضرب پا در بیارمش. گفت ایرادی نداره. لزومی نداره همه ضرب پا بگیرند.
    منم با اینکه همچنان فکر میکنم درستش اینه که با ضرب پا ریتم رو حفظ کنی، دیگه بیخیال شدم و تلاشی برای ضرب گرفتن با پا نکردم.
    ویرایش توسط somayeh_y : Monday 19 October 2015 در ساعت 04:50 AM

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    146 بار تشکر شده در 87 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh_y [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوره سولفژ رو گذروندم، ریتم خوانی رو بلدم.
    الانم در خوندن قطعه همراه با ضرب پا مشکلی ندارم. موقع ساز زدن نمی تونم با ضرب پا درش بیارم. از ایشون هم نمیتونم کمک بگیرم. چون اگرچه دیدم گاهی خودشون با پا ضرب میگیرند. ولی وقتی گفتم نتونستم با ضرب پا در بیارمش. گفت ایرادی نداره. لزومی نداره همه ضرب پا بگیرند.
    منم با اینکه همچنان فکر میکنم درستش اینه که با ضرب پا ریتم رو حفظ کنی، دیگه بیخیال شدم و تلاشی برای ضرب گرفتن با پا نکردم.
    سلام! یه یکوردی از نواختنتون بگیرید اینجا بگذارید. اونوقت راحت تر میشه متوجه اشتباه شده.

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز از توضیحاتتون دقیقا مشخص نیست که مشکل شما چیه و مسائلی رو هم که مطرح کردید کمی با هم در تضاد هستند..

اما در صورتی که مشکل اساسیتون نگه داشتن ریتمه حتی نیاز به پا زدن هم نیست با شمارش بلند میتونید مشکلتون رو با تمپو های بسیار پایین در اویال تمرین حل کنید..

اصولا نگه داشتن ریتم در کسر میزان شش هشتم به دو صورت انجام میشه..

یکی اینکه هر ضرب رو معادل یک چنگ در نظر بگیرید و هر میزان رو به شش ضرب تقسیم کنید و شمارش کنید : 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و

که البته ((و)) معادل نیم ضرب گرفته میشه که در این میزان میشه دولا چنگ. این روش ساده ترین نوع شمارش 6 هشتمه و خیلی هم پیچیده نیست و بیشتر برای مواقعی مناسبه که در میزان استفاده زیادی از نتهای سیاه و یا دولا چنگ شده باشه..

اما در صورتی که میزان ها ازدیاد نتهای نقطه دار دارند به راحتی میتونید هر میزان رو دو ضربی بکنید و هر ضرب رو معادل یک سیاه نقطه دار بکنید و شمارشتون رو سه قسمتی کنید یعنی به این شکل : 1 و و 2 و و که هر شماره و ((و)) معادل یک چنگ محسوب میشه و همونطور که گفتم هر سیاه نقطه دار معادل یک ضرب نتیجه اینکه میزانتون رو با دو ضرب میزنید..

به هر دو صورت میتونید شمارش کنید باید ببینید کدوم براتون قابل استفاده تره..
    ویرایش توسط Green_moment : Monday 19 October 2015 در ساعت 05:13 PM

7. کاربران زیر از Green_moment به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Green_moment [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز از توضیحاتتون دقیقا مشخص نیست که مشکل شما چیه و مسائلی رو هم که مطرح کردید کمی با هم در تضاد هستند...

ام..
    ممنونم از راهنمایی تون
    صحیح میگید از این بابت عذرخواهی میکنم. شاید اگه با طرح چند سوال شروع میکردم. قضیه روشن تر بود. البته نمیدونم منظور شما از تضاد، کدوم بخش از حرفام بوده. من شرح ما وقع گفتم. همین.

سوال: آیا برای حفظ ریتم راهی بجز پا زدن هم هست؟ اگر هست اون چیه؟

شما گفتید شمارش. در سولفژ برای ضرب زدن ریتم 6/8 مشابه این شمارش رو گفته بودند به من. هر ضرب پا به سه قسمت تقسیم میشد و برای هر چنگ یه عدد 1 2 3 2 2 3
    وقتی هم که سیاه نقطه دار هست 1 2

البته من هیچوقت موقع ساز زدن دیگه از شمارش استفاده نکردم. بلکه اسم نت ها رو حفظ میکردم

الان دو میزان رو به همین روش شمارش تمرین کردم. وقتی یه نت رو میزنم اسم نت بعدی به ذهنم نمیاد.!! با اینکه قبلا حفظ بودم همه را.
    فقط حالت دستم هست که میدونم الان باید به سمت بالای دسته ساز حرکت کنه یا پایین. و باز این سوال برای من پیش میاد که یعنی چی، یعنی من باید به جای حفظ قطعه با اسم نت همین حالت حرکت دست رو بخاطر بسپارم؟!!!

