لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سر خوردن انگشت اول از کنار شیطانک

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    144584
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سر خوردن انگشت اول از کنار شیطانک

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به همه دوستان
    من مدت کمی هست ویولن رو شروع کردم مشکل من اینه که وقتی انگشت هارو روی گریف میزارم مخصوصا انگشت چهارم انگشت اولم از کنار شیطانک کمی سر میخوره میاد به سمت بدنه و این باعث میشه نت ها رو اشتباه بگیرم لطفا اگر راهکاری دارید بدید
    در ضمن من یه راهنمایی کوچیک هم در مورد این که کجای انگشت اولم رو کنار شیطانک قرار بدم لازم دارم

2. # ADS

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

میشه یک عکس از دست چپتون قرار بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد؟به نظرم دلیل مشکل از موقعیت دست چپ شماست.
    در رابطه با جایگاه انگشت اول فکر کنم منظور شما از شیطانک گریف یا همون finger board است. ما انگشتها رو روی شیطانک قرار نمیدیم. هیچ قانونی برای این کار وجود نداره. حالت و ارتفاعی رو انتخاب کن که دستت راحتتر باشه و ضعیت دستت طبیعی.
    بعضی از افراد انگشتهای بلند و کشیده دارند و base knuckle عریض. بعضی ها انگشتهاشون کوتاهه و مثلا باید بند اول انگشت رو با گریف تنظیم کنند. باید ببینی در کدام حالت شصت دست چپت تحت فشار نیست. به این ترتیب حالت ایده ال و متناسب با دست چپ خودت رو پیدا می کنی.
    ببخشید دوست عزیز این موارد اولین و مهمترین مسائلی هستند که یک استاد باید به شما یاد بده. قاعدتا وقتی شما شروع به انگشت گذاری کردی دیگه دستت نباید کشش منفی و تنش داشته باشه.
    مطالعه کن:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

- - - Updated - - -

میشه یک عکس از دست چپتون قرار بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد؟به نظرم دلیل مشکل از موقعیت دست چپ شماست.
    در رابطه با جایگاه انگشت اول فکر کنم منظور شما از شیطانک گریف یا همون finger board است. ما انگشتها رو روی شیطانک قرار نمیدیم. هیچ قانونی برای این کار وجود نداره. حالت و ارتفاعی رو انتخاب کن که دستت راحتتر باشه و ضعیت دستت طبیعی.
    بعضی از افراد انگشتهای بلند و کشیده دارند و base knuckle عریض. بعضی ها انگشتهاشون کوتاهه و مثلا باید بند اول انگشت رو با گریف تنظیم کنند. باید ببینی در کدام حالت شصت دست چپت تحت فشار نیست. به این ترتیب حالت ایده ال و متناسب با دست چپ خودت رو پیدا می کنی.
    ببخشید دوست عزیز این موارد اولین و مهمترین مسائلی هستند که یک استاد باید به شما یاد بده. قاعدتا وقتی شما شروع به انگشت گذاری کردی دیگه دستت نباید کشش منفی و تنش داشته باشه.
    مطالعه کن:
    https://www. google. com/search? q=violin+left+hand+magic+x&rlz=1C1CHNY_faDE 609DE609&espv=2&biw=1366&bih=662&source=lnms&sa=X& ved=0ahUKEwin9YPo-MrPAhVJDiwKHfhFDtcQ_AUIBygA&dpr=1

4. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    144584
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مرسی بابت راهنماییتون
    راستش من بند اول انگشت اولم رو کنار شیطانک قرار میدم [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و شصت هم مطابق عکس[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

و وقتی میخوام انگشت چهارم رو بزارم مخصوصا رو سیم لا اولا به دستم خیلی فشار میاد از طرف انگشت اول و مفصل انگشت چهارم و انگشت چهارمم دردناک میشه تو همین موقع بند دوم انگشت چهارمم صاف میشه و از حالت گرد خارج میشه
    اگه هم بخوام گرد باشه و فشار نیاد به انگشتم ر دیز رو میگیرم
    مشکل دومم اینه وقتی انگشت چهارم رو میزارم مجبورم دستم و انگشتان رو خم کنم به سمت گریف و سیم بم تر که باعث میشه انگشت اول با سیم زیر تر تماس پیدا کنه که مشکل ایجاد میکنه
    ببینین انگشتام کج شده به سمت سیم بم تر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

