لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 113 به 128 از 221

موضوع: گیتار جواد ترین ساز

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43387
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    آقا حالا من صفر صفرم گیتارم تا حالا دستم نگرفتم به نظرتون به سمت این ساز برم جوادم پس؟
    این چیزا رو میگین که انگیزه ملت کور میشه
    همه که از همون اول گیتاریست هنرمند به دنیا نیومدن حالا ی کاری شروع میکنه اگه علاقه استعداد داشته باشه
    به راهش ادامه میده اگرم استعداد نداشته باشه از این جینگولک بازیاو کلاس گذاشتن و جواد بازیاشم خسته میشه میزاره کنار
    منم ی کاری یا شروع نمیکنم یا اگه شروع کنم تا آخرش میرم به هیچ کسیم کار ندارم گیتار رو دوشش بندازه کیف خالیش بگیره دستش هرکیم هر چی میخواد بگه مهم نیست هنر یاد میگیری برای دل خودت نه برای حرف مردم

2. کاربران زیر از dashamir_007 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Prana آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38764
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    560
    145 بار تشکر شده در 41 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/2
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    14

اگر دقت کنید می بینید تعداد افراد گیتار به دست در خیابان نسبت به گذشته کم شده و بنده در کرج می بینم جدیدا ویلن داره به سرنوشت چند سال پیش گیتار دچار می شه... هم کوچکتره و سبکتر، حمل و نقلش هم آسان تره!!

4. 2 کاربر برای این پست از Prana تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

این مسئله عملی نیست. چون گرفتن سه تا آکورد با گیتار نهایت 3 ماه کار میبره اما در آوردن صدای ویولون به این راحتی ها نیست.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

6. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

Prana آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38764
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    560
    145 بار تشکر شده در 41 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/2
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    14

کاملا درسته. به هیچ وجه عملی نیست. اما برای افرادی که با این طرز فکر و تنها برای نمایش، با خودشون ساز به خیابان میارن نواختن خیلی مهم نیست

8. 4 کاربر برای این پست از Prana تشکر کرده اند:

Partrix آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45590
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    603
    1,441 بار تشکر شده در 430 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

منم هم الکتریک می زنم هم کلاسیک البته تو کلاسیک سابقه ام بیشتره از 11 ساله گی هم شروع کردم ولی باور کنین از اون زمان تا حال به خاطر همین مسخره بازی ها و لووس شدن گیتار بین مردم ساز هامو سر جمع 7-8 بار از خونه بیرون نیاوردم !
    من سبک کلاسیک کار می کنم یعنی از همون اولش دنبال کلاسیک بودم و از پاپ با این که سبک محترمیه متتتتتتتتتنننننننفر بودم !
    همیشه تو مهمونی ها از فامیل هام و خونوادم سر کوفت می شنوم که چرا 4 تا قطعه ی پاپ مثل اگه یه روز بری سفر ... (که من به این جور آهنگ ها می گم خال توری !) نمی زنی تا ما حال کنیم ؟!
    از اون موقع جواب خانوادم و فامیل هام یه لبخند تمسخر آمیز و جمله ی ((همینیه که هسته !!!)) !
    واقعا هم همین طوره یعنی آدم موسیقی رو برای خودش یاد می گیره و دیگران باید برای کار های اون ارزش قاعل باشن نه اون برای خواسته های دیگران !
    من هم نه که بلد نباشم 4 تا آکورد نخ نما بگیرم ! چرا بلدم ولی چون موسیقی برام یه معنی دیگه ای داره حاضر نمی شم ارزش خودم واز خودم مهتر سازم واز اونم مهمتر خود موسیقی رو پایین بیارم !
    حالا این که قسمت خوب قضیه است دیگه وای به حال وقتی که گیتار الکتریک به دستم بگیرم و بگم من راک و متال کار می کنم و دوست دارم ! دیگه وا وی لا !
    متاسفانه این ها مردمند و مردم یعنی جامعه و جامعه یعنی فرهنگ و طرز تفکر و نگرش !
    نمی دونم این بده که تفکرات ما با جامعه فرق داره یا خوبه ؟! آخه به هر حال ایران کشور تناقض هاست!!!
    خدا رو شکر که حداقل من اعضای این سایت و پدر مادرم و برادرم رو دارم که با من هم عقیده باشن و برای عقیدم ارزش قاعل باشن .
    چون دیگه خسته شدم از اینکه فامیلا و دوستا و آشناهام به هم مگین گیتار بلد نیستی و خاک بر سرت که این همه کلاس رفتی و فلان آهنگ (خال) رو نمی تونی بزنی !
    آره دیگه ! موسیقی توی ایران یعنی گیتار روی دوشو دوتا دختر کنارتو آکورد های در پیت پاپ !!!
    ویرایش توسط Partrix : Sunday 15 January 2012 در ساعت 02:28 PM

