لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: یادگیری پیانو بدون استاد

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    167206
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Question یادگیری پیانو بدون استاد

0 Not allowed! Not allowed!
    من تازه پیانو گرفتم و می‌خوام بدون استاد و به صورت خودآموز یاد بگیرم.
    لطفاً راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط saman65 : Sunday 24 November 2019 در ساعت 06:59 PM

2. # ADS

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

کاش شما که تازه به این سایت وارد شدید، کمی بیشتر در سایت جستجو میکرید و کمی مودبانه تر صحبت میکردید. اینجا خیلی نت ، تبادل میشود.
    اصولا با 6 ماه درس تئوری خوندن نمیشه آهنگساز شد. آهنگسازی مهارت خودش را میخواهد. احتمالا منظورش این بوده که از روی نت بزنید که البته اگر نت ها را بتونید شمارش کنید و بخونید، از جلسه اول هم میتوانید قطعه ای هر چند ساده بنوازید.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

4. کاربران زیر از Fereshteh_Baran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط saman65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من با هدف آهنگسازی و تنظیم پیانو گرفتم چون بالاخره برای این کار باید یک ساز رو در حد نسبتاً خوب بلد باشم. تئوری موسیقی هم کتاب پرویز منصور خوندم و کمابیش با مفاهیمش آشنا هستم. چند تا سوال داشتم.

1- اینکه طرف نوشته بعد از 6 ماه می تونی قطعه‌های ساده رو با پیانو بزنی منظورش اینه قطعه‌های ساده از روی نت‌ها یا قطعه‌های ساده‌ای که خودمون ساختیم؟

2- چرا شما موسیقیایی‌ها اینقدر تو انتشار رایگان نت‌ها خسیس هستید؟! والله تو دنیای برنامه‌نویسی، کارهایی به مراتب زمان‌برتر به رایگان در اختیار دیگران گذاشته میشه. الان تو سایت گیت‌هاب سورس میلیون‌ها پروژه به رایگان در اختیار همه است.

3- من تو این یکی دو روزی که دارم با پیانو کار می‌کنم تونستم یکی دو آهنگ ساده و کوتاه بسازم. آیا ساختِ آهنگ مهارت مهم‌تریه یا نت‌های آماده رو زدن؟

پیشنهاد شما برای یادگرفتن پیانو چیه؟ چه کتاب‌های بگیرم؟ بهترین تمرین برای شروع چیه. نواختن نت‌های آماده؟ تحلیل آهنگ و بازنوازی آهنگ‌ها (تشخیص نت آهنگ) یا خلق آهنگ های جدید (همین کاری که می‎کنم).
    لطفاً یک مسیر پیش روی من بزارید. من روزی یک ساعت فرصت تمرین دارم. چطور جلو برم؟
    سلام عزیزم

1- قطعات بسیار ساده رو از رو نت میتونید بنوازید.
    2- لطفا مودبانه تر خواسته تون رو مطرح کنید. به عنوان یه برنامه نویس عرض میکنم که این دو قیاس مع الفارق هستند. برای نت هم تاپیکی جداگانه وجود داره و هم سایت بزرگ imslp.
    3- آهنگسازی و نوازندگی دو مبحث جدا هستن. نمیشه گفت کدوم مهارت مهمتری هست. اصولا لفظ ((مهمتر)) در اینجا معنای خاصی نمیده به نظر بنده. ضمن اینکه یه کودک کم سن و سال و بدون پشتوانه علم موسیقی هم شاید به زعم خودش چیزی رو بسازه ولی اعتبار این قطعات باید توسط اساتید فن سنجیده بشه.

پیشنهاد اکید بنده اینه که یه استاد خوب در یک آموزشگاه معتبر پیدا کنید و آموزشهای لازم رو ببینید. در غیر اینصورت به راحتی میتونید به بی راهه برید. ولی اگه اصرار دارید که بدون استاد پیش برید، شخصا توصیه میکنم فن تجزیه و تحلیل موسیقی رو یاد بگیرید و آثار مهم کلاسیک رو خیلی دقیق بارها و بارها مطالعه کنید. همین امر چند سالی وقتتون رو میگیره مگر اینکه یک نابغه باشید. بعد به سبک بزرگان موسیقی باید قادر باشید قطعه ای رو بسازید هر چند مختصرتر و ساده تر اما صحیح و درست به لحاظ قوانین موسیقی و همینطور فرم. به عنوان مثال باید توانایی این رو داشته باشید که یک فوگ (مثلا دو صدایی) به سبک باخ بسازید. طوری که کاملا منطبق با ساختار صحیحش باشه و البته به لحاظ غنای موسیقی هم در حد قابل قبول باشه (حالا نه یک شاهکار). یا یه قطعه به فرم سونات هرچند کوچیک به سبک هایدن بسازید طوری که همه المان های سونات درش رعایت شده باشه و به همین ترتیب...

موفق و موید باشید.

6. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    167206
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

من بی ادبی نکردم؛ صریحاً انتقاد کردم. به عنوان یک برنامه نویس باید بدونید که دو ماه کار بی وقفه روی یک پروژه، و عرضۀ رایگانش، نه تنها قیاس مع الفارق نیست که کاملاً به جا هم هست. مگر اینکه وقتی که برای نت نویسی گذاشته می شه رو ارزشمندتر از وقتی بدونید که برای نوشتن یک برنامه صرف میشه. ممنون میشم بگید کجاش قیاس مع الفارقه؟

نت های خارجی شاید سایت داشته باشه ولی بسیاری از نت های آهنگ های فارسی پیدا نمیشه یا اکثرا پولی هستن.

لطفاً به صورت شسته و رفته و با مثال فرق آهنگسازی، نوازندگی، تنظیم، میکس، مسترینگ، موزیک پروداکشن و هر اصطلاحی که جایگاه شغلی رو در این عرصه مشخص میکنه بگید. هر جایی تعریفی ارائه کردن و پاک گیج شدیم.

در مورد یادگیری با استاد باهاتون موافق نیستم چون خودم تونستم برنامه نویسی و زبان انگلیسی رو بدون استاد و به صورت خودآموز یاد بگیرم. الحمدلله توسعه دهنده هستید و می دونید که فقط یک کتاب برنامه نویسی به اندازۀ 10 تا تئوری موسیقی حرف تو خودش داره. ضمن اینکه بسیاری از اساتید موسیقی نه تنها بدون استاد که حتی بدون دونستن اصول تئوری موسیقی تونستن آثار بزرگی خلق کنن. پس با این جمله که بدون استاد به بی راهه کشیده می شیم فکر نمی کنم جملۀ دقیقی باشه. به هر حال من فرصت زیادی برای گرفتن استاد یا شرکت در کلاس ندارم. روزی یک ساعت می تونم تمرین کنم و تو این یک ساعت می خوام از رو یک کتاب آموزشی یا یک فیلم یا هر چیزی مفاهیم رو تمرین کنم. ممنون میشم به صورت موردی معرفی کنید.

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

کتاب چهل آهنگ برای شروع خوب است. در کنارش میتوانید کتاب بیر را که کتاب اتد است را کار کنید که شامل نت خوانی و تمرین انگشت همچنین شمارش است. کتاب مایکل آرون هم خوبه.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

9. کاربران زیر از Fereshteh_Baran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)