لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نکاتی درمورد کلیفون (صمغ درخت)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    94137
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    19
    16 بار تشکر شده در 12 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Cool نکاتی درمورد کلیفون (صمغ درخت)

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت دوستان عزیز میخاستم اطلاعاتم رو راجع به کلیفون عرض کنم واز دوستان عزیز [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید],. سایر دوستان که در باره این موضوع اطلاعات دارند نظرشونو بدند میدونم که مطلب در این مورد زیاده در انجمن های مختلف فقط خواستم که به این موضوع به صورت جدا بهش اشاره بشه کلیفون یا همان صمغ درخت که شیره درخته پس از پالایش و حرارت به این شکل در میاد که در بعضی از آنها به اصطلاح پودر مس طلا یا نقره میریزند که باعث بهبود سایش با سیم میشه البته نه همه نوع سیمی سیم های متال که به صورت لایت یا دارک میبینیم عرضه میشند البته اینو من از دوستان بعض مواقع میشنوم که میگن دارک بهتره یا لایت اینو بدونید که هیچ فرقی نداره بیشتر به محل نگه داری ساز آرشه مناطق اب هوایی بستگی داره که چه نوع کلیفونی رو استفاده کنید که برای مناطق سردسیر دارک مناطق گرمسیر لایت من تابه حال کلیفون های هیل پاگانینی ملوس رو داشتم وهمشون کیفیت های خوبی رو داشته به عبارتی وارد هوا نمیشند و روی سطج ساز نمیریزند وارشه به راحتی اونا رو جذب میکنه البته کلیفون های دیگری هم هست که دوستان داشتند که گاهی قیمت های بالایی دارند و یا کلیفون هایی هستند که به اصطلاح دست سازند
    اگر مطلب خاصی به یاد اوردم میزارم واگه اشتباهی شده لطفا دوستان بگن
    از دوستان تقاضا دارم که فقط را جع به کلیفون نظر بزارند وتجربیاتشونو بگن

2. کاربران زیر از sobhanlolo به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

فلزات قلیایی بنا بر خواصشون در بعضی موارد داخل کلیفون استفاده میشوند. این بحث وارد خواص مواد;رسانایی و علم شیمی خواهد شد که بحثش خیلی مفصله. اگر کسی مایل بود توضیح بدم.. ضمنا یک نمونه ایرانی هم از این نوع کلیفون پودر طلا در ایران موجوده که اصلا خوب نیست. به نام راگا.
    کلیفونهای دست ساز و تولید محدود هم هست که کیفیت بالایی دارند اما خیلی گران قیمت هستند و با وجود این همه کلیفونی که در بازار هست به نظر من ضروری نیست و لزوم و تاکیدی روی استفاده اش نیست.
    بیشترین درصد استفاده از طلا در یک کلیفون 50 گرمی چیزی حدود 0/2 درصد هست.
    در رابطه با رنگ کلیفون:تنها تفاوت در میزان و زمان حرارتیه که به صمغ وارد شده. کلیفونهای رنگ روشن مدت زمان بیشتر یا در دمای بیشتری حرارت دیدند و کلیفونهای رنگ تیره کمتر. استفاده از انها هم همانطور که گفتید بسته به اب و هوای هر منطقه داره و نباید تعصب داشت که من نوعی حتما میخوام از این نوع استفاده کنم.
    در قاره ی امریکای جنوبی هم مثل اروپا کلیفونهای خاصی تولید میشه مثل دومینگز که اصلا در ایران و مخصوصا تهران یا شمال کشور قابل استفاده و مناسب نیست و مخصوص اب و هوای گرم شرجیه با رنگ خیلی روشن.
    یک نوع خیلی قدیمی از کلیفون هم هست که امروزه خیلی کم شده و گرون. وقتی کلیفون رو نگاه می کنید داخل ان چیزی شبیه به تعدادی حباب می بینید که در ساخت ان از خاکستر نوع خاصی از درخت استفاده میشه.
    کلیفونهای خیلی تیره هم مناسب ایران نیستند چون هوای ما کلا گرمه. چنین کلیفونهایی مخصوص نقاطی مثل روسیه است واگر شما همین الان در تهران از چنین کلیفونی مثل هیل دارک استفاده کنید در کمتر از چند دقیقه قطر سیم یک و نیم برابر و حالت نوچ پیدا می کنه با صدایی اعصاب خرد کن. کولیفن های ارزان توماستیک یا مثلا پیرانیتو از پیراسترو هم به نظرم کلا به درد نمیخوره و فورا جذب سیم میشه.
    در کل من زیاد طرفدار کلیفون بیش از حد زدن به سیم که با اولین ارشه انگار ارد در هوا پخش میشه! نیستم و اینکار به نظرم بی دلیله. کلیفون همیشه به اندازه معقول.
    ضمنا قبار کلیفون بیش از حد برای انسان مضره و اگر زیاد کلیفون بزنید که دائما غبارش بلند بشه در دراز مدت و در نتیجه تنفس و ورود به بینی خطر سرطان ریه انسان رو تهدید میکنه. ضمنا خیلی ها هم حساسیت دارند که کلا باید رعایت کنید این موضوع رو.
    8 ساعت قبل از اجرا و تمرین به ارشه کلیفون بزنید نه بلافاصله قبل تمرین که کلا پخش هوا بشه و روی سیم بشینه.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