10. 11 کاربر برای این پست از Partrix تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28843
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    13
    73 بار تشکر شده در 41 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Partrix [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    منم هم الکتریک می زنم هم کلاسیک البته تو کلاسیک سابقه ام بیشتره از 11 ساله گی هم شروع کردم ولی باور کنین از اون زمان تا حال به خاطر همین مسخره بازی ها و لووس شدن گیتار بین مردم ساز هامو سر جمع 7-8 بار از خونه بیرون نیاوردم !
    من سبک کلاسیک کار می کنم یعنی از همون اولش دنبال کلاسیک بودم و از پاپ با این که سبک محترمیه متتتتتتتتتنننننننفر بودم !
    همیشه تو مهمونی ها از فامیل هام و خونوادم سر کوفت می شنوم که چرا 4 تا قطعه ی پاپ مثل اگه یه روز بری سفر ... (که من به این جور آهنگ ها می گم خال توری !) نمی زنی تا ما حال کنیم ؟!
    از اون موقع جواب خانوادم و فامیل هام یه لبخند تمسخر آمیز و جمله ی ((همینیه که هسته !!!)) !
    واقعا هم همین طوره یعنی آدم موسیقی رو برای خودش یاد می گیره و دیگران باید برای کار های اون ارزش قاعل باشن نه اون برای خواسته های دیگران !
    من هم نه که بلد نباشم 4 تا آکورد نخ نما بگیرم ! چرا بلدم ولی چون موسیقی برام یه معنی دیگه ای داره حاضر نمی شم ارزش خودم واز خودم مهتر سازم واز اونم مهمتر خود موسیقی رو پایین بیارم !
    حالا این که قسمت خوب قضیه است دیگه وای به حال وقتی که گیتار الکتریک به دستم بگیرم و بگم من راک و متال کار می کنم و دوست دارم ! دیگه وا وی لا !
    متاسفانه این ها مردمند و مردم یعنی جامعه و جامعه یعنی فرهنگ و طرز تفکر و نگرش !
    نمی دونم این بده که تفکرات ما با جامعه فرق داره یا خوبه ؟! آخه به هر حال ایران کشور تناقض هاست!!!
    خدا رو شکر که حداقل من اعضای این سایت و پدر مادرم و برادرم رو دارم که با من هم عقیده باشن و برای عقیدم ارزش قاعل باشن .
    چون دیگه خسته شدم از اینکه فامیلا و دوستا و آشناهام به هم مگین گیتار بلد نیستی و خاک بر سرت که این همه کلاس رفتی و فلان آهنگ (خال) رو نمی تونی بزنی !
    آره دیگه ! موسیقی توی ایران یعنی گیتار روی دوشو دوتا دختر کنارتو آکورد های در پیت پاپ !!!

دوست عزیز حرفای شما کاملا محترمه
    درسته فرهنگ موسیقی توی کشور ما پایین هستش
    درسته که وقتی شما قطعه کاواتینا میزنی همه میگن این چه اهنگی بود زدی چقدر بیخوده
    حالا شما هر چقدر هم بگی این اهنگ خدای کلاسیک باز اونا میگن به درد ما نخورد
    به نظر من این فکر شما هم که میگی من برا خودم موسیقی میزنم درست نیست
    یا شاید با نظر من مخالف
    من حدود 12 سال هستش که گیتار کلاسیک میزنم و این حرفایی که میزنمو تو این سال های به دست اوردم
    این که من و شما بگیم ما فقط برای خودمون میزنیم بقیه هم میخوان لذت ببرن میخوان نبرن پس کی باید این فرهنگ توی جامعه ما رواج پیدا کنه که فرهنگ کلاسیک هم بیاد تو فرهنگمون؟
    چه کسی باید این فرهنگو بیاره؟
    منو شما هستیم که باید این کارو کنیم
    شما وقتی میگین همینی که هست اون شخص برمیگرده میگه بیا اینم گیتاری که این همه میگن خوبه
    به موسیقی علاقه مند نمیشه بلکه ازش زده هم میشه
    ما میتونیم با چند تا قطعه که در سطح فرهنگ دیگرانه اول فکر جاریشونو به دست بگیریم بعدش بین اینها میگیم به این قطعه کاواتینا هم گوش کنین
    اینجوریه که فرهنگ کلاسیک هم به مردم میاد و میتونیم در اینده بدون مقدمه و فرهنگ سازی قطعه کاواتینا بزنی و با تمام وجود تشویق بشی
    با احتریم کامل به نظر شما ببخشید پر حرفی کردم

