لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 40

موضوع: تاپیک طرفداران معین

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

0 Not allowed! Not allowed!

مصاحبه با معين بعد از ۱۰ سال
    امشب معين در اوبرهازن آلمان در مقابل هزاران نفر کنسرت اجرا کرد. با او گفتگويی داشتم که برای اولين بار بصورت ويديويی پخش می شه:
    معين: با سلام عيد سعيد باستانی رو به همه هموطنان خودم خصوصاً ايرانيان داخل کشور تبريک ميگم، اميدوارم مثل هميشه سالی پر از صفا و صميميت داشته باشند. و اميدوار هستم بتونم کارهايی ارائه بدم که مورد پسند مردم باشه و با دلی شاد به اونها گوش بدن.
    ما با آلبومهای شما از دهه ۸۰ تا به امروز زندگی ميکنيم که خيلی از اونها رو خود شما ساخته بودين...
    درسته، آهنگهايی مثل „کسی را دوست ميدارم” „کعبه” „وقتی سرت روی شانمه” و خيلی آهنگهايی ديگه رو خودم ساختم. البته آهنگ „کسی را دوست ميدارم” را در ايران ساختم و بعد از موفقيت اون به آمريکا سفر کردم. البته شرايط اون موقع فرق داشت...
    اولين کنسرت های شما در لندن رو به خاطر دارم که در ديسکوهای لندن با حضور چند صد نفر (البته همه شيک پوش!) برگزار می شد، در حاليکه امروز هزاران نفر برای ديدن شما به کنسرت ميان و خوب همه ميدونن حتی اگر در ايران چنين کنسرتی برگزار کنين چند صد هزار نفر هم ممکنه بيان.
    اين به خاطر لطف خدا و مردم به منه و خب اين علاقه دوطرفه است.
    از آلبوم لحظه ها تا امروز بيشتر از چهار سال ميگذره، دليل اين وقفه در چيه؟
    بله متاسفانه، چون من ۹۰% آهنگهايی که تابحال خوندم ، با روحيات خودم تطبيق داشته. چه از عشق چه از دوری و غربت همه به نحوی با داستان زندگی خودم مرتبط بوده. و اين چهار سال در زندگی من اتفاقاتی افتاد که اگر آلبومی بيرون ميدادم همه اش در مورد غم و جدايی ميشد و به همين خاطر دوسال اصلاً کار نکردم. ولی آلبوم جديد من آماده هست و به لطف خدا تا دو سه ماه ديگه به بازار مياد.
    شنيدم که شما با افشين (خواننده) در اين آلبوم همکاری دارين؟
    قرار بود، اما انشاالله در آلبوم بعدی!
    شما نوازندگی هم انجام ميدين؟
    من عود ميزنم، البته برای خودم ولی خب اگر برنامه خيلی خاصی باشه شايد چند آهنگ هم با ساز خودم روی صحنه اجرا کنم.
    شما در تاجيکستان به صورت ويژه محبوب هستيد، از کوچک تا بزرگ آهنگهای شما رو می شناسن و در هر طبقه از اجتماع به آهنگهای شما گوش ميدن، اين موضوع برای شما عجيبه؟
    بله اين موضوع برای من بسيار خوشحال کننده است که مردم در همسايگی کشورمون هم به آهنگهای من علاقه دارن، کردهای عراق هم علاقه شديدی به آهنگهای من دارن. قراره در تابستان برای اجرای کنسرت به تاجيکستان برم .
    از همين جا هم نوروز رو به همه تاجيکهای عزيز تبريک گفته و خيلی خوشحالم که تابستان در خدمت اين مردم خوب خواهم بود.

۲- شرح مصاحبه ی بهزاد بلور با معین :

در قسمتی از مصاحبه به اوایل کار و شروع کار معین اشاره شد. معین گفت که قبل از انقلاب در محلی به نام هزار ویک شب به همراه چند تن از دوستان به اجرای آهنگ می پرداختند و اون موقع آهنگهای خواننده های دیگر رو اجرا می کردند ولی همون موقع هم معین اهنگهای خوانندگان دیگر رو به گونه ای متفاوت اجرا می کرده اند.
    معین به این موضوع اشاره کرد که شروع فعالیت رسمی او به عنوان خواننده از زمانی بود که اهنگ یکی را دوست می دارم رو با اقای مسعود امینی کار کردند و اون موقع بدون وجود امکانات انچنانی این اهنگ دست به دست گشت تا سر از خوانندگان لس انجلسی اون زمان در اورد. معین اشاره کرد که اون موقع که به کمک یکی از دوستانش به لس انجلس امد این اهنگ رو مرحوم هایده ابی عارف و ... می خوندند و وقتی که معین به لس انجلس رفت خیلی ها به خاطر اون اهنگ ایشون رو شناختند و از اون به بعد بود که البوم <می پرستم> رو معین به بازار داد و بعد با البومهایی مثل کعبه و بی بی گل و... به راه خودش در خوانندگی ادامه داد.
    در قسمتی از مصاحبه معین به اهنگهایی که خودش ساخته اشاره کرد:یکی را دوست می دارم کعبه وقتی سرت روو شونمه چگونه چگونه بیقرار شاید اونجوری که باید... و... از جمله اهنگهایی هستند که خود من(معین) ساختم.
    در اینجا بهزاد در این مورد از معین پرسید که چرا همه یا بیشتر اهنگهاتون رو خودتون نمی سازید که معین در پاسخ گفت:چون اینطوری اهنگهام یکنواخت میشه و به این موضوع اشاره کرد که باید در یک البوم سلایق مختلف رو در نظر گرفت و برای همین از اهنگسازان مختلف در البومها استفاده می کنم. (می توان همین موضوع رو یک از دلایل موفقیت معین دانست که تفکر صحیحی در مورد موسیقی و جلب سلایق مختلف دارند).
    در مورد کنسرتهای معین هم صحبتهایی بین بهزاد بلور و معین شد. بهزاد گفت که شما به اجرای زنده علاقه ی زیادی دارید و اینقدر از اجرا برای مردم لذت می برید که حتی تا 4 ساعت هم بدون خستگی می توانید اجرا کنید در حالی که خوانندگان دیگه میگن 40 دقیقه هم بسه و سر و ته قضیه را به هم می اورند و گفت که همیشه گروههای حتی دوازده نفره ای که معین با خودش برای اجرای کنسرت میاره برای کنسرت گذارها مشکل ساز میشه و همچنین به این نکته اشاره کرد که بعضی از خوانندگان در حین کنسرت توسط کامپیوتر اهنگها را پخش می کنند(به اسم گروه موسیقی!!!) وبعد اجرا می کنند تا در اجرا به مشکلی بر نخورند در حالی که شما(معین) به صورت کاملا زنده با گروهتان اجرا می کنید...
    معین در پاسخ گفت که مردمی که برای دیدن کنسرتها میان برای این میان که اجرای کاملا زنده ی خوانندگان رو ببینند و برای همینه که من گروه موسیقی کامل می برم تا اجرای زنده داشته باشم و در هر کنسرتی هم به یک نحو اهنگها رو اجرا می کنم. ممکنه بخوام وسط اهنگ یک دو بیتی بخونم یا این که حسی رو که مردم در کنسرت به من منتقل می کنند بخواهم با اجرای خاصی متقابلا به اونها منتقل کنم. (همه ی اینها مگر با اجرای کاملا زنده ی گروه موسیقی و خواننده میسر نمی شود).
    همچنین معین گفت اون حسی رو که مردم در کنسرت بهت منتقل می کنند باعث میشه تا خسته نشیم و متقابلا به اونها حس بدهیم.
    همچنین بهزاد پرسید که ایا از این کاری که تازگی ها در کنسرته مد شده که تماشاگران می پرن و خواننده را بغل می کنند خوشتون میاد؟! که معین گفت که این هم نشونه ی دوست داشتن و علاقه ی اونهاست.
    بهزاد در مورد سایتش ازش پرسید و لطف کرد و گفت که یکی از طرفدارهای شما به اسم حامد(من) برای شما یک وبسایت زده. ایا نمی خواین که یک وبسایت داشته باشین. که معین هم گفت که من باید یک وبسایت از خودم داشته باشم و در حال انجام کارهاش هستم که تا موقع بیرون اومدن البوم جدید وبسایت من هم اماده میشه.
    اما در مورد البوم جدید معین گفت که از 4 سال پیش تا حالا دو سال اولش رو کار نکردم چون مشکلات وبحث جدایی مطرح بود و من اگه می خواستم کار کنم همه اش بحث جدایی و اندوه می شد وگفتم که مردم که گناهی نکرده اند که بخوان فقط اهنگهای غمگین گوش بدن... اما بعد از دو سال دوباره شرایط فراهم شد و کار کردم.
    همچنین معین گفت که در این البوم با اهنگسازها و هنرمندان داخل کشور بیش از پیش کار کرده ام و از سطح کارهای هنرمندان داخل کشور تمجید کردند. به اهنگ طلوع اشاره کردند که کار بابک زرین بوده و ترانه ی ان رو ترانه مکرم ساخته اند. همچنین گفتند که در البوم جدید یک اهنگ با مرحوم بابک بیات و یک کار هم با پسر ایشون داشته اند. دو یا سه کار هم با بابک رادمنش داشته اند یک کار هم با فضل ا... توکل و یک کار هم با کاظم عالمی دارند و یک کار هم با فرد میرزا... در مورد اسم البوم هم هنوز دقیقا مشخص نیست ولی شاید طلوع بشه...
    همچنین معین به این نکته اشاره کرد که در طی این بیست و چند سال به لس انجلس عادت کرده و شاید بعد از البوم جدیدش زندگی در اروپا را تجربه کنه...
    ۲-[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ۳-[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ۴-[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ۵-[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ۶-[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این قسمت ها رو می تونید دانلود کنید و با اینکه فرمت اون ها 3gp هست با هر برنامه ی دیگه ای هم می تونید گوش بدید فقط برنامه ای که قادر به پخش 3gp باشه ، لذت ببرید و دلیل قرار دادن این فایل ها و سایر فایل ها با این فرمت کاهش حجم فوق العاده ی فایل ها هست. باز هم می گم که با تمام تلاشم به فعالیت برای شما ادامه می دم...
    ... پایان ...

2. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.51
    تشکر از پست
    2,649
    11,663 بار تشکر شده در 2,477 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 152/5
    Given: 83/3
    میزان امتیاز
    10

ای ول ای ول داش سعید و ایول

این سعید جون هم از اونایی هست که با اینکه مدت زیادیه تو فرنگه ولی هنوز ایرانی مونده

راستی دوستان آهنگهای جدید معین رو گوش کردید ؟؟ از کدومشون خوشتون میاد ؟؟

My Direct Email : amir@noteahang.com
    .
    .
    نت آهنگ محبوب ترین سایت موسیقی در سال 91 و 92 ( آراء مردمی جشنواره وب )
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    http://www.noteahang.com/downloadfil...Mishe.mp3.aspx
    .

4. کاربران زیر از Amir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Hes_r آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    277
    میانگین پست در روز
    0.40
    تشکر از پست
    1,515
    3,659 بار تشکر شده در 1,294 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Hes_r on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 105/5
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    21

آقا من شنیدم معین چشمش نمیبینه

حقیقت داره ؟؟؟
    Yahoo ID : Hes_r
    Facebook : Hessam Rostamian

No Pain ... No Gain
    AK8

6. کاربران زیر از Hes_r به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.51
    تشکر از پست
    2,649

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نه عزیزم

یکی از چشماش یه مقدار کمی مشکل داشت به خاطر همین هم عینک می زد همیشه

الانم عمل کرده خوب شده

.
    .
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    .

8. کاربران زیر از Amir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

اينم چند تا موزيک ويدو از معين:

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

مصاحبه های معین:

دانلود کنسرت ها :

ویرایش توسط Leon : Saturday 3 November 2007 در ساعت 12:30 AM

10. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

تو البوم جديد معين،،چند تا آهنگ توپ هست ،،که خيلی قشنگه،،يکيش آهنگ اول
    cd هست به اسمه ملاقات،،که خيلی باحاله،،آهنگ بت پرست هم قشنگه،که باز خونی هست،،و همه آهنگ های ديگه cd

خلق کنندگان آثار آلبوم طــلــوع عـلاوه بــر اسـتاد مـعـين عـبارتند از:
    آهنگ تنظيم ترانه سرا

ملاقات : ژاکلين کاظم عالمي ژاکلين

خوشبيني : بابک رادمنش بابک رادمنش بابک ردامنش

جدائي : استاد بابک بيات فرد ميرزا بابک صحرائي

اي عشق : بابک رادمنش بابک رادمنش بابک ردامنش

وقتي تو با: بابک بيات بامداد بيات اهورا
    من نيستي

به تو گفتم : صادق نوجوکي صادق نجوکي زويا زکاريان
    نگفتم

تو مگه : بابک رادمنش آرا بابک رادمنش
    قلب مني

طلوع : بابک ذرين بابک ذرين ترانه مکرم

بت پرست : ناصرتبريزي فردميرزا بامداد جويباري

شراب : فضل الله توکل آرا فضل الله توکل

اي دريغ : فضل الله توکل پيام فضل الله توکل

بابک بیات :

فضل‌الله توکل . نوازنده ایرانی سنتور و آهنگساز...

چنانچه به قول معروف تا مضرابش بر روی ساز می آید مشخص می شود که این سنتور فضل الله توکل است. در برنامه تکنوازان و همنوازان او ﭙﻴﻭسته با تکنوازان و اساتید برجسته استادان حبیب الله بدیعی - پرویز یاحقی – همایون خرم و اسدالله ملک و دیگر اساتید همکاری داشته است. و حاصل این همکاری تعداد زیادی نوار است که در آرشیو های گوناگون موجود می باشد .

معين :

عـکـس زیر عـکس اســتاد مـعـین با دونجـف آبادی دیگــر در کــانادا اسـت و شـخـصـی کـه در عـکس ایستاده ، نــی نواز چــیره دسـت ایــرانی ، منــوچـهـر غیوری، شـاگـرد اســتاد کـسـائی اسـت.

ویرایش توسط Leon : Friday 2 November 2007 در ساعت 03:34 PM

12. 2 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.51
    تشکر از پست
    2,649

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

بابا ایول به این اطلاعات

سعید جون در مورد جوانی معین عزیز هم اگه اطلاعاتی بدی خیلی عالی میشه

در مورد جوانیش زیاد صحبت شده ولی هیچ وقت به جزییاتش به طور کامل دقت نشده

.
    .
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    .

14. کاربران زیر از Amir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

من خبردار شدم که آهنگ های جدیدتون رو با بچه های داخل ایران به طور جدی کار کردید، درسته؟

آهنگی بود که آقای بابک زرین ساخته بودند و شعر اون رو هم خانم ترانه مکرم سرودند که خیلی ازشون تشکر می کنم. وقتی این آهنگ رو برای من فرستاند من اون رو خیلی دوس داشتم. این کار در ایران به صورت زنده ضبط شده و من هم روی اون ترانه رو خوندم. الان در ایران موسیقی دانان، شاعران و آهنگ سازان خیلی خوبی داریم، جوان ها خیلی فعالند و سلیقه خوبی هم دارند.

نکنه وسوسه آهنگ هایی که از ایران میاد آلبوم شما رو به تاخیر انداخته؟

نه. اتفاقاً کارها از قبل انتخاب شده و همگی خوب هستند. بیشترش هم کارهای لوس آنجلس هست. البته زمانی که آلبوم بیاد مردم باید خودشون قضاوت کنند. من نزدیک چهار سال هست که آلبومی بیرون ندادم. اون هم به خاطر مشکلاتی بود که در اوایل کار داشتم. به همین خاطر دو سالی اصلاً کار نکردم. من اصولاً آهنگ هام با روحیه خودم سر و کار داره و باید با اون سازگار باشه.

پس شما لطفاً روحیه خودتون رو همیشه خوب حفظ کنید!

(با خنده) وقتی که مسئولیتی پیش بیاد که با مخاطبین روبرو بشم روحیه من خوب میشه. چه در کنسرت، چه موقع خوندن و مصاحبه مثل امروز!

یکی از بچه ها به اسم حامد کا عاشق کارهای شماست گفته که چرا شما وب سایتی برای هواداران ندارید؟

اتفاقاً یکی از کارهای جدیدی که می خواهم انجام بدم همین ساختن وب سایته. بعضی از دوستان خودشون وب سایت درست کردند اما وب سایت خودم نیست. فکر کنم با اومدن آلبوم جدید، وب سایتمون هم راه می افته.

