لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: سوال از اساتید

djfarhad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5672
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    21 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سوال از اساتید

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام من یه ملودی دارم با ترانه میخوام بدم به تنظیم کننده خواستم از دوستان بپرسم چطور اینو ویرایش کنم که نگن طرف هیچی بارش نیست من بچه شهرستانم و دسترسی به کتابها ندارم یا اینکه برام یه نمونه بذارید بدونم یا اینکه مراحل کامل ساخت یه آهنگ روتا جایی که مستر میشه برام بصورت فهرست وار بفرمایید ممنون میشم قربان شما یاعلی...

2. # ADS

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط djfarhad [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من یه ملودی دارم با ترانه میخوام بدم به تنظیم کننده خواستم از دوستان بپرسم چطور اینو ویرایش کنم که نگن طرف هیچی بارش نیست من بچه شهرستانم و دسترسی به کتابها ندارم یا اینکه برام یه نمونه بذارید بدونم یا اینکه مراحل کامل ساخت یه آهنگ روتا جایی که مستر میشه برام بصورت فهرست وار بفرمایید ممنون میشم قربان شما یاعلی...
    سلام.
    خب در حال حاضر جوری که داره در ایران انجام میشه اینه که ملودی رو شما میخونید یا ضبط میکنید و به تنظیم کننده منظورتون رو میرسونید. و در واقع بصورت شفاهی انجام میشه. و اگه سطح سازنده ی ملودی کمی بیشتر باشه اون شعر رو آکوردگذاری هم میکنه و با ساز خودش چه گیتار چه پیانو بصورت ساده همراهی هم میکنه. ولی این حالت استاندارد و اصولی و بین المللی محسوب نمیشه.
    اگه بصورت حرفه ای میخواهید اینکارو انجام بدیم همونطورکه بزرگان موسیقی کشورمون مثل بابک بیات و ... انجام میدادن و موزیسین های حرفه ای اروپایی و آمریکایی انجام میدند. اینه که شما با تئوری و نگارش موسیقی آشنا باشید و اون ملودی رو نت نویسی کنید و تحویل تنظیم کننده بدید. حالا اگه جایی از ملودی خواستید حس و آکورد مورد نظرت خودتون قرار بگیره اون رو آکوردگذاری هم میکنید. ولی میتونید این رو هم به عهده ی تنظیم کننده بذارید.
    +ولی همونطورکه گفتم الان داره بصورت شفاهی انجام میشه و مشکلی نیست که اینطور به تنظیم کننده منظورتون رو برسونید.
    ======================================
    و اما اگه منظورتون اینه که ملودی بهتری بسازید، خب باید تنالیته ی آهنگتون مشخص باشه و بر اساس وزن و حس ترانه روی نتهای گام حرکت کنید. و همواره حول محور تونیک بچرخید. اگه مبتدی هستید حدالامکان از پرشهای زیاد پرهیز کنید و مدولاسیون هم انجام ندید.
    اینکه حس و حال هر فاصله رو با گوش کردن زیاد و تجربه و نمونه از آهنگای دیگه بتونید درک کنید مسلما خیلی توی انتقال حس ترانه بهتون کمک خواهد کرد. مثلا فاصله ی ششم مخصوصا ششم کوچک، حس عاشقانه و خیلی رومانتیک رو میتونه انتقال بده که توی ملودی هایی مثل love story و آهنگ رومئو و ژولیت هم ازش به وضوح استفاده شده. ولی خب مطلقا اینجور هم نیست، بنا به سبک و شرایط و موقعیت و حتی سلیقه و احساس سازنده فرق میکنه و ممکنه حس های دیگه ای هم ازش بگیرید.

4. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

djfarhad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5672
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام درود به همه دوستان قبل از هرچیز از دوست خوبم که وقت گذاشتن پاسخ دادند تشکر میکنم ولی من 15 ساله که نوازندگی پیانو وگیتار انجام میدم وحدود صدتا اهنگوترانه پاپ وراک دارم ولی منظور من نگارش متنی نتها واینکه مثلا چجوری باید به صورت حرفه ای روی کاغذ نگارش با پیاده کنم سوال داشتم اونم به صورت کاملا تئوریک وکلاسیک مثلا میخوام بدونم مثل پارتیتور ارکستر اول هر خط اسم ساز باید باشه بعد نتهارو بنویسم یا آکوردهارو بنویسم شما تصور کنید میخواید به یه تنظیم کننده تویه شهر دیگه که اصلا زبونتون رو هم متوجه نمیشه آهنگو ترانه تون رو بدید منظورم به صورت کاملا حرفه ایه؟وچجوری روی کاغذ نگارش میشه؟امیدوارم اینبار منظوراز سوالمورسونده باشم بازم ممنون از دوست عزیزم که زمانشونو به من دادن پاسخ دادندمنتظرم یاعلی

- - - Updated - - -

سلام درود به همه دوستان قبل از هرچیز از دوست خوبم که وقت گذاشتن پاسخ دادند تشکر میکنم ولی من 15 ساله که نوازندگی پیانو وگیتار انجام میدم وحدود صدتا اهنگوترانه پاپ وراک دارم ولی منظور من نگارش متنی نتها واینکه مثلا چجوری باید به صورت حرفه ای روی کاغذ نگارش با پیاده کنم سوال داشتم اونم به صورت کاملا تئوریک وکلاسیک مثلا میخوام بدونم مثل پارتیتور ارکستر اول هر خط اسم ساز باید باشه بعد نتهارو بنویسم یا آکوردهارو بنویسم شما تصور کنید میخواید به یه تنظیم کننده تویه شهر دیگه که اصلا زبونتون رو هم متوجه نمیشه آهنگو ترانه تون رو بدید منظورم به صورت کاملا حرفه ایه؟وچجوری روی کاغذ نگارش میشه؟امیدوارم اینبار منظوراز سوالمورسونده باشم بازم ممنون از دوست عزیزم که زمانشونو به من دادن پاسخ دادندمنتظرم یاعلی

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط djfarhad [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام عزیز. شما در پست اول گفتید ملودی دارید و میخواهید بدید به تنظیم کننده. منم اون موارد رو گفتم. نمونه ای هم قرار میدم از گفته های خودم که آهنگی هست با آهنگسازی بابک بیات. و تنظیم واروژان. این دست خطی هست که بابک بیات به واروژان تحویل دادند تا تنظیم روش انجام بگیره.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

ولی این توضیحاتی که شما دادید یعنی پارت هر ساز رو نوشتید؟ سازبندی کردید؟ یعنی خودتون کارو تنظیم کردید؟ پس به چه منظور میخواهید اونو به تنظیم کننده بدید؟

معذرت میخوام از اونجایی که من باهوش نیستم و موضوعات رو دیر میگیرم متوجه نشدم. شاید میخواهید برای اجرا و صدابرداری و رکورد بفرستید؟!
    یا اصلا شاید منظورتون اینه که میخواهید اثرتون رو به یک موزیسین دیگه ارائه بدید و به اشتراک بذارید تا با کارتون آشنا بشه.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    138986
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    78
    45 بار تشکر شده در 31 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    9

- - - Updated - - -

درود
    اون طوری که معمولا نوشته میشه به این صورته که خطوط حامل رسم میشن و نت ها روی اون نوشته میشن، بعد معمولا بالا ی هر میزان یا هر بخش از میزان که اکورد عوض میشه اکوردا بالاش نوشته میشن، بعد تو هر نت ملودی یه هجایی خونده میشه معمولا (حالا ممکنه کلمه هم باشه)... زیر خطوط حامل،دقیقا زیر هر نت اون بخش از کلمه نوشته میشه...
    این بخش وکال اهنگه... برای ساز های دیگه به صورت جداگانه همون خطوط حامل رسم میشن بالاشونم همون اکوردی که بوده نوشته میشه و ملودی اون ساز در اون بخش قرار میگیره...
    مثلا نمیشه تو یه اهنگ اون چیزی که شما دارید از روش می خونید بیاد یه کورد پروگرشن رو و اون سازه دیگه که هر چیزی می تونه باشه یه کورد پوگرشن دیگرو...
    Im On The Wrong Side Of Heaven, And The Righteous side Of Hell

