لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 64

موضوع: نسل امروز امانت دار خوبی برای موسیقی نیست

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    2,211 بار تشکر شده در 757 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    سپاس ِ بسیار از دوستان
    اما حواسمون باشه در بحث انصاف رو از دست ندیم...
    من امروز خیلی پشتِ سیستم بودم سرم درد گرفته
    فردا بقیه ی حرف هامو مینویسم ...

خوش باشین ، یا حق!
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

2. کاربران زیر از Avazekhan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    3,372 بار تشکر شده در 974 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 445/2
    Given: 787/1
    میزان امتیاز
    16

بابا من خودم حرفای خودمو انقد جدی نگرفتم که شما جدی گرفتین .. من اگه میدونستم این همه یار کشی میشه .. اصلا نمیومدم!!

جیگر همتونو ... خوشحالم کردین .. چون حداقل فهمیدم بابا هنوز رو موسیقی مملکتم .. هستن جوونایی که تعصب داشته باشن .. دم همتون گرم .. جدی میگما .. خیلی خوشحال شدم ..

امیدوارم همتون با علم و تکنیک و حس فراوون .. کار کنین .. شاید یه روزی شماها تونستین مهر این سبک موسیقی رو تو دل من و امثال منم.. بندازین ...
    به امید اون روز ...

زندگی به همتون خوش بگذره .. (آخ .. ببخشین من گیتار گذاشتم اینجاها .. همه میدونن من اهل دنگ و دونگ گیتارم!!)
    خداحافظ .. همین حالا.. همین حالا که من تنهام
    خداحافظ... به شرطی که .... ببینی تر شدن چشمام

4. 3 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    14

دوستان عذر میخوام.. بحث کردن عیبی نداره ولی اگه تبدیل به مشاجره نشه.. لطفا جوری بحث رو پیش ببرید که به توهین به سبکها و سازهای دیگه کشیده نشه.. چون اون موقع هست که هرکس (و حتی خود من) برای دفاع از سبک و ساز خودش وارد مشاجره میشه و بعد وضع خوبی پیش نمیاد.. خوشبختانه همگی تجربه ی حاصل از این بحث ها رو دارید..
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

6. 3 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان عذر میخوام.. بحث کردن عیبی نداره ولی اگه تبدیل به مشاجره نشه.. لطفا جوری بحث رو پیش ببرید که به توهین به سبکها و سازهای دیگه کشیده نشه.. چون اون موقع هست که هرکس (و حتی خود من) برای دفاع از سبک و ساز خودش وارد مشاجره میشه و بعد وضع خوبی پیش نمیاد.. خوشبختانه همگی تجربه ی حاصل از این بحث ها رو دارید..
    محمدم نترس.. ما همه از کشور مهد فرهنگ و تمدنیم ... خیالت راحت... دست به یخه نمیشیم!!

8. 3 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    2,211 بار تشکر شده در 757 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمد جونم ! حرفت کاملا درسته و از حرف ِ تو بهتر حرف ِ حمید :

نقل قول نوشته اصلی توسط hdhamid [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمدم نترس.. ما همه از کشور مهد فرهنگ و تمدنیم ... خیالت راحت... دست به یخه نمیشیم!!
    اینم واسه خاطر ِ حمید جان ِ گل بگم که من شخصا درسته که موسیقی ایرانی کار میکنم
    اماعاشق ِ موسیقی کلاسیک ِ غربی مخصوصا ویوالدی هستم چهار فصل رو از حفظم
    و همینطور خیلی زیاد فلامنکو رو دوست دارم مخصوصا کارهای دسیلوا ؟؟
    و همینطور سبک های دیگه مثل new age رو هم گوش میدم مخصوصا ارهای یانی و ونجلیس و کیتارو...
    و حتی کارهای استیو وای!
    اینا رو گفتم که فکر نکنی روی کارم تعصب ِ بی مورد دارم...
    خوش باشین و خرم
    شب خوش ...
    ویرایش توسط Avazekhan : Saturday 2 April 2011 در ساعت 11:19 PM دلیل: نگارش...
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

10. 4 کاربر برای این پست از Avazekhan تشکر کرده اند:

yosefnejad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    40975
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    35
    89 بار تشکر شده در 27 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام و عرض تبریک سال نو به همه هنردوستان حاضروغایب

یه نکته ای رو فراموش نکنید که در گذشته ابزار اطلاع رسانی و ارتباط جمعی به شکل امروزی وجود نداشته

تا فردی که در یک منطقه جغرافیایی محصور با کوه و جنگل و دریا و کویر زندگی میکنه بتونه به موسیقی ملل

دیگر و الات موسیقی رایج در مناطق دیگر کره زمین دسترسی داشته باشه.