شما ترجیح میدین لس آنجلس زندگی کنید یا تا به حال به فکر زندگی در کشورهای دیگه هم افتادید؟

الان ۲۷ ساله من اینجا زندگی می کنم و یک جورایی عادت کردم. ولی آرزوی دیرینه همه ما اینه که توی وطن خودمون باشیم. هیچ جا وطن خود آدم نمیشه.

یعنی تصمیم دارید اینجا بمونید یا توی فکر یک تنوعید، مثلاً بعضی از خواننده ها الان به اروپا میان و اونجا زندگی می کنند.

اتفاقاً به این فکر بودم که شاید چند وقتی اروپا یا دبی زندگی کنم.

زندگی شما اینجا به چه صورته؟ دوست دارین تنها باشین یا معاشرت کنید؟

من معاشرتی هستم. عاشق فامیلم و با اونها زندگی می کنم. اما اکثراً در مسافرت هستم.

دوست دارم از آلبوم جدیدتون صحبت کنم که یکی از آهنگ هاش به نام „طلوع” بیرون اومده. یک ویدئوی دیگه هم بیرون دادید، درسته؟

بله، „طلوع” و „خوشبین” که شعر و آهنگ اون از بابک رادمنشه که کار بسیار خوبی شده.

علت اصلی تاخیر این آلبوم چیه؟

به خاطر جدا شدنم تصمیم گرفتم دو سالی روی این آلبوم کار نکنم. چون گفتم هر آهنگی بخونم دم از جدایی میزنه! چون روحیه ام اینطوری بود. در حقیقت از دو سال پیش تصمیم به شروع کار کردم و همه چیز خیلی هم خوب پیش رفت.

من میدونم که شما عود می زنید و خودتون آهنگ سازی هم می کنید. مثل آهنگ „کعبه” ، „بی قرار” یا „یکی را دوست می دارم” که معروفتون کرد و خانم هایده هم اون رو خوندند. پس چرا کل آلبوم رو خودتون نمی سازید و از آهنگ سازان دیگه استفاده می کنید؟

چون آلبوم یکنواخت میشه. باید سلیقه های مختلف توی یک آلبوم به کار برده بشه که مردم دوست داشته باشند.

اسم آلبوم جدیدتون رو انتخاب کردید؟

هنوز نه. ولی یا „ملاقات” یا „طلوع” میشه.

آیا این آلبوم حس این چند ساله شما رو توی خودش داره؟

مسلماً برداشته شده از حس خودم هست.

حال و هوای این آلبوم چطوره؟

غیر از کارهای خودم، کاری بسیار خوب از آقای فضل الله توکل دارم و شعر و آهنگ خوبی از آقای کاظم عالمی که میگه „راستی چی شد، چه جوری شد، اینجوری عاشقت شدم” ، شعر اون از خانم ژاکلین و تنظیم آقای کاظم عالمی. دو سه تا از کارهام هم از آقای بابک رادمنش و بابک بیات هست. یکی از اونها رو هم آقای فرد میرزا تنظیم کرده که الکترونیک هست.

تصمیم ندارید به کشورهای همسایه ایران برین؟ مخصوصاً تاجیکستان که عاشق کارهای شما هستن!

پارسال قرار بود این کار انجام بشه اما به دلایلی نشد. اما شنیدم اونجا مردم با محبتی داره و خودم خیلی دلم میخواد اونها رو ببینم. همین طور دعوتی هم شده از ازبکستان. شاید نزدیک های عید این کار انجام بشه.

شما روزهای تعطیل در هفته هم دارین یا فقط کار؟

کار من جوریه که اگر مشغول هم نباشم، مغزم ملودی ها رو مرور می کنه! ولی خوب چرا تعطیلات هم دارم.

شما از اون خواننده هایی هستید که شب زنده داره؟

نه، من همیشه صبح ها زود بیدار میشم و پیاده روی می کنم. شب ها ساعت دوازده یک می خوابم!

من از آلبوم قدیمیتون هم خیلی خوشم میاد، مخصوصاً از آهنگ „لحظه ها”.

این کار رو آقای شماعی زاده ساختند و شعر اون هم از خانم مریم قاضیه. یک روز آقای شماعی زاده داشت این آهنگ رو با پیانو می زد. من گفتم چقدر این ملودی قشنگه و ایشون هم تصمیم گرفت آهنگ رو تکمیل بکنه. ملودی ساختند و بعد روی اون شعر گذاشتیم.

آقای معین، دوست دارم یادآوری کنید که چی شد به حرفه خوانندگی روی آوردین و به لس آنجلس آمدین؟

من خوانندگی رو در اصفهان شروع کردم. در جایی به نام „هزار و یک شب” قبل از انقلاب هر شب اونجا برنامه داشتم. اون موقع آهنگ خواننده های مختلف رو می خوندم ولی اون موقع می گفتند که من شبیه خود خواننده اصلی نمی خونم، به همین خاطر اولین آهنگ خودم که همون „یکی را دوست می دارم” رو ساختم. بعد از انقلاب همون آهنگ را خوندم. اتفاقاً آهنگ اصلی اون رو با بچه های فرهنگ و هنر در تهران ضبط کرده بودیم. این آهنگ دست به دست گشت و گل کرد. من آهنگ „یکی را دوست می دارم” را ساختم، و این آهنگ هم مرا ساخت! بعد از خارج شدن از ایران یک سال در اسپانیا زندگی می کردم و منتظر ویزای آمریکا بودم. بالاخره به لوس آنجلس اومدم. وقتی اینجا اومدم خیلی ها از جمله شادروان هایده، عارف، ابی آهنگ من رو می خوندند. بنابراین خیلی ها از طریق این آهنگ من رو شناختند.

از امروز به بعد چی میشه؟

لطف خدا و هر چی او بخواد.

من شما رو توی کنسرت ها دنبال می کنم. شما جزو معدود خواننده هایی هستنید که شفافید و همیشه از اجرای زنده استفاده می کنید که معمولاً تعداد افراد هم زیادن، درسته؟

بله. بستگی به کنسرت تعداد فرق می کنه. الان بیشتر خواننده ها از کامپیوتر استفاده می کنند. به عقیده من وقتی مردم به کنسرت میان باید برنامه زنده رو ببینند. کنسرت های من همیشه با هم فرق دارند. یک شب ممکنه وسط یک آهنگ بخواهم آواز بخونم، یا دو بیتی بخونم.

شما همدم عشق و عاشقی خیلی از بچه ها هستید. چه درس عشقی براشون دارید؟

نصیحت من اینه که زندگی بدون عشق اصلاً به درد نمیخوره ! اتفاقاً من یک شعر و آهنگ از آقای بابک رادمنش دارم که میگه „چه ویرانگر ولی شیرینی ای عشق، گهی شاد و گهی غمگینی ای عشق ...”

ما با آلبومهای شما از دهه ۸۰ تا به امروز زندگی ميکنيم که خيلی از اونها رو خود شما ساخته بودين

درسته، آهنگهايی مثل „کسی را دوست ميدارم” „کعبه” „وقتی سرت روی شانمه” و خيلی آهنگهايی ديگه رو خودم ساختم. البته آهنگ „کسی را دوست ميدارم” را در ايران ساختم و بعد از موفقيت اون به آمريکا سفر کردم. البته شرايط اون موقع فرق داشت

اولين کنسرت های شما در لندن رو به خاطر دارم که در ديسکوهای لندن با حضور چند صد نفر (البته همه شيک پوش!) برگزار می شد، در حاليکه امروز هزاران نفر برای ديدن شما به کنسرت ميان و خوب همه ميدونن حتی اگر در ايران چنين کنسرتی برگزار کنين چند صد هزار نفر هم ممکنه بيان

اين به خاطر لطف خدا و مردم به منه و خب اين علاقه دوطرفه است

از آلبوم لحظه ها تا امروز بيشتر از چهار سال ميگذره، دليل اين وقفه در چيه؟

بله متاسفانه، چون من ۹۰% آهنگهايی که تابحال خوندم ، با روحيات خودم تطبيق داشته. چه از عشق چه از دوری و غربت همه به نحوی با داستان زندگی خودم مرتبط بوده. و اين چهار سال در زندگی من اتفاقاتی افتاد که اگر آلبومی بيرون ميدادم همه اش در مورد غم و جدايی ميشد و به همين خاطر دوسال اصلاً کار نکردم. ولی آلبوم جديد من آماده هست و به لطف خدا تا دو سه ماه ديگه به بازار مياد