12. 6 کاربر برای این پست از Bokhari_90 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    47565
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    17
    15 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

یک نکته / اگه تو آموزشگاه ها بگردید. چند تا مدرس خوب گیتار داریم ؟ طرف یه مدت کوناه میزنه . تو عروسی هم میزنه ! بعد میاد مدرس میشه . حساب شاگرداش که جداس ! . اکثرشون همون نکاتی که تو اکثر پست ها هس. سازی روی دوش و تو خیابون ... گیتار الکتریک و ویولون هم داره بیشتر جا باز میکنه
    اما سازهای اصیل خودمون یه چیز دیگه س.

14. 2 کاربر برای این پست از nava10 تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    47870
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    187
    315 بار تشکر شده در 122 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    13

توجه کردین تو این فروم انقدر اعضا خوب هستن که یکی پست سفید هم بزنه 10 تا لایک میخوره :))
    خب حالا تاپیک!
    درسته من بخاطر یه عده که تو عروسی میزنن به هر کیبورد نوازی بگم مجلسی؟
    درسته بخاطر چند تا نوازنده خیابونی به هر ویولونیستی (مثل خودم) بگم نوازنده خیابونی؟
    چند شب پیش داشتم با یکی از دوستام بحث میکردم.
    بهم مبگفت با یه لر دعواش شده. (من به همه ی قومیت ها احترام زیادی میزارم چون همه ی اونا هموطن ما هستن و از هرگونه تبعیض بیزارم.)
    من بهش میگفتم این حرف نژادپرستیه. این که بگیم با یه لر دعوام شده. این حرف همه رو با یه چوب زدن هست. نمیدونم متوجه شباهتش شدین یا نه!
    واقعا مسخرست که بگیم چون تو کمتر اموزشگاهی مربی خوب گبتار هست پس ساز مسخره ای هست.
    یکم از لاکتون بیاید بیرون و خب هدفتون از مطرح کردن این تاپیک چیه؟؟؟این که 4تا که تازه این سازو شروع کردن رو نا امید کنید؟
    میدونید جواد رو به چی نسبت میدن؟به یه سری ترند (trend) که ترجمش میشه مد زود گذر. حالا وقتی انقضاش تموم شد میشه جواد. برای هنرمند ساز هیچوقت ترند نیست.

پینوشت:الان یه استاتوس دیدم مرتبط با همین موضوع:
    یکی از راه های فرار از اینکه „جوادی” اینه که به بقیه بگی جواد!
    ویرایش توسط sefarius : Sunday 15 January 2012 در ساعت 08:00 PM

16. 9 کاربر برای این پست از sefarius تشکر کرده اند:

Partrix آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45590
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    603
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Bokhari_90 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز حرفای شما کاملا محترمه
    درسته فرهنگ موسیقی توی کشور ما پایین هستش
    درسته که وقتی شما قطعه کاواتینا میزنی همه میگن این چه اهنگی بود زدی چقدر بیخوده
    حالا شما هر چقدر هم بگی این اهنگ خدای کلاسیک باز اونا میگن به درد ما نخورد
    به نظر من این فکر شما هم که میگی من برا خودم موسیقی میزنم درست نیست
    یا شاید با نظر من مخالف
    من حدود 12 سال هستش که گیتار کلاسیک میزنم و این حرفایی که میزنمو تو این سال های به دست اوردم
    این که من و شما بگیم ما فقط برای خودمون میزنیم بقیه هم میخوان لذت ببرن میخوان نبرن پس کی باید این فرهنگ توی جامعه ما رواج پیدا کنه که فرهنگ کلاسیک هم بیاد تو فرهنگمون؟
    چه کسی باید این فرهنگو بیاره؟
    منو شما هستیم که باید این کارو کنیم
    شما وقتی میگین همینی که هست اون شخص برمیگرده میگه بیا اینم گیتاری که این همه میگن خوبه
    به موسیقی علاقه مند نمیشه بلکه ازش زده هم میشه
    ما میتونیم با چند تا قطعه که در سطح فرهنگ دیگرانه اول فکر جاریشونو به دست بگیریم بعدش بین اینها میگیم به این قطعه کاواتینا هم گوش کنین
    اینجوریه که فرهنگ کلاسیک هم به مردم میاد و میتونیم در اینده بدون مقدمه و فرهنگ سازی قطعه کاواتینا بزنی و با تمام وجود تشویق بشی
    با احتریم کامل به نظر شما ببخشید پر حرفی کردم
    ممنون از تذکرتون دوست گرامی و حرفتون قابل تقدیره ولی فکر نمی کنین این تنها و ظیفه ی ما نیست که این فرهنگ رو جا بندازیم ؟ یعنی ما تنها یه بخش خیلی کوچکی از این مساله ایم ؟
    و بعد از اون فکر نمی کنی این فرهنگ چطور و طی چه مدت طولانی جا افتاده که از کل مدت زندگی ما بیشتره ؟
    متاسفانه همینه همه مثل شما استاد عزیزم فکر می کنن . همه فکر می کنن فرد یا شخص باید جامعه رو بسازه یا بهتر بگم سعی می کنن فرد رو تربیت کنن که جامعه رو تربیت کنه ! و در این میان کسی به این فکر نیست که این قضیه دقیقا بر عکسه ! یعنی باید حکومت جامعه رو تربیت کنه که از جامعه یه شخص خوب و فردی با کمالات و بی نقص به وجود بیاد !
    توی موسیقی هم همین طوره عزیز !
    قبلا رو که کاری با هاش ندارم چون تو زمان های قدیم اصلا موسیقی حرام بود که الان هم بعضی ها با این طرز تفکر زندگی می کنن !
    ولی یه کم قبل تر رو رو چی میگی ؟ (منظورم تقربا زمان انقلابه) درست از وقتی که بچه دنیا میو مد تنها موزیکی که در اختیار بود همین موزیک های مسخره و بی ارزش خال توری بود ! ولی خوب آدمه دیگه به موسیقی مثل غذا احتیاج داره ! و درست به همین ترتیب و به خاطر نبود آموزش صحیح و امکانات و موسیقی کم و محدود به این نوع آهنگها (البته اگه بشه اسمشو موسیقی گذاشت!) روی آوردن . واین عادت غلط رو به شکل یه طرز تفکر در آوردن و به نسل بعدی منتقل کردن تا به ما رسید !
    البته نا گفته نمونه که در این میان جمعیت کمی هم وجود داشتن که با کمک خدا (!!!) از این بحران جون سالم به در بردن !!!
    منظورم اینه که خیلیا تو این میان به موسیقی سنتی روی آوردن که فهمیدن این موسیقی خودش نعمت بزرگی اه !
    وبعضی های دیگه هم مثل داداش علی همون طور که خودش توی یه تاپیک دیگه گفت اشکشون در اومد اون زمان و به اون سن دنبال یه نوار راک کل تهران رو گشتن ولی حاضر به تسلیم شدن در برابر این فرهنگ نادرست نشدن .

دوست خوبم اینا رو گفتم که بدونی وقتی کسی کاواتینا رو که 5 صفحه آهنگ بود و اشک ما در اومد تا حفظش کردیم رو نمی فهمه وقتی کسی تانگو ان اسکای رو که بیجاره شدیم تا بزنیمش نمی فهمه و وقتی وجود ما با پرلودیو تریستون یکی شد تا مفهوم کلاسیک رو بفهمیم و اون نمی فهمه تقصیر ما نیست.
    اینا رو ما نباید یاد بدیم باید جامعه یاد بده !
    مثل کشور های پیشرفته که بچه از 4-5 سالگی توی مهد کودک با کلاسیک آشنا میشه > تو 8-9 سالگی تو مدرسه یه ساز کلا سیک یاد می گیره و بعدن خودش راهش رو انتخاب می کنه !
    و اینو بگم که هر کسی با موسیقی کلاسیک آشنایی داشته باشه قادر به درک همه نوع موسیقی خواهد شد واین طور میشه که همه ی سبک ها برای همه محترم می شن !