8. کاربران زیر از Defunct به خاطر این پست تشکر کرده اند:

djfarhad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5672
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام ودرود بردوستان خیلی خوشحالم که سالهاست جزو کوچکی ازین سایتم که حالا میبینم حدااقل برعکس جاهای دیگه جواب مارو میدن وواقعا میخوام تشکر کنم از دوست واستاد خودم you3f که وقت گرانبهاشونو به ما هدیه دادند. واقعا ممنونم تقریبا جوابموگرفتم دیگه اگه استادهایی مثل شادروان بیات اینطوری ویرایش میکنندوتحویل تنظیم کننده میدن ازماکه انتظاری نیست راستی میخوام بپرسم شمافرمودیدگفته های خودم منظورتون اینه که شمااستاد جنتی عطایی هستید؟؟بعد هم تشکر میکنم از دوست خوبمdefunctکه لطف کردندپاسخ بنده رو دادند من تقریبا متوجه شدم ولی ما فرض میکنیم همین نمونه آهنگ شادروان بیات رو بخواهیم به صورت موسیقی کلاسیک غربی طوری که اصلا با تنظیم کننده ارتباطی نداشته باشیم به صورت یه کاغذکه نتها روش نوشته باشه وتنظیم کننده کل چیزی که تو ذهن ماست رو متوجه بشه چطور ویرایش کنیم اگه یه نمونه برام بزارید البته نه مثل این نمونه دوست خوبم که خیلی آهنگساز به تنظیم کننده نزدیک بودن نمی دونم شاید من پرسشم روپیچیده میکنم ولی من صد تا آهنگ با کلام درعرض 15سال نوشته یا ساختم حالا میخوام برای یه خواننده بدم برای تنظیم فقط باشناختی که از تئوری موسیقی دارم میخوام نوع نگارشش هم درست باشه که دوستمون defunctکه توضیح دادند یه نمونه سالم پیوست کنندکه من از روش الگو برداری کنم ممنون میشم بازم از هردو استادتشکر میکنمببخشید که متنم طولانی شدیاعلی...

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سلام ودرود بردوستان خیلی خوشحالم که سالهاست جزو کوچکی ازین سایتم که حالا میبینم حدااقل برعکس جاهای دیگه جواب مارو میدن وواقعا میخوام تشکر کنم از دوست واستاد خودم you3f که وقت گرانبهاشونو به ما هدیه دادند.واقعا ممنونم تقریبا جوابموگرفتم دیگه اگه استادهایی مثل شادروان بیات اینطوری ویرایش میکنندوتحویل تنظیم کننده میدن ازماکه انتظاری نیست راستی میخوام بپرسم شمافرمودیدگفته های خودم منظورتون اینه که شمااستاد جنتی عطایی هستید؟؟بعد هم تشکر میکنم از دوست خوبمdefunctکه لطف کردندپاسخ بنده رو دادند من تقریبا متوجه شدم ولی ما فرض میکنیم همین نمونه آهنگ شادروان بیات رو بخواهیم به صورت موسیقی کلاسیک غربی طوری که اصلا با تنظیم کننده ارتباطی نداشته باشیم به صورت یه کاغذکه نتها روش نوشته باشه وتنظیم کننده کل چیزی که تو ذهن ماست رو متوجه بشه چطور ویرایش کنیم اگه یه نمونه برام بزارید البته نه مثل این نمونه دوست خوبم که خیلی آهنگساز به تنظیم کننده نزدیک بودن نمی دونم شاید من پرسشم روپیچیده میکنم ولی من صد تا آهنگ با کلام درعرض 15سال نوشته یا ساختم حالا میخوام برای یه خواننده بدم برای تنظیم فقط باشناختی که از تئوری موسیقی دارم میخوام نوع نگارشش هم درست باشه که دوستمون defunctکه توضیح دادند یه نمونه سالم پیوست کنندکه من از روش الگو برداری کنم ممنون میشم بازم از هردو استادتشکر میکنمببخشید که متنم طولانی شدیاعلی...
    این حرفا چیه داداش . من کوچیکتم
    نه آقا من کِی چنین چیزی گفتم منظورم این بود برای تایید حرفهایی که در پست قبل زدم این نمونه رو ارسال میکنم.