شنيدم که شما با افشين (خواننده) در اين آلبوم همکاری دارين؟

قرار بود، اما انشاالله در آلبوم بعدی

شما نوازندگی هم انجام ميدين؟

من عود ميزنم، البته برای خودم ولی خب اگر برنامه خيلی خاصی باشه شايد چند آهنگ هم با ساز خودم روی صحنه اجرا کنم

شما در تاجيکستان به صورت ويژه محبوب هستيد، از کوچک تا بزرگ آهنگهای شما رو می شناسن و در هر طبقه از اجتماع به آهنگهای شما گوش ميدن، اين موضوع برای شما عجيبه؟

بله اين موضوع برای من بسيار خوشحال کننده است که مردم در همسايگی کشورمون هم به آهنگهای من علاقه دارن، کردهای عراق هم علاقه شديدی به آهنگهای من دارن. قراره در تابستان برای اجرای کنسرت به تاجيکستان برم

از همين جا هم نوروز رو به همه تاجيکهای عزيز تبريک گفته و خيلی خوشحالم که تابستان در خدمت اين مردم خوب خواهم بود

16. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Amir آواتار ها
    The God Father

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    The God Father
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.51
    تشکر از پست
    2,649

شبکه های اجتماعی من

Add Amir on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

اینم چند تا عکس از معین عزیز

.
    .
    .
    .
    حالم عوض میشه !
    .
    .
    .
    .

18. کاربران زیر از Amir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

ی دانلود روی آهنگها کلیک راست کرده و گزینه ی Save Target As را انتخاب کنید .

کنسرت - آمفی تاتر یونیور سال

کنسرت - لاس وگاس

20. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amiraris آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1570
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    0
    70 بار تشکر شده در 37 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

اي ول بابا چه قدر اطلاعات. ولي اين آهنگ معين كه ميگه هم پياله ي ما شو يه چيز ديگست

22. 2 کاربر برای این پست از amiraris تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

موضوع : غروب ترانه در آلبوم„طلوع” !

نویسنده : احمد فتاحی

نقدی بر ترانه های آلبوم :
    یک آلبوم دیگر وارد بازار موسیقی شد. „طلوع” با صدای معین.
    از اولین نگاه به این آلبوم به تعداد ترانه ها می رسیم که 11 ترانه می باشد . تا قبل از انتشار این آلبوم عده ای یک شاهکار هنری را انتظار می کشیدند ولیکن متاسفانه این آلبوم چیزی نبود که بشود آن را یک شاهکار نامگذاری کرد. در ادامه سعی خواهیم کرد با دلایلی آشنا شویم که باعث شده ترانه های این آلبوم سطح بسیار پایینی داشته باشند و در مجموع آلبوم در حد نام معین نباشد. ناگفته نماند در این مقاله سعی خواهد شد نقدی بر ترانه های آلبوم نوشته شود و نقد در مورد موسیقی آلبوم در این مقاله نمی گنجد.
    الف) آشنایی با ترانه سرایان این آلبوم :
    1- ملاقات : ژاکلین
    2- خوشبینی : بابک رادمنش
    3- جدایی : بابک صحرایی
    4- ای عشق : بابک رادمنش
    5- وقتی تو با من نیستی : اهورا
    6- به تو گفتم ، نگفتم : زویا زاکاریان
    7- تو مگه قلب منی : بابک رادمنش
    8- طلوع : ترانه مکرم
    9- بت پرست : بامداد جویباری
    10- شراب : فضل الله توکل
    11- ای دریغ : فضل الله توکل

چندین ترانه در این آلبوم به دست ترانه سرایان داخلی نوشته شده اند ، مساله ای که در بسیاری از آلبوم های منتشر شده ی چند سال اخیر خارج از کشور نیز مشاهده است.
    ب) نگاهی بر ترانه های این آلبوم :
    - در اولین آهنگ در چیدمان آلبوم به „ملاقات” می رسیم. ترانه ای که شاید به نوعی پراشتباه ترین ترانه در این مجموعه از نظر ادبی باشد.
    یک ترانه سرای جوان نیز به راحتی در می یابد که در این ترانه زبان بیان یکدست نیست و دارای دوگانگی فاحش زبان می باشد. به این واژه ها دقت کنید :
    همش - یهو - آمدم - دیوانه

چهار مثال برای اثبات ضعف یکدستی زبان ترانه ی „ملاقات” در بالا آورده شد. مشخص است که واژه های „یهو” و „همش” در زبان محاوره استفاده می شود و دو واژه ی „آمدم” و „دیوانه” در زبان محاوره کمتر استفاده می شود و به جای آن می باید از „اومدم” و „دیوونه” استفاده می شد و یا اینکه دو واژه ی „یهو” و „همش” تغییر می کرد .
    - اما ترانه ی دوم این مجموعه „خوشبینی” نام دارد. بابک رادمنش که ید طولایی در سرودن این نوع ترانه های امیدوار کننده و پند دهنده دارد سراینده ی این اثر است.
    به این دو واژه که هم قافیه شده اند دقت کنید : „عمرا – دنیا” . این ترانه نیز به شکل کاملا" فاحشی دوگانگی زبان دارد که این دو گانگی در واژه های زیر به وضوح مشخص است :
    بنگریم - آوریم - بیا - میگذره - گذره - خندون - گریون - گلای امید - واسه - نداره - را
    در بالا نیز مثال های متعددی آورده شد تا مشخص شود اولین نکته ی مهم در ترانه نویسی بابک رادمنش رعایت نشده است و ترانه از ارزش ادبی برخوردار نیست.
    - می رسیم به سومین آهنگ . „جدایی” اثر بابک صحرایی. این اثر مشکل دوگانگی فاحشی ندارد و حداقل این است که دارای ارزش بیشتری نسبت به دو ترانه ی قبلی ست. قافیه های تکرای بابک صحرایی در این ترانه بیداد می کند که بسیار در ترانه ها مورد استفاده قرار می گیرد از جمله „قفس- نفس” . متاسفانه همچنان شاهد هستیم ترانه های ایشان از نظر بیان احساس در یک قالب هستند و پیشرفتی در این زمینه نداشته اند . البته به راستی که در مقابل ترانه های کهنه و بی ارزش بابک رادمنش این کار یک شاهکار است!
    - باز هم یک ترانه ی فاقد ارزش هنری از بابک رادمنش. „ای عشق” کاری ست که ترانه سرا سعی دارد با آوردن قافیه های نو و بکر به آن ارزش دهد غافل از آنکه باز هم مشکل دو ترانه ی قبلی – یکدستی زبان ترانه – در این کار نیز وجود دارد. برای این ایراد نیز مثال می آوریم :
    گهی - راستی - عشقه - نیایش هایم
    در این ترانه نیز با زبانی پر از اشکال ، عشق توصیف شده است و مخاطب را با مفهوم واقعی آن آشنا کرده است! استفاده بسیار زیاد از „س” و „ش” در این ترانه نیز یک امتیاز منفی ست که شاید اگر خواننده ی اثر کس دیگری جز معین بود با مشکلات فراوانی در ادای این واژه ها مواجه می شد.
    - „وقتی تو با من نیستی” نیز یک اثر داخلی ست از اهورا. با این تفاوت که کار مناسبی است هرچند که با تنظیمی ضعیف مواجه شده است. نکته ای که باعث تقویت این ترانه شده است قافیه های مناسبی است که آورده شده هر چند که این ترانه را بیشتر باید یک شعر بنامیم تا ترانه چرا که احساس یک ترانه را با خود به همراه ندارد ولیکن یک کار موفق است.
    - „به تو گفتم ، نگفتم” از نظر من بهترین ترانه ی این آلبوم است که با موسیقی خوب و تنظیم نسبتا" خوب صادق نجوکی همراه شده است. اینجاست که ارزش یک ترانه سرای با کارنامه مشخص می شود و آن کسی نیست جز زویا زاکاریان که ترانه سرای این اثر می باشد. آیا جای زویا زاکاریان و امثال ایشان در این آلبوم همین یک ترانه بود ؟ ایکاش تنظیم این اثر در هنگام ترجیع بند ترانه کمی بهتر و نو تر بود.
    - باز هم بابک رادمنش با یک ترانه ی دیگر با نام „تو مگه قلب منی”. ایکاش معین عزیز کمی در انتخاب ترانه های آلبوم دقت می نمودند. این اثر که بیشتر شبیه کارهای شش و هشتی بی ارزش است با موسیقی خود رادمنش همراه شده است. خوبی این اثر این است که اشکالات دو اثر قبلی رادمنش را ندارد !