- - - Updated - - -

فلزات قلیایی بنا بر خواصشون در بعضی موارد داخل کلیفون استفاده میشوند. این بحث وارد خواص مواد;رسانایی و علم شیمی خواهد شد که بحثش خیلی مفصله. اگر کسی مایل بود توضیح بدم.. ضمنا یک نمونه ایرانی هم از این نوع کلیفون پودر طلا در ایران موجوده که اصلا خوب نیست. به نام راگا.
    کلیفونهای دست ساز و تولید محدود هم هست که کیفیت بالایی دارند اما خیلی گران قیمت هستند و با وجود این همه کلیفونی که در بازار هست به نظر من ضروری نیست و لزوم و تاکیدی روی استفاده اش نیست.
    بیشترین درصد استفاده از طلا در یک کلیفون 50 گرمی چیزی حدود 0/2 درصد هست.
    در رابطه با رنگ کلیفون:تنها تفاوت در میزان و زمان حرارتیه که به صمغ وارد شده. کلیفونهای رنگ روشن مدت زمان بیشتر یا در دمای بیشتری حرارت دیدند و کلیفونهای رنگ تیره کمتر. استفاده از انها هم همانطور که گفتید بسته به اب و هوای هر منطقه داره و نباید تعصب داشت که من نوعی حتما میخوام از این نوع استفاده کنم.
    در قاره ی امریکای جنوبی هم مثل اروپا کلیفونهای خاصی تولید میشه مثل دومینگز که اصلا در ایران و مخصوصا تهران یا شمال کشور قابل استفاده و مناسب نیست و مخصوص اب و هوای گرم شرجیه با رنگ خیلی روشن.
    یک نوع خیلی قدیمی از کلیفون هم هست که امروزه خیلی کم شده و گرون. وقتی کلیفون رو نگاه می کنید داخل ان چیزی شبیه به تعدادی حباب می بینید که در ساخت ان از خاکستر نوع خاصی از درخت استفاده میشه.
    کلیفونهای خیلی تیره هم مناسب ایران نیستند چون هوای ما کلا گرمه. چنین کلیفونهایی مخصوص نقاطی مثل روسیه است واگر شما همین الان در تهران از چنین کلیفونی مثل هیل دارک استفاده کنید در کمتر از چند دقیقه قطر سیم یک و نیم برابر و حالت نوچ پیدا می کنه با صدایی اعصاب خرد کن. کولیفن های ارزان توماستیک یا مثلا پیرانیتو از پیراسترو هم به نظرم کلا به درد نمیخوره و فورا جذب سیم میشه.
    در کل من زیاد طرفدار کلیفون بیش از حد زدن به سیم که با اولین ارشه انگار ارد در هوا پخش میشه! نیستم و اینکار به نظرم بی دلیله. کلیفون همیشه به اندازه معقول.
    ضمنا قبار کلیفون بیش از حد برای انسان مضره و اگر زیاد کلیفون بزنید که دائما غبارش بلند بشه در دراز مدت و در نتیجه تنفس و ورود به بینی خطر سرطان ریه انسان رو تهدید میکنه. ضمنا خیلی ها هم حساسیت دارند که کلا باید رعایت کنید این موضوع رو.
    8 ساعت قبل از اجرا و تمرین به ارشه کلیفون بزنید نه بلافاصله قبل تمرین که کلا پخش هوا بشه و روی سیم بشینه.

http://www. laubach-shop. de/english-eu/rosin/violin-gold-rosin/

http://www. liebenzeller-rosin. org/? page_id=5

http://www. bakersrosin. com/

https://www. google. com/search? q=larica+gold+rosin&rlz=1C1CHNY_faDE609DE60 9&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa= X&ved=0ahUKEwiI5KaGzPDOAhUCFCwKHeUcClcQ_AUIBigB#im grc=Cgh56bmUtad-0M%3A

5. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160796
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

من هم با نظرتون موافقم. بسته به شرایط آب هوایی هر منطقه، یه کلیفون خاص جواب می ده. اینجا من کلیفون شارین دارم استفاده می کنم. خیلی میزونه با آب و هوای اینجا. نکته دیگه اینکه بعضی کلیفون ها واسه ی ویولن خوب نیستن و در اصل واسه ویلنسل و کنترباس ساخته شدن. اگه اشتباهی استفاده بشن، صدای سازتونو نابود می کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)