لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: راهنمايي براي ياد گيري ويولن ايراني

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    137622
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض راهنمايي براي ياد گيري ويولن ايراني

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان من حدود يك سال و نيمه كه ويولن كلاسيك كار ميكنم در اين مدت. Le violon 2 و كتاب سوزوكي يك رو تموم كردم همچنين ولفارت هم كار كردم ولي متوجه شدم كه به ويولن ايراني بيشتر علاقه مندم تا كلاسيك و تصميم به يادگاري ويولن كلاسيك كردم به نظر شما دير نيست بعد از يك و سال و نيم كلاسيك كار كردم بخوام ايراني ياد بگيرم ؟ ايا ميتونم نتيجه اي بگيرم ازش؟ ممنون ميشم راهنمايي كنين

2. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام دوست عزیز.
    اولا اینو بگم که خیلی خوبه که با کلاسیک شروع کردین. من بعد از سال ها تحقیق در همین زمینه به این نتیجه رسیدم که کسی که میخواد ویلن ایرانی یاد بگیره باید اول کلاسیک کار کنه ... بعدش کم کم ایرانی رو هم شروع کنه (و در کنارش کماکان تمرینات کلاسیک رو ادامه بده) ‌... و بعد از اینکه پنجه و آرشه اش کاملا پخته شد میتونه کاملا روی ایرانی تمرکز کنه ...

در جواب سوال شما اینو بگم که اصلا دیر نیست... استاد من سال ها ویلن کلاسیک زد (شاید ۶-۷ سال) ‌ بعدش رفت سراغ ویلن ایرانی و اونو خیلی زود و بخوبی یاد گرفت... بعد از اون هم کمانچه رو یاد گرفت... الان همه رو بخوبی می نوازه. (۲۲ سالشونه)

به نظر من دو راه دارین ... یکی اینکه یه مقدار دیگه کلاسیک کار کنین. یعنی مثلا ل ویلن ۳ رو هم تموم کنین و تعداد بیشتری از اتودهای ولفارت رو یاد بگیرین و بعد از اون باز هم کلاسیک رو کنار نذارین و همزمان با کار کردن روی اتودهای کلاسیک کم کم ویلن ایرانی رو هم شروع کنین (البته طبیعتا باید زیر نظر استادی باشه که به هر دو سبک اشراف نسبی داشته باشه) ‌
    راه دوم اینه که اگه الان انگشت گذاری و آرشه کشیتون به حد قابل قبولی رسیده ایرانی رو هم شروع کنین اما همزمان ل ویلن ۳ و ولفارت رو هم کار کنید.

ولی خب من راه اول رو پیشنهاد می کنم. یعنی اینکه فعلا کلاسیک کار کنید تا کاملا نوازندگیتون پخته بشه و بعد خیلی راحت برین سراغ ویلن ایرانی.

به هر حال مهم اینه که آرشه کشی و انگشت گذاری شما در این سال های ابتدایی آموزش قوی بشه و در کنارش با سبک مورد نظرتون هم آشنا بشین.

باز هم اگه سوالی داشتین بپرسین تا من و دیگر دوستان بیشتر کمکتون کنیم. موفق باشید.
    ویرایش توسط virtuoso : Saturday 9 January 2016 در ساعت 08:24 PM

4. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    137622
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز.
    اولا اینو بگم که خیلی خوبه که با کلاسیک شروع کردین. من بعد از سال ها تحقیق در همین زمینه به این نتیجه رسیدم که کسی که میخواد ویلن ایرانی یاد بگیره باید اول کلاسیک کار کنه ... بعدش کم کم ایرانی رو هم شروع کنه (و در کنارش کماکان تمرینات کلاسیک رو ادامه بده) ‌... و بعد از اینکه پنجه و آرشه اش کاملا پخته شد میتونه کاملا روی ایرانی تمرکز کنه ...