ولی وقتی بند دوم انگشت اولم رو کنار شیطانک قرار میدم مشکلم حل میشه میخوام بدونم این مشکلی داره یا نه چون وقتی میرم رو سیم سل همون انگشت اولم با بقیه سیم ها بازم تماس پیدا میکنه و خود به خود یکم بالا میاد به طرف بند اول انگشت اولم (همون بند کنار ناکل)
    وضعیت مچم هم اینطوریه[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با تشکر
    واقعن گیر کردم تو وضعیت دست چپم

- - - Updated - - -

سلام مرسی بابت راهنماییتون
    راستش من بند اول انگشت اولم رو کنار شیطانک قرار میدم [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و شصت هم مطابق عکس[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

و وقتی میخوام انگشت چهارم رو بزارم مخصوصا رو سیم لا اولا به دستم خیلی فشار میاد از طرف انگشت اول و مفصل انگشت چهارم و انگشت چهارمم دردناک میشه تو همین موقع بند دوم انگشت چهارمم صاف میشه و از حالت گرد خارج میشه
    اگه هم بخوام گرد باشه و فشار نیاد به انگشتم ر دیز رو میگیرم
    مشکل دومم اینه وقتی انگشت چهارم رو میزارم مجبورم دستم و انگشتان رو خم کنم به سمت گریف و سیم بم تر که باعث میشه انگشت اول با سیم زیر تر تماس پیدا کنه که مشکل ایجاد میکنه
    ببینین انگشتام کج شده به سمت سیم بم تر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

ولی وقتی بند دوم انگشت اولم رو کنار شیطانک قرار میدم مشکلم حل میشه میخوام بدونم این مشکلی داره یا نه چون وقتی میرم رو سیم سل همون انگشت اولم با بقیه سیم ها بازم تماس پیدا میکنه و خود به خود یکم بالا میاد به طرف بند اول انگشت اولم (همون بند کنار ناکل)
    وضعیت مچم هم اینطوریه[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با تشکر
    واقعن گیر کردم تو وضعیت دست چپم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست ۲۰۱۶۱۱۱۷_۰۰۰۱۴۲.jpg   ۲۰۱۶۱۱۱۶_۲۳۵۲۳۷.jpg  

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    144584
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینه که همون بند اول انگشتم دقیقا باید کجای گریف کنار شیطانک قرار بگیره یعنی اون برآمدگی تو انتهای گریف هس کجای دستم باید اونجا قرار بگیره تو عکس بهتر نشون میده[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه موقعیت ۱ باشه انگشت چهار راحت میره سر جاش
    اگه موقعیت ۲ باشه با سیم زیر تر تماس پیدا میکنه انگشتم اگه هم ۳ باشه موقع انگشت گذاری انگشت چهار سر میخوره میشه ۲ و اگه چهار باشه انگشت چهار خیلی سخت میره سر جاش
    ببخشید خیلی تایپ کردم

- - - Updated - - -

یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینه که همون بند اول انگشتم دقیقا باید کجای گریف کنار شیطانک قرار بگیره یعنی اون برآمدگی تو انتهای گریف هس کجای دستم باید اونجا قرار بگیره تو عکس بهتر نشون میده[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه موقعیت ۱ باشه انگشت چهار راحت میره سر جاش
    اگه موقعیت ۲ باشه با سیم زیر تر تماس پیدا میکنه انگشتم اگه هم ۳ باشه موقع انگشت گذاری انگشت چهار سر میخوره میشه ۲ و اگه چهار باشه انگشت چهار خیلی سخت میره سر جاش
    ببخشید خیلی تایپ کردم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    134503
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

شما برید پیش یک استاد ... چند جلسه .

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

درود
    امیدوارم حالت خوب باشه!
    تصاویر رو دیدم. توجه شما رو به چند نکته جلب میکنم.