این امکان از زمان ظهور رادیو و بعد تلویزیون و به مرور ضبط صوت و ... تا وسایل ارتباط جمعی صوتی بصری

کم کم به وجود امد و انسانهای سراسر جهان تونستند به مدد تکنولوژی جدید خیلی چیزهای جدید رو

ببینند و تجربه کنند که موسیقی و الات اون یکی از این چیزهاست.

در زمان ما الات موسیقی ای ساخته شده که قبل از اون وجود نداشته. (سازهای الکترونیکی)

بشر امروز از روی کنجکاوی سراغ این ابزار جدید رفته تا ببینه جدای از اونچه که نیاکانش به عنوان غذای

روح براش تدارک دیدند خودش میتونه خالق غذای جدیدی باشه؟!

این به نظر من ربطی به امانت داری نداره. این قضیه یه نوع اختلاط فرهنگیه که با به وجود امدن

وسایل نوین ارتباط جمعی کاملا طبیعیه.

هیچ اجبارومحدودیتی برای بشر وجود نداره که دست به تجربه جدید در امور مختلف نزنه.

حالا هم عده ای مثل بنده ذائقه سنتی خودشون رو دارند و موسیقی سنتی رو به همون شکلی که

بوده دنبال میکنن و عده دیگری به دنبال یادگیری شکل دیگری از موسیقی هستند که در اختیار ملل

دیگر بوده و به لطف ابزار ارتباط جمعی نوین امکان شناخت و تجربه اون نوع موسیقی براشون فراهم شده.

و در اخر اینکه برای قضاوت در مورد نسل امروز باید تا پایان کار صبر کنیم ببینیم ایا این نسل در زمینه

موسیقی سنتی ایرانی میتونه اثار فاخر قابل توجهی از خودش به جا بذاره یا خیر.

اون موقع میشه در این باب نظر عادلانه داد.

موفق باشید.

12. 4 کاربر برای این پست از yosefnejad تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    میزان امتیاز
    16

آخ خ خ خ .. ... چقدر چیز نوشتین شماها ... همشو خوندم چشام داره یه وری میره ...
    حالا بزارین یه چیزی هم من بگم ... البته از افراد زیر 18 سال و کسانی که بیماری های عصبی یا قلبی عروقی دارند خواهش میکنم پست بنده رو نخونند ... چون می خوام یه کم تند بنویسم .. ممکنه دهنشون بسوزه ...

ببینید یه کلام دغدغه همه ماها اینه که چرا موسیقی اصیل ایران با اون قدمتی که داره به اندازه موسیقی غربی و وارداتی پیشرفت نکرده که هیچ .. کم کم داره محو هم میشه ...!! (خداییش کم آورده دیگه !)
    خب عزیزان دل برادر هر چیزی رو حمایت نکنند محو میشه ...

موسیقیدان غربی رو هم مسئولان دولتی و هم مردم پشتش هستند ...

مردم برا سرگرمی ... تفریح ... یادگیری ... علاقه .. و هزار کوفت و زهر مار دیگه میرن دنبالش ...
    دولتی ها هم میبینن یه صنعت پولسازیه اولا ... دوما اینجوری میشه فرهنگ رو انتقال داد ، پس خیلی خوبه .. چون جهانگرد میاره تو کشور ... خب اینجوری پول هم میاره ... بقیه شرکت ها مثل حمل و نقل ... مسافربری بطور خاص و مستقیم و کلهم شرکت ها و تجارتخانه ها بطور عام از این موضوع سود میبرن ...