ممنون از این که خوندین

18. 4 کاربر برای این پست از Partrix تشکر کرده اند:

parsboy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36167
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1,757
    213 بار تشکر شده در 80 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط sefarius [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    توجه کردین تو این فروم انقدر اعضا خوب هستن که یکی پست سفید هم بزنه 10 تا لایک میخوره :))
    خب حالا تاپیک!
    درسته من بخاطر یه عده که تو عروسی میزنن به هر کیبورد نوازی بگم مجلسی؟
    درسته بخاطر چند تا نوازنده خیابونی به هر ویولونیستی (مثل خودم) بگم نوازنده خیابونی؟
    چند شب پیش داشتم با یکی از دوستام بحث میکردم.
    بهم مبگفت با یه لر دعواش شده.(من به همه ی قومیت ها احترام زیادی میزارم چون همه ی اونا هموطن ما هستن و از هرگونه تبعیض بیزارم.)
    من بهش میگفتم این حرف نژادپرستیه. این که بگیم با یه لر دعوام شده. این حرف همه رو با یه چوب زدن هست. نمیدونم متوجه شباهتش شدین یا نه!
    واقعا مسخرست که بگیم چون تو کمتر اموزشگاهی مربی خوب گبتار هست پس ساز مسخره ای هست.
    یکم از لاکتون بیاید بیرون و خب هدفتون از مطرح کردن این تاپیک چیه؟؟؟این که 4تا که تازه این سازو شروع کردن رو نا امید کنید؟
    میدونید جواد رو به چی نسبت میدن؟به یه سری ترند (trend) که ترجمش میشه مد زود گذر. حالا وقتی انقضاش تموم شد میشه جواد. برای هنرمند ساز هیچوقت ترند نیست.

پینوشت:الان یه استاتوس دیدم مرتبط با همین موضوع:
    یکی از راه های فرار از اینکه „جوادی” اینه که به بقیه بگی جواد!
    با درود فراوان دوست عزیز

به نکات خوب و با ارزشی اشاره کردی ...

بازم ممنون از شما

20. 2 کاربر برای این پست از parsboy تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28843
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Partrix [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از تذکرتون دوست گرامی و حرفتون قابل تقدیره ولی فکر نمی کنین این تنها و ظیفه ی ما نیست که این فرهنگ رو جا بندازیم ؟ یعنی ما تنها یه بخش خیلی کوچکی از این مساله ایم ؟
    و بعد از اون فکر نمی کنی این فرهنگ چطور و طی چه مدت طولانی جا افتاده که از کل مدت زندگی ما بیشتره ؟
    متاسفانه همینه همه مثل شما استاد عزیزم فکر می کنن . همه فکر می کنن فرد یا شخص باید جامعه رو بسازه یا بهتر بگم سعی می کنن فرد رو تربیت کنن که جامعه رو تربیت کنه ! و در این میان کسی به این فکر نیست که این قضیه دقیقا بر عکسه ! یعنی باید حکومت جامعه رو تربیت کنه که از جامعه یه شخص خوب و فردی با کمالات و بی نقص به وجود بیاد !
    توی موسیقی هم همین طوره عزیز !
    قبلا رو که کاری با هاش ندارم چون تو زمان های قدیم اصلا موسیقی حرام بود که الان هم بعضی ها با این طرز تفکر زندگی می کنن !
    ولی یه کم قبل تر رو رو چی میگی ؟ (منظورم تقربا زمان انقلابه) درست از وقتی که بچه دنیا میو مد تنها موزیکی که در اختیار بود همین موزیک های مسخره و بی ارزش خال توری بود ! ولی خوب آدمه دیگه به موسیقی مثل غذا احتیاج داره ! و درست به همین ترتیب و به خاطر نبود آموزش صحیح و امکانات و موسیقی کم و محدود به این نوع آهنگها (البته اگه بشه اسمشو موسیقی گذاشت!) روی آوردن . واین عادت غلط رو به شکل یه طرز تفکر در آوردن و به نسل بعدی منتقل کردن تا به ما رسید !
    البته نا گفته نمونه که در این میان جمعیت کمی هم وجود داشتن که با کمک خدا (!!!) از این بحران جون سالم به در بردن !!!
    منظورم اینه که خیلیا تو این میان به موسیقی سنتی روی آوردن که فهمیدن این موسیقی خودش نعمت بزرگی اه !
    وبعضی های دیگه هم مثل داداش علی همون طور که خودش توی یه تاپیک دیگه گفت اشکشون در اومد اون زمان و به اون سن دنبال یه نوار راک کل تهران رو گشتن ولی حاضر به تسلیم شدن در برابر این فرهنگ نادرست نشدن .

