لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سوال در موردِ ردیف سنتور صبا

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135452
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سوال در موردِ ردیف سنتور صبا

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    سوالاتی در مورد ردیف سنتور استاد جاودان صبا دارم. همون طور که میدانید اینها در ۴ دوره چاپ شدن دوره اول الی ۴. می‌خواستم بدونم نامگذاری ۱ تا ۴ به دلیل صرفاً گرد آوری بوده یا از آسان به سخت جامعه آوری شده. مثلا بنده حقیر علاقه‌ شدیدی دارم که ردیف را از دشتی شروع کنم، امکان داره؟ یا باید از سه‌گاه شروع کنم؟

ضمنا چند سال طول میکشه که من به ردیفِ صبا برسم؟ من دوست دارم صبح تا شب درآمد دشتی بزنم :)

با تشکر از شما هموطنِ گرامی‌...

ضمنا من دوره کامل رو دارم. می‌شه بگین دوره ۱ از کجا تا کجاس؟ ۲ از کجا تا کجاس؟ کتاب معین نکرده.

2. کاربران زیر از samnar222 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946
    4,151 بار تشکر شده در 1,000 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 112/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط samnar222 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    سوالاتی در مورد ردیف سنتور استاد جاودان صبا دارم. همون طور که میدانید اینها در ۴ دوره چاپ شدن دوره اول الی ۴. می‌خواستم بدونم نامگذاری ۱ تا ۴ به دلیل صرفاً گرد آوری بوده یا از آسان به سخت جامعه آوری شده. مثلا بنده حقیر علاقه‌ شدیدی دارم که ردیف را از دشتی شروع کنم، امکان داره؟ یا باید از سه‌گاه شروع کنم؟

ضمنا چند سال طول میکشه که من به ردیفِ صبا برسم؟ من دوست دارم صبح تا شب درآمد دشتی بزنم :)

با تشکر از شما هموطنِ گرامی‌...

ضمنا من دوره کامل رو دارم. می‌شه بگین دوره ۱ از کجا تا کجاس؟ ۲ از کجا تا کجاس؟ کتاب معین نکرده.

سلام دوست عزیز.
    قبلا ردیف های استاد صبا در چهارجلد کتاب جداگانه ارائه می شدند که همانطور که خودتون هم اشاره کردید از کتاب 1 الی 4 نامگذاری شده بودند. ترتیب کتابها بر اساس دستگاهها و آوازها مرتب شده بود نه بر اساس مشکل بودن یا سخت بودن قطعات. اگر به کتابهای ردیف دقت نمایید معمولا ترتیب قرار گیری به این صورت هست که ابتدا دستگاه سه گاه، بعد شور و متعلقات، بعد همایون و اصفهان و بعد چهارگاه و نوا و راست پنجگاه، نوشته می شوند. البته از سال 1378 استاد پایور، کل ردیف استاد صبا را ویرایش نمود و در یک کتاب کامل ارائه داد.
    درخصوص سوال دومتون هم عرض کنم که هیچ لزومی نداره که شما حتما کتاب را از اول شروع به نواختن کنید. می تونید از هر دستگاه یا آوازی که دوست داشتید شروع کنید، چون ترتیب قرار گیری دستگاهها و آوازها همانطور که گفته شد براساس سختی و آسانی قطعات نیست.
    و اگر دقیقا بفرمایید که الان در چه سطحی هستید بهتر میشه به این سوال که چندسال طول می کشه که به ردیف صبا برسید، اظهار نظر کرد.

شاد باشید و سلامت دوست من.
    فقر شب را بی غذا به سر بردن نیست،فقر روز را بی اندیشه به سر کردن است!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)