بعد داداش چرا اینقد خودتو عذاب میدی! اینقد سخت نگیر.
    دیگه با این زمونه و تکنولوژی هرجای دنیا باشی یه فایل صوتی میشه ضبط کرد فرستاد به اونور دنیا.
    بفرما این یه تیکه نمونه انگلیسی و جهانیش:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ولی هر کدوم ملودی که نظرت روی ساز خاصی هست در پایین ابتدای میزان شروعش مینویسی اسم اون ساز رو البته باید اون ملودی رو متناسب با اون سازت هم نوشته باشی که قابل اجرا با اون ساز باشه(ولی ضروری نیست که حتما سازها رو هم مشخص کنی). یا اگه وکال رو نمیخوای پایینش هجاهاشو بنویسی، میتونی در ابتدای هر قسمت بنویسی که موزیک هست یا وکال. که متوجه بشه. فکرنمیکنم دیگه سختگیرانه تر از این باشه!

خب نمیشه سورس پروژه رو تحویل تنظیم کننده بدید روش کار کنه؟!

ولی با این چیزایی که شما میگید من احساس میکنم شما کار رو تنظیم کردید! سازبندی و پارت هر ساز رو مشخص کردید و حالا میخواهید تحویل بدید به یه نفر که ویرایش و اصلاحش کنه. ولی تا اونجایی که در حیطه ی ملودی ساز هست تا همینجاس که صحبتشو کردم. بقیه ش میره در حیطه ی کار تنظیم کننده. و پس از اون رکورد و میکس و مسترینگ و ...

11. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

djfarhad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5672
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درود بردوستان عزیز ممنون از جوابتون خوب این نمونه که لطف کردید پیوست کردید یه نمونه sheet محسوب میشه البته واقعا ممنونم ولی ببینید ما در زیبان فارسی به دوستمون نامه مینویسیم چجوری مینویسیم؟خوب خیلی دوستانه وراحت خوب معادلش توی موسیقی میشه به برگه ای که شما گذاشتید شادروان بیات تحویل دادنددرسته حالا ما میخوایم یه نامه اداری بنویسیم همینطوری نگارش میکنیم؟خوب مسلما اینطور نیست خوب یه قوائد نگارشی هست مثل به نام خدا باید بالا وسط باشه تاریخ بالا سمت چپ مقدمه سمت راست من این چیزا رو میخوام بدونم اونم در سطح به قول شما حرفه ای وخیلی حرفه ای عزیز دلم البته یه پاراگراف بندی ونقطه و اینجورچیزاش مربوط میشه به سواد ما تئوری که درحد خودم میدونم ودرضمن راستشو بخوای من تو این 17سال که اصلا با نرم افزار کار نکردم چون به تئوری موسیقی خیلی علاقه پیداکردم ودراصل آهنگسازی رو با نوازندگی شروع کردم حالا خواهشا جون این هم وطنتون جوابمو واضح بدید وگرنه احساس میکنم هیچکس زبون منو متوجه نمیشه درضمن عزیزم دوست خوبم شما برای من بیشتر از استاد جنتی نباشید کم ارزشتر نیستید سخن پیامبر که همیشه یادمه که فرمودند هرکس یک کلمه بمن بیاموزدمرابنده خود قرار داده اهمیت آموختن رو به یاد آدم میاره ویا زکات علم یاد دادنه ولی خودتون فرمودید یه نمونه ار گفته های خودم که ساخته بابک بیاته رو میزارم خداییش جان من پست که این جمله رو لطف کردید نوشتید رو ببینید بعد بفرمایید چه برداشتی دارید در کل ممنونم دیگه ازین واضح تر نمیتونم سوالمو مطرح کنم دوستون دارم یاعلی...