دوست خوبم اینا رو گفتم که بدونی وقتی کسی کاواتینا رو که 5 صفحه آهنگ بود و اشک ما در اومد تا حفظش کردیم رو نمی فهمه وقتی کسی تانگو ان اسکای رو که بیجاره شدیم تا بزنیمش نمی فهمه و وقتی وجود ما با پرلودیو تریستون یکی شد تا مفهوم کلاسیک رو بفهمیم و اون نمی فهمه تقصیر ما نیست.
    اینا رو ما نباید یاد بدیم باید جامعه یاد بده !
    مثل کشور های پیشرفته که بچه از 4-5 سالگی توی مهد کودک با کلاسیک آشنا میشه > تو 8-9 سالگی تو مدرسه یه ساز کلا سیک یاد می گیره و بعدن خودش راهش رو انتخاب می کنه !
    و اینو بگم که هر کسی با موسیقی کلاسیک آشنایی داشته باشه قادر به درک همه نوع موسیقی خواهد شد واین طور میشه که همه ی سبک ها برای همه محترم می شن !

ممنون از این که خوندین

واقعا چقدر نظر ها متفاوته
    نظر شما هم محترمه
    اما همون حکومتی که میگین هم از یک سری فرد تشکیل شده
    شما وقتی اجرای یک ساختمانو خوب انتخاب نکنی نمیتونی بگی ساختمان من محکمه
    نمیتونی اول بگی ساختمان باید محکم باشه تا اجراش محکم شه
    این پی و زیر ساخت هستش که باعث محکمی ساختمان میشه نه خود ساختمان
    ولی این که ما بگیم مردم نمیفهمن این توهین به شعور دیگران و خود را برتر از اونا دیدنه
    ما خودمونم جزو این مردم هستیم
    فقط با یک شیوه ای این موسیقی برامون لطیف شده و رسیدیم به موسیقی کلاسیک
    موسیقی کلاسیک موسیقی سنگینی هستش
    انتظار درستی نیست که بخواهی برای یکی بزنی و همون اول شیفته ی اهنگت بشن
    در هر صورت
    مناظره جالبی بود
    ممنون از شما
    تصمیم را میذاریم به سایر دوستان
    یا برداشتایی که از حرفامون میشه
    ممنون از شما دوست گرامی

22. 4 کاربر برای این پست از Bokhari_90 تشکر کرده اند:

Partrix آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45590
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    603
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

ممنون از شما استاد خوبم به خاطر نظرتون
    درمورد بحث اول نمی تونم چیزی بگم چون نظر من با شما متفاوته (البته اگه نظر من د مقابل استادی مثل شما به حساب بیاد)
    ولی در مورد این که من خودم رو از کسی بالا تر بدونم باید بگم که نه منظور من این نبود .
    فهمیدن موسیقی یعنی چی ؟
    شنونده یعنی چی ؟
    شنونده ی علمی یعنی چی ؟
    فرق این ها با هم چیه ؟
    از نظر تعریف فهمیدن موسیقی یعنی احساس کردن اون و ارتباط بر قرار کردن با تک تک نت هاش حالا ممکنه کسی اصلا از موسیقی کلا سیک خوشش نیاد ولی به خاطر سواد موسیقیش (هر چند کم هم باشه) بتونه با این سبک ارتباط برقرار کنه .
    معمولا مردم ما تنها شنونده اند ! یعنی حتی با موسیقی پاپ هم (که اصلا مال مردمه ...) به درستی ارتباط برقرار نمی کنن واین فاجعه است!
    از مردم یه کشور که جز بنیان گزاران موسیقی جهانه انتظار میره که حداقل اگه با سبکی ارتباط برقرار نمی کنن به اون توحین نکن ولی بعضی از مردم اصلا کلاسیک رو موسیقی نمی دونن !!!
    ما توی مملکت به شنونده ی علمی احتیاج داریم نه شنونده ما به شنونده هایی نیاز داریم که حداقل بتونن بگن که فلان آهنگ تو فلان سبک برای اون سبک قشنگه ! نه کلا نابودش کنن این باید فرهنگ سازی بشه دوست خوبم باید آموزش داده بشه .
    درمورد اون حرفت هم نظر من اینه که نه ... اون حکومت رو افراد نمی سازن باز جامعه می سازه چون جامعه اصلا اون افراد رو انتخاب می کنه یا جامعه کلا انقلاب می کنه و حکومت رو عوض می کنه چون حکومت هم خودش یه جامعه ی کوچیکه یا بهتر بگم بخشی از جامعه ست
    البته اینا فقط نظر منه و تو تخصصه منم نیست و سندیت علمی نداره !
    به هر حال ممنون
    ویرایش توسط Partrix : Monday 16 January 2012 در ساعت 04:10 PM

