لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 131

موضوع: چرا شما از متال خوشتون میاد ؟؟

alireza-metal آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    890
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    25
    140 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    با تشكر از همه كساني كه در اين بحث شركت كردند - نظرات هر كس در نوع خودش جالب بود و من به عنوان يه رپر بعد از اينكه نظرات شما رو خوندم ميخوام در مورد اين سبك مقدس چند خطي بنويسم

سبك متال سبكي است به نوعي حماسي و اعتراضي نسبت به نا ملايمات و مشكلات و سختيهائي كه در هر جامعه اي وجود داره و ...

در اين نوع سبك از سازهائي سنگين تر مثل درام - گيتار الكتريك و بيس استفاده ميشه و در كنار اينها خواننده اي با صدائي خشن تر و در حالتي معترض

بيشتر طرفداران اين نوع سبك از عناصري در اين سبك لذت ميبرند و به اوج ميرسند و به حالتي غير طبيعي و البته خوشايند ميرسند - مثلا يكي از صداي خواننده گروه - يا يك نفر مثل من هم از صداي گيتار الكتريك و هم از صداي خواننده - و يا ديگري از صداي كوبنده درام

همونطور كه قبلا هم گفتم هر كسي نميتونه خودشو با صداي اين نوع موسيقي عادت بده و باهاش كنار بياد - و در بسياري موارد هم شاهد متنفر بودن كسي از اين سبك بوده ايم - چون سيلقه به سليقه فرق داره و اين يه چيز طبيعي هست و مهمترين نكته اي كه در اين ميان وجود داره اينه كه خيلي ها الان (بخصوص در ايران) به خاطر كمبودهائي كه دارن به موسيقي هائي روي ميارن كه بزن و بكوب هست مثل پاپ - رپ كه بسيار موسيقيه چرت و پرتي هست - ولي بر عكس موسيقيه سنتي موسيقي هست با اصل و ريشه -

و به نظر من عاشقان و يا بهتر بگم ديوانگان اين موسيقي خودشونو با اين موسيقي ارضا ميكنند . و به اون چيزي كه ميخوان از يك موسيقي ميرسند و مهم هم همينه و نه چيز ديگري - حتي من خودم بعضي ها رو ميشناسم با صداي گيتار بعضي از باند ها ميرن تو توهم و بيهوش ميشن و يا حتي گريه ميكنند ...

مثلا گروه Empyrium كه دوستمون اشاره كرد از گرو هاي بسيار صاحب سبك و كار درست اين موسيقي هست

يا مثلا گروه Saturnus كه يك گروه دانماركي هست و يا Anathema - و يا moonspell, metallica, dimmu borgir - children of bodom - cradle of filth, ... كه من به نوعي اينت رو پرستش ميكنم -

مثلا گروه كتاليكا داراي اشعاري كاملا پر معني و عرفاني هست كه ميتونيد ترجمه اشعار رو به راحتي پيدا كرده و مطالعه نمائيد

اگه سوالي هست من در خدمتم

با تشكر از شما

2. 2 کاربر برای این پست از alireza-metal تشکر کرده اند:

