لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: راهنمایی برای تعویض ویولن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    145272
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    19
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض راهنمایی برای تعویض ویولن

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام .
    من از صدای ویولنم راضی نیستم و میخوام عوضش کنم ، دنبال ویولنی هستم که صدای خوب داشته باشه،
    تن صداش برام مهم نیست ، جنس صداش برام مهمه،
    قیمتش هم زیر یه تومن باشه.
    و یه سوال دیگه، ویولنم رو بفروشم ایا ازم میخرننش؟

لطفا راهنماییم کنید.
    با تشکر

- - - Updated - - -

یک چیزو یادم رفت بگم و اون اینکه بهترین ویولن چه مارکی؟ و چه قیمتیه؟
    ویولن ایتالیایی و المانی چطورن؟ اصلا پیدا میشن؟
    اینکه میگن ویولن دست ساز بهترین ویولنه یعنی چی؟ مگه بقیه ویولن ها رو با چی میسازن؟

با تشکر از پاسخ دهند ه ها

2. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    146127
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

ویولنت چی هست و چند میدی؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    146127
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

ویرایش توسط rad0701 : Monday 5 December 2016 در ساعت 12:49 PM

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام.
    لطفا قبل از ایجاد تاپیک، مطالب تاپیک راهنمای کاربران بخش ویلن کلاسیک رو مطالعه کنید.
    اطلاح ویلن دست ساز به ویلن هایی میگن که یه استاد ماهر اونا رو درست کرده یا اینکه توی کارگاه یک استاد ماهر ساخته شده باشن. در مقابل ویلن هایی هستن که خط تولید دارن و به میزان انبوه تولید میشن (فکر می کنم هم بصورت دستی ساخته میشن هم با دستگاه ... ولی مطمئن نیستم) ... به هر حال چون بصورت انبوه تولید میشن مسائل اقتصادی هم دخیل هست و ارزون تر هستن و طبیعتا کیفیت پایین تری دارن.
    زیر 1 تومن ویلن خیلی خوب پیدا نمیشه اصولا ... ولی می تونین یه ویلن مشقی استاندارد بخرین. ویلن مشقی برای تمرین خوبه ولی خب صداش کیفیت بالایی نداره
    ویلنتون هم باید کارشناس ببینه و قیمت گذاری کنه
    ویلن ایتالیایی توی ایران فکر نمی کنم پیدا بشه ولی ویلن آلمانی رو میشه پیدا کرد. ضمنا فکر می کنم امکان خرید ویلن از خارج از کشور هم وجود داره. اگه میخواین بیشتر از 5-6 تومن خرج کنین می تونین برین سراغ ویلن هایی که خارج از کشور وجود دارن
    بهترین ویلن هم بنده نمی دونم چیه ولی خب ویلن هایی هستن (خارج از کشور) که خیلی قدیمی هستن و قیمت بسیار زیادی دارن.

- - - Updated - - -

سلام.
    لطفا قبل از ایجاد تاپیک، مطالب تاپیک راهنمای کاربران بخش ویلن کلاسیک رو مطالعه کنید.
    اطلاح ویلن دست ساز به ویلن هایی میگن که یه استاد ماهر اونا رو درست کرده یا اینکه توی کارگاه یک استاد ماهر ساخته شده باشن. در مقابل ویلن هایی هستن که خط تولید دارن و به میزان انبوه تولید میشن (فکر می کنم هم بصورت دستی ساخته میشن هم با دستگاه ... ولی مطمئن نیستم) ... به هر حال چون بصورت انبوه تولید میشن مسائل اقتصادی هم دخیل هست و ارزون تر هستن و طبیعتا کیفیت پایین تری دارن.
    زیر 1 تومن ویلن خیلی خوب پیدا نمیشه اصولا ... ولی می تونین یه ویلن مشقی استاندارد بخرین. ویلن مشقی برای تمرین خوبه ولی خب صداش کیفیت بالایی نداره
    ویلن ایتالیایی توی ایران فکر نمی کنم پیدا بشه ولی ویلن آلمانی رو میشه پیدا کرد. ضمنا فکر می کنم امکان خرید ویلن از خارج از کشور هم وجود داره. اگه میخواین بیشتر از 5-6 تومن خرج کنین می تونین برین سراغ ویلن هایی که خارج از کشور وجود دارن
    بهترین ویلن هم بنده نمی دونم چیه ولی خب ویلن هایی هستن (خارج از کشور) که خیلی قدیمی هستن و قیمت بسیار زیادی دارن.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    145272
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    19
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.

- - - Updated - - -

سلام.
    درود بر شما . ممنون از پاسخگوییتون.
    زیر یه تومن چه ویولنی صداش بهتره از بقیه ؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    145272
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    19
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بیخشید یه چیز دیگه خواستم بگم.
    اگه به جای تعویض ویولنم، سیم هاش هاش و خرکش رو تعویض کنم قیمتش ارزونتر درنمیاد؟
    صداش بهتر میشه با تعویض سیم و خرک ؟

بعد اگه بخوام سیم پیراسترو بخرم قیمتش چقد درمیاد؟
    (تو تاپیکای دیگع خوندم که پیراستزو از همه بهتره ولی تاپیک مربوط به چند سال پیش بود.)

طریقه سیم کشیش روی صداش تاثیر میذاره؟

با تشکر

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    میزان امتیاز
    9

در پاسخ به سوال
    اینکه میگن ویولن دست ساز بهترین ویولنه یعنی چی؟ مگه بقیه ویولن ها رو با چی میسازن؟
    مشاهده کنید.

- - - Updated - - -

در پاسخ به سوال
    https://www. youtube. com/watch? v=5E0x-T4d5Rc
    مشاهده کنید.

9. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

خواهش می کنم. زیر یه تومن تقریبا ویلن ها در یک سطح هستن.
    منتها باید حتما چک کنید که ساز سالم و استاندارد باشه. آماتی و هافنر بین ویلن های مشقی بد نیستن. من آماتی ۲۲۰ و بالاتر رو پیشنهاد می کنم. (دوباره تاکید می کنم که ساز حتما باید توسط یه آدم متخصص چک بشه)
    طبیعتا تعویض خرک و سیم توی صدا تاثیر داره.
    سیم ها انواع مختلفی دارن که کاربر گرامی sigismond مفصلا توی یه تاپیک دیگه در موردشون توضیح دادن. سیم سبز پیراسترو باید چیزی حدود ۸۰ تومن و یه خرک نسبتا خوب حدودا ۴۰ تومن باشه ... اگه ویلنتون صداش قابل قبوله می تونید خرک و سیم رو براش عوض کنید.
    اگه یه ویلن دیگه زیر ۱ تومن هم خریدین به نظر من خرک و سیم هاشو عوض کنید (معمولا سیمی که روی ویلن های مشقی هست سیم تست هست و به خرک و صفحه ی رویی ساز آسیب می زنه ... صدا رو هم خیلی خراب می کنه)
    همونطور که دوست عزیز sigismond فرمودن سیم سبز پیراسترو (یا به بیان درست تر پیراسترو کرومکور) بهترین سیم نیست
    متاسفانه تقلبیش هم خیلی زیاد شده
    سیم انداختن روی ساز کار سختی نیست فقط یه مقدار دقت می خواد. بعضی از رگلاژ کارها یا حتی فروشنده ها بلدن اصولی بندازن.
    سیم نباید موقع انداختن بپیچه ... باید دقیقا صاف گذاشته بشه و درست توی گوشی قرار بگیره و سر جای خودش باشه

11. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)