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    138986
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    78
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

درود بردوستان عزیز ممنون از جوابتون خوب این نمونه که لطف کردید پیوست کردید یه نمونه sheet محسوب میشه البته واقعا ممنونم ولی ببینید ما در زیبان فارسی به دوستمون نامه مینویسیم چجوری مینویسیم؟خوب خیلی دوستانه وراحت خوب معادلش توی موسیقی میشه به برگه ای که شما گذاشتید شادروان بیات تحویل دادنددرسته حالا ما میخوایم یه نامه اداری بنویسیم همینطوری نگارش میکنیم؟خوب مسلما اینطور نیست خوب یه قوائد نگارشی هست مثل به نام خدا باید بالا وسط باشه تاریخ بالا سمت چپ مقدمه سمت راست من این چیزا رو میخوام بدونم اونم در سطح به قول شما حرفه ای وخیلی حرفه ای عزیز دلم البته یه پاراگراف بندی ونقطه و اینجورچیزاش مربوط میشه به سواد ما تئوری که درحد خودم میدونم ودرضمن راستشو بخوای من تو این 17سال که اصلا با نرم افزار کار نکردم چون به تئوری موسیقی خیلی علاقه پیداکردم ودراصل آهنگسازی رو با نوازندگی شروع کردم حالا خواهشا جون این هم وطنتون جوابمو واضح بدید وگرنه احساس میکنم هیچکس زبون منو متوجه نمیشه درضمن عزیزم دوست خوبم شما برای من بیشتر از استاد جنتی نباشید کم ارزشتر نیستید سخن پیامبر که همیشه یادمه که فرمودند هرکس یک کلمه بمن بیاموزدمرابنده خود قرار داده اهمیت آموختن رو به یاد آدم میاره ویا زکات علم یاد دادنه ولی خودتون فرمودید یه نمونه ار گفته های خودم که ساخته بابک بیاته رو میزارم خداییش جان من پست که این جمله رو لطف کردید نوشتید رو ببینید بعد بفرمایید چه برداشتی دارید در کل ممنونم دیگه ازین واضح تر نمیتونم سوالمو مطرح کنم دوستون دارم یاعلی...
    مثلا کلید سل یا فا یا دو رو بسته به کاربردشون سر میزان بذارید، اگه با گیتاره اون بالا تیونینگ گیتار نوشته باشه(استاندارده یا مثلا دراپ دی یا همچین چیزایی) ، تمپو نوشته باشه (میتونه اصطلاحاتی که به جای سرعت استفاده میشه هم بنویسید مثلا آلگرو) ، بعد اسمه اهنگ بزرگ بالا سمت راست بالا یا زیر اهنگ اسم اهنگ ساز اینا نوشته میشه...
    اینا منظورتون بود یا نحوه نوشتن نت ها که مثلا دمشون به اوکتاوشون میرسه یا مثلا اگه یه میزانو نصف کنی نتای چنگ نباید بین اینا پیوسته باشن یا تو هر میزان چجوری نتارو بذاری که زمانشون برابر با بیت های هر میزان بشه؟
    یا مثلا تکنیک های مختلف و نت های زینت؟
    دیگه اینا اخرین جزییات و کلیاتن دیگه... اگه منظورتون رو اشتباه برداشت کردم شرمنده...

djfarhad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5672
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مرسی از توضیحاتتون بله دقیقا همین مطالب منظورم بود که شما فرمودید تقریبا هردو مورد ولی حقیقتشو بخوای قبلا منظورم همون تمپورو کجاو اسمو اینا بود ولی یه مطلبی دیگه رو شما فرمودیید که من فکر نمیکردم توی این 17 سال نوشتن ترانه وآهنگ لازمه یعنی این قسمت نتها با بیت رو شما وسواس دونستنشو به ذهنم آوردیدو این که فرمودید میزانو نصف کنیم وغیره منظورتون مربوط به چه مبحث ازز تئوری موسیقیه ولی من برعکس همه عشق تئوری موسیقیم چون خیلی برام جذابه وهمه چی باهم در ارتباطه ولی تاحالا به ویرایش نیاز پیدا نکردم بودم چون فقط ترانه وملودی میساختم وبه صورت همون شیت یا نمونه که خودم دوباره بتونم بنوازم مینوشتم حالا اگه اینایی که شما گفتید هم مهمه که قطعا هست اگه کوتاهه یه توضیح بدید اگه نه کتابی چیزی بهم برسونید یعنی معرفی کنیدولی میدونم ازونجا که من بچه شهرستانم گیرنمیاددرکل شمارو خیلی زحمت دادیم من نمیدونم شما آهنگسازی انجام میدید یا خوانننده یا تنظیم ولی اگه ترانه نیاز پیدا کردید خوشحال میشم برای لطفی که تو این مدت به من داشتید بهتون یه ترانه هدیه بدم چون من تو این سالها فقط دنبال یاد گرفتن بودم ونمیدونستم یروز موسیقی بشه نرم افزاری اونم اف ال و ستاره های موسیقی مملکتمون بشه حامد پهلان وخراطهاو... صدرحمت به همون ساسی مونکن خداشاهده بگذریم ممنون از وقتتون یاعلی...