SoulSiick آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2934
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    8 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 3tar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزيز، مدير بخش آکورد گيتار (اسمت سخته. چه جوري فارسي بنويسمش؟)
    با اين حرف شما موافق نويستم که مي‌گوييد به همان دليل که برخي پاپ يا سنتي را مي‌پسندند. چرا که اگه درست نگاه کنيم (يا شايد هم مثل من نگاه کنيم، چون معلوم نيست من درست نگاه کنم) موسيقي متال زيبا به معناي متداول نيست. مثلا وقتي يه گل خوشگل مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. وقتي يه خوشنويسي قشنگ مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. ليکن متال زيبا نيست و فقط و فقط خفن يا باحال يا الفاظ مشابه اين به آن گفته مي‌شه. اين را به عنوان نظر شخصي بدانيد.
    خلاصه‌ي کلام اين که متال زيبا نيست و زيبايي که خداوند آفريد در آن نيست و بلکه چيزهايي ديگري دارد که خيلي‌ها مثل خود من از اون بدشون مي‌ياد و کساني هم که دوست دارند متال گوش بدن خيلي اوقات به خاطر شرايط دوستانشون و ... هست که چون بقيه گوش مي‌دن اين هم گوش مي‌ده که عقب نمونه و يه وقت بهش نگن قديمي و ... .
    این حرف اصلا درست نیست!
    من اگر متال گوش میدم چون از زیباییش لذت میبرم،متال قابلیت هایی داره که سبک های دیگه ندارند،
    نیاز به موسیقی متفاوته،من هم هرچی فکر میکنم نمی فهمم چطور یک آدم مکنه از سبک های ترنس و تکنو لذت ببره ! ؟
    یا از نظر من پاپ ارزش موسقیایی نداره،و وقتی آهنگ پاپ گوش میدم حوصلم سر میره تا تموم بشه !!! بسکه یکنواخت و سادست.

تصور مبهمی که از متال برای غیر متال باز ها وجود داره به خاطر خزعبلاتی که ظاهر متال رو تشکیل میده و شبکه ها به خورد مردم میدند و به صورت مد ترویج میکنند برای کسب درآمد،گروه های تجاری مثل system of down, slip knot, metallica و مثلا اگر Linkin park رو متال حساب کنیم !

من متال گوش میدم،چون لذت میبرم.
    زیبایی هم یک تعریفه ! کسی نمی تونه یه معنای واحد برای زیبایی تعریف کنه،پس هیچوقت نمیشه گفت زیبایی چیه.

حتی یه چیز هم می تونم بگم که : متال همیشه هم خشن و سنگین نیست. و این براحتی قابل اثبات!

4. 2 کاربر برای این پست از SoulSiick تشکر کرده اند:

Amirreza آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    284
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    141
    166 بار تشکر شده در 75 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

متال یه جوریه که شنونده انقدر به خودش فشار میاره و زور میزنه(فکر بد نکنین) به خاطر خود سبک میگم چون ندیدم کسی تو ارامش متال گوش بده دیدم اگه بخوان اروم بشن گوش میدن ولی تو ارامش ندیدم کسی گوش بده
    (در مورد لایت صحبت نمیکنما)
    شنونده بهش فشار میاد خودشو هیجاناتشو و حتی خوشحالی و ناراحتیشو خالی میکنه

هیچ وقت هم عرفانی نمیشه حتی اگه بهترین شعرا رو بخونن باهاش

اگه متال رو فقط empyrium و تو این سبکها بدونیم واقعا زیبا به معنای واقعین

نه به نظر من merlin mansonیا ramstein یا ...
    گفتند ستاره را نمی توان چید ... و آنان که باور کردند... برای چیدن ستاره ... حتی دستی دراز نکردند... اما باور کن ... که من به سوی زیباترین و دورترین ستاره... دست دراز کردم... و هر چند دستانم تهی ماند ... اما چشمانم لبریز ستاره شد
    Always The Simplest Is The Best

6. 2 کاربر برای این پست از Amirreza تشکر کرده اند:

shbaharehs آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    286
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,714
    1,560 بار تشکر شده در 635 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    0

از نظر ارامش و اين حرفا كه من موقعي كه ارومم هم باز متال گوش ميدم! فكر نكنم زياد به ارامش و اينجور چيزا كار داشته باشه.
    ممنون
    خوابیدی بدون لالایی و قصه, بگیر اسوده بخواب بی درد و غصه...

8. 3 کاربر برای این پست از shbaharehs تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    2,649
    11,663 بار تشکر شده در 2,477 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 152/5
    Given: 83/3
    میزان امتیاز
    10

دو تا مساله

یکی اینکه خیلی جالبه که این تاپیک در مورد طرفداران موسیقی متال هست و اینجا بیشتر مخالفان رو دیدیم

دوم اینکه امیررضا جان میشه بحث عرفانی نبودن متال رو بیشتر باز کنی تا بشه روش نظر داد ؟؟

My Direct Email : amir@noteahang.com
    .
    .
    نت آهنگ محبوب ترین سایت موسیقی در سال 91 و 92 ( آراء مردمی جشنواره وب )
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    http://www.noteahang.com/downloadfil...Mishe.mp3.aspx
    .

