لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 46

موضوع: آرشیو بخش سوالات و رفع اشکال

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به همگی دوستان. این اولین پست منه!

یه درخواست از دوستان داشتم. آیا فایل صوتی وجود داره که تمام پرده های ممکن سه تار رو به صورت نواخته باشه؟یعنی منظورم اینه که از بم ترین صدای سه تار تا زیر ترین صدای اون رو پشت سر هم و با کمی فاصله داشته باشه ؟ من که خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم. اگه کسی بتونه زحمتشو بکشه واقعا کار ارزشمندی انجام داده.

2. 3 کاربر برای این پست از amirhassan تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

سلام دوست خوبم .
    من سعی میکنم این کار رو در اولین فرصت انجام بدم . البته اگر دوستان دیگه هم وقت داشتن و انجام بدن خیلی خوبه.
    موفق باشید

4. 4 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست خوبم .
    من سعی میکنم این کار رو در اولین فرصت انجام بدم . البته اگر دوستان دیگه هم وقت داشتن و انجام بدن خیلی خوبه.
    موفق باشید
    مرسی AliB. باور نمیکردم کسی پیدا بشه همچین کاری رو قبول کنه. فقط اگه زحمت این کار رو کشیدید اسم نت هایی رو که نواخته میشه پشت سرهم تو یه فایل تکست یا هر جور که خودتون صلاح میدونیدبنویسید چون با سه تار میشه ربع پرده هم زد و افرادی مثل من که مبتدی هستند متوجه اونها نمیشیم. ان شاالله بتونم یه روزی جبران کنم

6. 2 کاربر برای این پست از amirhassan تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhassan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مرسی AliB. باور نمیکردم کسی پیدا بشه همچین کاری رو قبول کنه. فقط اگه زحمت این کار رو کشیدید اسم نت هایی رو که نواخته میشه پشت سرهم تو یه فایل تکست یا هر جور که خودتون صلاح میدونیدبنویسید چون با سه تار میشه ربع پرده هم زد و افرادی مثل من که مبتدی هستند متوجه اونها نمیشیم. ان شاالله بتونم یه روزی جبران کنم
    خواهش می کنم ! فقط سوالی که پیش میاد اینه که منظور از همه ی پرده ها ، همه ی پرده های اصلیست دیگه؟
    مثلا گام ماهور ! با این نوشته ی شما من مشکوک شدم نکنه شما صدای تک تک پرده ها شامل نیم پرده و ربع پرده رو می خواهید برای کوک کردن و تنظیم ساز؟ آیا اینطوره؟
    اگر ممکنه بگید دقیقا منظورتون چی هست.

8. 3 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خواهش می کنم ! فقط سوالی که پیش میاد اینه که منظور از همه ی پرده ها ، همه ی پرده های اصلیست دیگه؟
    مثلا گام ماهور ! با این نوشته ی شما من مشکوک شدم نکنه شما صدای تک تک پرده ها شامل نیم پرده و ربع پرده رو می خواهید برای کوک کردن و تنظیم ساز؟ آیا اینطوره؟
    اگر ممکنه بگید دقیقا منظورتون چی هست.
    همیشه اینقدر شما سریع جواب میدید؟! منظور من پرده های اصلی است. فکر میکنم تو گام ماهور هم نیم پرده وجود داشته باشه. در کل هدف من تنظیم صدای خودم باصدای این ساز است. باز هم ممنون.

یه سوال هم برام پیش اومد:پرده های سه تار از لحاظ هماهنگی با پیانو چه جوریه؟
    ویرایش توسط amirhassan : Saturday 27 March 2010 در ساعت 12:21 AM

10. 2 کاربر برای این پست از amirhassan تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

:) هر وقت سوالی رو ببینم و بتونم جواب بدم بلافاصله جواب خواهم داد :)
    در مورد هماهنگی پرده های سه تار با پیانو بحث اندازه گیری فواصل موسیقی ایرانی پیش میاد که یک تفاوت هایی با موسیقی غربی داره . حتی در فواصل اصلی . مثلا می بکار که در سازهای ایرانی اساسا کمتر از مقدار غربی و استاندارد و معتدل شدش هست. و یا همینطور در بمل ها که ممکنه تفاوتهایی داشته باشه! اما از اونجا که پرده ها ی ساز متحرکه اگر زمانی مثلا نیاز به همنوازی بین دو ساز باشه میشه فواصل رو هماهنگ کرد .

