سلام
دوستان نمیدونم شما چرا در این مورد اینقدر دو دل هستید
هر شی که برای استفاده انسان درست میشه یک سری ویژگی ها داره که باید اون شی جوری باشه که به بدن انسان ضرر نرسون مثلا همین کیبورد اگر بر اساس ارگونومی دست ها ساخته بشه موقع تایپ کردن نباید دست احساس خستگی و درد بکنه ، حالا بعضی افراد ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) هستند که فاصله گردن تا شونه آنها از بقیه بیشتره این افراد باید از بالشتک استفاده کنند باید گفتم چون اگر استفاده نکنن به علت زیادی استفاده از ویلن وفشار روی مهره های اطلس و اکسه گردن ممکنه خدای ناکرده به ارترز گردن دچار بشن چون کسی که گردن دراز داره و از ویلون بدون بالشتک استفاده میکنه باید گردن رو زیادی خم کنه که این باعث فشار امدن روی مهره ها و فاصله گرفتن انها از هم میشه پس واجب هست که یک ویولونیست با گردن دراز از بالشتک استفاده کنه (البته اگر میخواد تمام عمرش از زدن ویلون لذت ببره)
در ضمن [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] اصلا از دست من ناراحت نشی داداش ها اصلا منظور خاصی نداشتم به جان خودم نباشه به جان خودتم نه به جان اون سنگ در خونتون نمی خواستم بگم گردن شما مثل ... است ها (نوکرتم به مولا)