لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: درخواست راهنمایی - نمی تونم همزمان هردو خط را بخوانم و بزنم

car20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2465
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    376 بار تشکر شده در 91 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 13/0
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض درخواست راهنمایی - نمی تونم همزمان هردو خط را بخوانم و بزنم

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    راستش حدود 3 ماه می شه که یک پیانو گرفتم و دارم می رم کلاس

استادم از روی کتاب دوره آسان آموزش پیانو و ارگ جان تامسون آموزش می ده.

در تمرین های دست چپ و راست به تنهایی زیاد مشکلی ندارم اما در آهنگ ها که نت ها به صورت دو خطی هستند و همزمان دو دست باید بنوازند مشکل دارم وقتی میزان میزان تمرین می کنم یک جورایی نت ها حفظم میشه و وقتی جلوی استاد از حفظ می زنم ایراد می گیره و میگه باید از روی نت ها بخونی .

متاسفانه اصلا همین اویل کار که هر دو خط نت ها کلید سل هستند برای خوندن مشکل دارم چه برسه به اینکه یکی سل بشه یکی فا .

این شد که خواستم دوستان اگر امکان داره من رو راهنمایی کنند که واقعا با چه راهکاری می تونم بر این مشکل غلبه کنم ، بعضی وقت ها حس می کنم من برای اینکار ساخته نشدم و بایتسی بیخیالش بشم .

لطفا کمکم کنید ، توی این مدت حتی یک آهنگ را هم بدون ایراد نتونستم اجرا کنم .

ممنون از همگی

2. کاربران زیر از car20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

1) هر خط رو در تمپویی بسیار پایینتر از تمپوی اصلی شروع کن به صورت پارلاتی بخون. سپس به مرور تمپو رو ببر بالا و در همون تمپوی اجرا بخون.
    2) اینکه میگی با یک دست مشکلی ندارم ولی دو دستی میشه هنگ می کنم مشکل همه است. به نظرم زیاد روی یک دست وقت نمی گذاری.
    به ترتیب هر دو دست رو جدا جدا چندین مرتبه کار کن. میتونی در همین مرحله که روی هر دست جداگانه کار میکنی و می نوازی اینبار به صورت کانتاتی درسها رو بخونی.
    3) موقع تمرین هر خط(دست چپ و راست جداگانه) همینطور که داری مینوازی شماره انگشت هم با صدای بلند بخون.
    4) شروع کن به صورت دو دستی نواختن و با تمپوی خیلی اروم. دقت کن ببین در کدام میزانهای هر درس دستهات گیر می کنن و اون دو نتی که دست چپ و راستت با هم هماهنگ نیستند رو شماره گذاری کن و بعد هم زمان بنواز. اینکار به حافظه ی عضلانیت کمک میکنه و در نتیجه مغز روی اون دو نت مشکل ساز با انگشت گذاری که انجام دادی نشونه گذاری می کنه و باعث میشه دستها در عملکرد با هم دچار خطا نشوند. به قولی در عین هماهنگی تفکیک شده از هم عمل می کنند.
    حالا که با کتاب تامسون شروع کرده استادت توصیه می کنم از کلید فا غافل نشی. از همین الان شروع کن اگر میتونی برو کلاس سلفژ. کتاب فونتین رو تهیه کن و درسها رو در هر دو کلید سل و فا یا یک میزان در میان ترکیبی بخون.
    موفق باشی/

5. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

car20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2465
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان
    ممنون از پاسخ و راهنمایی ، چند تا سوال دارم :

اول اینکه توی منطقه زندگی من بعید می دونم استاد سلفژ باشه ، آیا سی دی های آموزشی این موضوع توی نت هست خریداری کنم ؟
    دوم اینکه کتاب فونتین رو هرچی سرچ کردم نتونستم پیدا کنم حتی توی کتاب فروشی های آنلاین ، اسم دقیقش چیه ؟
    من الان میزان میزان چندین بار تمرین می کنم و بعد اجرا می کنم خب بخوام نخوام حفظم می شه ، حالا منظور استاد که میگه حفظ نکن برام نامفهوم می مونه . مگه می شه آخه بدون حفظ کردن چشم انسان همزمان دو خط با دو کلید رو بخونه و دو دست اونهارو اجرا کنه ، من که فکر می کنم همه نوازنده ها یکجورایی قطعات رو از حفظ می زنند و فقط نیم نگاهی به نت ها دارند تا اگر یادشون رفت یادآوری بشه . آیا اینطوری نیست ؟