12. 3 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

:) هر وقت سوالی رو ببینم و بتونم جواب بدم بلافاصله جواب خواهم داد :)
    در مورد هماهنگی پرده های سه تار با پیانو بحث اندازه گیری فواصل موسیقی ایرانی پیش میاد که یک تفاوت هایی با موسیقی غربی داره . حتی در فواصل اصلی . مثلا می بکار که در سازهای ایرانی اساسا کمتر از مقدار غربی و استاندارد و معتدل شدش هست. و یا همینطور در بمل ها که ممکنه تفاوتهایی داشته باشه! اما از اونجا که پرده ها ی ساز متحرکه اگر زمانی مثلا نیاز به همنوازی بین دو ساز باشه میشه فواصل رو هماهنگ کرد .
    ممنون. اگه بیایم فواصل را از بم ترین تازیرترین فرکانس در پیانو برای گام مازور مثلا به شکل زیر بنویسیم

C1 D1 E1 F1 G1... ... C6 D6 E6 F6 G6 A6 B6 C7

طبق تحیقیقات من محدوده صدایی سه تار از C3 تا A5 است. حال سوال من اینجاست که مطابقت فرکانسی و نوشتاری سه تار با پیانو چه جوریه؟خلاصه باید یه قاعده ای داشته باشه. لطفا منو یه نفر راهنمایی کنه چون کلا گیج شده ام! یه سوال دیگه: کوک های مختلف سه تار فرکانس های متفاوتی با اسم نت اون ایجاد میکنه؟
    و اما آخرین سوال:اگه ما فرضا گام سل مازور درنظر بگیریم آیا میشه با سه تار از نتc3 شروع کرد و یه بار به صورت ربع پرده-ربع پرده بالا رفت تا به نت A5 برسیم وصداشو ضبط کنیم و یه بار هم به صورت نیم پرده-نیم پرده ازC3 بالا رفت تا به نتA5 برسیم . (که البته بین نت هایی مثل سل و فا خودش فاصله نیم پرده وجود خواهد داشت). من دنبال یه همچین کاری هستم!
    ویرایش توسط amirhassan : Saturday 27 March 2010 در ساعت 02:53 PM

14. 2 کاربر برای این پست از amirhassan تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhassan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون. اگه بیایم فواصل را از بم ترین تازیرترین فرکانس در پیانو برای گام مازور مثلا به شکل زیر بنویسیم

