لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 200

موضوع: صادق هدایت

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    815 بار تشکر شده در 308 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط justnooryes [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض معذرت ولی واقعا صادق هدایت چه ربطی به سایت نت آهنگ دارد ؟

دوست عزیز شما زیاد حرف استاد !! خود را جدی نگیر . آثار ایشان را براحتی بخوانید و نگران هیچ چیزی نباشید.

من با این دوستمون موافقم ربطی به موزیک نداره ، منم آثارشو خوندم با عمو صادق حال میکنم البته تو داستان نویسی ایران هنوز شماره یکه شایدم بشه گفت همین یه دونست

2. 3 کاربر برای این پست از Punk تشکر کرده اند:

Mona آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    8411
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    2,225
    2,803 بار تشکر شده در 899 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    میزان امتیاز
    17

خب فکر کنم هفته ی پیش خیلی تابلو مستقیم بود که من کم آوردم و پیچوندم!! :))

اما گذشته از شوخی من فعلا نظر خاصی ندارم و بیشتر ترجیح میدم خواننده باشم و استفاده کنم... و گویا مبحث این تاپیک هم جز برای من و 2 یا 3 نفر دیگه جذابیت خاصی نداشته...

جسارتا من یه نکته ای بگم : سعی کنیم با حرفای نامربوط به موضوع تاپیک اون رو به انحراف نکشونیم... اگه نظری نداریم راجع به اونچه که „مد نظر” بحثه با سکوت رد شیم... (به عنوان مثال اگه در عنوان تاپیک نوشته میشد آیا هدایت را نویسنده میدانید یا شاعر یا... ؟ اونوقت طی یه نظرسنجی به جواب سوالمون میرسیدیم / یا اینکه من بیام بپرسم جواب 2x+2=0 چی میشه؟ جواب بشنوم واااا مگه 2x+2=0 هم میشه؟؟!! بعد تازه من باید برم از ریاضی اول دبیرستان و چه بسا عقبتر شروع کنم توضیح دادن تا تازه برسم به سوالم!! و دیگه از اون بحثی که شروع کرده بودم هم کلی دور افتادم و پرت، به هدفم هم نرسیدم!!!)... پس لطفا لطفا نامربوط پست نزنیم

زنده باد ایرانی که همیشه نشون میده با فرهنگه

نظر دیگری بود (البته مربوط به موضوع بحث) با جان و دل می خونم

پیروز باشید :)
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست / هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحــــــــــــنه پیوســـــــــته بجاســـــت / خرم آن نغمه که مردم سپارند به یــــــــــــاد

4. 8 کاربر برای این پست از Mona تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

از مناظره منادی الحق شاعر و حاجی آقای تاجر

منادی الحق: شما استباه میکنید. من احتیاجی به معرفی و عرض اندام ندارم از کسی هم تا حالا صدقه نخواسته ام. برای شما شعر بی معنی بلکه مضر است و شاعر گداست. فقط دزد ها و سردمداران و گردنه گیر ها و قاچلق ها عاقل و باهوشند و کار آن ها در جامعه ارزش دارد
    در این محیط پست احمق نواز سفله پرور و رجاله پسند که شما رجل برجسته آن هستید و زندگی را مطابق حرص و طمع و پستیها و حماقت خودتان درست کرده اید و از آن حمایت میکنید، من دراین جامعه که بفراخور زندگی امثال شما درست شده نمیتوانم منشا اثر باشم ، وجودم عاطل و باطل است، چون شاعر های شما هم باید مثل خودتان باشند. اما افتخار میکنم درین چاهک خلا که به قول خودتان درست کرده اید و همه چیز با سنگ دزد ها طرار ها و جاسوس ها سنجیده میشود و لغات مفهوم و معانی خود را گم کرده درین چاهک هیچکاره ام. دراین چاهک فقط شما ها حق دارید که بخورید و کلفت شوید. این چاهک به شما ارزانی! اما من محکومم که از گند شما ها خفه بشوم. آیا شاعر گدا و متملق است یا شما ها که دائما دنبال جامعه موس موس میکنید و کلاه مردم را بر میدارید و بوسیله عوام فریبی از آن ها گدایی میکنید
    مقصودتان شعرای گدای پست مثل خودتان است. اما قضاوت شعر و شاعر بتو نیامده. شما و امثالتان موجودات احمقی هستید که میخورید و عاروق میزنید و میدزدید و میخوابید و بچه پس میاندازید. بعد هم میمیرید و فراموش میشوید... یک فردوسی کافی است که وجود میلیون ها از امثال شما را تبرئه بکند... حق با شماست که باین ملت فحش میدهید، تحقیرش میکنید و مخصوصا لختش میکنید. اگر ملت غیرت داشت امثال شما را سر به نیست کرده بود
    هفتاد سال است که مردم را گول زدی، چاپیدی، بریششان خندیدی آنوقت پولهای دزدی را برده ای کلاه شرعی سرش بگذاری، دور سنگ سیاه لی لی کردی، هفتا ریگ انداختی و گوسفند کشتی
    پدرت هم مثل خودت دزد بوده. آدمیزاد لخت و عور بدنیا می آید و همانطور هم میرود- هرکس پول جمع کرده یا خودش دزد است و یا وارث دزد.
    برو هنبونه کثافت... همه حواست توی مستراح و آشپزخانه و رختخواب است... تو وجودت دشنام به بشریت است، نباید هم معنی شعر را بدانی اگر میدانستی غریب بود. تو هیچ وقت در زندگی زیبایی نداشتی و ندیدی و اگر هم دیدی سرت نشده. یک چشم انداز زیبا هرگز تو را نگرفته، یک صورت قشنگ یا موسیقی دلنواز ترا تکان نداده و کلام موزون و فکر عالی هرگز به قلبت اثر نکرده. تو تنها اسیر شکم و زیر شکم هستی... هر روز که سه چهار هزار تومان بیشتر میدزدی آنروز را جشن میگیری... آسوده باش من دیگر حرفه شاعری را طلاق دادم. بزرگ ترین و عالیترین شعر در زندگی من از بین بردن تو و امثال توست