24. 2 کاربر برای این پست از Partrix تشکر کرده اند:

The_blue_marble آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    52427
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,815
    2,013 بار تشکر شده در 586 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/0
    Given: 44/0
    میزان امتیاز
    13

آقا ما با توجه به حضور اساتید نمیخوایم جسارت کنیم ولی فکر میکنم اینکه یه عده از گیتار به عنوان افاده و کلاس استفاده میکنن به ارزش والایی که این ساز داره لطمه نمیزنه. و خواهش میکنم این ساز رو جواد خطاب نکنین

26. 4 کاربر برای این پست از The_blue_marble تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28843
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

ممنون از شما استاد خوبم به خاطر نظرتون
    درمورد بحث اول نمی تونم چیزی بگم چون نظر من با شما متفاوته (البته اگه نظر من د مقابل استادی مثل شما به حساب بیاد)
    ولی در مورد این که من خودم رو از کسی بالا تر بدونم باید بگم که نه منظور من این نبود .
    فهمیدن موسیقی یعنی چی ؟
    شنونده یعنی چی ؟
    شنونده ی علمی یعنی چی ؟
    فرق این ها با هم چیه ؟
    از نظر تعریف فهمیدن موسیقی یعنی احساس کردن اون و ارتباط بر قرار کردن با تک تک نت هاش حالا ممکنه کسی اصلا از موسیقی کلا سیک خوشش نیاد ولی به خاطر سواد موسیقیش (هر چند کم هم باشه) بتونه با این سبک ارتباط برقرار کنه .
    معمولا مردم ما تنها شنونده اند ! یعنی حتی با موسیقی پاپ هم (که اصلا مال مردمه ...) به درستی ارتباط برقرار نمی کنن واین فاجعه است!
    از مردم یه کشور که جز بنیان گزاران موسیقی جهانه انتظار میره که حداقل اگه با سبکی ارتباط برقرار نمی کنن به اون توحین نکن ولی بعضی از مردم اصلا کلاسیک رو موسیقی نمی دونن !!!
    ما توی مملکت به شنونده ی علمی احتیاج داریم نه شنونده ما به شنونده هایی نیاز داریم که حداقل بتونن بگن که فلان آهنگ تو فلان سبک برای اون سبک قشنگه ! نه کلا نابودش کنن این باید فرهنگ سازی بشه دوست خوبم باید آموزش داده بشه .
    درمورد اون حرفت هم نظر من اینه که نه ... اون حکومت رو افراد نمی سازن باز جامعه می سازه چون جامعه اصلا اون افراد رو انتخاب می کنه یا جامعه کلا انقلاب می کنه و حکومت رو عوض می کنه چون حکومت هم خودش یه جامعه ی کوچیکه یا بهتر بگم بخشی از جامعه ست
    البته اینا فقط نظر منه و تو تخصصه منم نیست و سندیت علمی نداره !
    به هر حال ممنون
    بالاخره به توافق نسبی با هم رسیدیم دوست من
    خوب منم از اول دارم همینو میگم
    منم دارم میگم باید فرهنگ سازی بشه
    باید اموزش داده بشه
    تو این اموزش هم هر کسی باید نقش خودشو ایفا کنه
    من شما و هر کسی که حداقل یکمی با این موسیقی ارتباط داریم باید فرهنگشو برای سایرین مهیا کنیم
    و این زمان میبره
    وو باید با زبان خودشون باهاشون اول بحرفیم و فکرو به دست بگیریم بعدش این موسیقی را بیان کنیم
    البته من فکر میکنم که اینجوری میتونیم به هدفمون برسیم
    اون جامعه هم خوب از تعدادی ادم تشکیل شده
    اخه این که جامعه خوب باشه خوب باید افرادش خوب باشند
    اخه جامعه همون مردمند
    پس باید مردمو چیزی که میخواهیم باشن
    خوب بحث مفیدی بود
    ممنون
    راستی رو چه قطعه ای داری کار میکنی الان؟

28. 2 کاربر برای این پست از Bokhari_90 تشکر کرده اند:

Partrix آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45590
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    603
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Bokhari_90 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بالاخره به توافق نسبی با هم رسیدیم دوست من
    خوب منم از اول دارم همینو میگم
    منم دارم میگم باید فرهنگ سازی بشه
    باید اموزش داده بشه
    تو این اموزش هم هر کسی باید نقش خودشو ایفا کنه
    من شما و هر کسی که حداقل یکمی با این موسیقی ارتباط داریم باید فرهنگشو برای سایرین مهیا کنیم
    و این زمان میبره
    وو باید با زبان خودشون باهاشون اول بحرفیم و فکرو به دست بگیریم بعدش این موسیقی را بیان کنیم
    البته من فکر میکنم که اینجوری میتونیم به هدفمون برسیم
    اون جامعه هم خوب از تعدادی ادم تشکیل شده
    اخه این که جامعه خوب باشه خوب باید افرادش خوب باشند
    اخه جامعه همون مردمند
    پس باید مردمو چیزی که میخواهیم باشن
    خوب بحث مفیدی بود
    ممنون
    راستی رو چه قطعه ای داری کار میکنی الان؟
    استاد گلم ممنون از نظرتون

باید بگم که منم از اول اول همینو گفتم و هرگز نگفتم که ما توی روی کار اومدن این طرز فکرجدید هیچ نقشی نداریم بلکه تنها گفتم که نقش ما خیلی کوچیکه وکمنر از اونه که با یه نفر و توی یه زمان کوتاه فرهنگ ونگرش مردم رو عوض کرد همین
    بعد از اون هم باید بگم که درسته که جامعه از افراد تشکیل شده ولی الضاما هر جامعه ای که از افراد به نظر ما خوب تشکیل شده دلیل نمی شه که خوب باشه و حتما پیشرفت کنه یا بر عکس جامعه ای که از افراد به نظر ما بد تشکیل شده دلیل نمی شه که پیشرف نکنه !
    به طور مثال مملکت ما یه عمره داره به آمریکا فحش می ده و باهاش دشمنه ما بگیرم که آمریکا کشور بد ونادرستی اه و حکومتش پر از افراد نادرست و بده ولی می بینیم که نسبت به ما جامعه ی تکامل یافته تر و پیشرفته تر و در ضمن بهتری هم داره !
    البته اینا همش بحث های تخصصی اه و همون طور هم که قبلا گفتم من صلاحیت بحث در این رابطه رو ندارم واینا تنها نظرات شخصی منه .
    ولی با توجه به حرفام به یه چیز میرسیم اینکه جامعه چه تو اون آدم بد و چه آدم های گلی مثل شما وجود داشته باشه فرقی نمی کنه و این تنها هم کاری درسته که جامعه رو می سازه و باعث پیشرفت کشور می شه .
    در کل اگه سرتونو درد آوردم شرمنده ام

در مورد کارهایی که زدم هم باید بگم که یه مدتی بود کلا تمرکزم رو گذاشته بودم رو الکتریک و به همین خاطر دستم یه ذره خوابیده !
    دارم یه سری اتود و گام کار می کنم تا سرعت دستم به حالت ایده آل گذشته برگرده . البته یه قطعه ی نسبتا ساده ی 2 صفحه ای هم جدیدا شروع کردم به اسم un dia de noviembre این آهنگ تنظیم لیلی افشاره و کلا خود خانوم افشار این آهنگو خیلی دوست داره و همیشه تو کنسرت هاش اینو می زنه .

30. 3 کاربر برای این پست از Partrix تشکر کرده اند:

juse ferandes tors آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    36730
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    258
    466 بار تشکر شده در 187 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/1
    میزان امتیاز
    14

سلام
    واقعا که کیس خالی رو بیارن بیرون برا کلاس گذاشتن!!!
    من همین الانشم گیتارم رو خجالت میکشم ببرم بیرون البته باید بیان ببینین مردم همچین زل میزنن به آدم!!!
    اگه مجبور بشم اونم تو شب که خیابون خلوت باشه سرم رو میندازم زیر و میرم همین چند وقت تمرین گروهی داشتم شبا گیتارم رو میبردم روزا هم با گیتار محل تمرین منظورم (آموزشگاه موسیقی) هست
    حالا کیس خالی رو برا کلاس گذاشتن جز عجایب هست خدایا
    زمانی که مردم نادان برای اثبات خدایانشان همدیگر را تکه و پاره می کردند من با چهار سیم و یک تکه چوب اصوات خدا را روی کاغذ می نگاشتم (آنتونیو ویوالدی)

32. 3 کاربر برای این پست از juse ferandes tors تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 456789101112 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)