- هشتمین آهنگ „طلوع” نام دارد با ترانه ای از ترانه مکرم. قافیه ها در بعضی بندها نادرست است. به بند زیر دقت کنید :
    اسمتو ببخش به لبهام
    بی تو خالیه
    نفسهام
    قد بکش تو باور من
    زیر سایه بون
    دستام
    در اینجا سه واژه „لب” - „نفس” و „دست” قافیه را ساخته اند و برای ساخت قافیه فقط به حروف الحاقی„ام” تکیه شده است.
    کاش اشکالات قافیه ای همین ها بودند، چون به هیچ وجه نمی شود از این ایراد ها گذشت :
    من پر از حرفسکوتمخالیم رو بهسقوطمبی تو و آبی عشقت
    تشنه ام کویر
    لوتم
    که در این بند نیز قافیه ها جالب نیست ولی نمی توان ایرادی از آن گرفت.
    شایسته است وقتی ترانه ای وام دهنده ی نام یک آلبوم می باشد خالی از ایراد باشد که چنین نبود و این ترانه ی ضعیف نیز نمره ی منفی دیگری به آلبوم بخشید.
    - ترانه ی شماره ی نه در این آلبوم „بت پرست” است که ترانه ای ست بسیار کوتاه با تکرارهای زیاد. معین از این دست کارها در قبل نیز داشته است و همیشه علاقمند به خواندن این آثار ِ به نوعی کوچه بازاری است.
    - دهمین ترانه „شراب” است. فضل الله توکل که حرفه اش آهنگسازی و نوازندگی سنتور است این ترانه را سروده است و به همراه ترانه ی آخر که „ای دریغ” نام دارد 2 ترانه ی نیمه سنتی آلبوم را در اختیار معین گذاشته و آهنگسازی کرده است.
    متاسفانه قافیه های اشتباه در این ترانه کم نیست و به دلیل تکرار مکررات نیازی به درج این ایرادات نمی بینم.
    - آخرین ترانه نیز از توکل است. همانطور که گفته شد حالتی نیمه سنتی دارد و مناسب یک آلبوم پاپ نمی تواند باشد. هرچند که دارای متنی نسبتا قوی می باشد.
    * * *
    نگاهی اجمالی بر ترانه های این آلبوم داشتیم و سعی کردیم فاحش ترین ایرادات در متن ها را بیاوریم. هرچند که اگر کمی با دقت و وسواس بیشتری ترانه ها را درک کنیم می بینیم که بسیار می شود از آنها ایراد گرفت و نام برد. امیدوارم شنوندگان حرفه ای ترانه ، این ایرادات را به گوش خود بشوند و به چشم خود ببینند و در نتیجه قبول کنند که یک کار ضعیف منتشر شده است نه یک آلبوم شاهکار که همگان در انتظارش بودند.

با ذکر یک مثال این مقاله را به پایان خواهم برد.
    در ورزش امروز از جمله فوتبال ، نقش ستاره ها در تاکتیک تیمی و نحوه ی چیدمان بازیکنان بسیار موثر است. به طوری که فوتبال امروز را در تسخیر فوق ستاره ها می دانند. مصداق بارز این مثال در عالم هنر ترانه نیز وجود دارد و هر روز که می گذرد بیشتر متوجه ارزش کار ستارگانی چون „ایرج جنتی عطایی” ، „اردلان سرفراز” ، „شهیار قنبری” ، „زویا زاکاریان” ، „مسعود امینی” ، „منصور تهرانی” و ... می شویم. می بینیم که چرا آلبومی چون „حسرت پرواز” موفق می شود ولی „طلوع” به این موفقیت نمی رسد. ایکاش معین عزیز به گذشته برگردند و کارهای موفقی را که با اردلان سرفراز و فرید زلاند داشته اند به یاد آورند و تکرار کنند. چراکه شنوندگان به راحتی فرق کارهای موفق دیروز و ناموفق امروز را درک می کنند.

24. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

هــنــوزم یـار تـنـهـایم ، بـه دیدار تو می آیم ، بـاز مـی آیم ،
    اگـر کـه فـرصـتی بـاشـد ، مـجـال صـحـبتی بـاشـد ، حـرف خـواهم زد ،
    بــرای دیدن تـو از حـادثه هـا گـذشته ام...

مـعـین ، بـهـاری که در پـاییـز دوباره درخشــیدن آغـاز کــرد
    آلبـوم طـلـوع و پـس از آن کـنـسـرت با شـکـوه و بــزرگ مـعـین در سـالن مـجلل GIBSON AMPHYTHEATER شـهـر لوس آنجلس ، جایگاه بـزرگان عــرصـه موسـیقی ،در روز اول آذر 1386 (21 نـوامـبر 2007) ، شـروعی شـکـوهمند بود بـرای حـضـور مـجـدد و قـدرتمـندانه مـعـین بـر روی صـحـنه و بـرگـزار کـنـنـدگان شـاخـص کنسـرت هـای ایرانی بـسـیار سـریع دریافـتند کـه در ســر تا ســر گیتی پـهـناور و در هـر شـهـر کوچک و بـزرگ عـده زیادی فـارسـی زبان هـسـتند کـه بــرای مـلا قـا ت روی مـاه مـعـین „ســر و دسـت می شکـننـد” و از این رو شـرکت CONSERTOO PRODUCTION گـوی سـبقـت را از حـریف دیگـرش TAPESH ربـود و قــرار داد بـرگـزاری و پشـتیبانی کـنـسـرت هـای مـعـین را از آن خـود کـرد.

از جـمـله عـوامـل دیگـر اسـتقبال مـردمـی از مـعـین در بـرنامـه هـا این نکته است که مـعـین از جـمـله خـوانندگان انگشـت شمـاری اسـت کـه در بـرنامـه هـای خـود „لب نمـی زند” و دوبیتی هـای زیـبـا و حـرف هـای د لنـشـینی کـه در مـیـان اجـرای آهـنگ هـای جـاودانه اش ار حـنـجـره طـلا یی او بـیـرون می آید ، هـر کـسـی را بـرای شـرکت در بـر نامـه هـای با حـضـور او وسـوسـه می کـنـد و اعـتباری ویـژه را بـرای او رقـم زده اسـت. (تـوصـیه می کـنیم قـسـمت هـایی از کـنـسـرت لاس وگاس 1386 را در ادامـه پسـت دانـلـود کـنـید .)
    سـایت شـرکت CONCERTOO تــاریخ کنـسـرت هـای مـعـین در 3 مـاهه نخـست سـال 2008 (سه ماه پایانی سـال 1386) چـنـین اعـلام کـرده اسـت:
    ۱۷ بـهـمـن ۱۳۸۶ (۶ فـوریه ۲۰۰۸) در کـانادا...