پس یه مسئول غربی به این نتیجه میرسه که موسیقی رو باید همه جوره حمایت کرد .. چون هم از لحاظ مالی خیلی خوبه .. هم چیز خوشایندیه ... هم میشه سر مردم رو گرم کرد و حس شادابی و شاید پویایی رو به جامعه انتقال داد که خودش به طور غیر مستقیم به همه چی کشور کمک میکنه ووووووووووو ... { اگه ادامه بدم تا فردا باید بنویسم بازم کمه}

ولی یه مسئول ایرانی میگه :
    اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم
    موسیقی یا همان غناء در اسلام نکوهش شده و امری بسیار خطیر و برای سلامتی جامعه مسلمین مضر است و خطرات آن بمراتب از تریاک و هروئین بیشتر است...!!!

دیگه نمیگه بابا این اسلامی که همه دوستش داریم ولی هیچی ازش نمی دونیم منظورش چه نوع موسیقی بوده ...
    موسیقی با چه نوع کارکردی در اسلام نکوهیده هست... ؟ فقط میگه خوب نیست...
    موسیقی که انسان رو به کارهای بد و افکار بد واداره و موجب تزریق یاس در جامعه بشه یا مردم رو به خوشی های زودگذر واداره از نظر اسلام بده ... که این از نظر غربی ها هم بده ولی خب اونها در بسیاری از موارد سودش رو ترجیح میدن ...
    فرق اسلام همین جاست... در همین نکته منظورش روشن میشه ... اسلام گفته ای انسان ..
    آقای ... آدم ... هدف تو گناه نکردنه و اینکه توی این امتحان پیروز بشی ... تو نیومدی این دنیا بزنی و برقصی بعدش بمیری ... به فکر خدا باش ... پس اگه حتی یه میخ !!! آره یه میخ ... تو رو از یاد خدا باز بداره و فراموش کنی واسه چی اومدی همون میخ !!! حرامه ...
    که من فکر میکنم خیلی منطقیه ... حرف اسلام اینه ... نه اینکه اصلا موسیقی جماعت حرامه ...

خب حالا :
    این تفکرات غلط باعث میشه که من مسئول بیام تو سر موسیقی بزنم ... هیچی هم که از موسیقی نمی دونم ... پس خوب و بدش رو هم تشخیص نمیدم ... پس بی خیال خوب وبد ... اصلا همش بده ...!!
    (ای بابا)
    بزن تو سرش ...
    نتیجه :
    اون قسمتهایی از موسیقی که به رشد شعور آدم کمک میکنه هم محو میشه ...
    آدمای این رشته که می فهمن چی بلدن همه ناراضی میشن ...
    نارضایتی و محروم ماندن از موسیقی (موسیقی که مردم حس میکنن مال خودشونه) به دیگر اجزاء جامعه سرایت میکنه و مردم که به طور فطری نیاز به موسیقی دارن به سمت موسیقی های غربی کشیده میشن ...
    سی سال بعد مسئوله میفهمه بابا عجب کاری کردیما !!! از پولش که محروم موندیم هیچ !!! مردم دارن میرن طرف موسیقی غربی ...
    ای وای دموکراسی رو چکارش کنم که داره وارد فرهنگ مردمم میشه ...
    واویلا ... ف ی س بوک ...!!!
    ای فغان ... بعدشم میره بالای یه تریبونی چیزی میگه که موسیقی اصیل ایران چنین باد و چنان باد ... فکر میکنه آب رفته برمیگرده به جوب ...!!!
    نتیجه آخرش هم اینه که بچه های نت آهنگ اکثرا GE کار میکنن ... و انجمن گیتار الکتریک همیشه به راهه ... ولی انجمن تنبور یا سه تار اصلا نداریم ... اگرم هست من توی این دو سال نشنیدم هنوز ...!!!

ما کم کاری نکردیم عزیز ... موسیقی سنتی هم از نظر تکنیک و هم از نظر احساس از غربی سرتره ...
    نشونه هم این که پیانو از سنتور و گیتار از تار و عود ایرانی اقتباس شده ... یعنی پایه موسیقی غربی از ایرانه ... بله ... از ایران ... نمی دونی بدون ...

فقط حمایت نشده ... حمایت نشده ... نه از لحاظ فرهنگی .. نه مالی ... نه امنیتی ... نه شرعی ... نه عرفی ... نه هیچیییییییییییییییییی ...

