لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کمک در کار کردن با مترونوم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    145328
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض کمک در کار کردن با مترونوم

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت دوستان من یک مشکل اساسی دارم در نگه داری ریتم قطعه من چند ساله نوازندگی میکنم و استادم از اول نوازندگی ضرب هارو با هجا یاد داده نه پا زدم نا با مترونوم کار کردم الان که کم کم حرفه ای میشم تو قطعات مشکاتیان مثلا ریتم های ترکیبی مثل 6/16 12/16 3/8 نمیتونم با هجا یا ذهنی برم مجبورم با مترونوم کار کنم که یسری مطالب از انجمن خوندم که تمرینایی گفته بودن مثلا در تمپوهای مختلف در مدت زمان یک نت سیاه سه تا چنگ بزنیم یا شش تا دولاچنگ یا دوتا دولاچنگ +دوتا چنگ و... همشوکار کردم و الان کاملا مسلطم به کشش نت ها فقط مشکلم نواختن قطعس مثلا یه میزان 6/16 رو نمیدونم چطور اجرا کنم گیج میشم اکثر میزان هارم مترونوم ها نداره کمک کنید من چطور میزان های ترکیبیو اجرا کنم با مترونوم بزنم؟؟؟؟

2. # ADS

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سلام.
    چون دیدم 3/8 رو توی ترکیبی ها نام بردی لازم میدونم در ابتدا بگم که 3/8 ترکیبی نیست. میزان ساده هست.
    برای تمرین قطعه هم هیچ شعبده و جادویی جواب نمیده، تنها راه اینه که با تمپوی بسیار پایین اول بخونی(پارلاتی) ، و بعد با سرعت پایین بنوازی و در دفعات دیگرِ تمرین، به تمپو اضافه کنی تا نهایتا به تمپو اصلی برسی. *و همه ی این مراحل باید همراه با مترونوم انجام بشه*
    و همیشه در هنگام تمرین، قطعه رو به تیکه های کوچکتر تقسیم کن و تمرین کن. حتی به تیکه های نیم میزانی! نه اینکه شروع کنی همینطور از اول به هر نحوی خودتو برسونی به آخر. تمرین کردن با اجرا کاملا متفاوته!
    میزان های ترکیبی هم خیلی از دوستان عقیدشون اینه که به همون شکل مثلا 6/8 رو شش ضربه بگذاری. خب این هم میشه.
    ولی به نظر من صحیح تر اینه که اون میزان ترکیبی رو تبدیل کنی به ساده، و سپس مترونوم رو به حالت تریوله قرار بدی.
    مثلا همین 6/16 که مدنظر شماست، تبدیل بشه به ساده میشه 2/8
    شمارش مترونومو روی 2 بذار و به حالت تریوله قرار بده که در هر ضرب سه تیک بزنه.
    ضربات مترونوم به این شکل میشه:
    1 دو سه 2 دو سه
    که اونا که با عدد نوشتم ضربهای اصلی هستن و اونا که با حروف نوشتم تقسیمات کوچکترش.
    یعنی هر ضرب اصلیمون(1 دو سه) یا (2 دو سه) برابر با چنگ نقطه داره. و هر تقسیم کوچکتر برابر با دولاچنگ.
    از نظر تئوری هم صحیحش همینه. چون 6/16 میزان دوضربیه که واحد ضرب برابر چنگ نقطه داره. میزان شش ضربی نیست.
    امیدوارم متوجه شده باشی

4. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    52951
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یادگیری ریتم و ضرب در قطعات با هم تفاوت دارند. ریتم حفظ کردنی‌ست و ضرب را آموختنی گرفت. یادگیری ضرب محصول در معرض این موضوع قرار گرفتن و نتیجه گیری شماست.
    مواردی هستند که می توانند نشانگر این مسئله باشند.
    شما به خوبی یک ریتم را می شنوید و با همان سرعت اجرا میکنید، ولی زمانی که قرار باشد با تمپوهای مختلف اجرا کنید متوجه می شوید یک جای کار مشکل دارد و در واقع اطمینان ندارید که درست اجرا میکنید یا خیر. و یا مثل همین موضوعی که فرمودید چند ریتم مختلف را می توانید جداگانه درست اجرا کنید اما وقتی قرار باشه، در یک مجموعه در کنار هم قرار بگیرند به مشکل می خورید.
    ممکنه است یک نفر درونی متوجه شود که به مشکل خورده و اطمینان به صحیح زدن نداشته باشد و یا در معرض یک عامل خارجی مثل معلم، مترونوم، وووو قرار بگیرد و این وضعیت برایش روشن شود. به هر حال صورت مسئله تفاوت نمیکند شما یک قطعه را از صفر نمی توانید با مترونوم به نقطه مطلوب برسانید. و اگر قطعات را می توانید صحیح بنوازید و تصمیم بر یادگرفتن کار با مترونوم باشد، کسی که می تواند قطعه ای صحیح بنوازد نیازی به مترونوم ندارد!
    پیشنهاد میکنم سراغ قطعات ساده بروید. قطعاتی که ترک صوتی آنها را دارید، قطعاتی که بسیار شنیده اید، قطعات فولکلور، و قطعات عامیانه که سالها محبوب بودند و هستند.
    این شکل تمرین کردن به شما کمک میکند که در معرض ضرب همانطور که هست قرار بگیرید.
    البته راه های کاملا علمی وجود دارند. اما در مورد قطعات مشکل که نمی توانید بزنید، جواب کمی خواهید گرفت.
    قطعات را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید. نقاط شروع و ایست ملودی را پیدا کنید. با استفاده از نت، با استفاده از ترک صوتی و نرم افزارهایی که بتوانید نقاط مختلف ترک صوتی را علامت گذاری کنید و تکرار کنید و یا کسی که برای شما این قسمتها را جدا کند. و شروع کنید به قسمت به قسمت تمرین کردن و تکرار کردن صحیح قسمتی که می شنوید تا قطعه را کامل کنید.
    قسمت کردن در نقاط ایست به شما کمک میکند که با فیگور figure، موتیو motive، فریز phrase، و پریود period ، و کادانس cadance آشنا شوید.
    اگر صحبت از قطعات ساده می شود برای این هست که با دانش پایه در مورد فرم که در همه انواع موسیقی مشترک هستند، قطعه را ارزیابی کنید. و برای شما معنی و مفهوم موسیقیایی ایجاد میکند.
    وقتی یک قطعه تکمیل شد می توانید آن قطعه را در معرض شمردن، پا زدن، یا مترونوم قرار دهید.
    اون موقع مترونوم مثل یک دوچرخه سوار و موتور سوار می ماند که شما قرار هست بپرید و پشت آن بنشنید، اونجا تمرین هماهنگیست برای شما. کم کم متوجه می شود که شما قرار نیست کاری بکنید، اصلا شما راننده نیستید، ضرب یک قطعه شما را به جلو می برد. اما اون شکل تمرین کردن کاملا عکس این قضیه هست. کاربرد داره اما نه به شکلی که شما استفاده میکنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)