- و امــا کـنـسـرت هـای اخـیـر مـعـین
    مـعـین در 30 روز اخـیـر 2 کـنـسـرت را اجـرا نمــود. یکـی با شـهـرام و شـهـره صـولتی در کـریسمـس 2008 (اوایل دی مـاه 1386) و دیگـری در 6 بـهـمـن 1386 (26 ژانـویه 2008) بـه هـمـراه مایکل در کـانـادا کـه در این پـسـت به شـرح کـنـسـرت نـخـست می پـردازیم و پیشـاپـیـش از حـامـد عـزیز (مـدیر ویلاگ مـعـین سـوپر اسـتار) بـرای مـطـالبی کـه در این مـورد در اخـتیارمـان گـذاشـت تـشـکـر و قـدردانی می نمـاییم.
    هـمـان طـور کـه پـیـش بینی مـی شـد شـرکت کـنـسـرتو کـه در سـال پـیـش در رقابت با طـپـش قـافیه را باخته بـود امـسـال بـرای جـبران آمـده بـود و بـا بـهـره گـیری از بـرگ هـای بـرنده ی طـپـش در سـال قـبل و به خـصـوص اسـتاد مـعـین مـوفقیت نـسـبی را از آن خـویش سـاخت. البته گـویا یکـی دیگـر از عـوامـل کم توفیقی طـپـشـی هـا در لاس وگاس 1386 مـشـکلات صـدا هـم بـوده اسـت.
    مـعـین ، افـشـین ، شـهـره و شـهـرام صـولتی 4 هـنـرمـند شـب دوم و آخـر کـنـسـرت هـای این بـرنامـه گـذار بـودند که در غـیاب افـشـین بـرگزار شـد و 3 هـنـرمـندان دیگـر یـعـنی شــهـرام صـولتی ، شـهـره و مـعـین به ترتیب بـر روی صـحـنه رفـتند.
    مـعـین عـزیز در این کـنـسـرت در حـالی کـه گـروه ارکـسـتر آهـنگ „بــرای دیدن تو” را می نواختند با شـور و شـوق مـردمی به روی صـحـنه آمـد . علاوه بـر آهنگ فـوق آهنگ هـای دیگـری را نـیـز اجـرا نمــود ، از جـمـله : تـرمه و اطـلـس ، به تو گفـتم نگـفـتم ، شـراب ، بی تو مـن خـرابم ، بـه دیدن مـن بیا ، اصـفـهـان ، خـوشـبینی ، الـهـی مـن فـدات ، می خوام ازت دور شـم امـا نمی شـه ، بت پـرست با اجـرای قـدیمی ...

26. کاربران زیر از Leon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

-نـقـد زیبای آهـنگ جـدایی

آهـنگ جـدایی یکـی از 11 تـرانه قـوی آلبـوم طـلـوع به حـسـاب می آیــد که با شـعـری از بابک صـحـرائی و آهـنگـی از مـرحوم بابک بیات و بـا صـدای مـعـین اجـرا شـد و به نـوعـی پر سـر و صـدا ترین آهـنگ آلبوم تا امـروز به شمـار می رود. این آهنگ که ویدئوی آن نـیـز توسـط حـسن زند تـهـیه شـده است به گفته مـعـین شـرح 6 ساله ی دوری او از دوستدارانش است.
    مـقـاله ای کـه می خـوانـید را دوسـت خـوبمـان حامـد عـزیز - که دستی هـم بـر مـوسـیـقی دارد - نوشـته است:
    به نام حق
    این بار هم شاهد طلوعی دیگر از استاد بودیم طلوعی که تمامی جنبه های یک آلبوم خوب را داشت نه به عنوان طرفدار یا عاشق معین از دید یک انسان عادی یا منتقد.
    بعد از 5 سال انتظار استاد آلبومی داد که میتوان آنرا متمایز از4-5 آلبوم آخر دانست زیرا این آلبوم شامل آهنگهایی بود که تقریبا طرفدار هر سبکی را ارضا میکرد
    از آهنگهای عاشقانه تا جدایی . از لایت گرفته تا 8&6 . از کلاسیک گرفته تا مدرن و حتی ترنس
    اما ... اما از میان 11 آهنگ 2 آهنگ هست که واقعا استثناست (جدایی و ای دریغ) که وقتی صحبتها و نقدها را بر آلبوم دیدم تعجب کردم که حرف زیادی در مورد این دو آهنگ زده نشد واقعا از شما دوستداران استاد بعید بود (مخصوصا آهنگ جدایی) از این رو بود که از دوست خوبم علی خواستم این فرصت را به من بدهد که بیشتر با اثر جدایی آشنا شوید که امید است این نقد به دل شما دوستان عزیز بنشیند البته من به عـنوان کوچکترین نوازنده یا موسیقی دان و کوچکترین طرفدار معین جسارت کردم که تحلیل کنم این اثر جاودانه را :
    این اثر جاودانه را از 3 جهت نقد میکنیم : 1-ترانه 2-آهنگ و تنظیم 3-ـتحریر و صدای استاد. که هر سه مورد را با هم عرض میکنم:
    فقط دیدن نام استاد بزرگ مرحوم بابک بیات و استاد معین کافیست که هر کسی سوی این آهنگ کشیده شود برای ما طرفداران معین نام بابک بیات و معین در کنار هم افخاریست .
    ترانه ی این آهنگ یک ترانه ی کاملا استاندارد و دارای اوج و افت های ظریفی است که به قول خانوم مکرم صدای استاد ترانه ی معمولی را به اوج میبرد معلوم است با ترانه و آهنگسازی قوی اثر شگفت انگیزمی شود
    آهنگ آغاز میشود با درام و بیس و 2ساز الکتریکی ساده ولی متنوع. و به سکوت میرسد تا همراه ریتم 4/4 گیتار کلاسیک استاد شروع به خواندن میکند :
    از جدا شدن نوشتی رو تن زخمی هر برگ گریه کردم و نوشتم نازنینم یا تو یا مرگ
    به تو گفتم باورم کن میون اینهمه دیوار تو با خنده ای نوشتی هم قفس خدا نگهدار
    برگ و مرگ 2 قافیه ی جالب و زیبا در عین حال کمیاب همچنین دیوار و خدا نگهدار. بسیار ساده و آرام استاد می خواند در این 2 بیت فقط بیس و گیتار کلاسیک است و2 ساز زمینه و هنرمندی استاد . که از بیت دوم ریتم گیتار ساز اصلی است. نکته ی جالب در این آهنگ گیتار بیس این آهنگ است که با بقیه آهنگهای ایرانی فرق دارد چون بیس 90% آهنگهای ایرانی از یک آرپژ معمولی و آکوردهای همیشگی و کلیشه ای است و این آهنگ از ابتدا میبینیم که بیس متفاوت و پر رنگی داراست.
    بنویس مهلت موندن یه نفس بود سهم من از همه دنیا یه قفس بود
    بنویس که خیلی وقته واسه تو گریه نکردم سر رو شونه هات نذاشتم مثل دستات سرد سردم
    در این قسمت آهنگ پر رنگ تر میشود و گیتار بیس و درام و حدود 4-5 ساز الکترونیکی وارد آهنگ میشود و ملاحظه میشود که آهنگ شلوغ ولی دارای هماهنگی خاصی میباشد . هر چقدر سازهای یک آهنگ بیشتر باشد تنظیم آهنگ دشوارتر است اما این آهنگ قوی بی هیچ نقصی اجرا شده. این قسمت ترانه اوج ترانه و کوروس (تکرار شونده است) ولی اوج آهنگ در جای دیگرست. میتوان این قسمت ترانه را قسمتی دانست که در آهنگ تاکید خاصی روی آن شده و به عبارتی حرف دل به حساب می آید از خواندن با سوز و تحریرهای خاص استاد کاملا پیداست.
    بعد از این قسمت آهنگ به حالت اول باز میگردد و ملودی اول آهنگ با همان ریتم و شکل نواخته میشود تا ضرب 4تایی درام نشان دهنده ی این است که آرامش آهنگ رو به اتمام است این یکی از تکنیکهای حرفه ای برای رفتن به اوج آهنگ است
    من که تو بن بست غربت زخمی از آوار پاییز فکر چشمای تو بودم با دلی از گریه لبریز
    قدرت ترانه در کلماتی مثل بن بست غربت و آوار پاییز که کلماتی تکراری نیستند مشخص میشوند من به شخصه این قسمت ترانه را میپسندم به خاطر سوز فوق العاده ای که در ترانه پنهان است و استاد با تحریرهای خاص آنرا به نمایش میکشد در اینجا خواندن استاد روی آکوردهای دیز فوق العاده است
    واما ... بهترین تشبیه برای این قسمت این است که این تک بیت مانند رعد و برق و صاعقه های قبل از طوفان است که به ما خبر میدهد طوفان در راه است
    شب عاشقونه ی من که حروم شد مهلت بودن با تو که تموم شد
    ندونستم باید از تو میگذشتم وقتی از غربت چشمات مینوشتم
    تقریبا تمام این نقد را نوشتیم که به این قسمت یعنی اوج و قسمت اصلی آهگ برسیم که 70% بار هنری آهنگ در این قسمت نهفته است که استاد با سوز دل شکن و با لرزش صدایی که آنرا به بغض نزدیک میکند حرف دل را بیان میکند که به دل هم مینشیند واقعا مانند طوفانیست که جسم و جان ا با خود به درون آهنگ میبرد واقعا کار فوق العاده قوی و استثنایی در آمده. وقتی که استاد با شدت میخواند شب عاشونه ی من ... با اضافه شدن گیتار الکتریک شدت غم آهنگ بیان میشود در عین اینکه تم (زمینه ی) آهنگ خیلی سوزناک است
    نکته ی بسیار جالب و در عین حال نو آوری فوق العاده در این آهنگ بین بیت اول و دوم این قسمت است „ادغام گیتار الکتریک و نی” واقعا عجیب است! آنقدر هنرمندانه این قسمت تنظیم شده که قابل وصف نیست. یک ساز خشن و مدرن مانند گیتار الکتریک با ساز اصیل و سنتی ایرانی مانند نی دقیقا جوری پس از خواندن سوزناک و در اوج استاد نواخته میشود که در عین بیان اوج وخشونت حزن و سوز آهنگ را بیان میکند و این نو آوری زیبا را هیچ بی شک جایی ندیده اید . در صدای استاد و حنجره ی قدرتمند وی شکی نیست که آهنگها و ردیفهای سنتی ایرانی را بی عیب و نقص خوانده و در اینجا میبینیم که استاد در خواندن هیچ گونه آهنگ و سبکی دچار مشکل نمیشود از سنتور و ویلن و ضرب گرفته تا گیتار و پیانو و سازهای مدرن حتی تم راک گیتار الکتریک !
    که به قول دوستی این آهنگ کاملا از زمینه های راک بهره گرفته .
    در اینجا هنرمندی و عظمت آهنگ را درک میکنیم که بی نظیر است و این سخن از روی تعصب و طرفداری نیست بی شک هر کسی با هر سبک خاصی که دوست دارد این آهنگ را بشنود مدهوش آن خواهد شد چه طرفدار معین باشد چه نباشد و به قول دوستی که میگفت وقتی این آهنگ را آزت گرفتم همان دفعه ی اول 20 بار بی وقفه گوش کردم !
    و بعد از این قسمت طوفانی مجددا قسمت تکرار شونده و اوج ترانه باز هم با سوز خوانده میشود تا هم تاکید بر این قسمت که هسته ی اصلی آهنگ است و معنی و مفهوم اصلی شاعر بوده که استاد درست آنرا درک کرده بنویس مهلت موندن ... فقط فرق اینبار با دفعه ی قبل اضافه شدن گیتار الکتریک میباشد که آنرا زیباتر کرده البته الکتریک در زمینه ی آهنگ است
    و باز هم بعـد از این قسمت یک قطعه هرچند کوچک ولی زیبا از نی نواخته می شود که سوز آهنگ را بیشتر میکند و آهنگ مجددا اجرا می شود تا اوج ترانه بار دیگر دو صدایی خوانده می شود .
    میبینیم استادی مثل معین بعـد از گذشت این همه سال نه تنها افت نکرده (مانند بعضی خواننده های نامی و پر طرفدار) ، بلکه باز هم اثری جاودانه داد که مایه ی افتخار است و ای کاش این هـنر را همه بی تعصب درک میکردند شک نکنید این نقد از روی تعصب نبود و ای کاش برای این اثر موزیک ویدوی قویتر و در شان آهنگ و استاد ساخته می شد.
    سخن آخر :
    من تقریبا در تمام نقدهایم در هر جایی عرض کردم معین خواننده ی 8&6 نیست معین خواننده ی لایت است و آهنگهای لایت و آرام معین گواه بر این حرف است. معمولا آهنگهای 8&6 بار هنری چندانی ندارند بلکه شاید فقط برای ریتم شاد آنها خوانده میشود و معین خواننده ی 8&6 نیست و ای کاش در آینده بیشـتر شـاهد آثار لایت و آرام مـعـین باشـیم
    در هر حال شکی نیست معین بهترین خواننده ی ایران است و مثل او نخواهد آمد.