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    138986
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    78
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

سلام مرسی از توضیحاتتون بله دقیقا همین مطالب منظورم بود که شما فرمودید تقریبا هردو مورد ولی حقیقتشو بخوای قبلا منظورم همون تمپورو کجاو اسمو اینا بود ولی یه مطلبی دیگه رو شما فرمودیید که من فکر نمیکردم توی این 17 سال نوشتن ترانه وآهنگ لازمه یعنی این قسمت نتها با بیت رو شما وسواس دونستنشو به ذهنم آوردیدو این که فرمودید میزانو نصف کنیم وغیره منظورتون مربوط به چه مبحث ازز تئوری موسیقیه ولی من برعکس همه عشق تئوری موسیقیم چون خیلی برام جذابه وهمه چی باهم در ارتباطه ولی تاحالا به ویرایش نیاز پیدا نکردم بودم چون فقط ترانه وملودی میساختم وبه صورت همون شیت یا نمونه که خودم دوباره بتونم بنوازم مینوشتم حالا اگه اینایی که شما گفتید هم مهمه که قطعا هست اگه کوتاهه یه توضیح بدید اگه نه کتابی چیزی بهم برسونید یعنی معرفی کنیدولی میدونم ازونجا که من بچه شهرستانم گیرنمیاددرکل شمارو خیلی زحمت دادیم من نمیدونم شما آهنگسازی انجام میدید یا خوانننده یا تنظیم ولی اگه ترانه نیاز پیدا کردید خوشحال میشم برای لطفی که تو این مدت به من داشتید بهتون یه ترانه هدیه بدم چون من تو این سالها فقط دنبال یاد گرفتن بودم ونمیدونستم یروز موسیقی بشه نرم افزاری اونم اف ال و ستاره های موسیقی مملکتمون بشه حامد پهلان وخراطهاو... صدرحمت به همون ساسی مونکن خداشاهده بگذریم ممنون از وقتتون یاعلی...
    سلام
    شما به ما لطف داری...
    این مباحثی که گفتم رو خوده یه نرم افزار اتوماتیک رعایت می کنه... ولی به هر حال، من چن تا چیز که الان حضور ذهن دارم رو خدمتتون عرض می کنم.
    وسط کاغذ بالا، اسمه اهنگ نوشته میشه، زیر همون اسم، اسم اهنگ ساز یا خواننده یا نوازنده و... نوشته میشه. بعد یه مقدار پایینتر، با فونت ریز تر و سمت چپ تمپو نوشته میشه. اگه برای گیتار پایین ترش کوک گیتارم می نویسن بعضی وقتا...
    اکوردا اینارم که عرض کردم کجا نوشته میشه...
    کلید اهنگ رو که اصولا سل هست (Treble Clef) نوشته میشه. بعد اون گام هم جلوی اون خطوط حامل نوشته میشه به این صورت که نت هایی که توش تغییر می کنن علامت تغییرشون جلوی اون کلید نوشته میشه...
    بعد time signature رو هم می نویسن. اگه نت ها از خط سوم به بالا تر بود دمشون میاد پایین و برعکس... میزان رو اگه از وسط نصف کنید نباید نت های چنگ بین این دو پیوسته باشند