ای ی ی ی ی خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااا...!! !!!
    ویرایش توسط Dj_MAN : Sunday 3 April 2011 در ساعت 12:03 AM

14. 7 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

درود
    چقدر حرفهای عجیب غریب شنیدم توی این تاپبک
    تئوری نوازندگان سنتی ضعیفه؟
    نوازندگان ایرانی تکنیک ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا ساز ایرانی نزنی نمیتونی بفهمی
    با هم میزنن معلوم نیست کی به چیه؟ خب بستگی داره کی به اون موسیقی گوش کنه... که بتونه متوجه بشه چی میزنن... چون مسلمه همه نمیتونن درکش کنن و صداها رو واسه خودشون تفکیک کنن
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

16. 4 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    750 بار تشکر شده در 273 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/3
    میزان امتیاز
    16

اول سلام و عرض ادب

نقل قول نوشته اصلی توسط hdhamid [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آخه چرا انقده بحث رو پیچیده میکنین!! ؟؟ ..
    من اصلا از موسیقی ایرانی چیزی نمیدونم که بخوام نظر شما رو تایید یا رد کنم ...
    دوم یک پرسش:
    دوست عزیز من پس آخه شما چه فکری کردین که در این تاپیک نظر دادین؟؟بحث کاملآ در مورد موسیقی ایرانی هست. به آدرس تاپیک که همین الان بالای صفحه هم میبینید توجه بفرمایید:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

شما به قول خودت „اصلآ” از موسیقی ایرانی چیزی نمیدونی پس چطور در مورد تکنیک،سطح و پتانسیلهای این نوع موسیقی نظر میدی و حتی اونرو با دیگر انواع موسیقی مقایسه کرده و حکم هم صادر میکنی؟ شما میگی این نظر منه. این هم چیزیه که چندیست مد شده که یک نفر نظر میده و بعد میگه خوب این نظر شخصی منه. آخه قبل از اظهار نظر باید یک شناختی هم وجود داشته باشه که این نظر برمبنای اون شناخت ارائه بشه؟یانه؟

من فقط واقعیت های جامعه و بازخورداش رو نسبت به دو نوع موسیقی گفتم همین ..
    من به عنوان شنونده عادی حرف میزنم .. نه یه استاد موسیقی گردن کلفت.. من بی سواد وقتی میشینم پای موزیک راک .. میفهمم با موسیقی پاپ فرق داره ... و ...

اما وقتی برام از اون لیست بالا همشم پخش کنی .. نمیفهمم با هم فرق دارن!! بجز معدودی از هیچکدومم نمیتونم یه ملودی استنباط کنم که حرف واضحی بزنه برام ... منظورم اینه ... نه چیزی بیشتر از این .. من که از دید یه آدم با علم و دانشمند به موضوع نگاه نمیکنم . از دید بیسوادی خودم میگم ...
    ببین دوست عزیزمن ،اول اینکه شما با کدوم بخش از جامعه در ارتباطی؟جز اینه که شما با افرادی از این جامعه بیشتر در ارتباط هستی که از لحاظ سلیقه و تفکر بیشترین سنخیت رو با خودت دارن؟خوب بدیهیست که از دید شما همه جامعه نظر شما رو داشته باشند.
    دوم اینکه یک چیزی رو هم اشتباه نگیریم. موسیقی ایرانی زیر شاخه های متعددی داره. و بخشهایی از اون کاملآ موسیقی پیچیده و سطح بالا هست و هرکسی نمیتونه و قرار هم نیست که بدون داشتن سواد و شناخت کافی باهاش ارتباط درستی برقرار کنه. اگه شما دوست داری با این بخش ارتباط برقرار کنی باید وقت و انرژی و ... بذاری تا بعد از چند سال بتونی تاحدودی متوجه حرف این نوع از موسیقی بشی. همین موسیقی یک بخشهایی تحت عنوان مطربی و سرگرمی و ... هم داره که اون بخش برای عوام هست.