نمیدونم اینبار تونستم واضح منظورمون رو بگم یا نه.
    ویرایش توسط somayeh_y : Monday 19 October 2015 در ساعت 09:55 PM

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh_y [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنونم از راهنمایی تون
    صحیح میگید از این بابت عذرخواهی میکنم. شاید اگه با طرح چند سوال شروع میکردم. قضیه روشن تر بود. البته نمیدونم منظور شما از تضاد، کدوم بخش از حرفام بوده. من شرح ما وقع گفتم. همین.

سوال: آیا برای حفظ ریتم راهی بجز پا زدن هم هست؟ اگر هست اون چیه؟

شما گفتید شمارش. در سولفژ برای ضرب زدن ریتم 6/8 مشابه این شمارش رو گفته بودند به من. هر ضرب پا به سه قسمت تقسیم میشد و برای هر چنگ یه عدد 1 2 3 2 2 3
    وقتی هم که سیاه نقطه دار هست 1 2

البته من هیچوقت موقع ساز زدن دیگه از شمارش استفاده نکردم. بلکه اسم نت ها رو حفظ میکردم

الان دو میزان رو به همین روش شمارش تمرین کردم. وقتی یه نت رو میزنم اسم نت بعدی به ذهنم نمیاد.!! با اینکه قبلا حفظ بودم همه را.
    فقط حالت دستم هست که میدونم الان باید به سمت بالای دسته ساز حرکت کنه یا پایین. و باز این سوال برای من پیش میاد که یعنی چی، یعنی من باید به جای حفظ قطعه با اسم نت همین حالت حرکت دست رو بخاطر بسپارم؟!!!

نمیدونم اینبار تونستم واضح منظورمون رو بگم یا نه.
    ببینید من چون ساز تخصصیم پیانو هست از نقطه نظر ساز خودم میگم درنوازندگی و به خصوص در تمپو های بالا مثل presto عملا نت خوانی به معنای تصویر ذهنی که مثلا نت روی خط سوم , کلید فا (خط چهارم) , RE میشه معنی نداره چون توی این تمپو عملا چنین پردازشی هیچ قابلیتی برای به اجرا در آوردن نت نداره...

مهم اینه که نتی به عنوان مبدا در نظر گرفته بشه و انگشتان بر اون اساس حرکت کن که با فواصل نتها سنجیده میشه دقیقا همون کاری که خودتون انجام میدید..

با این حال ممکنه استادتون نسبت به سازی که میزنید نظر دیگه ای داشته باشه که قاعدتا بنده از اون بی اطلاع هستم..

حفظ ریتم تنها با شمارش (به خصوص با صدای بلند از نظر علمی کاملا ثابت شده که نقش اساسی در حفظ ریتم داره) و البته پا زدن جزو متد ها استاندارد جهانی هستند , ممکنه متد های دیگه ای هم باشه که بنده از اون بی اطلاعم با این حال پیشنهاد بنده اینه که در صورتی که در حفظ ریتم در میزان های ترکیبی و لنگ دچار مشکل هستید شمارش بلند با استفاده از مترونوم wittner بکنید قطعا کمک زیادی بهتون میکنه در حفظ ریتم...

10. کاربران زیر از Green_moment به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Green_moment [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید من چون ساز تخصصیم پیانو هست از نقطه نظر ساز خودم میگم د...
    با اینکه سازتون سه تار نیست ولی تاپیک رو خوندید و با تجارب و اطلاعات خودتون راهنمایی کردید جای بسی تقدیر و تشکر داره. پروفایل دوستان با تجربه سه تار نواز رو که چک کردم، اکثرا خیلی وقته که سر نمیزنند به این سایت، معدود افرادی هم که سر میزنند احتمالا وقت و حوصله جوابگویی رو ندارند.

البته دراینجا آرشیو خوبی از مباحث مختلف موجوده، ولی یه وقتایی در برخی جزئیات سوال و ابهام پیش میاد. مخصوصا برای کسانی که اول راه هستند، و کم تجربه. حقیقتش من روی کمک های کاربرای این سایت خیلی حساب باز کرده بودم

همه میدونیم که در موسقی هیچ چیز جای آموزش تحت نظر مربی رو نمیگیره. نمیخوام این بحث رو به تمامی شهرها تعمیم بدم، ولی می تونم بگم در شهر خود من اوضاع فراتر از افتضاحه!!!

