لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: عرق کف دست و سه تار نوازی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    137560
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض عرق کف دست و سه تار نوازی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    من دوست دارم یادگیری ساز سه تار رو شروع کنم ولی سال هاست کف دست هام به شدت عرق می کنه، می خواستم ببینم باید برم سراغ ساز دیگه ای یا این مسئله مشکلی پیش نمیاره؟

2. # ADS

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سلام. منم این مشکل رو دارم. و نمیتونم گیتار و ویولن بزنم خیلی اذیت میکرد. و پیانو رو انتخاب کردم و البته دوسشم دارم. ولی بازم اذیت کننده س این مشکل عرق دست و باید به فکر درمان باشید. احتمالا مثل همه کسانی که این مشکل رو دارن و در موردش تحقیق کردن راه های درمان رو میشناسید. ولی اگه نمیدونید من نتیجه تحقیق کاملمو بهتون میگم.
    که سه راه وجود داره.
    اول، محلول ترکیبی آلومینیوم کلراید(20 درصد یا 25 درصد) ، از داروخونه تهیه کنید(باید بگید براتون بسازن) که قیمت زیادی هم نداره. هر شب قبل از خواب به مدت یک هفته با پنبه بزنید به کف دستاتون. و بعد از یک هفته، هفته ای یکبار تکرار کنید.
    اگه با این راه اول نتیجه نگرفتید برید سراغ راه دوم:
    استفاده از دستگاه یونتوفورزیس که در اینترنت سرچ کنید متوجه میشید چیه و روش استفاده ش چیه.
    و اگه با اینها نتیجه مثبتی حاصل نشد، تنها راه باقی مانده ، جراحی هست. که در این جراحی، از طریق زیربغل، عصب مربوط به تعریق کف دست رو قطع میکنن که تولید عرق نکنه.

*باید بگم که روش اول و دوم، موقتی هستن یعنی باید چندوقت به چندوقت مداوم تکرار بشن. ولی جراحی برای همیشه شما رو از شر ش راحت میکنه.

برای من روش اول جواب داد و خیلی تعریق کف دستم رو کم کرد. ولی باید مرتب استفاده بشه حداقل هفته ای یکبار.

4. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

سلام
    من هم با این مساله روبرو هستم و بنا بر تجربه ی سالیان باید بگم تعریق دست مشکلات فروانی رو برای نواختن سازی مثل سه تار ایجاد می کنه، از جمله فرسایش زیاد و سریع پرده، سیم و سازه و همچنین نرم شدم ناخن و تغییر صدای مطلوب ساز . از دیگر مشکلات تعریق زیاد کف دست برای نواختن سازهایی مثل سه تار، کاهش توان تکنیکی از طریق کاهش ثبات نوک انگشتان بر روی سیم و همچنین افزایش اصطکاک و درگیری بیشتر دست چپ با دسته در حین حرکت های طولی .
    به طور کل، مساله ی هایپر هیدروزیس کف دست یا تعریق زیاد کف دست ها، برای تمامی کارهای دستی مشکل ساز است از جمله نقاشی، طراحی، نوشتن کار با اشیا مختلف و ... اما بدون رفع این مشکل نواختن سازهایی مثل پیانو و سنتور که واسطه ای دستان شما رو از سیم های ساز دور نگه میدارد قطعا راحت از نواختن سازی مثل سه تار و از اون بدتر تار هست (تعریق دست ظرف چند ثانیه باعث خوابیدن و بد صدا شدن پوست تار می شود)
    راه های درمان رو دوستمون فرمودند. من از روش یونتوفروز استفاده می کنم و با تداوم درمان بطور کل از شر این مساله خلاص شدم. حتما [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] را دیده اید و اکر ندیده اید مطالعه بفرمایید.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

6. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

برای ویولنیست ها که فاجعه است این مسئله. پیانستها هم چندان راحت کنار نمیان با این قضیه چون یر خوردن انگشتها به واسطه ی تعریق هم روی کلاویه اذیت کننده است.
    سعی کنید مصرف گوشت رو در برنامه ی غذاییتون کاهش بدید. تا چند ساعت قبل از تمرین خوراکی های حاوی محرک استفاده نکنید. دستاتون رو با اب سرد نشورید. برنامه های غذایی سبک و سالم باعث می شود احساس رطوبت و چسبناکی پوست از بین برود.

قبل از تمرین دستها رو با اب گرم بشورید و کاملا خشک کنید.
    عموما این مشکل به دلیل ضعف سیستم عصبی رخ میدهد. در بعضی خانواده ها از پدر به فرزند منتقل شده و برخی افراد هم فقط یک طرف یا قسمت از بدنشان دچار این مشکل می شود. استفاده از مواد غذایی و ترکیبات مقوی به شدت تاثیر گذار است. البته این هیچ مسئله ای نیست و بالاخره هر انسانی یک مشکلی داره. گیل شاهام نوازنده ی مشهور ویولن جزو اون دسته از نوازنده هاست که حین اجرا به خاطر تعریق قطره های عرق روی سازش سر می خورند و میریزند انگار داره ورزش می کنه.