تنوع در موسیقی غرب 100000 برابر موسیقی اصیل ایرانیه .. از دید من بی سواااااااااااااد!! .. نمیدونم دیگه چجوری میتونم منظورمو برسونم!! .. بلد نیستم دیگه!!
    ببین!!! الان همین عدد 100000 رو از کجا آوردی؟؟
    وقتی شما وقتی یک پدیده رو نمیشناسی چطور میخوای پی به جزییاتش ببری که تنوعش رو بتونی درک کنی؟
    اگه من نوعی نمیتونم شعر مولانا رو حتی از رو درست بخونم ولی صفحه حوادث روزنامه رو راحت میخونم ایراد از منه یا از مولانا یا از شعر و ادب پارسی؟؟
    من نوعی، یک کتاب قطور میبینم که از اول تا آخرش یک ریتم رو تکرار میکنه و کلماتش هم ثقیله فهمیدن منظورش هم „هلو برو تو گلو” نیست از اونور یک کتاب رمان ساده میبینم که جملاتش ساده س نیازی به درک ریتم زمان بندی و صنایع ادبی و ... هم نداره منظورش هم نهایتآ هرچقدر هم بیسواد یا بی حوصله باشم آخر رمان معلوم میشه!
    دو راه دارم: یکی اینکه رمان ساده مو بخونم یکی اینکه برم تلاش بکنم که همون کتاب عجیبه رو بفهمم. انتخاب بامنه ولی اگه راه اول رو انتخاب کردم،باید اینقدر انصاف داشته باشم که بدونم کم کاری از خودمه و نه اون کتاب عجیبه(!) ایراد داره نه نویسندش نه اینهمه آدم تحصیلکرده و صاحب شناخت که در طول تاریخ میلیاردها ساعت وقتشون رو صرف خوندن و فهمیدن این کتاب کردن.

18. 6 کاربر برای این پست از am3000 تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_herfeiy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    چقدر حرفهای عجیب غریب شنیدم توی این تاپبک
    تئوری نوازندگان سنتی ضعیفه؟
    نوازندگان ایرانی تکنیک ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا ساز ایرانی نزنی نمیتونی بفهمی
    با هم میزنن معلوم نیست کی به چیه؟ خب بستگی داره کی به اون موسیقی گوش کنه.... که بتونه متوجه بشه چی میزنن...... چون مسلمه همه نمیتونن درکش کنن و صداها رو واسه خودشون تفکیک کنن

سلام به همه ...
    بابا تعصبا .. ایول .. خیلی حال میکنم باهاتون که انقده میهن دوستین ...
    ولی چون لازمه یه جاهایی.. اینو میگم و میرم ...
    با تمام شرمندگی اعتراف میکنم من از موسیقی ایرانی هیچی هیچی نمیدونم .. چون برام جاذبه ای نداره .. فقط یه سوال دارم .. کافیه جمله بالا .. نقل قول از رامین خان رو ببینین..

دیدین؟؟!.. خوب .. اولین مشکل شماها اینه ..

بستگی داره کی به اون موسیقی گوش کنه.... که بتونه متوجه بشه چی میزنن.”

آقایون و خانما .. تا وقتی بخواین برای مردم عادی نزنین .. و بقول خودتون برای اساتیدی بزنین که بفهمن چی زدین .. خوب مشکل 10 چندان میشه .. من فقط به عنوان یه مستمع اینجام .. نه یه استاد موسیقی

یکی از دوستای سنتی نوازتون .. در زمینه کسر میزان که اولین و ساده ترین بحث تئوریه تو یه تاپیک به من نشون داد سطح علمشو در زمینه تئوری .. یه نسبت تناسب ساده سال 3 راهنمایی رو من نتونستم بهش بقبولونم .. و حالا این ادعاها! ..

هیچکس ندونه .. شماها با شنیدن نمونه کارا و مباحث فنی من تو تاپیک گیتار میتونین ببینین در زمینه کاری خودم (پاپ اصیل غرب (نه ایرانی چرت).. پاپ تلفیقی.. کلاسیک) .. لااقل .. بد نیستم .. پس در زمینه این مسائل با من لطفا وارد بحث نشین..

من با تمام بیسوادیم میگم بله ... تئوری موسیقی ایرانی ضعیفه ... چون روش کار نشده اصلا .. تازه شروع کردین به کار ..

1. من تعداد زیادی دوست سنتی نواز دارم .. بابا من تو آموزشگاه موسیقی چند سال باهاشون رفیق بودم ..
    2. غرب .. n سال نت نویسی میکنن .. و علمی پیش میرن .. ولی ما از این نظر هیچی نبودیم .. همه گوشی میزدن و سینه به سینه میومد جلو آهنگا .. ولی میتونین برین در مورد کلاسیک و پاپ اصیل غرب تحقیق کنین ..

