لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چطوری آهنگ ساز بشم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    144592
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض چطوری آهنگ ساز بشم

0 Not allowed! Not allowed!
    با عرض سلام خدمت دوستان گل
    دوستان من بسیار علاقه مند به آهنگ سازی هستم و استعداد این کارم دارم و صدامم خوبه اونطوری که بقیه میگن.
    الان میخاوم آهنگ سازی رو بطور حرفه ای شروع کنم. آموزشگاه موسیقی شهر ما رفتم برای کلاس سلفژ و گیتار . هر کدومش هشت level داره که من هم سلفژ و هم گیتار رو level یکشو رفتم
    اما متاسفانه پولی که میگیرن خیلی بیشتر از آموزشه که میدن برای همین منصرف شدم برم و تصمیم گرفتم خودم این کارو ادامه بدم.
    دوستان خاهش میکنم از ابتدا به من بگید که برای آهنگ ساز شدن باید از کجا و چطوری شروع کرد و چه چیزهایی باید آموخت. منابع هم اگه دارین معرفی کنین. مثلا آموزش کامل سلفژ فیلم یا کتاب مال چه کسی خوبه؟
    با نرم افزار fl studio هم کار کردم آهنگم ساختم اما بدون سواد مویسقی.
    میدی کنترلر برای من چ چیزی خوبه
    با تشکر از همتون

2. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    144202
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلفژ کتاب استاد زنده یاد مصطفی کمال پورتراب بهترینه و لازمه اهنگسازی دانش موسیقی پس بهتره یه ساز رو شروع کنید و بعد از یادگیری کافی شروع کنید اهنگسازی کار هر کسی نیست. (:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24805
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    33
    586 بار تشکر شده در 216 پست

شبکه های اجتماعی من

Add arsalan212 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/1
    میزان امتیاز
    14

چند تا کار نیگم انجام یده..1. موسقی گوش بده... موسقی اصل نه کپی... بستگی به سبکی که میخوای توش آهنگسازی کنی نمونه های موسقی رو گوش بده... و سازهایی که در آثار میشنوی رو بشناس... وشخصیت اونارو بشناس..2. گوشت رو تقویت کن.. گام ها.. وفواصل رو گوش کن وهر آهنگی که شنیدی سعی کن تقلیدش کنی... مرحله اول ساختن.. تقلیده..3. آکوردها و باس ها. رو خوب بشناس..4. نت خوانی یاد بگیر..5. طرح بزن وآهنگ بساز هرچند الکی .. ولی جسارتت رو از یه جایی آغاز کن..6. زمزمه... واسکن سینگ زیاد کن.. یعنی یه آهنگو که گوش دادی ببین میتوتی توحافظه کوتاه مدتت سبط کنی؟7. ملودی بساز و.. ملودی هایی که میسازی هر چند تقلیدی.. روشون خلاقیت بخرج بده یعتی با ریتمها.. و مدلهای مختلف تغییرشون بده.. ،فعلا واسه شروع... اینا خوبه...