تا مدتی فکر میکردم همه همین طور درس میدهند. قطعه رو میزنند، هنرجو رو میفرستن به امان خدا. تا مدتی فکر میکردم مشکل از منه و خنگ تشریف دارم. ولی اخیرا که توی اینترنت ویدئو یکی دو جلسه کلاس تمرینی اساتید بزرگ مثل جناب شعاری و علیزاده رو دیدم متوجه شدم دنیا دست کیه.

اگه هر چیز دیگه ای بود با وجود مشکلاتی که در این مدت باهاش مواجه بودم رهایش میکردم. اما چه کنم که سه تار هر چیزی نیست. و نمی تونم به این سادگی ازش بگذرم.
    و همچنان مثل یه هنرجوی منظم و مرتب میرم سر کلاس و با اعصابی خرد و خاکشیر بر میگردم خونه. به همین سادگی.

می بخشید، پستم قدری جنبه درد و دل پیدا کرد.
    ویرایش توسط somayeh_y : Thursday 22 October 2015 در ساعت 11:38 AM

12. کاربران زیر از somayeh_y به خاطر این پست تشکر کرده اند:

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    61 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    12

سلام وقت بخیر دوست عزیز بنده هم این مشکل شما را داشتم ولی با خواندن جدول اتانین اول کتاب سه تار استاد علیزاده و حفظ کردن آن و تمرین با کتاب وزن خوانی تا حدودی مشکلم حل شد ولی متاسفانه استاد دلسوز در این مرز بوم دیگر حکم عتیقه دارد و بس و این سایت هم امامزاده ای نیست که مراد بدهد بنده مدت نزدیک به سه سال است در این سایت عضوم بیشتر دوستان از انجمن های دیگر راهنمایی میکنن ولی اگر بتوانی علی آقا را پیدا کنی و یا مدیر گروه شاید به نتیجه برسی ان شاالله موفق باشی.

14. کاربران زیر از seyyed97 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

با اینکه سازتون سه تار نیست ولی تاپیک رو خوندید و با تجارب و اطلاعات خودتون راهنمایی کردید جای بسی تقدیر و تشکر داره. پروفایل دوستان با تجربه سه تار نواز رو که چک کردم، اکثرا خیلی وقته که سر نمیزنند به این سایت، معدود افرادی هم که سر میزنند احتمالا وقت و حوصله جوابگویی رو ندارند.

البته دراینجا آرشیو خوبی از مباحث مختلف موجوده، ولی یه وقتایی در برخی جزئیات سوال و ابهام پیش میاد. مخصوصا برای کسانی که اول راه هستند، و کم تجربه. حقیقتش من روی کمک های کاربرای این سایت خیلی حساب باز کرده بودم

همه میدونیم که در موسقی هیچ چیز جای آموزش تحت نظر مربی رو نمیگیره. نمیخوام این بحث رو به تمامی شهرها تعمیم بدم، ولی می تونم بگم در شهر خود من اوضاع فراتر از افتضاحه!!!

تا مدتی فکر میکردم همه همین طور درس میدهند. قطعه رو میزنند، هنرجو رو میفرستن به امان خدا. تا مدتی فکر میکردم مشکل از منه و خنگ تشریف دارم. ولی اخیرا که توی اینترنت ویدئو یکی دو جلسه کلاس تمرینی اساتید بزرگ مثل جناب شعاری و علیزاده رو دیدم متوجه شدم دنیا دست کیه.

اگه هر چیز دیگه ای بود با وجود مشکلاتی که در این مدت باهاش مواجه بودم رهایش میکردم. اما چه کنم که سه تار هر چیزی نیست. و نمی تونم به این سادگی ازش بگذرم.
    و همچنان مثل یه هنرجوی منظم و مرتب میرم سر کلاس و با اعصابی خرد و خاکشیر بر میگردم خونه. به همین سادگی.

می بخشید، پستم قدری جنبه درد و دل پیدا کرد.

حرف شما تا حدود زیادی صحیحه..

اما انشالله با علاقه شخصی خودتون و پشتکار زیاد میتونید پیشرفتهای زیادی داشته باشید.

16. کاربران زیر از Green_moment به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)