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

فقط یه sheet بود! خب همه اینچیزا که شما میخواستید یه نفر براتون متنی بنویسه. من در عکس جای دادم که نیاز به صحبت زیاد نباشه و قابل فهم تر باشه.
    توی عکس کلید و گام و تمپو جاشون مشخصه. جایگاه اکوردا و ...
    من قصدم فقط کمک و راهنمایی بود. وگرنه نه چیزی عاید من میشه و نه پشت اینترنت کسی منو میشناسه که بخوام خودنمایی کنم. فقط چیز کمی که اگر بدونم دوس دارم به بقیه هم بگم. خیلی وقت بود این سایتا نمیومدم چون همیشه از کمک من چیز دیگه ای برداشت میشده و یا قضیه ثواب و کباب میشده. اما باز اتفاقی پست شمارو دیدم کسی پاسخ نداده خواستم در حد خودم چیزی بگم که بی جواب نمونید.
    وقتی شما خودتون حوصله ی توجه به یه عکس رو ندارید! انتظار نداشته باشید یه نفر هم بیاد سه صفحه توضیحات براتون بنویسه.
    من همیشه سعی میکنم پاسخ ها رو کوتاه و بهتر کنم واسه همین از عکس استفاده میکنم. همیشه وقتی به نمونه sheet ها نمونه آهنگها و نمونه نُتها توجه کنید خیلی چیزا ازشون یاد میگیرید. و نیازی به اینکه کسی براتون قوانین بنویسه ندارید! راز موزیسین خوب شدن یا کلا هنرمند شدن اینه که فقط باید به هر چیزی که میبینید و میشنوید خوب توجه کنید. استاد هر هنرمندی، قلب و چشم و گوش خودشه...

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    141318
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از اینکه مباحث خوب و بجایی را ارائه دادید.

djfarhad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5672
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درود به همه دوستان مخصوصا جناب you3fداداش من که هر با پست میزارم اول کلی تشکر از شما ودوستمون میکنم که وظیفه مون هم هست ولی عزیزم بعد از گذاشتن همون عکس شما من اول از همه تشکر کردم از شما دوم اینکه ممنون که وقت میزارید جواب میدید منکه یه پست کاملمو به تشکر از شما اختصاص دادم درضمن میدونید که همون اول عرض کردم من بچه شهرستانم وبامحدودیت هاش ولی یه بار که اومدم کافینت فقط ازشما ودوست دیگمون جناب dfunct تشکر کردم که تازه فکر کرده بودم شما استاد عطایی هستید شما نمیدونم اصلا یا نوشته های منو نخوندید یا بازم همون خطای پیامکی صورت گرفته که از روی متن کسی نمیشه فهمید منظور طرف چی بوده در کل اگه رنجشی بوده عذر خواهی میکنم هرچند این بحث قرار بو تخصصی باشه ولی داره چیز میشه بگذریم بازم ممنون بله دوستم دیداری خیلی بهتره ولی من همون مواردی که دوست خوبمون dfunct فرمودند مد نظرم بود ولی از همون پست اول تا الن من یه نمونه کامل وتنظیم شده میخوام ببینم راستی اینجا قسمت آهنگسازیه میخوام بپرسم اگه آهنگو با vst بسازی دوباره باید همون سازها به صورت آکوستیک یا نوازنده ظبط بشه حتی درام؟اینطوری بد کیفیت تر میشه که بعد هم 90%آهنگهایی که من میشنوم صداها یا سمپل های درام اصلا واقعی نیستن ؟درضمن هرکسی چیزی به کسی می اموزه نباید انتظاری از کسی داشته باشه دوم اینکه آموزش زکات علمه درکل دوستم امیدوارم ناراحتی نباشه چون من اصلا قصدی نداشتم همیشم از صمیم قلبم تشکر کردم فدای همتون یاعلی...

- - - Updated - - -

راستی اگه کسی از دوستان ترانه وملودی میخواد درخدمتیم چون رایگانه فکر نکنم منافاتی با قوانیین سایت داشته باشه البته با رعایت حق کپی رایت منظورم اسممونه فحش ندادم با آرزوی سلامتی برای شما و ارتقائ واعتلای هنری از این آبو خاک که معلوم نیست قانونیه یا نه ولی همه جا ازش استفاده میشه تازه خود همکارامونم با همدیگه اتحاد نداریم یاعلی...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)