1) در رابطه با دست چپ شما باید بگم با مشکل بالانس غیر صحیح مواجه هستید. یعنی چه؟چهارمین تصویری که فرستادی رو خودت نگاه کن...
    طوری دست چپت رو گود کردی و به طرف بیرون قعر دادی که انگشت چهارمت 180 باز کرده و بجای اینکه بندهای انگشت خم و گرد شده باشه(و نه فقل شده و تحت فشار) انگشت چهارمت کاملا صاف شده. چطور باید این مشکل رو برطرف کنی؟ مرکز جاذبه رو تغییر بده. یعنی به جای اینکه دستت رو به طرف بیرون اینقدر گود کنی کمی به طرف صورتت بشکون(از مچ) البته خیلی کم نه مثل بعضی نوازنده های ایرانی که کلا کف دست رو می چسبونند به زیر گریف.

اون قسمت برجسته ی گریف که سیمها از روش رد میشوند nut هست اسمش و ضمنا انگشت رو نباید به nut بچسبونید. شما خیلی عقب قرار دادید دست چپتون رو. معمولا باید یک اینچ جلوتر از شروع گریف دست چپ رو قرار بدید. که البته مقدار دقیق اون بسته به اناتومی و راحتی هر نوازنده ای فرق میکنه اما دست شما دیگه خیلی عقبه.
    در رابطه با وضعیت کلی دست چپ هم این اصل رو یادت باشه که مچ و انگشتان باید در همون راستای ارنج و ساعد و در یک خط قرار بگیرند. عملا هنگام انگشت گذاری کمی تمایل به جلو و عقب خواهیم داشت اما نباید اغراق امیز و بیش از حد باشه. نکته ای که من بالا گفتم دست چپ رو به طرف جلو مایل کن از مچ فقط در حدی که ببینی انگشت چهارم کمتر اذیت خواهد شد و با ناکلهای گرد شده خواهی تونست انگشت گذاری کنی.
    2) جایگاه شصت رو عوض کن. سیستمی که میگفت انگشت شصت حتما باید بچسبه به ابتدای گریف قدیمی شده. شصت رو هم طراز با انگشت اول و نه عقبتر از اون و یا حتی بین انگشت اول و دوم و یا حتی با انگشت دوم دست چپ هم طراز قرار بدید و ببینید در کدوم حالت انگشتان خود مختاری بیشتری دارند.
    3) عکسی که فرستادید و محل تماس سبابه رو از یک تا چهار شماره گذاری کردید ببینید اصلی وجود نداره که من دقیق به شما بگم روی چند میلی متری کدوم شماره باید انگشت بگذارید. بعدها در دوبل نت نوازی-اکتاو نوازی یا دهم نوازی و کلا بسته به انگشت گذاری و قطعه و درس مورد نظری که مینوازید حالت دست تغییر میکنه اما این رو یادتون باشه دست چپ در حالت پایه باید زاویه ی 45 درجه داشته باشه(سمت انگشت چهارم نسبت به گریف زاویه ی 45 درجه بسازه) بنابراین اگر بخوام بر خلاف میلم نسبت به شماره گذاری شما نظری بدم میگم حدود 2-3.
    4) من نمیدونم در چه سطح و مقطعی هستید و چه تمریناتی انجام میدید اما اگر تونستید هر کدوم از موارد و حالاتی رو که گفتم روی مثلا تمرین 1 و 2 شرادیک و تمرین 1 شوچیک اپوس یک کتاب 1 دولا چنگ ها امتحان کنید تا بهتر ببینید کدام حالت برای دست شما مناسبتره.
    5) نکته ی کمکی دیگری که احتمال میدم مشکل شما باشه دو مورده:اولا احتمال دستتون حالت فقل شدگی و فشار بیش از حد داشته باشه که باعث میشه ناکلها خم نشن و دست چپ در تنش باشه که دلیل اونهم ضعیف بودن عضلات دست چپ هست که با انجام نرمشهای تخصصی و به مرور زمان و با تقویت دست این مورد برطرف میشه.
    6) در دو طرف گریف نباید دست فشاری به ساز وارد کنه و باید خیلی راحت باشه (انگشت شصت و سبابه خلاف جهت هم فشار وارد نکنند).
    7) از ناکل پایه انگشت گذاری کن و بندهای بالایی رو خم و باز نکن. امروزه میگن نوازنده باید راحت باشه و تاکیدی روی گرد نگه داشتن انگشت چهارم نیست اما چون تنش و کشیدگی در انگشت چهارم شما بیش از حد دیده میشه به این نکته توجه کن. (بعدها یاد میگیری نوع ویبراسیونی که با انگشت چهارم تولید میکنی بسته به صاف بودن بندها ی انگشت یا گرد بودنشون تفاوت میکنه)
    موفق باشی/
    نرمشهای دست:
    مفید جهت مشاهده:

- - - Updated - - -

درود
    امیدوارم حالت خوب باشه!
    تصاویر رو دیدم. توجه شما رو به چند نکته جلب میکنم.