C1 D1 E1 F1 G1... ... C6 D6 E6 F6 G6 A6 B6 C7

طبق تحیقیقات من محدوده صدایی سه تار از C3 تا A5 است. حال سوال من اینجاست که مطابقت فرکانسی و نوشتاری سه تار با پیانو چه جوریه؟خلاصه باید یه قاعده ای داشته باشه. لطفا منو یه نفر راهنمایی کنه چون کلا گیج شده ام! یه سوال دیگه: کوک های مختلف سه تار فرکانس های متفاوتی با اسم نت اون ایجاد میکنه؟
    و اما آخرین سوال:اگه ما فرضا گام سل مازور درنظر بگیریم آیا میشه با سه تار از نتc3 شروع کرد و یه بار به صورت ربع پرده-ربع پرده بالا رفت تا به نت A5 برسیم وصداشو ضبط کنیم و یه بار هم به صورت نیم پرده-نیم پرده ازC3 بالا رفت تا به نتA5 برسیم . (که البته بین نت هایی مثل سل و فا خودش فاصله نیم پرده وجود خواهد داشت). من دنبال یه همچین کاری هستم!
    چند تا مطلب باید اشاره کنم :
    اول اینکه فواصل پیانور رو در مطابقت با تئوری موسیقی پورتراب باید به اینصورت در نظر بگیربد :
    َ
    A-2 - B-2 - C-1 - D-1 - E-1 - F-1 - G-1 ... A6 - B6 - C6
    و با توجه به این گستره ی صوتی محدوده ی صوتی سه تار همونطور که اشاره کردم از C2 تا A4 هست. نکته ی بعد منظور شما از مطابقت فرکانسی و نوشتاری سه تار با پیانو چیست؟
    گستره ی صوتی استاندارد ساز سه تار مطابق اونچه در بالا بهش اشاره شد مشخصه و در همین محدوده هم با صدای پیانو مطابقت داره . البته چون اساسا در موسیقی ایرانی صدادهی سازها به گونه ایست که لزوما بر مبنای فرکانس های استاندارد منطبق نیست قابلیت تولرانس در حد یک تا دو پرده وجود داره و این به این معناست که بجای منطبق شدن سیم دست باز اول ساز سه تار که به اصطلاح دو کوک میشه ، با صدای Do 3 ، اون رو la2 و یا حتی Sol2 کوک میکنن که به همین نسبت همه ی فواصل ساز یک یا دو پرده پایین تر میاد! و نسبت به پیانو حالت انتقالی پیدا میکنه در واقع!
    در مورد کوک های مختلف فرکانس های مختلفی ایجاد میکنه ! متوجه منظور شما نیستم! اگر منظور همون تفاوت مبنای کوک هست که در بالا توضیح دادم! و اگر هم منظور زدن مایه های مختلف از پرده های مختلف هست که بحث جداگانه ایست. در تطابق سازها از نظر گستره ی صوتی و همینطور گامهایی که برای زدن یک مایه مورد استفاده قرار می گیره و همینطور تغییرات مبنای کوک برای همپوشانی این گامها ، بحث انتقال مطرح میشه.
    و اما اومدی نسازی ها!
    من دقیقا متوجه شدم شما چی مورد نظرت هست و تو پست قبلی سوال کردم ولی شما گفتی که نه پرده های اصلی رو لازم داری که اساسا با هر ساز دیگه ای هم میتونی این پرده ها رو بگیری .
    حالا من صداهای اصلی گام دو ماژور رو با کوک منطبق بر دیاپازون (یعنی از دو دوم تا لا چهارم) برات ضبط کردم .
    باید در یه فرصت دیگه همه ی نیم پرده ها و سه چهرم پرده های ساز رو بزنم حالا یا پشت سر هم یا بصورت نیم پرده های کروماتیک جدا و سه چهارم پرده های کروماتیک جدا .
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] دانلود پرده های اصلی دو ماژور

16. 3 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

انصافا شما بی نظیرهستید دراین انجمن!
    اما باید همه چیز رو برای روشن شدن مطلب توضیح بدم. نرم افزاری که من باهاش برای تطبیق صدای خودم دارم انجام میدم برنامه sing and see هست. که عکسشو تو ضمیمه قرار دادم. همونجور که میبینید از C2 شروع شده و تا C6 با پرده و نیم پرده طبق گام ماژور نشون داده شده. (که خلاف حرف شماست که گفته اید از A2 شروع میشه) که هرگاه صدای نتی رو چند ثانیه داخل میکروفون کشش بدی بهت میگه در حال خوندن چه نتی هستی! حالا من میخوام بدونم با سه تار این فواصل چه صدایی میده. و آیا در موسیقی ایرانی میشه مطابقت را خودم انجام بدم و وقتی مثلا یاد گرفتم نت C2رو چه جوری باید خوند وقتی سه تار هم زده شد وگفتند داریم نت C2 رو میزنیم من هم دقیقا همون رو خونده باشم که البته طبق گفته های شما برای فواصل پیانو و این که در سه تار یک یا دو پرده پایین تره من الان دارم دیوونه میشم چون غاط زدم. آخرش یک پرده است یا دو پرده! در ضمن چون درنرم افزار بحث ربع پرده ها مطرح نیست من میخواستم صدای اونها رو هم خودم یاد بگیرم. از ارسال لینک خیلی متشکرم . شرمنده پرحرفی شد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1.JPG  
    ویرایش توسط amirhassan : Saturday 27 March 2010 در ساعت 10:46 PM

18. 2 کاربر برای این پست از amirhassan تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