در جواب سوال شما اینو بگم که اصلا دیر نیست... استاد من سال ها ویلن کلاسیک زد (شاید ۶-۷ سال) ‌ بعدش رفت سراغ ویلن ایرانی و اونو خیلی زود و بخوبی یاد گرفت... بعد از اون هم کمانچه رو یاد گرفت... الان همه رو بخوبی می نوازه. (۲۲ سالشونه)

به نظر من دو راه دارین ... یکی اینکه یه مقدار دیگه کلاسیک کار کنین. یعنی مثلا ل ویلن ۳ رو هم تموم کنین و تعداد بیشتری از اتودهای ولفارت رو یاد بگیرین و بعد از اون باز هم کلاسیک رو کنار نذارین و همزمان با کار کردن روی اتودهای کلاسیک کم کم ویلن ایرانی رو هم شروع کنین (البته طبیعتا باید زیر نظر استادی باشه که به هر دو سبک اشراف نسبی داشته باشه) ‌
    راه دوم اینه که اگه الان انگشت گذاری و آرشه کشیتون به حد قابل قبولی رسیده ایرانی رو هم شروع کنین اما همزمان ل ویلن ۳ و ولفارت رو هم کار کنید.

ولی خب من راه اول رو پیشنهاد می کنم. یعنی اینکه فعلا کلاسیک کار کنید تا کاملا نوازندگیتون پخته بشه و بعد خیلی راحت برین سراغ ویلن ایرانی.

به هر حال مهم اینه که آرشه کشی و انگشت گذاری شما در این سال های ابتدایی آموزش قوی بشه و در کنارش با سبک مورد نظرتون هم آشنا بشین.

باز هم اگه سوالی داشتین بپرسین تا من و دیگر دوستان بیشتر کمکتون کنیم. موفق باشید.
    خيلي ممنون از راهنماييتون واقعا سپاسگذارم، ولي يك مسئله جدي كه اينروزا واقعا درگيرم كرده اينه كه كلاسيك كار كردن و زدن اتود هاي كلاسيك باعث شده انگيزمو نسبت به ساز از دست بدم هرچند كه متوجه اين موضوع هستم كه خيلي به پيشرفتم كمك ميكنه ولي حتي به درجه اي رسيده بودم كه ميخواستم سازو بزارم كنار ولي چون علاقه زيادي دارم به صداي ويولن منصرف شدم، به نظر شما چي كار كنم كه اين انگيزه تقويت شه؟ مثلا زدن فولكلور ها كمكي ميكنه؟ يا كتاب اول هنرستان؟

6. 2 کاربر برای این پست از Saba_98 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خيلي ممنون از راهنماييتون واقعا سپاسگذارم، ولي يك مسئله جدي كه اينروزا واقعا درگيرم كرده اينه كه كلاسيك كار كردن و زدن اتود هاي كلاسيك باعث شده انگيزمو نسبت به ساز از دست بدم هرچند كه متوجه اين موضوع هستم كه خيلي به پيشرفتم كمك ميكنه ولي حتي به درجه اي رسيده بودم كه ميخواستم سازو بزارم كنار ولي چون علاقه زيادي دارم به صداي ويولن منصرف شدم، به نظر شما چي كار كنم كه اين انگيزه تقويت شه؟ مثلا زدن فولكلور ها كمكي ميكنه؟ يا كتاب اول هنرستان؟
    خواهش می کنم.
    این دقیقا مسئله ای هست که برای خیلی از هنرجوها ایجاد میشه ... برای خود من هم پیش اومده
    واقعا اینکه آدم فقط درس های ل ویلن و اتودها رو تمرین کنه خسته کننده اس. بنابراین باید متناسب با درس، استاد شما یه آهنگ انتخاب کنه و یا نتش رو بنویسه و به شما بده یا یه کتاب قطعه بهتون معرفی کنه (کتابی که توش آهنگ باشه) ...
    منتها باید بر اساس درستون قطعه انتخاب بشه ... یعنی به تنالیته و تکنیک ها دقت بشه

بعد شما توی خونه هر روز باید زمان تمرینتونو دو قسمت بکنین. توی قسمت اول (که طبیعتا انگیزه و حوصله بیشتری دارین) ‌ درس و اتود رو تمرین کنین و بعدش یه مقدار استراحت کنین (یعنی فاصله بیفته بین تمریناتون) ‌ و قسمت بعدی رو انجام بدین که مربوط میشه به تمرین روی اون قطعه.