1) در رابطه با دست چپ شما باید بگم با مشکل بالانس غیر صحیح مواجه هستید. یعنی چه؟چهارمین تصویری که فرستادی رو خودت نگاه کن...
    طوری دست چپت رو گود کردی و به طرف بیرون قعر دادی که انگشت چهارمت 180 باز کرده و بجای اینکه بندهای انگشت خم و گرد شده باشه(و نه فقل شده و تحت فشار) انگشت چهارمت کاملا صاف شده. چطور باید این مشکل رو برطرف کنی؟ مرکز جاذبه رو تغییر بده. یعنی به جای اینکه دستت رو به طرف بیرون اینقدر گود کنی کمی به طرف صورتت بشکون(از مچ) البته خیلی کم نه مثل بعضی نوازنده های ایرانی که کلا کف دست رو می چسبونند به زیر گریف.

اون قسمت برجسته ی گریف که سیمها از روش رد میشوند nut هست اسمش و ضمنا انگشت رو نباید به nut بچسبونید. شما خیلی عقب قرار دادید دست چپتون رو. معمولا باید یک اینچ جلوتر از شروع گریف دست چپ رو قرار بدید. که البته مقدار دقیق اون بسته به اناتومی و راحتی هر نوازنده ای فرق میکنه اما دست شما دیگه خیلی عقبه.
    در رابطه با وضعیت کلی دست چپ هم این اصل رو یادت باشه که مچ و انگشتان باید در همون راستای ارنج و ساعد و در یک خط قرار بگیرند. عملا هنگام انگشت گذاری کمی تمایل به جلو و عقب خواهیم داشت اما نباید اغراق امیز و بیش از حد باشه. نکته ای که من بالا گفتم دست چپ رو به طرف جلو مایل کن از مچ فقط در حدی که ببینی انگشت چهارم کمتر اذیت خواهد شد و با ناکلهای گرد شده خواهی تونست انگشت گذاری کنی.
    2) جایگاه شصت رو عوض کن. سیستمی که میگفت انگشت شصت حتما باید بچسبه به ابتدای گریف قدیمی شده. شصت رو هم طراز با انگشت اول و نه عقبتر از اون و یا حتی بین انگشت اول و دوم و یا حتی با انگشت دوم دست چپ هم طراز قرار بدید و ببینید در کدوم حالت انگشتان خود مختاری بیشتری دارند.
    3) عکسی که فرستادید و محل تماس سبابه رو از یک تا چهار شماره گذاری کردید ببینید اصلی وجود نداره که من دقیق به شما بگم روی چند میلی متری کدوم شماره باید انگشت بگذارید. بعدها در دوبل نت نوازی-اکتاو نوازی یا دهم نوازی و کلا بسته به انگشت گذاری و قطعه و درس مورد نظری که مینوازید حالت دست تغییر میکنه اما این رو یادتون باشه دست چپ در حالت پایه باید زاویه ی 45 درجه داشته باشه(سمت انگشت چهارم نسبت به گریف زاویه ی 45 درجه بسازه) بنابراین اگر بخوام بر خلاف میلم نسبت به شماره گذاری شما نظری بدم میگم حدود 2-3.
    4) من نمیدونم در چه سطح و مقطعی هستید و چه تمریناتی انجام میدید اما اگر تونستید هر کدوم از موارد و حالاتی رو که گفتم روی مثلا تمرین 1 و 2 شرادیک و تمرین 1 شوچیک اپوس یک کتاب 1 دولا چنگ ها امتحان کنید تا بهتر ببینید کدام حالت برای دست شما مناسبتره.
    5) نکته ی کمکی دیگری که احتمال میدم مشکل شما باشه دو مورده:اولا احتمال دستتون حالت فقل شدگی و فشار بیش از حد داشته باشه که باعث میشه ناکلها خم نشن و دست چپ در تنش باشه که دلیل اونهم ضعیف بودن عضلات دست چپ هست که با انجام نرمشهای تخصصی و به مرور زمان و با تقویت دست این مورد برطرف میشه.
    6) در دو طرف گریف نباید دست فشاری به ساز وارد کنه و باید خیلی راحت باشه (انگشت شصت و سبابه خلاف جهت هم فشار وارد نکنند).
    7) از ناکل پایه انگشت گذاری کن و بندهای بالایی رو خم و باز نکن. امروزه میگن نوازنده باید راحت باشه و تاکیدی روی گرد نگه داشتن انگشت چهارم نیست اما چون تنش و کشیدگی در انگشت چهارم شما بیش از حد دیده میشه به این نکته توجه کن. (بعدها یاد میگیری نوع ویبراسیونی که با انگشت چهارم تولید میکنی بسته به صاف بودن بندها ی انگشت یا گرد بودنشون تفاوت میکنه)
    موفق باشی/
    نرمشهای دست:
    http://www. tebyan. net/newindex. aspx? pid=244993
    مفید جهت مشاهده:
    https://www. youtube. com/results? search_query=violin+left+hand+position