10. کاربران زیر از Amir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

SoulSiick آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2934
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    8 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirreza [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    متال یه جوریه که شنونده انقدر به خودش فشار میاره و زور میزنه(فکر بد نکنین) به خاطر خود سبک میگم چون ندیدم کسی تو ارامش متال گوش بده دیدم اگه بخوان اروم بشن گوش میدن ولی تو ارامش ندیدم کسی گوش بده
    (در مورد لایت صحبت نمیکنما)
    شنونده بهش فشار میاد خودشو هیجاناتشو و حتی خوشحالی و ناراحتیشو خالی میکنه

هیچ وقت هم عرفانی نمیشه حتی اگه بهترین شعرا رو بخونن باهاش

اگه متال رو فقط empyrium و تو این سبکها بدونیم واقعا زیبا به معنای واقعین

نه به نظر من merlin mansonیا ramstein یا ...

چرا تو آرامش ندیدی ؟!! ؟ بابا بخدا متال اصلا چیز خاصی نیست! فقط قابلیت ها و ظرفیت ها خاص خودش رو داره !
    چرا عرفانی نمیشه ؟!
    فکر نمی کنم درست باشه متال رو از بقیه سبکهای معمولی جدا کرد !!
    اتفاقا بعدی از متال بازها هم دوست دارند متال رو خیلی گنده و خاص کنند،ولی متال مقل بقیه سبکهاست،فقط به دلیل سنگینی ریتم گیتارش در بیشتر شاخه هاش خیلی ها بهش علاقه ندارند.

همونطور که من با تک تک سلول های بدنم از رپ متنفرم !! ولی بهرحال اونم یه سبکه،یکی خوشش میاد گوش میده. شاید من درک نکم اون از چیه رپ لذت میبره،اونم درک نمی کنه که من از چیه متال لذت میبرم،ولی دلیل نمیشه این دو سبک رو ببریم زیر سوال.

یه بار گفتم،نیاز ها به موسیقی فرق داره،و هرکسی به یه سبک جذب میشه،
    من توی آرامش و حتی برای آروم شدن هم می تونم متال گوش بدم.

12. 2 کاربر برای این پست از SoulSiick تشکر کرده اند:

Amirreza آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    284
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    141
    166 بار تشکر شده در 75 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

مثلا همین ramstein یا merlin manson اینا کجاشون قشنگه؟؟

کجاشون عرفانیه؟؟

کجاشون ارامش بخشه؟

یا سبکهای black metal...

من اومدم یه عنوان طرفدار سبک متال کدوم سبک همونی که سبک empyrium هست یا hagard دارم نظر میدم و نظرم و میگم

کلا کارایی که malmesting میکنه موسیقی خالیه فقط اوردتشون تو سبک متال و یا اپرا خوب ادم لذت میبره

یا مثلا شبیه اون drakanian

اینا اونقدر که رو موسیقی کار میکنن رو چیزای دیگه وقت نمیذارن
    شما اهنگ mourners از empyrium رو گوش بدین مطمئنا میفهمین منظورم چیه و چرا از متال اینجوری خوشم میاد و از بقیش بدم میاد
    متنش رو نخوندم و دقتم نکردم ولی اهنگش ارامش بخشه
    گفتند ستاره را نمی توان چید ... و آنان که باور کردند... برای چیدن ستاره ... حتی دستی دراز نکردند... اما باور کن ... که من به سوی زیباترین و دورترین ستاره... دست دراز کردم... و هر چند دستانم تهی ماند ... اما چشمانم لبریز ستاره شد
    Always The Simplest Is The Best

14. 2 کاربر برای این پست از Amirreza تشکر کرده اند:

shbaharehs آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    286
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,714
    1,560 بار تشکر شده در 635 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من اين وسط يه فضولي بكنم! از نظر عرفاني بودن اشعار كه خيلي ها هستن كه كاراي شعراي قديمي و مشهور رو به صورت اهنگ دراوردن كه خيليم كاراي قوي و خوبي هستن.
    خوابیدی بدون لالایی و قصه, بگیر اسوده بخواب بی درد و غصه...