کتاب دنیای زیبای ویلن می تونه خیلی بهتون کمک کنه. البته بهتره که زیر نظر استاد کار کنین. کتاب های دیگه ای هم هستن که اگه خواستین بیشتر در موردشون صحبت می کنیم.

8. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

برای تقویت گوش باید چیکار کرد؟
    می خوام سریع نت فالشو بفهمم
    آهنگ هم زیاد گوش می دم ولی فایده نداشته می تونم گوشی ویولنو کوک کنم ولی نمی تونم یکی می زنه یا خودم می زنم بفهمم فالشه مگر اینکه سرعت پایین باشه و نت های مثلا سفید و...
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آهنگ هم زیاد گوش می دم ولی فایده نداشته می تونم گوشی ویولنو کوک کنم ولی نمی تونم یکی می زنه یا خودم می زنم بفهمم فالشه مگر اینکه سرعت پایین باشه و نت های مثلا سفید و...
    کلاس های سلفژ و دیکته ی موسیقی خیلی می تونن کمک کنن (البته تمرین های مختلفی هم وجود داره برای اینکه گوشتون رو تقویت کنید ... ولی خب بهترینش همون دیکته ی موسیقی و تمرینات مربوط به اون هست)
    همین که می تونین ویلن رو گوشی کوک کنین خودش خیلی خوبه و نشون دهنده ی پیشرفت قدرت شنیداری شماست
    با توجه به اینکه مدت زیادی نیست که ساز می زنید این طبیعیه که نتونین فالشی ها رو زود متوجه بشین ... ولی خب با تمرین (بخصوص تمرین سلفژ و بعد از اون دیکته) میتونین گوشتونو قوی تر کنین.

- - - Updated - - -

مثلا یکی از تمرین هایی که من برای تقویت گوش انجام میدم اینه که سعی می کنم آهنگ های مختلف رو خودم به صورت گوشی با سازم اجرا کنم. وقتی تونستم دقیقا مثل اون ها اجرا کنم بعدش قطعه رو پخش می کنم و سعی می کنم همزمان باهاش ویلن بزنم ... جوری که انگار منم جزء اون ارکستر یا گروه هستم.
    البته قطعات ساده رو تمرین می کنم تا کم کم بتونم توی این کار مهارت پیدا کنم. (ضمنا نیازی نیست که سازی که توی اون قطعه نواخته میشه حتما ویلن باشه ... میتونین روی صدای خواننده، ساکسیفون، هارمونیکا یا هر ساز دیگه ای ویلن بزنین ...)

11. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کلاس های سلفژ و دیکته ی موسیقی خیلی می تونن کمک کنن (البته تمرین های مختلفی هم وجود داره برای اینکه گوشتون رو تقویت کنید ... ولی خب بهترینش همون دیکته ی موسیقی و تمرینات مربوط به اون هست)
    همین که می تونین ویلن رو گوشی کوک کنین خودش خیلی خوبه و نشون دهنده ی پیشرفت قدرت شنیداری شماست
    با توجه به اینکه مدت زیادی نیست که ساز می زنید این طبیعیه که نتونین فالشی ها رو زود متوجه بشین ... ولی خب با تمرین (بخصوص تمرین سلفژ و بعد از اون دیکته) میتونین گوشتونو قوی تر کنین.

- - - Updated - - -

مثلا یکی از تمرین هایی که من برای تقویت گوش انجام میدم اینه که سعی می کنم آهنگ های مختلف رو خودم به صورت گوشی با سازم اجرا کنم. وقتی تونستم دقیقا مثل اون ها اجرا کنم بعدش قطعه رو پخش می کنم و سعی می کنم همزمان باهاش ویلن بزنم ... جوری که انگار منم جزء اون ارکستر یا گروه هستم.
    البته قطعات ساده رو تمرین می کنم تا کم کم بتونم توی این کار مهارت پیدا کنم. (ضمنا نیازی نیست که سازی که توی اون قطعه نواخته میشه حتما ویلن باشه ... میتونین روی صدای خواننده، ساکسیفون، هارمونیکا یا هر ساز دیگه ای ویلن بزنین ...)