6. 5 کاربر برای این پست از Punk تشکر کرده اند:

zendegieh_khabha آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    37581
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    2,871
    1,815 بار تشکر شده در 721 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    14

Thumbs up

منم چندتايي از آثارشو خوندم ولي زياد باهاش حال نكردم.

كتابي كه منو خيلي درگير خودش كرد waiting for godot اثر جاودانه Samuel Beckett بود.
    بخونيد لذت ببريد.
    البته مسخ kafka رو يادم رفت.
    Nothing Rhymed
    While thousands of children are starving to death in some African countries, Britney Spears fans pay up to $14000 for her second hand chewing gums!

8. 3 کاربر برای این پست از zendegieh_khabha تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اون اثری که شما میگین غربیه ما داریم درمورد داستان نویس خودمون حرف میزنیم که درد های جامعه خودمون رو میگه و زبونش زبون خودمونه اصطلاحاتش و فحش هاش و اسم هاش و ...
    هربار آثار صادق رو میخونم رو این عقیده محکم میشم که ما بد جوری درجا زدیم همون انتقادات و ایراد هایی که صادق به جامعه و سیاست و دیانت ما میکرد هنوز هم کاملا معنا داره انگار هیچی عوض نشده و همین دیروز اونارو نوشته ...

لا مصب این منادی الحق بد جوری حرف دل منو میزنه...

10. کاربران زیر از Punk به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mahsa_mv آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23767
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    734
    300 بار تشکر شده در 114 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    15

واقعا کی از خوندن کتابای این هدایت حال میکنه ؟ جز اینکه آدمو از زندگی ناامید میکنه مگه فایده ای هم داره!!!
    دل نهادم ب صبوری که جز این چاره ندانم...

12. 4 کاربر برای این پست از mahsa_mv تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_mv [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واقعا کی از خوندن کتابای این هدایت حال میکنه ؟ جز اینکه آدمو از زندگی ناامید میکنه مگه فایده ای هم داره!!!
    من بیشمار حال میکنم این روی دیگر صادق که تو میگی مهسا خانوم . مثلا اون قسمت کوتاه که من از حاجی آقا نوشتم و بخون بیشتر به مشکلات اجتماعی پرداخته که هنوزم هست... تازه راست میگه دیگه این مرگ که به همه چیز ارزش و معنا میده

14. کاربران زیر از Punk به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    37581
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    2,871
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

Thumbs up

نقل قول نوشته اصلی توسط Punk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اون اثری که شما میگین غربیه ما داریم درمورد داستان نویس خودمون حرف میزنیم که درد های جامعه خودمون رو میگه و زبونش زبون خودمونه اصطلاحاتش و فحش هاش و اسم هاش و ...
    هربار آثار صادق رو میخونم رو این عقیده محکم میشم که ما بد جوری درجا زدیم همون انتقادات و ایراد هایی که صادق به جامعه و سیاست و دیانت ما میکرد هنوز هم کاملا معنا داره انگار هیچی عوض نشده و همین دیروز اونارو نوشته ...