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

شما درست میگی. قرار دادی وجود نداره که همزمان شما هر دو خط رو بخونی همین که نیم نگاهی بندازی در صورتیکه درست بنوازی مشکلی نداره. من این حساسیت بیش از حد استاد شما رو نمی فهمم. وقتی نت رو می فهمی و میخونی دیگه این چه تاکیدیه که کجا رو باید نگاه کنی؟
    برای سلفز متاسفانه من سی دی سراغ ندارم.
    فرنان فونتین_اموزش ریتمهای کاربردی.

- - - Updated - - -

شما درست میگی. قرار دادی وجود نداره که همزمان شما هر دو خط رو بخونی همین که نیم نگاهی بندازی در صورتیکه درست بنوازی مشکلی نداره. من این حساسیت بیش از حد استاد شما رو نمی فهمم. وقتی نت رو می فهمی و میخونی دیگه این چه تاکیدیه که کجا رو باید نگاه کنی؟
    برای سلفز متاسفانه من سی دی سراغ ندارم.
    فرنان فونتین_اموزش ریتمهای کاربردی.

8. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

car20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2465
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

امروز ساعت هفت و نیم کلاس دارم ازش خیلی واضح می پرسم که منظورش دقیقا چیه و آیا اگر من یک نت جدید همین الان به خودش بدم می تونه بدون تمرین کردن اولیه بنوازه یا خیر (شوخی)

کتاب اول جان تامسون را تمام کردم و الان ابتدای کتاب دوم هستم اما استاد اینجا که دید یکمی دارم لنگ می زنم برای اینکه یکمی تنوع هم باشه از کتاب 40 قطعه از جهان آرا رو شروع کرد الان درس هشتم (ملودی) هستم نمی دونم چرا این آهنگ برام کابوس شد توی این درس چرا اینقدر احساس بدبختی می کنم (نمی دونم شاید ظاهرش ساده تر ازقبلی هاس اما در باطن نکاتی داره که من نمی فهمم)

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سلام. دوست عزیز مشکلتون در مورد اجرای همزمان دو دست رو که دوستمون راهنمایی لازم رو انجام دادن و درمونش فقط تمرین زیاد و با تمرکز هست.
    اما در مورد اینکه استادتون گفتن حتما موقع اجرا، نت جلوتون باشه. بله این برای یک هنرجو و شخص مبتدی کاملا ضروریه. و با تجربه و شناختی که در تدریس موسیقی داشتم هنرجوهایی که قطعه رو حفظ میکنند در واقع نت رو حفظ نکردند، بلکه آهنگ رو گوشی حفظ کردند. و همین گوشی حفظ کردن خیلی مشکلات در اجرای ریتم و نتها بوجود آورده که خود هنرجو متوجهش نیست.
    موقع تمرین و اجرا، همیشه به نُت، شمارش ضرب ها و نیافتادن ریتم توجه داشته باشید.

11. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

car20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2465
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

ممنون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان

راستش دیشب و پریشب یکمی با پیانو با حوصله تر کار کردم احساس کردم هرچقدر بیشتر وقت بگذارم بهتر جواب می گیرم .
    دیشب حتی یکمی ابتدای کار فقط با دست راست کل قطعه را هم زدم و هم نت هاش رو خواندم بعد وقتی دست چپ رو هم وارد ماجرا کردم احساس کردم بهتر می تونستم روی نت ها تمرکز کنم .
    فقط الان احساس می کنم هرازگاهی هم باید به دستام نگاه کنم چون چندین بار دستام جای خودشون رو گم کردند .

الان روی آهنگ هشتم از کتاب 40 آهنگ جهان آرا دارم تمرین می کنم ، آهنگ زیاد قشنگی نیست و ریتم جالبی نداره .
    به استادم که میگم آهنگ ایرانی بهم بده میگه پیانو ساز خارجیه و آهنگ های ایرانی رو به زور توش جا دادن و لذا اعتقادی به اهنگ ایرانی نداره .

قطعا با تمرین زیاد می تونم مشکل عدم تمرکز و کنترل بر دست هام رو برطرف کنم .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)