خیلی ممنون از پاسختون
    تمرین می کنم روشون
    می شه راجب دیکته موسیقی توضیح بدید
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

13. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تنها راهش اینه که سلفژ کار کنی. اونم اساسی. تو پوزیسیون اگه سلفژ کار نکرده باشی واقعا کارت سخت میشه. اینکه میگم اساسی یعنی که مثلا باید بدونی فاصله ی سی تا ر میشه سوم کوچیک و باید صدای سوم کوچیک بده. انقدر اینو کار کردی که این صدا یه ذره بالا پایین شه می فهمی. من وقتی می خواستم پوزیسیون یاد بگیرم اگه سلفژ کار نکرده بودم فکر کنم بیچاره میشدم چون اولش نمی دونی که دستتو چقدر باید بیاری جلو که. اما وقتی قبل از اینکه نت بعدی رو بزنی صداشو تو سرت بشنوی و وقتی فالش بزنی و یه صدایی غیر از اون از سازت در بیاد می فهمی فالشه.
    در مورد دیکته: تو دیکته میان یه ملودی رو واسه شما می زنن. حالا یه ۳ ۴ بارم تکرارش میکنن و شما باید نتش رو بنویسید. این میشه ته قضیه. اولش خیلی ساده تره. قبلش باید سلفژ کار کرده باشی. باید به حدی رسیده باشی که صدای نت ها تو سرت باشن. بعد اولش یه دونه یه دونه واست نت میزنن و توام باید بگی چیه. یا اصلا یه فاصله رو میزنن مثلا دو و می رو میزنن و تو فقط باید تشخیص بدی که صدای فاصله سوم بزرگ اومد حالا نتاش چی بودن مهم نیست. بعد مثلا دو تا پشت هم میزنن و کم کم هم ریتم های رو سخت تر میکنن.
    چه تو سلفژ چه تو دیکته ما دو نوع تنال و آتنال رو داریم. تنال یعنی که همه چی تو یه تنالیته ی خاص داره اتفاق می افته و تو با توجه به فضای اون تنالیته نت ها رو تشخیص می دی و کاری به فواصل نداری
    آتنال هم یعنی که کلا بیخیال تنالیته شو و به فواصل توجه کن. البته اوایل این دو به صورت مجزا کار میشن اما در واقع ترکیبی از جفتشونه که بهت کمک میکنه. هم تو دیکته هم تو سلفژ.
    کلا این بحث خیلی گسترده هست و واقعا واسه خودش دنیاییه. منم خیلی پراکنده حرف زدم. در کل اگه بتونی بری کلاس سلفژ درست درمون خیلی عالیه. خیلی کمک میکنه.

15. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

خیلی ممنون از پاسختون
    تمرین می کنم روشون
    می شه راجب دیکته موسیقی توضیح بدید
    خواهش می کنم. توضیحات مفصل تر رو دوستمون دادن.
    دیکته رو باید بعد از سلفژ کار کنید.
    نکته ی مهم اینه که هر چیزی که توی سلفژ یاد گرفتین روی ساز خودتون اجرا کنید ...
    در واقع توانایی ایجاد رابطه بین نواختن ساز و سلفژ خیلی مهمه.
    بنده دوستی دارم که چند ساله ویلن می زنه ... هر روز حداقل سه ساعت تمرین می کنه (الان فقط روی ویلن کار می کنه و کار دیگه ای نداره!) ... جالبه که سلفژش هم خیلی خوبه ... اما همون قطعاتی رو که به راحتی سلفژ می کنه نمی تونه ژوست بنوازه!
    علتش اینه که نمی تونه ارتباطی بین نواختن ویلن و تواناییش در سلفژ ایجاد کنه ... وقتی ساز می زنه انگار صدای ساز خودشو نمی شنوه!
    در این مورد اگه دوست داشتین می تونیم بیشتر صحبت کنیم. چون خیلی مفید هست برای نوازنده های ویلن ...
    یه مثال می زنم که ارتباط بین ویلن زدن و سلفژ بیشتر مشخص بشه:
    خوندن گام ماژور اصلا سخت نیست... توی همون یکی دو جلسه ی اول سلفژ آدم میتونه یادش بگیره.
    حالا گام سل ماژور رو در نظر بگیرید. خب خوندنش اصلا سخت نیست. با کمک همین گام میخوایم پوزیسیون سوم، پنجم و هفتم رو تمرین کنیم ...
    از نت سل بالای خطوط حامل شروع می کنیم. یعنی روی سیم اول انگشت دوم. (ضمنا می دونیم توی سل ماژور نت فا دیز هست)
    سل رو اجرا می کنیم و بعدش می خونیمش ... نواختن رو متوقف می کنیم، نت لا رو می خونیم ... بعد با انگشت اول می ریم توی پوزیسیون سوم و سعی می کنیم دقیقا همون چیزی رو که میخونیم اجرا کنیم. و به همین ترتیب ادامه می دیم
    سی : انگشت دوم پوز سوم
    دو: انگشت اول پوز پنجم (تمرین می کنیم تا همون نت دویی که میخونیم رو اجرا کنیم)
    ر: انگشت دوم پوز پنجم
    می: انگشت اول پوز هفتم
    فا دیز: انگشت دوم پوز هفتم
    سل: انگشت سوم پوز هفتم