لا مصب این منادی الحق بد جوری حرف دل منو میزنه...
    درست ميگي
    البته من فقط نظرم رو گفتم.
    Nothing Rhymed
    While thousands of children are starving to death in some African countries, Britney Spears fans pay up to $14000 for her second hand chewing gums!

16. کاربران زیر از zendegieh_khabha به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22724
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    26
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M_T [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

من خودم دانشجوی ادبیاتم البته ادبیات انگلیسی.
    اما با صادق هدایتم کمی آشنام.

استادی داشتیم که می گفت آثار هدایت همانند یک تابلوی زیبای نقاشی از خزان است. زیباست ولی نباید بری توش زندگی کنی چون سرد است و خزان.
    او می گفت باید آثار هدایتو خوند ولی مراقب باشید گم نشید و الا شاید به سرنوشت او دچار شوید.

البته این قضیه خودکشی به هنرمندان زیاد بوده.
    مثلا ارنست همینگوی معروف هم خودکشی کرد و واقعا برای من عجیبه چرا که حقیقتا خودکشی علاج درد نیست.

همچنین استاد می گفت در یونسکو وقتی برای هر کشور لیست رمان نویس ها رو می بینه جلوی نام ایران فقط اسم هدایت است.

من کاملا باهات موافقم!

وقتی خیلی میخونیش یه جورایی سرد میشی از زندگی
    برای آدمهای بی جنبه اصن خوب نیست، زود میرسن ته خط!!!

ولی در کل من دوست دارم و میخونم، سعی میکنم زیاد بهش فک نکنم

18. 2 کاربر برای این پست از tabssom تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tabssom [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من کاملا باهات موافقم!

وقتی خیلی میخونیش یه جورایی سرد میشی از زندگی
    برای آدمهای بی جنبه اصن خوب نیست، زود میرسن ته خط!!!

ولی در کل من دوست دارم و میخونم، سعی میکنم زیاد بهش فک نکنم
    وا!!!

مگه میشه آدم یه چیزی بخونه ولی بهش فکر نکنه خوب اگه نخونه که بهتره ...
    راستی مبنای جنبه چیه ؟ نکنه واحد اندازه گیری جنبه شمایید؟! ؟!
    ویرایش توسط Punk : Tuesday 22 February 2011 در ساعت 12:10 AM

20. 2 کاربر برای این پست از Punk تشکر کرده اند:

mahsa_mv آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23767
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    734
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

به نظر من کسی که همیشه دور و برش تاریکی می بینه... . آدم منفی نگریه ... و کلا تو این دنیا سیر نمیکنه باید کتابای هدایتو بخونه ... حالا این که میگین باید جنبه داشته باشه تعیین کننده نیست... بیشتر عقیده و دید انسان نسبت به زندگی میتونه در رابطه با انتخاب کتاب مهم باشه.. و اگه مثبت اندیش باشه از همون اول کتابای هدایتو میذاره کنار و اصلا نمیذاره وارد فکرش بشه

22. 4 کاربر برای این پست از mahsa_mv تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    37581
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    2,871
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

به نظر من آدما بهتره به جاي انتخاب نخوندن آثار و در امان موندن از تمام انديشه هايي كه توي آثار مختلف نهفتست اونارو با شهامت تمام بخونن اما مرزي بين زندگي واقعي با زندگي كه توي داستانها هست قائل بشن. البته اين عادت منه كه وقتي چيزي مي خونم اون اثر قسمتي از وجودم ميشه و خودم رو جزي از اون فضا مي بينم به خاطر همين لذت دوچندان از خوندن مي برم. مي دونيد به نظر من بايد ظرفيت پذيرش تفاوت هارو داشته باشيم حالا هرچقدر هم اين تفاوت ها ناملموس باشن. بايد قبول كنيم كه ديگران آزادن هرجوري كه ميخوان فكر كنن و بنويسن. جوري متفاوت از خواسته ها و آرمانهاي ما. بايد تمرين كنيم كه به ايده هاي مختلف احترام بگذاريم. به نظر من نترسيم از خوندن بترسيم از بسته بودن افكارمون. ديگه زيادي شعار دادم, نه؟
    Nothing Rhymed

24. 4 کاربر برای این پست از zendegieh_khabha تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegieh_khabha [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بايد ظرفيت پذيرش تفاوت هارو داشته باشيم حالا هرچقدر هم اين تفاوت ها ناملموس باشن. بايد قبول كنيم كه ديگران آزادن هرجوري كه ميخوان فكر كنن و بنويسن. جوري متفاوت از خواسته ها و آرمانهاي ما. بايد تمرين كنيم كه به ايده هاي مختلف احترام بگذاريم. به نظر من نترسيم از خوندن بترسيم از بسته بودن افكارمون...