16. 2 کاربر برای این پست از shbaharehs تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6441
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    17 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

3tar جان من به نظر شخصی تو کاملا احترام میگذارم ولی نکته ای که وجود داره اینه که همه چیز نصبیه شاید از دید تو و کسایی که مثل تو فکر میکنن این مطلب شما درسته ولی دسته دیگری وجود دارد که طوره دیگری فکر میکنن یه مثال میزنم مثلا من عاشق یه دختریم که ظاهرا خیلی زشته و تو از اون بخاطر ظا هر بدش خوشت نمیاد ولی من در اون چیزی دیدم که به اون علاقه مند شدم و اون دوست داشتن من هیچ وقت قابل توضیح نیست که من به تو ثابت کنم وهر چی بگم تو قانع نمیشی چون تو اونو دست نداری و موضوع هنرم همینه و این فقط در زمینه موسیقی نیست در هر هنری سبک های مختلفی هست که هر کدوم ارزش هنری خودشو داره و ترفدار های خودشو و ما هیچ وقت حق نداریم درباره هر چیزی یا هر کسی بگوییم این خوب مطلق یا این بد مطلق و همه چیز نصبیه امیدوارم تونسته باشم یه یاداوری درباره چیزهایی که خودتم میدونستی کرده باشم

18. 3 کاربر برای این پست از sahand تشکر کرده اند:

A.Sad آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    5211
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    254
    398 بار تشکر شده در 144 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

من یه نظر در مورد اینکه چرا یه عده از موسیقیه متال لذت میبرن یه عده نمیبرن بدم.
    اصولا انسان میتونه خودشو عادت بده که از یه چیزی لذت ببره یا نبره. یه کسی خودشو عادت میده که از صدای سنتور لذت ببره یکی دیگه خودشو عادت میده از صدای گیتار الکتریک لذت ببره و ... یا حتی صدای باز شدن در من خودم برای صحت این موضوع یه مدت خودمو با صدای وحشتناک سنگ دستی عادت دادم بعد یه مدت از صدای اون هم لذت بردم. اگه میگید نه میتونید امتحان کنید. زیبایی یه چیز کاملا حسی هستش هیچ چیزی به خودی خود زیبا نیست این ادمه که یه چیزو زیبا میبینه یه چیزو زشت.

از اونجایی که موزیکه متال موزیکه سنگینیه احتیاج داره که شما یه اهنگو 10 بار گوش کنی تا کامل بتونی ملودی ها و حس نوازنده و ... رو با گوشت حس کنی و لذت ببری. برای همین خیلی از افراد با اولین بار گوش دادن به اهنگ فکر می کنن که این موزیک فقط سرو صداست و چیزی نداره. اکثرا کسایی که به این سبک علاقه دارن یه کسی کنارشون بوده که این نوع موزیک رو گوش میداده و کمکم گوششون با این نوع موزیک اشنا میشه و به این سبک عادت میکنن یه عده هم هستن که از بچکی به این موزیک عادت میکنن و لذت میبرن.