به این صورت تونستیم گام سل ماژور رو توی پوزیسیون های اول سوم پنجم و هفتم تمرین کنیم

این یه مثال برای استفاده از خوندن گام در یادگیری پوزیسیون ها بود.
    با توانمند شدن توی خوندن فاصله ها میشه ازش استفاده زیادی در نواختن ویلن کرد.
    ویرایش توسط virtuoso : Wednesday 13 January 2016 در ساعت 12:02 AM

17. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    137803
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام .
    حتما که میشه بهتر ایین بود که اول سنتی ایرانو یاد میگرفتی بعد میرفتی دنبال کلاسیک چون مویسقی ایران از کلاسیک اسون تره
    پس بهتر اینه حالا که دیگهانگششت گذاری ها رو بلدی موسیقی ایرانیو یاد بگیری که فقط توسی این سبک یه کرن و سری اضافه میشه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    137807
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان من حدود يك سال و نيمه كه ويولن كلاسيك كار ميكنم در اين مدت. Le violon 2 و كتاب سوزوكي يك رو تموم كردم همچنين ولفارت هم كار كردم ولي متوجه شدم كه به ويولن ايراني بيشتر علاقه مندم تا كلاسيك و تصميم به يادگاري ويولن كلاسيك كردم به نظر شما دير نيست بعد از يك و سال و نيم كلاسيك كار كردم بخوام ايراني ياد بگيرم ؟ ايا ميتونم نتيجه اي بگيرم ازش؟ ممنون ميشم راهنمايي كنين

سلام دوست عزیز. از نظرات استادان تشکر میکنم و تجربه ی خودم رو هم میگم. من هم مثل شما ابتدا ویولن در سبک کلاسیک رو شروع بکار کردم تا ابتدای le violin 3 و نیمه ها ی کتاب ولفارت 1 پیش رفتم. بعد تصمیم گرفتم سنتی هم در کنار کلاسیک کار کنم و شروع کردم به کار در سبک سنتی.4 تا کتاب اول مقدماتی خالقی رو زدم و به طور مستمر در حالی که این کتابا رو کار میکردم کتاب 1و2 ولفارت و 5 le violin هم تمام کردم. نکته ای که می خوام بهتون بگم کتاب های le violin به من خیلی کمک کردن بطوری که وقتی کتاب اول خالقی رو باز کردم تنها در عرض یک هفته تونستم نیمی از کتابو به راحتی کار کنم البته این در صورتی پیش میاد که شما le violin ها رو خوب کار کرده باشید! پس نه تنها میتونید سنتی رو هم به خوبی شروع بکار کنید بلکه میتونید کلاسیک رو هم در کنار سنتی ادامه بدید. این روش من بود و تونستم نتیجه بگیرم کتاب های الان من ردیف 1 استاد صبا در سبک سنتی و گام هریمالی در سبک کلاسیک و گه گداری چندتا از قطعات کتاب برگزیده های ی کلاسیک رو هم کار میکنم. موفق باشید

20. 2 کاربر برای این پست از Mr__f تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)