مرسی عالیه ... قبول دارم چون اگه نخونده چیزی رو رد کنیم در واقع پیش داوری کردیم. یا برای خودمون توهمات منفی یا مثبت دربارش ساختیم در حالی که شاید با خوندنش اونوری شیم اصلا...
    مثل اشخاصی که اون کتاب رو نخونده می پذیرن بدون اینکه بدونن توش چه قوانین ضد بشری وجود داره ... یا چون برای خودم اتفاق افتاده من تو این 2 سال اخیر به مکتبی روی اوردم و پیروش شدم که سالها نسبت بهش بد فکر میکردم و اونو چیز مخربی میدونستم فقط بخاطر اینکه همواره تو همه جای دنیا یه سری تبلیغات بد و ضد درموردش میکنن...

26. کاربران زیر از Punk به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mahsa_mv آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23767
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    734
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegieh_khabha [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر من آدما بهتره به جاي انتخاب نخوندن آثار و در امان موندن از تمام انديشه هايي كه توي آثار مختلف نهفتست اونارو با شهامت تمام بخونن اما مرزي بين زندگي واقعي با زندگي كه توي داستانها هست قائل بشن. البته اين عادت منه كه وقتي چيزي مي خونم اون اثر قسمتي از وجودم ميشه و خودم رو جزي از اون فضا مي بينم به خاطر همين لذت دوچندان از خوندن مي برم. مي دونيد به نظر من بايد ظرفيت پذيرش تفاوت هارو داشته باشيم حالا هرچقدر هم اين تفاوت ها ناملموس باشن. بايد قبول كنيم كه ديگران آزادن هرجوري كه ميخوان فكر كنن و بنويسن. جوري متفاوت از خواسته ها و آرمانهاي ما. بايد تمرين كنيم كه به ايده هاي مختلف احترام بگذاريم. به نظر من نترسيم از خوندن بترسيم از بسته بودن افكارمون. ديگه زيادي شعار دادم, نه؟
    دوست عزیز منم منظورم این نیست که نباید کتابایی که ازشون میترسیم رو نخونیم.. اتفاقا من خودم معتقدم باید هر عقیده ای رو بشنویم .. هرکتابی رو بخونیم تا حداقل بعدا اگه خواستیم مخالفت کنیم رو هوا حرف نزده باشیم... حتی همین کتابای هدایتو بخونیم تا ببینیم اصلا چی گفته حرفش چی بوده ولی اجازه ندیم وارد زندگیمون بشن.. باهاشون زندگی نکنیم تا در نهایت مثل بعضیا دید خوبمونو نسبت به زندگی تبدیل به دید منفی کنیم... ناگفته نماند که کم نیستن کسایی که کتابای هدایتو خوندن و در نهایت کارشون به خود کشی رسیده.. من سراغ دارم..

28. 2 کاربر برای این پست از mahsa_mv تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_mv [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز منم منظورم این نیست که نباید کتابایی که ازشون میترسیم رو نخونیم.. اتفاقا من خودم معتقدم باید هر عقیده ای رو بشنویم .. هرکتابی رو بخونیم تا حداقل بعدا اگه خواستیم مخالفت کنیم رو هوا حرف نزده باشیم... حتی همین کتابای هدایتو بخونیم تا ببینیم اصلا چی گفته حرفش چی بوده ولی اجازه ندیم وارد زندگیمون بشن.. باهاشون زندگی نکنیم تا در نهایت مثل بعضیا دید خوبمونو نسبت به زندگی تبدیل به دید منفی کنیم... ناگفته نماند که کم نیستن کسایی که کتابای هدایتو خوندن و در نهایت کارشون به خود کشی رسیده.. من سراغ دارم..
    بعضی ها منظورت منم دیگه ... نا گفته نماند که خودکشی اصلا کار بدی نیست و سعادتیه که نصیب هر کسی نمی شه اینشالا که نصیب ما بشه ...

30. کاربران زیر از Punk به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mahsa_mv آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23767
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    734
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Punk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بعضی ها منظورت منم دیگه ... نا گفته نماند که خودکشی اصلا کار بدی نیست و سعادتیه که نصیب هر کسی نمی شه اینشالا که نصیب ما بشه ...
    نه دوست عزیز منظور من شخص خاصی نبود اگه اینجوری مطلبو رسوندم ببخشید

32. 2 کاربر برای این پست از mahsa_mv تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)