برای مثال میگم من شاید از صدای تومبا خوشم نیاد ولی این مشکله منه که از این ساز خوشم نمیاد (البته برای مثال گفتم وگرنه همه ی سازها زیبا هستن) باید یه کاری کنم که خوشم بیاد ساز مشکلی نداره.
    ویرایش توسط A.Sad : Monday 9 June 2008 در ساعت 05:49 PM

20. 5 کاربر برای این پست از A.Sad تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    1,538 بار تشکر شده در 488 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط 3tar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزيز، مدير بخش آکورد گيتار (اسمت سخته. چه جوري فارسي بنويسمش؟)
    با اين حرف شما موافق نويستم که مي‌گوييد به همان دليل که برخي پاپ يا سنتي را مي‌پسندند. چرا که اگه درست نگاه کنيم (يا شايد هم مثل من نگاه کنيم، چون معلوم نيست من درست نگاه کنم) موسيقي متال زيبا به معناي متداول نيست. مثلا وقتي يه گل خوشگل مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. وقتي يه خوشنويسي قشنگ مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. ليکن متال زيبا نيست و فقط و فقط خفن يا باحال يا الفاظ مشابه اين به آن گفته مي‌شه. اين را به عنوان نظر شخصي بدانيد.
    خلاصه‌ي کلام اين که متال زيبا نيست و زيبايي که خداوند آفريد در آن نيست و بلکه چيزهايي ديگري دارد که خيلي‌ها مثل خود من از اون بدشون مي‌ياد و کساني هم که دوست دارند متال گوش بدن خيلي اوقات به خاطر شرايط دوستانشون و ... هست که چون بقيه گوش مي‌دن اين هم گوش مي‌ده که عقب نمونه و يه وقت بهش نگن قديمي و ... .
    سلام دوست عزیز
    اولا دقیقا همونطوری که گفتید ممکن که نه حتما اشتباه فکر میکنین، به دلایل زیر:
    تو مسایل جامع شناسی اول میان مسایل رو تعریف کنیم، تا به نتیجه برسیم 1- اصلا زیبا تعریفش چیه؟ وقتی زیبایی رو میگی باید معنی شم بگی، مثلا تو آدما کی زشت هست کی زیبا بهتره بگیم این حرف بی معنی هست چون خداوند (اگه الهیشو بخواییم) انقدر عالم و آگاه هست که بتونه همه رو زیبا خلق کنه!!! شاید همه زیبان فقط ممکنه سلیقه شما چیزی رو زیبا ببینه یا نبینه، موسیقی هم همینه همه چی سلیقه هست، بهتره بگیم متال سبکی هست که شما خوشتون نیمیاد که توی اونم متال قوی یا ضعیف وجود داره!!! نه زشت و زیبا مثل موسیقی سنتی خودمون!!! که میتونه قوی یا ضعیف باشه! 2 شما ولی خوا نیستین که میگین زیبایی خدا تو این هست یا نیست، پس بهتره همه نظاره گر باشیم!!! نه قاضی و ولی خدا!

مساله دیگه دوست عزیز شما که IDit ستار هست معلومه که نباید زیاد از متال خوشت بیاد
    بهتره یاد بگیریم اول سبکی که میخواهیم در موردش اظهار نظر کلی بکنیم که زشت هست یا زیبا بشناسیم بعد بگیم...
    این نظر شما نشون میده که بسیار غیر حرفه ای به موزیک نگاه میکنین چون همه موزیسین ها همه سبکها رو گوش میدن و زیبایی های هر سبک رو از توش پیدا میکنن!

اگه شما نظرتون اینه توی موسیقی کلاسیک کارای جان کیج رو ببینین، اگه بخواین اینطوری فکر کنین حتما اح م ق ا ن ه به نظر خواهد آمد، دوستان باید بدونن چرا!!! ولی در تمام دنیا میتونه یه ساطوره به نظر برسه!!

پ. ن: به مسایل حرفه ای تر نگاه کنیم!!

ارسلان

22. کاربران زیر از avm به خاطر این پست تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط shbaharehs [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله با شما موافقم, ولي همونطور كه فرمودين بستگي به شعرشم داره و متالم به چند بخش تقسيم ميشه و متن شعرشون با هم فرق ميكنه. مثلا ما نميتونيم حرفايي رو كه در متال گفته ميشه رو به پاپ يا... تبديل كنيم, چون اون گيراييش رو از دست ميده (مثلا توي موسيقيه سنتي به اون صورت راجبه مرگ و ... صحبت نميشه اونطوري كه در متال گفته ميشه). هر سبكي ويژگيهاي خاص خودشو داره كه يك سري افراد خاص رو به سمت خودش ميكشونه.
    ممنون
    مرسی عزیزم دقیقا مطلب خوبی رو گفتین!
    هر سبکی فضای خودشو تو شعر داره!!