انصافا شما بی نظیرهستید دراین انجمن!
    اما باید همه چیز رو برای روشن شدن مطلب توضیح بدم. نرم افزاری که من باهاش برای تطبیق صدای خودم دارم انجام میدم برنامه sing and see هست. که عکسشو تو ضمیمه قرار دادم. همونجور که میبینید از C2 شروع شده و تا C6 با پرده و نیم پرده طبق گام ماژور نشون داده شده. (که خلاف حرف شماست که گفته اید از A2 شروع میشه) که هرگاه صدای نتی رو چند ثانیه داخل میکروفون کشش بدی بهت میگه در حال خوندن چه نتی هستی! حالا من میخوام بدونم با سه تار این فواصل چه صدایی میده. و آیا در موسیقی ایرانی میشه مطابقت را خودم انجام بدم و وقتی مثلا یاد گرفتم نت C2رو چه جوری باید خوند وقتی سه تار هم زده شد وگفتند داریم نت C2 رو میزنیم من هم دقیقا همون رو خونده باشم که البته طبق گفته های شما برای فواصل پیانو و این که در سه تار یک یا دو پرده پایین تره من الان دارم دیوونه میشم چون غاط زدم. آخرش یک پرده است یا دو پرده! در ضمن چون درنرم افزار بحث ربع پرده ها مطرح نیست من میخواستم صدای اونها رو هم خودم یاد بگیرم. از ارسال لینک خیلی متشکرم . شرمنده پرحرفی شد.
    خواهش می کنم امیرحسن جان(اگر اسم شما همین باشه)
    این بار دومی هست که جواب سوال شما رو تایپ می کنم بار اول دیشب بود که بنا بر اشکال اینترنت ارسال نشد و متنش هم از دست رفت برای همین موکول کردم به وقت دیگری پاسخ دادن رو.
    با توجه به این مطلبی که شما بیان می کنی پس در واقع قصد داری سلفژ کار کنی به نوعی و توصیه ی من به شما اینه که همچین نرم افزاری در دراز مدت نه تنها کمکی نخواهد کرد در این راه بلکه به دلیل اینکه بار پردازشی رو از روی مغز شما بر میداره مهارت و پیشرفت شما رو در نهایت به تعویق میندازه .
    بهترین راه کار کردن سلفژ استفاده از پیانوست و مرحله ی مقدماتیش هم از تقلید صدا آغاز میشه البته با تکیه بر گوش خودتون تا کم کم فواصل صوتی در مغز شما ثبت بشه. در واقع اونچه که در مغز شما ثبت میشه صدای نت نیست بلکه فاصله ی صوتی دو صدای موسیقاییست که نسبت مشخصی با هم دارند و بر این مبنا از هر صدایی که آغاز کنی می تونی نت ها رو با فواصل مشخص اجرا کنی .
    پس توصیه می کنم برای گیج نشدن درباره ی اسم نتها و نسبت اونها با هم درباره ی فواصل صوتی مطالعه کنی و مفهوم اون رو درک کنی . وقتی اینجور شد شما با هر سازی که نتی رو اجرا کنند می تونی فواصل مورد نظر رو بخونی . در مورد کرن و سری هم باید گوش موسیقی ایرانی داشته باشی .
    یعنی با گوش دادن بعد از اینکه فواصل اصلی رو خوب خوندن بتونی کرن و سری هم بخونی در واقع گام های موسیقی ایرانی رو بتونی بخونی . در مورد نرم افزار شما هم باید بگم نمی دونم بر مبنای پیانو هست یا نه اما پیانو بم ترین صداش نت لای منفی دو هست و تا دوی مثبت شش هم ادامه پیدا میکنه این مطابق گستره ی صوتی هست که در کتاب تئوری مو سیقی پورتراب مطرح شده!
    پس شما باید مفهوم فاصله ی صوتی و گام رو فرا بگیرید تا این انتقال ها و تطابق ها گیجتون نکنه دوست من .
    امیدوارم مفید باشه این مطالب.

20. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون . اتفاقا یه نرم افزار فوق العاده در همین زمینه تقویت گوش پیدا کرده ام که هم آموزش میده و هم آزمون داره که طبق تحقیقات من قیمتش فوق العاده بالاست ولی ما ایرانی ها فقط دانلود میکنیم...! این هم لینکش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من دارم از هر دوی این نرم افزارها کمک میگیرم و به نظرم خیلی دقیق کار میکنند. البته برای آواز پیش استاد میرم که فعلا منو پیچونده و میگه باید برای یاد گرفتن فواصل بری یه ساز مثلا سه تار یاد بگیری و بعدا بیای پیش من!
    یه سوال دیگه:منظور شما اینه که فعلا تا یاد گرفتن فواصل به طور کامل از خوندن اونها صرف نظر کنم؟ یا هنگام نواخته شدن پرده های پیانو همراه اون تمرین کنم تا فواصل رابرای صدای خودم پیدا کنم؟
    در ضمن اگه برای شما زحمت نبودو وقت داشتید اون فواصل نیم پرده و ربع پرده هارو بزارید. با سپاس
    ویرایش توسط amirhassan : Sunday 28 March 2010 در ساعت 05:55 PM

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095
    5,664 بار تشکر شده در 1,485 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow DesironnA On Twitter Add DesironnA on Facebook Add DesironnA on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 27/1
    میزان امتیاز
    0

سلام. من یه مشکل درباره کار با مولتی افکتم دارم.
    مولتی افکت من ZooM G9.2tt هست.
    وقتی میخوام دایرکت ریکورد کنم، باید کابل USB رو به سیستمم وصل کنم و در این موقع ساند کارت کامپیوترم میشه ساند کارت مولتی افکتم.
    یه برنامه دارم که توش میشه پچ ها رو کنترل کرد و حتی پچ هایی که از اینترنت دانلود میکنمو از طریق کابل USB توی مولتی افکتم Upload کنم.
    اما مشکل اینجاست که توی برنامه مولتی افکتمو نمیشناسه و من نمی تونم هیچ تغییراتی رو توی پچ ها ایجاد کنم و همچنین نمی تونم هیچ پچی رو آپلود کنم.
    آیا کسی هست که بدونه چکار میشه کرد؟
    لطفا راهنمائیم کنین.
    ممنون مهیار.
    ..

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام. من دایره نت های موسیقی ایرانی رو پیدا کردم. (برگرفته از کتاب خودآموز آواز ایرانی از علی تهرانی)

یه سوال هم داشتم:آیا فا کرن همون می سری میشه؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2.JPG  

24. کاربران زیر از amirhassan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

اساسا این چارت که به نام دایره ی نت های موسیقی ایرانی معرفی شده در این شکل حالت تئوریک داره و در عمل و در پرده بندی سازهای ایرانی و فواصل دستگاه ها از برخی از این نت ها اصلا استفاده نمیشه! از جمله همون می سری!
    اساسا می دونید که دو علامت تغییر دهنده ی کرن و سری مخصوص موسیقی ایرانی هست و کرن به اندازه ی یک چهارم پرده صدای نت رو بم تر میکنه (پایینتر میاره) و سری هم صدای نت رو به اندازه ی یک چهارم پرده زیر تر میکنه (بالاتر میبره) ، از نظر تئوریک بله در واقع پرده ی می سری و فا کرن در واقع همپوشانی دارند با هم اما اساسا نه می سری مورد استفاده در پرده بندی و فواصل موسیقی ایرانی هست بطور معمول و نه فا کرن! به همین خاطر هست که عرض کردم بیشتر جنبه ی تئوری داره و نه عملی !

26. 2 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

یکی از دوستان (وبلاگ میرزاعبدالله) کمک کرد و فایل قبلی من را برای سه تار تصحیح کرد.

اگه دوستی زحمت بکشه و 50 نت مربوطه برای سه تار را طبق دایره بزاره خیلی خوب میشه
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2.JPG  

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24848
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    12 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

البته من یادم رفت بگم در چند پست قبلی 20 تا از اونا موجود هست.

پس در کل 30 نت باقی مونده...

در ضمن یه سوال: چرا نمیشه سازی ساخت مثلا شبیه همین سه تار که فقط یک سیم داشته باشه و بشه با دست همه نت ها رو به صدا درآورد؟!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)