28. 2 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

اصفهان ، معین ، هزار و یک شب
    شبی زیبا
    شبی چون آتش و چون عشق
    کنار رود آرام سپاهان شهر من
    انبوهی از گل بود
    در آنجا فرش سبزش از چمن پر بود
    کسی در التهاب آن شب زیبا
    برای نغمه و نیما
    سرودی خواند که من یک باره لرزیدم
    صدای پاک آن نا آشنای شب
    معین بود کز میان عاشقان ، آواز خوان بگذشت
    آری او
    به دنبال هزار و یک شبش می گشت.
    هدایت ۱/۱۰/۸۵

آنچه که از گذشته معین به جا مانده به دلیل عدم دسترسی به تصویر یا صدا ، نظری شخصی و یا از گفته ها ی دیگران نقل قول شده به دلیل کمبود منابع دقیق پیشاپیش مرا خواهید بخشید.
    نیمه شب تابستانی قشنگی بود شهر ساکت و آرام شده و خانواده ها در میان پارک های زیبای زاینده رود قدم می زدند در گوشه ای از فضای پارک عده ای جمع شده و صدای دلنوازی را گوش می کردند . در میان جمع جوانی ترانه های متنوعی را با زخوانی می کرد. باد ملایمی می وزید و با خود صدای دلنشین او را این سو و آن سو می برد. اگر اشتباه نکنم از گلپا بود.

هوس میکده داره دل دیونه من
    نمی دونه بی تو شبهای سیاه را چه کنه
    ...
    پس از مدتی مشتاقان وی برای شنیدن صدایش به هزار و یک شب ویا هتل عباسی می رفتند.
    معین ۴ سال در گمنامی برنامه اجرا کرد او مالک صدایی است که در لحظه شنیدن و توجه به آوا هایش ارتباط انسان را با جهان پیرامون قطع کرده و فضای رومانتیک و عرفانی در ذهن فراهم می سازد .
    شاید دور از حقیقت نیست که او را(صدای عشق) می شناسند.
    معین در آن سالها با گمنامی میان هیا هوی موسیقی آن زمان زندگی کرد و در سال ۵۷ در ابهام آینده موسیقی ایران قرار گرفت.
    معین پس از گذشت آن سالها به یاد خاطرات اصفهان و زاینده رودش ترانه ای اجرا کرد.

30. 3 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    960
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    19

وقتی تو با من نیستی :

Download.

بدون اغراق بگویم همیشه آرزو داشتم معین چنین فضایی را بخواند اما با خود می گفتم فضای صدای معین به این گونه ترانه ها نمی خورد اما وقتی برای اولین بار این ترانه را گوش دادم اشک از چشمانم جاری اشکی از روی هیجان یا خوشحالی نمی دانم چه حسی داشتم وقتی آهنگ شروع شد فهمیدم کار اسستاد بیات است ملودی بی نظیر استثنایی نمیدانم چه بگویم در وصف این ملودی تنظیم جاودانه بامداد بیات امیدی را در دل من زنده کرد که ان شالله بابک بیات دیگری خواهیم داشت یا بهتر بگویم همچنان بابک بیات زنده است ترانه اهورا نیز بی نظیر است اهورا توانسته با این ترانه به یاد ماندنی هم حس بابک بیات و هم حس معین را جاری سازد و سوژه بی نظیرش ملودی را دو چندان می کند استفاده از پیانو ویولن گیتار درامز و مخصوصا ویولنسل در بخش های پایانی مرا دیوانه می کند یعنی چقدر باید یک تنظیم کننده زیرک باشد که این چنین بی نقص تنظیم کند مرحبا به بامداد که حس بابک بیات در سالهای دهه 50 را دوباره زنده کرد درود
    اما از اینها که بگذریم به معین می رسیم صدایی استثنایی بی نظیر معین با این اجرا اعتماد قلبی من مبنی بر بهترین بودنش را ثابت کرد وای وای اجرای معین دیوانه کننده است بغض و خستگی صدا در قسمت اول ملودی و اوج گرفتن های مقتدر و احساسی همراه با تحریرهای بی نظیر معین را جاودانه می سازد
    تحریر های معین در این اثر غوغا می کند مطمئنا هیچ خواننده ای نمی تواند این ترانه را به زیبایی معین بخواند
    تحریر های روی کلمات : خیالی- می آید- کوهم – دریا ((فوق تصور))- میان- پیراهن((استثنایی))- می ماند ((آخر هر چی تحریر))-تنها ((فقط معین به این زیبایی این تحریر را ادا می کند))- نیستی- چه می ماند ((تماشایی))
    البته فقط تحریر نیست که اجرای معین را بی نظیر می سازد حس معین که در صدایش نهفته است غوغا می کند خسته کردن صدا در هنگام نواختن ویولنسل در قسمت اخر ((غیر از غبارو آدم و آهن چه می ماند)) شاهکار معین است چون ویولنسل هم سازی خسته است
    در کل این اثر از بی نظیر ترین آثاری است که در تاریخ موسیقی ایران شنیده ام و مطمئنا جزو 10 اثر برتر تاریخ موسیقی ایران قرار دارد به عقیده من درود بر معین و سازندگان این اثر.

