لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: معرفی کتاب

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159356
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض معرفی کتاب

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام برای یادگیری هارمونی چ کتابی رو پیشنهاد میکنید؟دلیلش رو هم ذکر کنید ممنون میشم(2نمره);)

2. # ADS

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

سلام
    من کتاب دوبفسکی را به پیشنهاد یک دوست خریدم ولی استادم بهم گفتند کتاب والتر پیستون را تهیه کنم. به نظرم والتر پیستون کامل تر و در عین حال، پیچیده تر است، مثل کتاب منصوری که از پورتراب ، کامل تر و سخت تر است. در ضمن یادگیری هارمونی، برای من بدون وجود استاد، تقریبا غیر ممکن بود. شما را نمیدونم . شاید هم سواد من در زمینه موسیقی کم است که محتاج استاد هستم.
    موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام
    من کتاب دوبفسکی را به پیشنهاد یک دوست خریدم ولی استادم بهم گفتند کتاب والتر پیستون را تهیه کنم. به نظرم والتر پیستون کامل تر و در عین حال، پیچیده تر است، مثل کتاب منصوری که از پورتراب ، کامل تر و سخت تر است. در ضمن یادگیری هارمونی، برای من بدون وجود استاد، تقریبا غیر ممکن بود. شما را نمیدونم . شاید هم سواد من در زمینه موسیقی کم است که محتاج استاد هستم.
    موفق باشید
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

4. 2 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159356
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون کتاب زیاده و انتخاب سخت
    موضوع سر سواد و توانایی و استعداد که من اصلا ندارم😂 نیس شرایط برای من اینطور ایجاب میکنه

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

درود بر شما
    من کتاب اشتور و والتر و دوبفسکی رو تجربه کردم.
    خب اصولا کلیت کتابهای هارمونی تفاوتی باهم ندارن. فقط در بعضی قسمتهای تخصصی تر و اون هم در جزئیات باهم متفاوتند.
    مثلا دوبفسکی میگه دوبل کردن پایه در اکوردهای معکوس اول بهتره و دوبل کردن باس خوب نیست مگر در شرایطی. ولی اگه درست یادم بیاد والتر پیستون میگه دوبل کردن سوپرانو بهتره(حالا ممکنه دوبل سوپرانو در باس قرار بگیره) که این با عقیده دوبفسکی فرق داره. و یا حتی همونطورکه میدونیم فواصل بیشتر از دوم گسسته(یا منفصل) نامیده میشن که فاصله سوم هم جزوشونه. ولی دوبفسکی فاصله سوم رو هم پیوسته و نرم میدونه. اما همگی به اتفاق اکتاوها و پنجم های موازی رو خوب نمیدونن و هدفشون ارائه دادن راهکارهایی با روشها و عقاید خودشون برای پرهیز از این نامطلوب هاست.
    اروپاییها سختگیرتر از بقیه هستند. و امریکایی ها کمی انعطاف و محدودیت کمتری نسبت به ممنوعیت ها دارن. واسه همین کتاب ریشارد اشتور قوانین سختگیرانه ای داره و تا حدودی دست و پای آدم رو میبنده. ولی والتر پیستون ازادی عمل بیشتری داره نسبت به اشتور. و همینطور جامع تر و البته حجیم!
    بنظرمن دوبفسکی نگاه جالبتری به هارمونی داره و سیستم فونکسیونل رو خیلی خوب برای هنرجو تفهیم میکنه و جا میندازه و درک بهتری از رابطه آکوردها در گام ها میده. ولی مسئله ای که هست اینه که بدون اینکه هنرجو رو درگیر قوانین و بایدها و نبایدها کنه، وصل آکوردهای مختلف رو در ذهن نهادینه میکنه. خب این میتونه یجورایی برای اوایل خوب باشه که هنرجو خیلی سریع به وصل های درست دست پیدا میکنه ولی از طرفی هم میتونه بد باشه و بعد از مدتها هنرجو رو در حلقه تکرار و تلقید بندازه.
    *بعد از اینهمه پر حرفی، پیشنهاد من به شما اینه که:
    اگه بدون استاد میخواید هارمونی رو یاد بگیرید، حتما حتما باید در تئوری موسیقی و شناخت فواصل و آکوردها خیلی مسلط و سریع شده باشید، تا بتونید هارمونی رو بفهمید. چون دیدم دوستانی که هنوز فواصل رو دونه دونه با انگشت حساب میکنن میان هارمونی رو شروع میکنن و بعد، از هارمونی گله میکنن که سخت و پیچیده و بی مصرفه! و میذارنش کنار.
    مورد بعدی اینکه، در هارمونی و کنترپوان و اینچنین مبحث ها در موسیقی، به یک کتاب بسنده نکنید.
    در ابتدا، کتاب دوبفسکی به همراه کتاب „تمرین های هارمونی با پیانو (ماکسیموف)” بخونید و تمرینات هر دو کتاب رو حتما انجام بدید.
    تا اینجا شما وصل های صحیح رو به خوبی یاد گرفتید(و بصورت عملی روی ساز هم بخوبی انجام دادید) و درک خوبی از هارمونی تئوری و عملی دارید. اونوقت روی کتاب های دیگری مثل والتر پیستون و ... مطالعه کنید.