پاپ استاندارد: حال را خوش است
    سنتی ایرانی: عرفانی و معنا گرا و عیمق
    جاز: با حال، سر خوشی و سفیدی
    راک و متال: کدر و تاریک و اعتراض، گنگ و بیشتر سیاه
    رپ: بیشتر اعتراضی اونم خیلی عامیانه و نزدیک و رک و بی پرده!

پس هر نوع ترانه ای میتونه تمایل سبکی رو داشته باشه

مرسی ارسلان

24. 3 کاربر برای این پست از avm تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

تاتوي عزيز
    اگه اينطور که شما به موسيقي متال نگاه ميکني باز هم گوش دادن (از نظر من) به طور مداوم و به صورت يک موسيقي جالب (و شايد درست) نيست. چرا که من تا به حال نديده‌ام که کسي مادام صحنه‌ي اعدامي را تماشا کند!
    من نديدم کسي را که مادام چوب معلم بخورد!
    ديگر اينکه براي بيان حقايق و سختي‌ها فرياد لازم است. اما فرياد راه‌هاي زيادي دارد و شايد اين بهترين راه نيست.
    آيا شما کسي را مي‌شناسيد که براي فهم و درک فرياد‌هاي متال، متال گوش بده؟ چند نفر؟ آيا افرادي که از فرط نفهمي و بي‌پولي يا برعکس سراغ اين موسيقي ميرن ديده‌اي؟ آيا افرادي که نهايت سوء استفاده را مي‌کنن ديده‌اي؟ البته مي‌دانم که بايد مشکل را حل کرد و نبايد مسأله را پاک کرد ولي اين‌ها را بايد در نظر گرفت.
    باز هم مي‌گم نگين موسيقي متال زيبا نيست. چون نقدي به موسيقي متال است. لااقل بگيد موسيقي متال زيبايي نهان و يا زيبايي متفاوتي داره! (اينطوري بهتره. هر چند از متال بدم مياد ولي خب گفتم بگم)

دقیقا همیشه کسی مال گوش نمیده، مثلا تو عروسی کسی حتی متال باز، متال نمیزاره، 1موزیک گوش کردن (البته آدمهای عادی) به حسشون بر میگرده!
    2 همیشه متال برای اعدام تیست بهتره text های بیشتری رو مطالعه کنین،
    3 بله اکثرا برای درک اون فریادها متال رو گوش میدن، متال بازها یا اصولا کسانی که موسیقی تخصصی تر رو گوش میدن برای مفهوم اون کارو میکنن اگه نمونه میخواین خود من، یادتون باشه معمولا بزرگترین کنسرتهای دنیا راک و متال هستند، پس خیلی ها مثل من فکر میکنن!
    و ثانیا خیلی از متالها instrumental هستند و خیلی ها بی کلام گوش میدن بیشتر مثل من بازم، اونم به خاطر گوش دادن به تکنیکاش!!! البته خیلی ها هم تو جو هسنتد که اینم توی همه سبکها هستند!! نه فقط متال راستش توی ایران که من سنتی کارهای معروفی رو دیدم که سو استفاده هم میکنن بهتره این مسله رو انگ نزنیم به متال چون همه جور آدمی تو هر سبکی وجود داره!!!

مرسی ارسلان

26. 3 کاربر برای این پست از avm تشکر کرده اند:

avm آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    3411
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    505
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirreza [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مثلا همین ramstein یا merlin manson اینا کجاشون قشنگه؟؟

کجاشون عرفانیه؟؟

کجاشون ارامش بخشه؟

یا سبکهای black metal...