3. در زمینه تکنیک .. خوب .. من یه پیشنهاد دارم ... تا من بی سواد هم روشن بشم .. بشینین یه روز .. تعداد تکنیکهای سازتون رو بشمرین .. با اسمشون بنویسین تو یه ورق .. بعد بیارین تو یه تاپیک بنویسین .. از بچه های الکتریک گیتار هم بخواین اونا هم این کار رو بکنن .. باشه؟؟! .. هرچند اینا دونوع ساز مختلفن .. نه دو سبک .. ولی هر کدوم نماینده یه سبکن یه جورایی

(توجه .. این کار سابقه داره .. تو آموزشگاه یه کل کل داشتیم .. نتیجشو نمیگم)

ضمنا .. من نگفتم نوازندگان سنتی تکنیک ندارن .. گفتم تکنیک در این سبک .. کمتر از سبکی مثل راک و متاله .. که حالم ازشون بهم میخوره(راک و متال رو میگم) .. ولی با همه تنفرم از راک و متال .. بابت این همه تکنیکشون بهشون احترام میذارم...

am3000 عزیز .. با مثال زدن اعدادی که من گفتم مثل10000000000 یا 100000000000000000 .. چیزی ثابت میشه؟ .. من که گفتم اینا که میگم همش نوع حرف زدنمه .. شما جدی نگیر این عددا رو.. رو مباحث جدیتر حرف بزن ... البته قطعا از آمار موسسه آمار ایران دقیقتره!!
    ولی حالا اگه دوس داری بدونی از کجا اووردم . از اونجا اووردم که شما میلیاردها ساعت رو اووردی ..

ضمنا .. من حکمی صادر نکردم!!.. در ثانی .. چیه؟ .. بگم نظر شخصی مامان بزرگمه .. خوب نظر شخصیه خودمه دیگه!!..

شاد زی..
    ویرایش توسط hdhamid : Sunday 3 April 2011 در ساعت 09:18 AM

20. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط am3000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اول سلام و عرض ادب
    اگه من نوعی نمیتونم شعر مولانا رو حتی از رو درست بخونم ولی صفحه حوادث روزنامه رو راحت میخونم ایراد از منه یا از مولانا یا از شعر و ادب پارسی؟؟
    من نوعی، یک کتاب قطور میبینم که از اول تا آخرش یک ریتم رو تکرار میکنه و کلماتش هم ثقیله فهمیدن منظورش هم „هلو برو تو گلو” نیست از اونور یک کتاب رمان ساده میبینم که جملاتش ساده س نیازی به درک ریتم زمان بندی و صنایع ادبی و ... هم نداره منظورش هم نهایتآ هرچقدر هم بیسواد یا بی حوصله باشم آخر رمان معلوم میشه!
    دو راه دارم: یکی اینکه رمان ساده مو بخونم یکی اینکه برم تلاش بکنم که همون کتاب عجیبه رو بفهمم. انتخاب بامنه ولی اگه راه اول رو انتخاب کردم،باید اینقدر انصاف داشته باشم که بدونم کم کاری از خودمه و نه اون کتاب عجیبه(!) ایراد داره نه نویسندش نه اینهمه آدم تحصیلکرده و صاحب شناخت که در طول تاریخ میلیاردها ساعت وقتشون رو صرف خوندن و فهمیدن این کتاب کردن.
    موقع خوندن ایراد از منه .. ولی قضیه شعر نیست.. شماها با همین چیزا میخواین مشکلات رو قایم کنین .. بحث سر موسیقیه .. نه شعر .. یه ایراد همینه که شما نمیتونین تفکیک قائل شین .. برای یک شعر میشه n تا آهنگ ساخت.. پس آهنگایی که زده میشه رو لطفا نچسبونین به مولانای نازنین ..
    قراره برای عموم مردم بنوازین .. خوب یه جوری بنوازین که بیسوادا هم تفاوت سبک رو بفهمن هنر در اینه .. که همه بفهمنش .. نه یه قشر خاص باسواد .. ولی هرکی به قدر خویش .. اما مطمئن باشین مهمه که همه بفهمن ..