- - - Updated - - -

کتابی تحت عنوان finger independence exercises اثر پداگوگ و نوازنده ی یونانی Dounis رو اگر تونستید تهیه کنید و کار کنید اگر نتونستید با رعایت اصول و به اندازه تمریناتی مانند لا تکنیک-شوچیک-شرادیک رو حتما در تمارین روزمره تون داشته باشید.

- - - Updated - - -

کتابی تحت عنوان finger independence exercises اثر پداگوگ و نوازنده ی یونانی Dounis رو اگر تونستید تهیه کنید و کار کنید اگر نتونستید با رعایت اصول و به اندازه تمریناتی مانند لا تکنیک-شوچیک-شرادیک رو حتما در تمارین روزمره تون داشته باشید.

9. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    144584
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی شما
    مشکل اصلی من این بود که انگشت چهارمم نمیرسید به جای خودش پس صافش میکردم و فشار وارد میکردم تا برسه سر جاش
    همونطور که گفتین دردناک هم میشد
    من مشکل رو فهمیدم من فک میکردم انگشت سبابه رو باید عقب تر از nut قرار داد
    ولی الان وقتی پشت انگشت سبابه با اول شروع برجستگی (nut) تو یک خط میشه انگشت چهار خود به خود گرد میشه و فشاری روش نیست [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    (با یکمی عقب تر از اونی که توی عکس نشون دادم بازم راحته انگشتم)
    و یه مشکل دیگه که داشتم تو سیم سل که میرفتم انگشت سبابه با سیم می از پایین تماس کوچیکی داشت با چرخوندن دست به سمت گریف تا حد زیادی حل شد (به جز انگشت وقتی انگشت چهارم رو سیم سل هس) و در حالی که قبلا اینطوری بود[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حالا اینطوری شد[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون و تشکر بابت زحماتتون

- - - Updated - - -

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی شما
    مشکل اصلی من این بود که انگشت چهارمم نمیرسید به جای خودش پس صافش میکردم و فشار وارد میکردم تا برسه سر جاش
    همونطور که گفتین دردناک هم میشد
    من مشکل رو فهمیدم من فک میکردم انگشت سبابه رو باید عقب تر از nut قرار داد
    ولی الان وقتی پشت انگشت سبابه با اول شروع برجستگی (nut) تو یک خط میشه انگشت چهار خود به خود گرد میشه و فشاری روش نیست [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    (با یکمی عقب تر از اونی که توی عکس نشون دادم بازم راحته انگشتم)
    و یه مشکل دیگه که داشتم تو سیم سل که میرفتم انگشت سبابه با سیم می از پایین تماس کوچیکی داشت با چرخوندن دست به سمت گریف تا حد زیادی حل شد (به جز انگشت وقتی انگشت چهارم رو سیم سل هس) و در حالی که قبلا اینطوری بود[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حالا اینطوری شد[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون و تشکر بابت زحماتتون

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

تاکید میکنم که قانون کمیتی دقیقی وجود نداره. اگر لازم دونستید جلوتر هم میتونید قرار بدید سبابه رو.

12. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)