سلام. من ی چندتا سوال داشتم از اساتید. ممنون میشم راهنماییم کنید.
من ی چند سالی هست که بشدت به ساز کمانچه علاقه مند شدم طوری که همیشه دارم تک نوازی کمانچه گوش میدم. و هیچ موسیقی بجز صدای این ساز نمیتونه منو ارضا کنه. متاسفانه به دلایل مالی نتونستم تو این چندسال ساز رو بخرم. حقیقتش رو بخواید الان سرباز هستم و با ذره ذره جمع کردن حقوق سربازی تونستم مبلغ یک ملیون و دویست جمع کنم. (همین الان هم سر پستم. :)) خیلی تحقیق کردم در مورد اینکه از چه سازنده ای ساز بخرم. دوست دارم که ی ساز خوب و خوش دست و خوش صدا باشه تا آدم رغبت داشته باشه برای ادامه کار. چون صدای ساز خیلی برام مهمه تا بتونم با ساز ارتباط برقرار کنم و میخوام از ابتدا با ی ساز خوب و خوش صدا شروع کنم. وقتی به صدای ساز اساتیدی مثل استاد کامکار و استاد کلهر گوش میدی واقعا لذت میبری. البته بماند که دلنشینی کارهای استادان فقط صرفا بخاطر سازشون نیست و تکنیک هم خیلی موثره. تا اونجایی که من متوجه شدم سازهایی مثل عطایی و کردی و ملکی سازهای خوبین ولی گرون هستن. و بودجه بنده نمی‌رسه. متاسفانه کسی رو هم از دوستان و آشنایان ندارم که با ساز آشنا باشه و برای خرید کمکم کنه.
میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم به حقیر برای داشتن ی ساز خوب کمک کنید یا اگر جایی رو میشناسید معرفی کنید. ممنون میشم
سوال بعدی هم در رابطه با یادگیری کمانچه هست که با توجه به اینکه من الان سربازم و وقت کلاس رفتن ندارم چه تمریناتی رو انجام بدم تا پیشرفت کنم