لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: انتقال نت

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121425
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

Post انتقال نت

0 Not allowed! Not allowed!
    کسی میدونه که اگه بخواهیم شیت نتی که برای ترومپت یا کلارینت نوشته شده رو با نی هفت بند اجرا کنیم ، نت ها رو چطوری باید انتقال بدیم مثلا نت سی در ترومپت رو در نی باید چه نتی بزنیم. یا اگه بخوایم با ی کلارینت دو نوازی کنیم ولی هر دو از روی یک شیت چکار باید بکنیم؟

2. # ADS

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط soltanejam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کسی میدونه که اگه بخواهیم شیت نتی که برای ترومپت یا کلارینت نوشته شده رو با نی هفت بند اجرا کنیم ، نت ها رو چطوری باید انتقال بدیم مثلا نت سی در ترومپت رو در نی باید چه نتی بزنیم. یا اگه بخوایم با ی کلارینت دو نوازی کنیم ولی هر دو از روی یک شیت چکار باید بکنیم؟
    سلام عزیز. من از نِی و سازهای ایرانی خبر ندارم. ولی این سازهای انتقالی همونطورکه از اسمشون پیداست اگر نت دو بنویسیم و نت دو بزنن، صدای اون پسوند اسمشونو میدن. مثلا ترومپت سی بمل، اگه نت دو بزنه، صدای سی بمل میشنویم(یعنی دوم بزرگ پایینتر). بنابراین شما که سازت انتقالی نیست باید هر نتی که برای این ساز نوشته شده را فاصله ی دوم بزرگ پایینتر بزنی. در همنوازی اگر ترومپت Bb داره در گام دوماژور مینوازه، شما باید گام سی بمل ماژور بنوازی.
    همینطور دیگر سازها. مثل هورن فا. یعنی دو بزنه(دو بنویسیم براش). نت فا(پنجم درست پایینتر) میشنویم.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121425
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیز. من از نِی و سازهای ایرانی خبر ندارم. ولی این سازهای انتقالی همونطورکه از اسمشون پیداست اگر نت دو بنویسیم و نت دو بزنن، صدای اون پسوند اسمشونو میدن. مثلا ترومپت سی بمل، اگه نت دو بزنه، صدای سی بمل میشنویم(یعنی دوم بزرگ پایینتر). بنابراین شما که سازت انتقالی نیست باید هر نتی که برای این ساز نوشته شده را فاصله ی دوم بزرگ پایینتر بزنی. در همنوازی اگر ترومپت Bb داره در گام دوماژور مینوازه، شما باید گام سی بمل ماژور بنوازی.
    همینطور دیگر سازها. مثل هورن فا. یعنی دو بزنه(دو بنویسیم براش). نت فا(پنجم درست پایینتر) میشنویم.
    یعنی اگه من هم ی نی فا کوک بردارم باهاش اجرا کنم هر دو تامون ی صدا رو می زنیم ؟ چون نی فا کوک هم یک پرده پایین تر اجرا میکنه یعنی اگه دو بزنه صدای سی بمل میده.

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط soltanejam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یعنی اگه من هم ی نی فا کوک بردارم باهاش اجرا کنم هر دو تامون ی صدا رو می زنیم ؟ چون نی فا کوک هم یک پرده پایین تر اجرا میکنه یعنی اگه دو بزنه صدای سی بمل میده.
    همونطورکه گفتم من از ساز شما اطلاعات دقیقی ندارم. ولی با این توضیحاتی که شما دادید، بله. برابر با یک ساز انتقالی Bb (سی بمل) هستید.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همونطورکه گفتم من از ساز شما اطلاعات دقیقی ندارم. ولی با این توضیحاتی که شما دادید، بله. برابر با یک ساز انتقالی Bb (سی بمل) هستید.
    درضمن، این هم اضافه کنم که باید به وسعت صوتی سازها هم توجه کنید که آیا ساز شما نتهای اون آهنگ مورد نظر رو داره یا خیر. که شاید نیاز به تغییر اکتاو یا حتی تغییر گام باشه که اون آهنگ قابلیت اجرا در ساز شما رو پیدا کنه. و اگه بطور حرفه ای تر نگاه کنیم، بحث قابلیتهای تکنیکی سازها هم مطرح هست.

6. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121425
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    6 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

- - - Updated - - -

درضمن، این هم اضافه کنم که باید به وسعت صوتی سازها هم توجه کنید که آیا ساز شما نتهای اون آهنگ مورد نظر رو داره یا خیر. که شاید نیاز به تغییر اکتاو یا حتی تغییر گام باشه که اون آهنگ قابلیت اجرا در ساز شما رو پیدا کنه. و اگه بطور حرفه ای تر نگاه کنیم، بحث قابلیتهای تکنیکی سازها هم مطرح هست.
    شما درست میگید. نی تموم نت ها و نیم و ربع پرده ها رو می تونه اجرا کنه به جز نت مهم سی! پس فکر کنم باید بیخیالش بشیم یا جایی که این نت هست رو من باید سکوت کنم! واقعا مسئله سخت شد. ممنون بابت راهنمایی کاملتون.

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

در مورد نت نوشته شده برای کلارینت، اگر در کلید سل نوشته شده باشه میشه راحت با نی نواخت بشرطی که بازۀ قطعه مورد نظر در محدودۀ صدای نی باشه یعنی مثلا می دونید نت های پایین کلارینت رو نی نداره و اگه بخواد همون قطعه رو بزنه باید یکی دو پرده بالاتر بزنه یا از نی های بلند مثل نی دو کوک و ر کوک بلند استفاده کرد.
    در مورد تروپت هم اگه نتش رو در کلید سل نوشته باشند مثل مورد فوق هست و میشه با نی هم نواخت.
    اگر نت هاشون در کلید سل نوشته نشده باشه خب یه قدری مشکله و باید برای راحتی کار در کلید سل نوشته بشه یا اینکه اگر می تونید قطعه رو بصورت گوشی بنوازید نه از روی نت.
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)