مطئمنا مصرف هرگونه دارویی باید با مشورت پزشک انجام بگیره و من (قصد هیچ توصیه یا تجویزی رو ندارم) اما من (صرفاجهت اطلاع) مواردی رو نام میبرم.
    پودر گنه گنه
    ارسنیک(تعجب نکنید. بله همون ماده ی موسوم به مرگ موش در جدول تناوبی با نماد As منظورم هست). به زعم سمی بودن مقدار بسیار بسیار کمی از این ماده در بدن انسان لازمه و در پزشکی برای درمان برخی بیماریها استفاده میشه.
    اهن
    استریکنین(این ماده هم به شدت سمی است اما به مقدار بسیار بسیار جزئی در پزشکی و زیر نظر استفاده می شود.)

ترکیبهای و درمانهای موقت خارجی هم همانطور که بالاتر اشاره شده هم موثر هستند. محلول امونیوم و اب_سرکه و اب و... که با یک اسفنج به دستها مالیده شود هم تاثیر گذار است. استفاده از پودر براکس هم هنگام شستشوی دست توصیه شده اما بدجور دست رو خشک میکنه!
    با ارزوی موفقیت برای شما و همه ی دوستان/

- - - Updated - - -

برای ویولنیست ها که فاجعه است این مسئله. پیانستها هم چندان راحت کنار نمیان با این قضیه چون یر خوردن انگشتها به واسطه ی تعریق هم روی کلاویه اذیت کننده است.
    سعی کنید مصرف گوشت رو در برنامه ی غذاییتون کاهش بدید. تا چند ساعت قبل از تمرین خوراکی های حاوی محرک استفاده نکنید. دستاتون رو با اب سرد نشورید. برنامه های غذایی سبک و سالم باعث می شود احساس رطوبت و چسبناکی پوست از بین برود.

قبل از تمرین دستها رو با اب گرم بشورید و کاملا خشک کنید.
    عموما این مشکل به دلیل ضعف سیستم عصبی رخ میدهد. در بعضی خانواده ها از پدر به فرزند منتقل شده و برخی افراد هم فقط یک طرف یا قسمت از بدنشان دچار این مشکل می شود. استفاده از مواد غذایی و ترکیبات مقوی به شدت تاثیر گذار است. البته این هیچ مسئله ای نیست و بالاخره هر انسانی یک مشکلی داره. گیل شاهام نوازنده ی مشهور ویولن جزو اون دسته از نوازنده هاست که حین اجرا به خاطر تعریق قطره های عرق روی سازش سر می خورند و میریزند انگار داره ورزش می کنه.

مطئمنا مصرف هرگونه دارویی باید با مشورت پزشک انجام بگیره و من (قصد هیچ توصیه یا تجویزی رو ندارم) اما من (صرفاجهت اطلاع) مواردی رو نام میبرم.
    پودر گنه گنه
    ارسنیک(تعجب نکنید. بله همون ماده ی موسوم به مرگ موش در جدول تناوبی با نماد As منظورم هست). به زعم سمی بودن مقدار بسیار بسیار کمی از این ماده در بدن انسان لازمه و در پزشکی برای درمان برخی بیماریها استفاده میشه.
    اهن
    استریکنین(این ماده هم به شدت سمی است اما به مقدار بسیار بسیار جزئی در پزشکی و زیر نظر استفاده می شود.)

ترکیبهای و درمانهای موقت خارجی هم همانطور که بالاتر اشاره شده هم موثر هستند. محلول امونیوم و اب_سرکه و اب و... که با یک اسفنج به دستها مالیده شود هم تاثیر گذار است. استفاده از پودر براکس هم هنگام شستشوی دست توصیه شده اما بدجور دست رو خشک میکنه!
    با ارزوی موفقیت برای شما و همه ی دوستان/

8. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    137560
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

خب من عرق دست هام نسبتاً شدید هست از بچگی. درمانی هم براش پیدا نکردم و بیخیالش شدم تقریباً.
    با این اوصاف فکر می کنم برای من که میخوام از صفر شروع کنم سه تار مناسب نباشه... و جالبه که فکر می کردم این مشکل برای تار با توجه به استفاده از مضراب کمتر باشه و به پوست دقت نکرده بودم...
    کمانچه شاید بخاطر نبود مشکل فرسایش پرده ها و درگیر نبودن مستقیم دست راست مناسب تر باشه. (؟)
    چون واقعاً این چندتا ساز برای من از جهت علاقه فرقی ندارن و همه شون دوست داشتنی ان.

- - - Updated - - -

خب من عرق دست هام نسبتاً شدید هست از بچگی. درمانی هم براش پیدا نکردم و بیخیالش شدم تقریباً.
    با این اوصاف فکر می کنم برای من که میخوام از صفر شروع کنم سه تار مناسب نباشه... و جالبه که فکر می کردم این مشکل برای تار با توجه به استفاده از مضراب کمتر باشه و به پوست دقت نکرده بودم...
    کمانچه شاید بخاطر نبود مشکل فرسایش پرده ها و درگیر نبودن مستقیم دست راست مناسب تر باشه. (؟)
    چون واقعاً این چندتا ساز برای من از جهت علاقه فرقی ندارن و همه شون دوست داشتنی ان.

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

من کمانچه رو امتحان کردم، کمانچه قدری بهتر هست. منتها این مساله گرفتاری های خاص خودش رو در هر کاری ایجاد می کنه.
    با روش یوتتوفروز به طور قطعی تعریق دست ها متوقف میشه .

- - - Updated - - -

من کمانچه رو امتحان کردم، کمانچه قدری بهتر هست. منتها این مساله گرفتاری های خاص خودش رو در هر کاری ایجاد می کنه.
    با روش یوتتوفروز به طور قطعی تعریق دست ها متوقف میشه .
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

11. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)