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

1) قبل از هر چیز یک توضیحی بدید که در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید؟هدفتون بیشتر اهنگسازی استودیویی و الکترونیک هست؟چون نرم افزار نام بردید به خاطر اون می پرسم که دقیقتر بشه راهنمایی کرد.
    قبل از هر چیز شما باید به یک ساز تسلط داشته باشید. پس اگر ساز مورد علاقه تون گیتار هست ادامه بدید و دنبال کنید. در همین راستا شروع کنید به یادگیری تئوری موسیقی و سلفژ(مخصوصا دیکته ی موسیقی. گوش یک اهنگساز باید همه چیز رو شکار کنه) که این دو مورد واقعا مهم هستند. هرچقدر که میتونید روی مطالعه مسائل تئوری وقت بگذارید. طوری که فواصل و گامها و اکوردها رو به خوبی به لحاظ تئوریک و فورا تشخیص بدید. در همین راستا علم سلفژ بسیار به شما کمک می کنه که گامها و فواصل و اکوردها رو فقط روی کاغذ تشخیص ندید و مثال زنده در سرتون داشته باشید. اگر استاد خوبی پیدا کنید که تئوری و سلفژ رو همگام با یکدیگر به شما اموزش بده خیلی عالی میشه.
    بعد از مطالعه ی تئوری مسلما سلفژ هنوز ادامه داره که در این مقطع اگر شروع به یادگیری پیانو بکنید(قبل از شروع هارمونی) بهتر خواهد بود. به نظرم بعد از پایان کتبی مثل بیر-هانون-اشمیت و چرنی 599(یادر همین محدوده ی زمانی کمی زودتر) زمان مناسبیست که مطالعه هارمونی تنال رو با یک استاد مجرب شروع کنید. خیلیها این درس رو بدون توانایی نواختن پیانو هم شروع کردند و پیش رفتند اما با داشتن توانایی و علم نواختن پیانو درس هارمونی بسیار جذابتر خواهد شد چون میتوانید مسئله ها و باس هایی که حل کرده اید رو روی پیانو بنوازید و بشنوید که یک دنیا لذت بخشه. من تا اینجای بحث موسیقی کلاسیک رو مد نظر قرار دادم. هارمونی جز و راک و... هم بماند که هر کدوم برای خودش دنیایی داره. ضمنا بابت پیانو که گفتم باز هم تاکید می کنم قرار نیست سولیست پیانو باشید حتما که برید سراغ اهنگسازی. خیلی از بزرگترین اهنگسازان هم خیلی ناچیز پیانو می نواختند اما باور کنید نتیجه کار بهتر خواهد بود.
    هارمونی پراتیک و ارکستراسیون در این مقطع بسیار به شما کمک می کنند و باید انها را فرا بگیرید.
    بعد از یادگیری هارمونی نوبت به کنترپوان میرسه. در همین انالیز و فرم شناسی خیلی به شما کمک می کنند. از استادتان بخواهید اثار مناسبی را جهت انالیز به شما معرفی کنند. ساز شناسی هم برای یک اهنگساز درس مهمیست که باید انرا فرا بگیرد و بینهایت در نوشتن پارتیتور نویسی(بخش نویسی) به شما کمک خواهد کرد که خود یکی از دروس اصلی اهنگسازیست. بعد از مطالعه انالیز و فرم شناسی و تبحر تقریبا زمان مناسبیست برای ورود به دنیای اهنگسازی. به نظر من یادگیری نرم افزار ها و اشنایی با محیط انرا بگذارید برای بعد و خودتان را هم زمان درگیر نکنید. توصیه می کنم نرم افزار سیبلیوس و یا فیناله را یاد بگیرید. به کارتان سرعت می بخشد. نرم افزارهایی مثل کیوبیس و... باشد برای بعد.
    دوست عزیز من فقط خواستم یک شمای کلی ارائه بدم. تخصص من اهنگسازی نیست. نوازنده ی ویولن هستم. از دوستانی که تخصص بیشتری در این زمینه دارند خواهش می کنم شما رو بیشتر راهنمایی کنند. داری قدم به یک مسیر زیبا و بینهایت می گذاری. به قول راخمانینف موسیقی برای عمر یک انسان کافیست اما عمر انسان برای موسیقی اصلا کافی نیست! خوب فکر کن. مواردی که من نام بردم بخشی از کلیات و دروس اصلی این تخصص است. وگرنه کارهای دیگری هم هست که باید انجام داد. باید تاریخ موسیقی مطالعه کنی. موسیقی های دوران مختلف رو گوش بکنی. مطالعه در زمینه ی موزیکولوژی هم بسیار به فهم و تجربه ی شما کمک می کنه. و...
    اگر میتونی تهران بیای اموزشگاه موسیقی 5 خط در زمینه ی اهنگسازی اساتید به نام و خوبی داره.
    اقای محمد رضا تفضلی تحصیلکرده ی موسکو اونجا تدریس می کنند. دکتر امین هنرمند هم همینطور. ضمنا برای سلفژ و تئوری هم دو استاد تحصیلکرده ی ارمنستان که اسامیشون رو یادم نمیاد فعالیت می کنند. تعریفشون رو از چند نفر شنیدم. اقای شاهرخ خواجه نوری هم شخص بسیار با سوادی در این زمینه هستند. هم در زمینه ی موسیقی الکترونیک هم در زمینه ی اموزش علوم اهنگسازی. از طریق گروه موسیقی یار اوا می توانید با ایشان در تماس باشید. البته ای صحبتها مربوط به یک یا دو ماه بعد نیست.
    نمیدونم میخوای گیتار رو ادامه بدی یا نه. ولی (پیشنهاد شخصی من) اینه که یادگیری تئوری و سلفژ رو فورا شروع کنی و اگر میتونی در کنارشون پیانو هم شروع کنی که دیگه عالی میشه...
    موفق باشی/

6. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)