من اومدم یه عنوان طرفدار سبک متال کدوم سبک همونی که سبک empyrium هست یا hagard دارم نظر میدم و نظرم و میگم

کلا کارایی که malmesting میکنه موسیقی خالیه فقط اوردتشون تو سبک متال و یا اپرا خوب ادم لذت میبره

یا مثلا شبیه اون drakanian

اینا اونقدر که رو موسیقی کار میکنن رو چیزای دیگه وقت نمیذارن
    شما اهنگ mourners از empyrium رو گوش بدین مطمئنا میفهمین منظورم چیه و چرا از متال اینجوری خوشم میاد و از بقیش بدم میاد
    متنش رو نخوندم و دقتم نکردم ولی اهنگش ارامش بخشه

سلام
    دوست عزیز ما داریم در مورد متال حرف میزنیم نه BLACK METAL چون متال خودش شاخه زیاد داره ما بطور کلی داریم میکیم در مورد Ramstein هم موزیکهایی ازش دارم که بی نظیر هست از لحاظ زیبایی یا مرسی در مورد مالمستین، یا من میگم مایکل آنجلو هم بینظیر هست!

مرسی ارسلان

28. 3 کاربر برای این پست از avm تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    475 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اااا. چقدر تاپیک قدیمیه !!!
    خواهش الان همین بچه هارو جمع کنید ودوباره این سوالات و بپرسید اکثرا نظرشون کلا عوض شده
    هر چه گفتیم عشق آغاز نشد.....

30. 3 کاربر برای این پست از cont_shahab تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

ما از متال خوشمون نمیامد ابتدا، اصلا نمیدونستیم چی هست.
    اما متال خودش موسیقی هوشمندیه و این شما نیستید که موسیقی رو انتخاب میکنید، بلکه این موسیقیست که شما را انتخاب میکند. از این رو موسیقی متال از شانس بد ما وقتی تور می انداخت ما را هم در خود گرفتار کرد و در این چند سال هرچه کردیم که از این تور خارج بشیم نشد.
    گاهی با دوستانم میرفتم بیرون و حیب و قمیشی و هایده گوش میکردم که از متال خسته بشم و یکم بتونم با اینها ارتبطا برقرار کنم، برقرار کردم، این موسیقی ها برای من غیر قابل تحمل بود و بعد از این حرکت قابل تحمل شد، اما هنوز هم در خلوت خودم جز متال نمیتوانم چیزی گوش کنم. فقط در جمع دوستان ایرانی هم گوش میکنیم.
    البته تحمل هم حدی دارد، مثلا من نمیتوانم رپ یا پاپ جدید گوش کنم، آهنگ های جواد مثل جواد یساری و قدیمی ها به دلم میشینه تو جمع چون روح داره اما موسیقی رپ و پاپ جدید ناراحتم میکنه. سردرد میگیرم. حتی افسرده میشم از مضامین. از واژه دافی و ... قرش بده و فرش بده حالت تهوع بهم دست میده و واقعا تو فکر فرو میرم که چرا برخی اینچنین چیزهایی رو میخونند و چرا برخی هم گوش میدند.
    گاهی هم میگم ای خدا چی میشد ما هم اصلا نمفیهمدیم این موسیقی لعنتی یعنی چی؟!!!

اما خوب الان مدتیه به موسیقی متال به گونه دیگر نگاه میکنم، معنی اشعار و حتی شخصیت افراد مانند گذشته برایم مهم نیست و دیگر حرص این مسائل را نمیخورم و دنبال حاشیه نیستم، بنابر این صدای گیتار عزیز را جستجو میکنم که آن در متال بیش از هر جایی برایم دلنشین است. از این رو دیگر در تور دست و پا نمیزنم و از صید شدنم فعلا راضی هستم تا مدت دیگر که قاطی کنم.

آخه بدبختی من از 9 سالگی مدهوش این موزیک شدم و مثلا میتونم به جرات بگم به جز دوره آموزشی سربازیم آهنگ هایی بوده که تا امروز هرروز گوش کردم، شاید روزی 1 بار تا 10 بار و بالاتر. مثل آهنگ „د فور هرسسمن از متالیکا Kill'em all”
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

32. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)