ترانه جدایی :

Download.

آهنگی از استاد بیات و ترانه ای از بابک صحرایی و تنظیم فرد میرزا
    مطمئنا بیشترین جلب توجه از میان ترانه های آلبوم طلوع مختص این ترانه زیباست آهنگسازی فوق العاده استاد بیات شعر با احساس بابک صحرایی صدای جادویی معین و تنظیم بی نقص فرد میرزا همه دلیل مورد توجه قرار گرفتن این ترانه است
    می خواهم بیشتر راجع به نوع خواندن معین صحبت کنم((از جدا شدن نوشتی رو تن ...)) بسیار با احساس شروع می شود ادای کلمه یا مرگ در عین این که تحریر بسیار زیبایی دارد با احساس قوی ای نیز همراه شده و نکته جال این که در آخر ترانه که دوباره یا تو یا مرگ گفته می شود این بار بدون تحریر و با بغضی که گریه آدم رو در می آورد همراه است و این هنر معین است و همیشه آن را ثابت کرده
    تحریر های پشت سر هم دقیق کنترل شده و سریع معین که نشان از قدرت بالای حنجره او در ادای تحریرهای عربی دارد باعث شده تا خواندن این آهنگ شبیه معین برای خوانندگان دیگر بدل به رویا شود و به نظر من همین امر است که باعث شده تا استاد بیات آهنگ را به معین بدهد البته بگویم که احساسی شدن کار تا این حد تنها از معین بر می آید و چه انتخاب جالبی از استاد بیات که معین را به عنوان خواننده این اثر انتخاب کرده و مسلما هیچ کس جز معین یارای خواندن اثر را به این زیبایی ندارد
    معین با این اثر بار دیگر قدرت خوانندگی خود را در کنار احساس وصف نشدنیش به رخ کشید و ثابت کرد بهترین خواننده ایران است.

ملاقات :

Download.

ترانه ای از ژاکلین دردریان وملودی خود او با تنظیمی از کاظم عالمی و صدای معین.
    همیشه ترانه هایی که به عنوان اولین آهنگ در آلبوم قرار می گیرند باید مخاطب را اصولا در همان لحظه جلب کنند اکثر خواننده ها معمولا ترانه های شاد و احیانا 8/6 خود را به این عنوان قرار می دهند اما معین و عده ی کمی از خوانندگان ما این کار را نمی کنند ترانه آغازی بسیار زیباست و هر سلیقه ای را جذب می کند ریتم گیتار آغازی هم زیباست نکته جالب استفاده کاظم عالمی در تنظیم از ساز ویولنسل هست که خیلی کم در کارهای معین استفاده میشد ولی در کل همان حال و هوای تنظیم های عالمی در آن حفظ شده و تغییر آن چنانی وجود ندارد ولی به نظر من اگر به جای تار و سایر سازهای سنتی از پیانو استفاده میشد جالبتر بود چون آهنگ این پتانسیل را دارد نکته دیگر غافلگیری مخاطب در ادامه شعر است چون ترانه با مضمونی عاشقانه شروع می شود در واقع گفتگویی با معشوق است اما در ادامه ترانه سرا ترس ها ی خود را بیان می کند خیلی ها بر این باورند که می بایست حالت مناظره ترانه ادامه میافت و بعضی ها اعتقاد دارند که این خود نوعی از حالت های عشق است که در ادامه راه عشق ترس هایی بر عاشق تحمیل می شود که در کل بستگی به پذیرش و نظر مخاطب دارد
    نکته دیگر خستگی مشخص و مبرز در صدای معین هنگام خواندن این اثر است که نمیدانم به خاطر آماده نبودن صدا بوده یا نوعی خواست خواننده در نوع خواندن بوده که به نظر من دومین ایده درست تر است چون نوع شعر نوعی است که خسته بودن راوی را در خود دارد
    این ترانه از جمله ترانه هایی است که مورد استقبال قرار گرفته ولی به نظر من اگر قسمت دوم ترانه آهنگ بیشتر روش کار میشد خیلی بیشتر هم مورد استقبال قرار می گرفت چون ملودی خیلی قوی است.

برخوردها در مقابل انتشار این آلبوم :

آلبوم طلوع بعد از 6 سال از آلبوم لحظه ها در اول آبان 86 منتشر شد آلبومی که بارها و بارها به تعویق افتاد به دلایل مختلف و معین در این 6 سال با حوادث گوناگون و بعضا دردناکی مواجه شد که به هر حال آلبوم منتشر شد مسلما انتظارات از این آلبوم بسیار بالا بود به دلیل این که متصدیان امر و گاها صاحبان رسانه به نحو فوق العاده ای از این آلبوم تعریف و تمجید می کردند
    برخوردها در مقابل انتشار این آلبوم بسیار گوناگون بود که تغییر سبک هر خواننده ای این مسایل را در پی دارد که بعد از یکی دو ماه مساله حل می شود
    عده ی زیادی از هواداران معین آلبوم را آن طور که تصور می کردند ندیدند و خیلی ناراحت شده بودند و آلبوم را آلبومی نازل پنداشتند
    عده ی دیگری در اظهار نظری دیگر ابراز داشتند که آلبوم بسیار زیباست و آلبومی فوق العاده و استثنایی است
    البته مطمئنا آن هواداران ناراضی هم وقتی مدتی بگذرد وبا ملودی ها آشنا شوند مطمئنا نظرشان عوض می شود
    نکته ای که هست این است که معین تقریبا 56 سال دارد و نباید از یک خواننده 56 ساله مانند یک خواننده 23 ساله انتظار داشت گرچه به نظر من هیچ کدام از خواننده های 23 ساله ما نمی توانند این آلبوم را به زیبایی معین بخوانند
    نکته دیگر تغییر سبک محسوس معین است که نمونه بارز آن ترانه جدایی است که خیلی ها آن را بهترین کار آلبوم می دانند که حال و هوای راک دارد البته نه به معنای واقعی کلمه ... یا ترانه بی نظیر وقتی تو با من نیستی که به نظر من زیباترین اثر این آلبوم است که اولین بار است که معین را در حال و هوای بابک بیات که به نظر من بهترین آهنگساز تاریخ موسیقی ماست دیدم و چقدر این ترانه زیبا و قدرتمند اجرا شده که حتما بیشتر راجع به آن می نویسم
    ولی به نظر من به عنوان یک منتقد این آلبوم یکی از بهترین آثار معین است که اگر اولین نباشد مطمئنا دومین است و اجرای بی نظیر معین به خصوص در آثار (((جدایی - وقتی تو با من نیستی - به تو گفتم نگفتم –طلوع – ای دریغ))) را می ستایم و به نظر من هیچ خواننده ای نمی تواند به زیبایی و قدرت معین این آثار را اجرا کند تحریر هایی که فقط از پس معین بر می آید مثلا در ترانه وقتی تو با من نیستی تحریر روی کلمه پیراهن تحریری است که فقط معین می تواند با این کنترل زیبا آن را ادا کند یا تحریر نگفتم و پروا در ترانه به تو گفتم نگفتم و... که مهمترین وجه تمایز معین با خواننده های دیگری که این گونه تحریر ها را دارند این است که معین علاوه بر قدرت بی نظیر تحریر کنترل بسیار دقیقی روی تحریر حتی در گامهای بالا دارد که سبب می شود حالت پاپ قضیه حفظ شود و تحریر سنتی یا چهچه به نظر نیاید که بسیار قابل ستایش است
    و تنها معین است که این توانایی را در گامهای بالا دارد .

Download Mp3 128KB

به قلم مهرداد رحمانی.

ویرایش توسط Leon : Thursday 2 October 2008 در ساعت 11:48 PM

32. 2 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)