لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ویولنیست های عزیز میشه کمک کنین؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    172155
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض ویولنیست های عزیز میشه کمک کنین؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام من تقریبا 2_3 ساله کلاس میرم و الان لویولن1و2 و سوزوکی1 و 2 رو تموم کردم و جلد سه هستم و تازه به ویبراتو رسیدم
    بنظرتون این پیشرفت خوبه یا کمه؟؟

- - - Updated - - -

میشه جواب بدین؟

- - - Updated - - -

میشه جواب بدین؟

- - - Updated - - -

میشه جواب بدین؟

- - - Updated - - -

میشه جواب بدین؟

2. # ADS

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

خیلی کمه. البته من نه چیزی از هدف شما میدونم و نه از میزان تمرین و پیوستگی و سیر پیشرفتتون. نمیدونم نوجوان هستید یا بزرگسال یا... نمیدونم محصل یا شاغل هستید یا هر روز با یک روتین مشخص, مثلا سه ساعت تمرین می کنید. ولی این کتبی که نام بردید, خصوصا کتب یک و دو سوزوکی, با در نظر گرفتن یک میانگین منطقی, برای به قول خودتون تقریبا دو-سه سال کمه.
    تکرار میکنم, قصد ندارم روند شما رو کلا زیر سوال ببرم ولی تعیین اینکه خوب جلو اومدین یا نه, به عوامل بسیار بیشتری از صرفا زمان ساز زدنتون مربوطه.
    باید دید معلم شما متخصص متد سوزوکی هستند و دوره ی مربیگری این متد را گذراندند یا خیر. شما از هر مربی سوزوکی که سوال بپرسید یا حتی برای سایت انجمن سوزوکی ایمیل بزنید, قطعا به شما خواهند گفت هیچ زمان مشخص یا ضرب العجلی برای رسیدن به کتاب خاصی تعیین نشده و هر فرد سیر پیشرفت خودش رو داره. برای کودکی که مثلا پنج سالگی شروع میکنه, شاید تا دوازده سالگی زمان ببره تا به کتاب 8 برسه, برای یکی خیلی کمتر و برای دیگری بیشتر.
    باید دید فقط ل ویولن و سوزوکی کار کردید در این مدت یا گام نوازی, اتود, تمارین تکنیکی پایه ای جهت برطرف کردن مشکلات هم این وسط به متد اموزشی تزریق شده یا خیر.
    اگر تماما در متد سوزوکی تعلیم میدیدید که من شک دارم و اگر اینطور بود باید در کنار صرفا کتب سوزوکی به فعالیتهایی نظیر اجراهای استودیویی و فعالیتهای گروهیش هم می پرداختید که اساس اموزه های متد سوروکی هستند, قاعدتا نیازی به اضافه کردن ل ویولن نبود.
    اضافه کردن ل ویولن میتونه خوش فکری مدرس باشه که هم متد سوزکی رو پیش ببرید(چون در سوزوکی, توانایی نت خوانی اولویت اول نیست) . هم یک متد traditional مثل کریک بوم که نت خوانی هم بیاموزید که به نظر من متدی ناکارامد و منسوخ شده است و متدهای traditional کارامد تری در جهان تالیف شدند و حتی به روز رسانی شده اند. از یک طرف هم این روند میتونه یک روند بی نتیجه و صرفا اضافه کردن چند کتاب به همدیگر بدون هدف و فکر باشه.
    ولی چون ما در ایران انجمن سوزوکی نداریم و تا جاییکه میدونم فقط یک نفر دوره ی مربیگری کار میکنه, احتمال میدم درست با کتاب سوزوکی جلو نیامده باشید. چرا باید سه سال صبر کرد تا ویبراسیون رو اموزش داد؟اساس فلسفه ی سوزوکی چنین نیست.
    تکنیک ویبره, فارغ از نوع ویبراتو و تایپ مناسب از جنبه ی زیبایی شناختی قطعاتی که مینوازید, نقش ریلکس کردن دست و رفع تنش رو داره. این تکنیکها همگی باید به محضی که هنرجو تواناییهای مربوط به یک پله ی اموزشی رو طی کرد, معرفی بشن.
    خیلی از اساتید اسما کتاب سوزوکی کار میکنند و صرفا از هر جلد فقط قطعات رو اموزش میدن. برای یک هنرجوی خردسال میتونه مفید باشه. مخصوصا اگر مدرس فردی با دانش بالا باشه و به فراخور نیاز هنرجو, ایتمهای دیگر هم کار کنه. مثلا من در زمان تحصیل در مقطع لیسانس, استادی داشتم که پداگوگ بسیار ماهر و با تجربه ای بود. این شخص مربیگری سوزوکی نگذرونده بود و استودیوی اموزشیش صرفا استودیوی سوزوکی نبود. اما از کتب سوزوکی استفاده میکرد و در کنارش از متد ائوور برای هنرجویان زیر هجده ساله اش استفاده میکرد به علاوه ی کتب و تمارین تکنیکی و گام و غیره.
    اما برای هنرجوی بزرگسال من زیاد این شیوه رو توصیه نمیکنم. مدرس باید بتونه با یا بدون دنبال کردن ترتیب جلدی یک متد, ایرادات هنرجو رو شناسایی و ضروری ترین قدم بعدی رو در راستای ارتقای هنرجو معرفی کنه. برخی از اساتید که اتفاقا در کار با کودکان بسیار ماهرند, در مواجهه با هنرجوی بزرگسال هم بدون ذره ای فکر و در نظر گرفتن شخصیت و علایق فرد شروع می کنند قطاری و با یک تجویز ثابت, مثلا کتاب پشت کتاب سوروکی به هنرجو درس میدن که به نظر من کاری عبث و احمقانه است. هر هنرجویی نیازهای منحصر خودش هم داره. نظر شخصی من اینه که هنرجوی نوجوان و بزرگسال و با فرض داشتن استادی با سواد و کار بلد, بعد از دو سال تمرین مستمر, حداقل اثاری نظیر کنسرتو ویولن کابالفسکی, موتزارت 3, باله ی بریو و مثلا یک یا دو موومان تک صدایی از سونات پارتیتاهای باخ یا قطعات معادل هم سطح رو بنوازه. نه اینکه تازه شروع به یادگیری ویبراتو بکنه. احتمالا بسیاری از تکنیکهای دست راست هم در شیوه ی اموزشی این شخص که داره با شما کار میکنه خط خوردند و موکول به یک اینده ی نا معلوم شدند. متد سوزوکی از جلد چهار به طور جدی تغییر سطح میده و چند مرحله بالا میره. شما در پایان کتاب پنج یا شش اگر اشتباه نکنم, قطعه ای مثل ländlicher tanz را دارید که برای نواختنش نیاز به یک تسلط نسبی به تکنیک استکاتو دارید. اگر از همین الان روی اتودهای ساده تر ولفارت و کایزر کار نمی کنید و این تکنیکها را پرورش نمی دهید, شیوه ی کارتان مشکل دارد. همچنین تمارین tonalization سوزوکی هم از موارد بنیادی این متد هستند.
    با ارزوی موفقیت/
    ویرایش توسط sigismond : Monday 21 June 2021 در ساعت 07:36 PM

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

تکرار میکنم. هیچ چیز اینجا قطعی نیست. خیلی از کودکان بسیار کم سن ممکنه فقط دو سال روی twinkle وقت بگذاره یا چند ماه روی gavotte جلد دو. ولی اینها با فرض تعلیم نزد یک مربی کار بلد سوزوکیه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)