- - - Updated - - -

درود بر شما
    من کتاب اشتور و والتر و دوبفسکی رو تجربه کردم.
    خب اصولا کلیت کتابهای هارمونی تفاوتی باهم ندارن. فقط در بعضی قسمتهای تخصصی تر و اون هم در جزئیات باهم متفاوتند.
    مثلا دوبفسکی میگه دوبل کردن پایه در اکوردهای معکوس اول بهتره و دوبل کردن باس خوب نیست مگر در شرایطی. ولی اگه درست یادم بیاد والتر پیستون میگه دوبل کردن سوپرانو بهتره(حالا ممکنه دوبل سوپرانو در باس قرار بگیره) که این با عقیده دوبفسکی فرق داره. و یا حتی همونطورکه میدونیم فواصل بیشتر از دوم گسسته(یا منفصل) نامیده میشن که فاصله سوم هم جزوشونه. ولی دوبفسکی فاصله سوم رو هم پیوسته و نرم میدونه. اما همگی به اتفاق اکتاوها و پنجم های موازی رو خوب نمیدونن و هدفشون ارائه دادن راهکارهایی با روشها و عقاید خودشون برای پرهیز از این نامطلوب هاست.
    اروپاییها سختگیرتر از بقیه هستند. و امریکایی ها کمی انعطاف و محدودیت کمتری نسبت به ممنوعیت ها دارن. واسه همین کتاب ریشارد اشتور قوانین سختگیرانه ای داره و تا حدودی دست و پای آدم رو میبنده. ولی والتر پیستون ازادی عمل بیشتری داره نسبت به اشتور. و همینطور جامع تر و البته حجیم!
    بنظرمن دوبفسکی نگاه جالبتری به هارمونی داره و سیستم فونکسیونل رو خیلی خوب برای هنرجو تفهیم میکنه و جا میندازه و درک بهتری از رابطه آکوردها در گام ها میده. ولی مسئله ای که هست اینه که بدون اینکه هنرجو رو درگیر قوانین و بایدها و نبایدها کنه، وصل آکوردهای مختلف رو در ذهن نهادینه میکنه. خب این میتونه یجورایی برای اوایل خوب باشه که هنرجو خیلی سریع به وصل های درست دست پیدا میکنه ولی از طرفی هم میتونه بد باشه و بعد از مدتها هنرجو رو در حلقه تکرار و تلقید بندازه.
    *بعد از اینهمه پر حرفی، پیشنهاد من به شما اینه که:
    اگه بدون استاد میخواید هارمونی رو یاد بگیرید، حتما حتما باید در تئوری موسیقی و شناخت فواصل و آکوردها خیلی مسلط و سریع شده باشید، تا بتونید هارمونی رو بفهمید. چون دیدم دوستانی که هنوز فواصل رو دونه دونه با انگشت حساب میکنن میان هارمونی رو شروع میکنن و بعد، از هارمونی گله میکنن که سخت و پیچیده و بی مصرفه! و میذارنش کنار.
    مورد بعدی اینکه، در هارمونی و کنترپوان و اینچنین مبحث ها در موسیقی، به یک کتاب بسنده نکنید.
    در ابتدا، کتاب دوبفسکی به همراه کتاب „تمرین های هارمونی با پیانو (ماکسیموف)” بخونید و تمرینات هر دو کتاب رو حتما انجام بدید.
    تا اینجا شما وصل های صحیح رو به خوبی یاد گرفتید(و بصورت عملی روی ساز هم بخوبی انجام دادید) و درک خوبی از هارمونی تئوری و عملی دارید. اونوقت روی کتاب های دیگری مثل والتر پیستون و ... مطالعه کنید.

7. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159356
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مرسی از توضیحاتتون که کاملا درسته
    درباره ی انتخاب کتاب من خودم برای خوندن کنترپوان کتاب کنترپوان به زبان ساده اثر اچ سی ال اکتاز رو پیشنهاد میکنم برای کسی که قبل از اون تا حالا اسم کنترپوان رو هم نشنیده😂چون کتابیه که با گفتن یک عالمه دلیلو توضیح هنرجو رو گیج نمیکنه که خیلی کمک کنندس مثلا برای کدانس میگه که از فاصله ششم و هشتم باید استفاده کنی همین،
    که همون جور که گفتم واسه شروع حرف نداره.
    ولی جلوتر که میری دیگه نمیتونه جوابه سوالاتو بده و باید بری سراغ کتابی که موشکافانه تر توضیح داده باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)