لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پاره شدن تار ویولن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    166383
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پاره شدن تار ویولن

0 Not allowed! Not allowed!
    عرض سلام دارم خدمت شما دوستان عزیز
    من سه روز هستش که ویولن خریدم و اولین جلسه کلاس موسیقی ام رو رفتم
    امروز که داشتم کار میکردم، اول یکی از مو های ارشه جدا شد، اما من توجهی نکردم و کندمش که مزاحم نشه
    بعد چن دقیقه یکی از تارها که فقط باید باهاش کار میکردم (لا) کنده شد و این خیلی من رو آشفته کرده
    میشه بنده رو راهنمایی کنید که باید دقیقا چیکار کنم؟ ممنونم

2. # ADS

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    با توجه به اینکه نواموز هستید، ترجیحا بدید یک رگلاتور سیم پاره شده رو باز کنه تا یکوقت به صورت غیر عامدانه به سازتون اسیب نزنید. چرا که اگر حین باز کردن سیم پاره شده، احتیاط نکنید، ممکنه هم روی بدنه ی سازتون خط و خش بیفته، هم داخل جعبه گوشی توسط سر سیم و حین خروج از سوراخ گوشی، زخم بشه.
    ارشه های نامرغوب و ارزان قیمت، خیلی سریع و پس از چند بار سفت و شل کردن موها و در اثر تغییر دمای محیط و رطوبت، کج میشوند چون چوبشون مقاومت کافی نداره و این امر باعث میشه موهای کناری ارشه بهشون فشار بیاد و شروع به ریزش کنند. برای از بین بردن تاب برداشتن چوب ارشه، باید بدید یک ارشه ساز یا رگلاتور ماهر،با استفاده از حرارت،ارشه رو re camber یا به عبارتی اصلاح قوس و زاویه بده. هرچند که این تعمیر هم شاید همیشگی نباشه و به کیفیت چوب و ساخت ارشه بستگی داره و ممکنه ارشه مجددا در اینده کج بشه. پاره شدن سیم،دلایل متعددی داره. از جمله مناسب نبودن طول یا تنظیم سیمگیر به نسبت ابعاد ساز،مناسب نبودن یا بی کیفیت بودن تاندور که ممکنه ضایعات و قسمتهای تیز در محل برخورد با سیم داشته باشه و به مرور با کوک کردن، باعث پارگی سیم بشه. ممکنه گوشی کوک رو بیش از حد چرخوندید و سیم پاره شده و...
    ضمنا وقتی موی ارشه پاره میشه، هیچوقت نپیچیدش دور انگشت که بخواهید با دست بکنید. موی ارشه از دو طرف، زیر یک بلوک چوبی با چسب و حرارت جمع شده و داخل ارشه جا گرفته که بهشون wood wedge میگیم. وقتی مو رو با دست میکشید که کنده بشه، به بلوکها فشار میاد و استحکامشون رو از دست میدن و این امر باعث میشه مثل که دومینو که به مهره ی اول انگشت بزنی تا اخر میریزه،موهای کناری هم همینطوری در جاشون شل شده و شروع به از دست دادن استحکام و پاره شدن یا خروج از ارشه بکنند. موی پاره شده رو از سر و ته با یک قیچی کوچک ببرید و به ارامی و به شکلی که لای موهای دیگه نپیچه،خارجش کنید. ضمنا مراقب باشید انگشتهاتون به موهای ارشه نخوره. رطوبت و چربی دست، باعث لیز شدن موها میشه و مو سر میشه و تماس خوبی با سیم ایجاد نمیکنه.
    در مسیر نوازندگی و یادگیری ویولن موفق باشید.

4. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)