لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: پیدا کردن اکورد برای آهنگ

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    65741
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    13 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پیدا کردن اکورد برای آهنگ

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان و اساتید گرامی من چند وقته کیبورد کار میکنم اما معمولا آهنگهای مختلف رو با دست راست میزنم و بدون آکورد. میخواستم ببینم چطوری میتونم برای اهنگی که میزنم آکورد بگیرم درواقع قانونشو نمیدونم. مطالب مربوط به آکورد رو خوندم اما متوجه نشدم در این زمینه اگر کمک کنید بسیار سپاسگزار میشم

2. 4 کاربر برای این پست از ashkan3 تشکر کرده اند:

3. # ADS

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

سلام عزیزم
    شما باید ابتدا تونالیته قطعه رو تشخیص بدید سپس از آکوردهایی که نسبت به نت های بکار رفته در ملودی سنخیت دارن استفاده کنید. اینکه بهترین آکورد انتخابی چی میتونه باشه بسته به ذوق و هنر آهنگساز داره ولی قوانین کلی هم برای سهولت کار وجود داره. مثلا حرکت به سمت درجه چهارم و بعد پنجم گام در یک تونالیته مینور! این یه حکم کلی و قطعی نیست فقط یه چیز طبیعی و دلنشین ایجاد میکنه. همین و بس.
    برای ورود به این بحث ها باید مطالعات جامعی رو در رابطه با علم هارمونی انجام بدید.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

5. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    65741
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    13 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییت دوست عزیز. من ساز خودم چیز دیگست و با تئوری موسیقی آشنا هستم. اما این سازو به تازگی شروع کردم و در حد چند اهنگ آشنا هستم که اونهارو هم از طریق نوت ساز خودم یا سازهای دیگه تنظیم کردم و برای خود کیبورد آهنگهای حاوی آکورد پیدا نکردم اگر نوتهای اینچنینی هست ممنون میشم بفرمایید از کجا میتونم دانلود کنم

7. کاربران زیر از ashkan3 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan3 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز. من ساز خودم چیز دیگست و با تئوری موسیقی آشنا هستم. اما این سازو به تازگی شروع کردم و در حد چند اهنگ آشنا هستم که اونهارو هم از طریق نوت ساز خودم یا سازهای دیگه تنظیم کردم و برای خود کیبورد آهنگهای حاوی آکورد پیدا نکردم اگر نوتهای اینچنینی هست ممنون میشم بفرمایید از کجا میتونم دانلود کنم
    خب من احتمالا سوالتون رو بد متوجه شدم.
    من با کیبورد خیلی آشنایی ندارم متاسفانه. ولی دیدم خواهرزادم نتی داشت که یکی از آهنگ های منتسب به کلایدرمن بوده، اول هر میزان آکورد مربوطه هم نوشته شده بود. همچین چیزی به دردتون میخوره؟
    .Applaud, my friends, the comedy is over

9. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan3 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان و اساتید گرامی من چند وقته کیبورد کار میکنم اما معمولا آهنگهای مختلف رو با دست راست میزنم و بدون آکورد. میخواستم ببینم چطوری میتونم برای اهنگی که میزنم آکورد بگیرم درواقع قانونشو نمیدونم. مطالب مربوط به آکورد رو خوندم اما متوجه نشدم در این زمینه اگر کمک کنید بسیار سپاسگزار میشم
    سلام. شما در نام تاپیک و در پست اول گفتید چطوری میتونم برای آهنگی که میزنم آکورد بگیرم! و امیر عزیز هم پاسخ دادن. بعد شما در پست بعد گفتید نت همراه با آکوردش میخواین دانلود کنین! بالاخره منظورتون چیه؟؟!
    برای آکورد گذاشتن روی ملودی باید ببینید در هر میزان نقش کدوم نُت پر رنگتره. پر رنگ بودن میتونه در سرضرب بودن یا کشش نت یا تعداد استفاده شدن نت یا هرچیز دیگه که حس bold بودن نسبت به بقیه نتها داشته باشه.
    و اینکه یه ملودی معمولی که از نتهای یک گام ساخته شده باشه که در آهنگهای پاپ معمولا همینطوره میتونه با سه آکورد اصلی گام هارمونیزه بشه. یعنی در مینور و ماژور درجات اول و چهارم و پنجم. یا در فریژین درجات اول تا چهارم. خب با این روال بخوایم پیش بریم قطعمون خسته کننده و کسل میشه پس یجاهایی که یه کمی هم بستگی به نتهای اون میزان هم داره میتونیم با آکوردهای جایگزینِ این آکوردها تنوع بیشتری به قطعه بدیم مثلا فاماژور و ر مینور که درجه چهارم و دوم دو ماژور هستن. یا درجه پنجم و هفتم. یا سوم. و یه نکته ی دیگه اینکه همیشه باس آکوردها کشش زیادی به پنجم پایینتر(یا چهارم بالاتر) به خودشون دارن مخصوصا در فرودها. یعنی مثلا سل ماژور به دو ماژور. لامینور یا لاماژور به ر مینور یا ر ماژور. حالا بنابر یه سری قواعد و قانونای هارمونی و در شرایطی که ملودی هم ایجاب کنه میشه از آکوردهای بیشتر و متنوعتری مثل کاسته و آفزوده و Sus2 Sus4 آکوردهای هفت و حتی نهم استفاده کرد که اونا هم هر کدوم جایگاهی دارن و به یه طریقی باید بیان و برن که بحثش خیلی طولانی میشه و اگه علاقه به یادگیری بیشتری داشته باشید باید وقت بذارید و تحقیق و مطالعه کنید در موردشون.
    خب این در مورد پست اولتون.
    در مورد پست دوم: میتونید از بخش درخواست نت سایت استفاده کنید و اونجا احتمالا چیزی پیدا میکنید و درخواست هم میتونید بنویسید.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    موفق باشید

11. 4 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    65741
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    13 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خب من احتمالا سوالتون رو بد متوجه شدم.
    من با کیبورد خیلی آشنایی ندارم متاسفانه. ولی دیدم خواهرزادم نتی داشت که یکی از آهنگ های منتسب به کلایدرمن بوده، اول هر میزان آکورد مربوطه هم نوشته شده بود. همچین چیزی به دردتون میخوره؟

نه ممنونم فرمایش شما درست بود اما من به این دلیل پرسیدم چون اکثر نوتهای کیبورد که در اینترنت هست بدون مشخص کردن اکورد هست اما بعد که فکر کردم دیدم شاید نتهای به صورت مضاعف مثل نتهای پیانو هم برای کیبورد باشه و من ندیده باشم. بله منظورم نتهایی بود که میزان آکورد هم درج شده باشه.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. شما در نام تاپیک و در پست اول گفتید چطوری میتونم برای آهنگی که میزنم آکورد بگیرم! و امیر عزیز هم پاسخ دادن. بعد شما در پست بعد گفتید نت همراه با آکوردش میخواین دانلود کنین! بالاخره منظورتون چیه؟؟!
    برای آکورد گذاشتن روی ملودی باید ببینید در هر میزان نقش کدوم نُت پر رنگتره. پر رنگ بودن میتونه در سرضرب بودن یا کشش نت یا تعداد استفاده شدن نت یا هرچیز دیگه که حس bold بودن نسبت به بقیه نتها داشته باشه.
    و اینکه یه ملودی معمولی که از نتهای یک گام ساخته شده باشه که در آهنگهای پاپ معمولا همینطوره میتونه با سه آکورد اصلی گام هارمونیزه بشه. یعنی در مینور و ماژور درجات اول و چهارم و پنجم. یا در فریژین درجات اول تا چهارم. خب با این روال بخوایم پیش بریم قطعمون خسته کننده و کسل میشه پس یجاهایی که یه کمی هم بستگی به نتهای اون میزان هم داره میتونیم با آکوردهای جایگزینِ این آکوردها تنوع بیشتری به قطعه بدیم مثلا فاماژور و ر مینور که درجه چهارم و دوم دو ماژور هستن. یا درجه پنجم و هفتم. یا سوم. و یه نکته ی دیگه اینکه همیشه باس آکوردها کشش زیادی به پنجم پایینتر(یا چهارم بالاتر) به خودشون دارن مخصوصا در فرودها. یعنی مثلا سل ماژور به دو ماژور. لامینور یا لاماژور به ر مینور یا ر ماژور. حالا بنابر یه سری قواعد و قانونای هارمونی و در شرایطی که ملودی هم ایجاب کنه میشه از آکوردهای بیشتر و متنوعتری مثل کاسته و آفزوده و Sus2 Sus4 آکوردهای هفت و حتی نهم استفاده کرد که اونا هم هر کدوم جایگاهی دارن و به یه طریقی باید بیان و برن که بحثش خیلی طولانی میشه و اگه علاقه به یادگیری بیشتری داشته باشید باید وقت بذارید و تحقیق و مطالعه کنید در موردشون.
    خب این در مورد پست اولتون.
    در مورد پست دوم: میتونید از بخش درخواست نت سایت استفاده کنید و اونجا احتمالا چیزی پیدا میکنید و درخواست هم میتونید بنویسید.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    موفق باشید

