لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: تارا و هفت خوان پیانو

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

پیش فرض تارا و هفت خوان پیانو

0 Not allowed! Not allowed!
    تارا و هفت خوان پیانو

بهزاد بلور

تارا
    تارا در نگاه اول دختر نوجوانی بنظرمی یاد که به زحمت فارسی حرف می زنه، یا بهتره بگم که چند کلمه فارسی بلده ولی با پیانو حرفهایی می زنه که تو هیچ زبانی نیست.
    تارا کمانگر یک نوازنده پيانوی جوان ايرانيه که دو هفته پیش به دعوت بنیاد „Magic of Persia” یکی از بنیادهای فرهنگی ایرانی در لندن، آثاری از آهنگسازان کلاسيک ايران و جهان را اجرا کرد.
    وقتی که دیدمش فهمیدم که چقدر خاکی و خودمونيه.

تارا معتقده که جامعه ایرانی به نوازنده های پیانوی بیشتری در خارج از کشور احتیاج داره تا به واسطه اونها، کارهای آهنگسازان ایرانی بیشتر به خارجی ها معرفی بشه.

تارا درکالیفرنیای آمریکا متولد و بزرگ شده. فارغ التحصیل از رشته مردم شناسی اجتماعی در مقطع لیسانس ازدانشگاه هاروارده و در حال حاضر مشغول به تحصیل موسیقی در کالج سلطنتی هنر در لندنه.
    آثار ایرانی اجرا شده توسط تارا
    (1) امین الله حسین - افسانه ایرانی، پرلود: به یاد خیام، رقص قفقازی و شب تابستانی
    (2) هرمز فرهت - سه مینیاتور ایرانی
    (3) بهزاد رنجبران - نکتورن: شبی در یک باغ ایرانی
    (4) جواد معروفی - راپسودی اصفهان
    منبع: وب سایت گفتگوی هارمونیک

تارا تا بحال در ایران نبوده، ولی با وجود این دوری، بیشترین میزان علاقه کاریش در زمینه موسیقی ایرانیه. تعدادی آثار ایرانی هم در کارهایی که برای کنسرتش انتخاب کرده بود، به چشم می خورد.
    تارا در این زمینه میگه:
    ورود من به دنیای پیانو از سن سه سالگی با یاد گرفتن قطعه های کلاسیک پیانو شروع شد و در دوران دبیرستان از طریق شرکت در کنسرت های بین المللی تونستم از آموزش مطرح ترین استادهای پیانو برخوردار بشم.
    ولی با وجود کارکردن در زمینه موسقی کلاسیک غربی، در اجرا و فهمیدن موسیقی ایرانی هیچ مشکلی ندارم. از همون بچگی همیشه در خونه ما صدای موسیقی ایرانی به گوش می رسید. پدرم هم در آشنایی من با موسیقی ایرانی خیلی تاثیر گذار بوده. پدرم مسلط به نواختن چندین ساز ایرانی هست و با حسن کامکار (پدر کامکارها) در سنندج به کلاس موسیقی می رفته.
    ولی با وجود تمامی این عوامل، تعداد خیلی زیادی از قطعه های موسیقی ایرانی به صورت کامل نت نويسی شدن و به راحتی میشه اونها را نواخت.

تارا اولین اثری که در کنسرتش اجرا کرد، اثری بود از امین الله حسین.
    امین الله حسین در ۱۲۸۵ در سمرقند متولد شده. در دهه پنجاه شمسی از محبوب ترين آهنگسازان سمفونيک ايراني بوده. آثار استاد امین الله حسين در اروپا هم بسيار مورد توجه قرار گرفته و اولین ایرانی بوده که تحصیلات موسیقی خود را در کنسرواتوار پاریس به پایان رسانده.

تارا: من خودم را شاگرد معنوی امین الله حسین بحساب می آورم. امین الله حسین در واقع خواهرزاده مادربزرگ من بود و من از همون بچگی به نوارهایی که از کارهای ایشون در خانواده ما وجود داشت، گوش می کردم.

امین الله حسین باوجود اینکه بیشتر در خارج از ایران بوده، کارهاش ریشه عمیقی در فرهنگ ابرانی دارن. دسترسی به خیلی از آثار استاد امین الله حسین راحت نیست، خیلی از آثار ایشون هنوز چاپ نشده و مثلا من نت دو اثر ایشون را برای کنسرت، خودم باز نویسی کردم .
    خیلی علاقه دارم که راه امین الله حسین را ادامه بدم!

تارا عاشق 7 قطعه رقص لوريس چکناواريانه و می گه از اون شبی که این قطعه رو در لندن اجرا کرد، هنوز از سرش بیرون نرفته .
    علاقه تارا به موسیقی ایرانی به حدی بوده که مقاله پایانی مقطع کارشناسی خودش را در مورد گوگوش نوشته و تصمیم داره رساله دکترای خودش را در زمینه موسیقی سنتی ادامه بده.

2. 5 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)