ممنون از پاسخ جامعت دوست عزیز همونطور که گفتم پرسشم در مورد آکورد بود اما بعد فکر کردم که شاید نتهایی که دارم به همراه آکورد هم موجود باشه و نیازی به پیدا کردن آکورد توسط خودم نباشه. اما ممنون از پاسخگویی شما تا حدود زیادی متوجه شدم و فکر کنم کارمو تا حد زیادی راه بندازه سپاس.

13. 2 کاربر برای این پست از ashkan3 تشکر کرده اند:

Amir Akbari آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21368
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    633
    424 بار تشکر شده در 141 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/0
    Given: 79/0
    میزان امتیاز
    15

درود دوست من، تعریف آکورد گیری در کیبود با سازهای کلید دار مانند پیانو کمی متفاوت هست، در پیانو آکورد روی کلید فا که برای دست چپ نوشته شده در یک، دو و یا چند اکتاو نواخته میشه ولی در کیبورد آرپژ سازهای از پیش نواخته شده مانند باس، پیانو، گیتار، پد و... با فشردن چند کلید برای مثال آکورد لا مینور (می+دو+لا) تنها در یک اکتاو در دسترس و قابل اجراست، البته صحبتهای امیرعزیز و یوسف نازنین درباره انتخاب آکوردها و نحوه ی اجرای آنها اصولی و درست هست و در هنگام ریتم سازی بسیار کاربردی ولی برای استفاده از آکورد اتوماتیک آموختن کلیدهای تشکیل دهنده ی آکورد کفایت میکنه، چیزی که در سایتهای ایرانی مرسوم شده نوشتن شعر یک آهنگ و آکوردهای مورد استفاده در زیر و یا روی کلمه ی مورد نظر هنگام تعویض آکوردها هست ، در مورد درستی و نادرستی اینکار گفتگو نمیکنم ولی میتونی با گرفتن این فایلها و اجرای آکوردشون پیشرفت خوبی در نواختن آهنگها، آموختن گامها و آکورد گیری داشته باشی، هنگام نواختن به انتخاب ریتم، میزانها و سرعت آهنگ بسیار دقت کن، با کمی تمرین و به مرور زمان هنگامی که گوشت به انواع آکوردها عادت کرد خواهی توانست آکوردهای یک آهنگ رو به راحتی در بیاری، امیدوارم پیروز باشی دوست خوبم .
    ای آنکه از دیار من آخر گریختی
    چون شد که از تو باز نیامد نشانه ای

15. 4 کاربر برای این پست از Amir Akbari تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    65741
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    13 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Akbari [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود دوست من، تعریف آکورد گیری در کیبود با سازهای کلید دار مانند پیانو کمی متفاوت هست، در پیانو آکورد روی کلید فا که برای دست چپ نوشته شده در یک، دو و یا چند اکتاو نواخته میشه ولی در کیبورد آرپژ سازهای از پیش نواخته شده مانند باس، پیانو، گیتار، پد و... با فشردن چند کلید برای مثال آکورد لا مینور (می+دو+لا) تنها در یک اکتاو در دسترس و قابل اجراست، البته صحبتهای امیرعزیز و یوسف نازنین درباره انتخاب آکوردها و نحوه ی اجرای آنها اصولی و درست هست و در هنگام ریتم سازی بسیار کاربردی ولی برای استفاده از آکورد اتوماتیک آموختن کلیدهای تشکیل دهنده ی آکورد کفایت میکنه، چیزی که در سایتهای ایرانی مرسوم شده نوشتن شعر یک آهنگ و آکوردهای مورد استفاده در زیر و یا روی کلمه ی مورد نظر هنگام تعویض آکوردها هست ، در مورد درستی و نادرستی اینکار گفتگو نمیکنم ولی میتونی با گرفتن این فایلها و اجرای آکوردشون پیشرفت خوبی در نواختن آهنگها، آموختن گامها و آکورد گیری داشته باشی، هنگام نواختن به انتخاب ریتم، میزانها و سرعت آهنگ بسیار دقت کن، با کمی تمرین و به مرور زمان هنگامی که گوشت به انواع آکوردها عادت کرد خواهی توانست آکوردهای یک آهنگ رو به راحتی در بیاری، امیدوارم پیروز باشی دوست خوبم .

ممنون از توضیحت امیر جان این نوع نتهایی که شما فرمودی رو تاحالا ندیدم اگر جایی برای دانلودشون میشناسی ممنون میشم لطف کنی معرفی کنی تا بتونم چند نمونه دانلود کنم

17. کاربران زیر از ashkan3 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Amir Akbari آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21368
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    633
    424 بار تشکر شده در 141 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/0
    Given: 79/0
    میزان امتیاز
    15

برای پیدا کردن فایلها میتونی آهنگ مورد نظر رو در گوگل جستجو کنی مانند „آکورد گل گلدون من” ‏بیشتر دوستان گیتار نواز آکوردها رو در آورده و در سایتها میگذارن، البته با کمی تمرین و دقت خواهی ‏دانست که گام و آکورد بعضی از آهنگها تغییر کرده و مانند آهنگ اصلی نیست که به مرور زمان هنگامی ‏که آکوردها و گامها رو آموختی اونها رو به راحتی تغییر میدی، چون ابتدای راه هستی چند پیشنهاد میکنم ‏‏:‏ ابتدا کلیدهای تشکیل دهنده ی آکورد رو خوب بخاطر بسپار و پشت کیبورد بدون ریتم با دست چپ اجرا ‏کن . ‏ نوازندگی رو با آهنگهای ساده و آرام (قطعاتی که سرعت پایین دارند) آغاز کن . ‏ از ترانسپوز (کلید تعویض گام) هنگام نوازندگی استفاده نکن، بیشتر نوازندگان کیبود بخاطر نواختن راحت ‏تر، آهنگهای نواخته شده در گام مینور رو در لا مینور (بخاطر اینکه این گام کلید سیاه یا بمل و دیز ‏نداره) اجرا میکنند، تلاش کن هر آهنگ رو در گام خودش اجرا کنی . ‏ بسیار مهم هست که برای نواختن آهنگ از ریتم با میزان مناسب استفاده کنی، گاهی اصطلاحات با چیزی ‏که ما در ذهن داریم متفاوت هست برای مثال جایی مینویسند برای آهنگ زمستان افشین مقدم از ریتم چهار ‏چهارم تند استفاده میشه منظور ریتم های لاتین (باسوآ) هست. ‏ امیدوارم توضیحاتم مفید باشه دوست خوبم . ‏
    ای آنکه از دیار من آخر گریختی
    چون شد که از تو باز نیامد نشانه ای

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)