ضمنا .. اولا سادگی همیشه بد نیست.. هنر نوازنده همینه که .. با کار سخت.. بتونه منظور رو ساده کنه ...
    عزیزم .. تو باید راه سوم رو به عنوان نوازنده انتخاب کنی... سوادتو ببر بالا ...
    کتاب قطور رو بردار .. بخون .. و به یه رمان ساده برای مردم تبدیل کن

شماها فکر کردین از این قطعه ها که فقط اساتید میفهمن چی هستن .. تو پاپ نداریم؟!.. پاپ ایرانی من دراووردی رو نمیگما ... من همینجا اگه قطعه مودرنولا نیک مانالوف رو بزنم شما قطعا همتون فکر میکنین کلاسیکه .. و اصلا از شنیدنش هم لذت نمیبرین .. در حالی که پاپ هست... ولی اونا راه توسعه موسیقی رو زود فهمیدن .. تبدیل کردن منظور یک شعر .. یا آهنگ به یک زبون یاده و روون .. و ارائه به همه جامعه ..

راستی بذار یه گیر الکی بهت بدم دلم خنک شه!! .. اون میلیاردها ساعت رو از کجا میگی!! ؟؟ .. (شوخی بودا جیگر .. مبابت تنوع)

ولی منم تازه رسیدم به حرف محمد و آوازه خوان ... این بحثا هیچوقت پایانی نداره .. بقول بروبچ کامپیوتریست!! .. تو یه Loop بی نهایت گیر کردیم!! .. برا همین من دستور بریک رو برای خودم صادر کردم!!! .. با اجازه همه دوستان .. ادامه بحث رو میسپرم به اساتید سنتی ..
    ببخشین اومدم تو تاپیک اختصاصی سنتیا... به قول آبجی اینا من آتیشم .. هر جا برم یه اتفاق جنجالی میافته!! ..

شاد زی... و زندگیتون رنگینکمونی ...
    ویرایش توسط hdhamid : Sunday 3 April 2011 در ساعت 09:16 AM

22. 2 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

آقایون و خانما .. تا وقتی بخواین برای مردم عادی نزنین .. و بقول خودتون برای اساتیدی بزنین که بفهمن چی زدین .. خوب مشکل 10 چندان میشه .. من فقط به عنوان یه مستمع اینجام .. نه یه استاد موسیقی

برای مردم عادی بزنیم؟ بذار بینم... شما مثلا اگه یک نوازنده ی چلو در ارکستر سمفونیک لندن ببینی که کلاسیک نوار ماهری باشه... بهش میگی واسه مردم عامه یک قطعه بزن؟
    خب سبک کلاسیک رو هم تا واردش نشی و باهاش شناخت پیدا نکنی نمیتونی ازش لذت ببری... اینکه نشد دلیل

یکی از دوستای سنتی نوازتون .. در زمینه کسر میزان که اولین و ساده ترین بحث تئوریه تو یه تاپیک به من نشون داد سطح علمشو در زمینه تئوری .. یه نسبت تناسب ساده سال 3 راهنمایی رو من نتونستم بهش بقبولونم .. و حالا این ادعاها! ..

حتما شما درست میفرمایید

2. غرب .. n سال نت نویسی میکنن .. و علمی پیش میرن .. ولی ما از این نظر هیچی نبودیم .. همه گوشی میزدن و سینه به سینه میومد جلو آهنگا .. ولی میتونین برین در مورد کلاسیک و پاپ اصیل غرب تحقیق کنین .

آقا جون.. ما تحقیق کردیم.. میدونیم همه چیو... شما برو کمی در مورد موسیقی مملکتت تحقیق کن لطفا
    اکثر نوازندگان ایرانی و سنتی به تئوری غرب آشنا هستند... حتی اکثر نوازندگان سنتی... با ساز پیانو آشنایی دارن... حتی خیلی هاشون هارمونی بلدن... دقت کن هارمونی به هیچ درد یک نوازنده ی سنتی نمیخوره...
    ولی آیا نوازندگان غربی... یا نوازندگان ایرانی امثال شما اندکی با موسیقی ایرانی آشنایی دارید...
    میتونید یک دانگ از گوشه ی دلکش رو بنویسید؟
    اما من میدونم آکورد می مینور چیه... فواصل غربیو بلدم... حتی گامهای کلیسایی رو بلدم... پیانو عمومی بلدم... سلفژ غربی رو بلدم... با موسیقی کلاسیک آشنا هستم... کلا تئوری غربی بلدم... بافت موسیقایی... گام تونالیته و غیره... (خودمو به عنوان یک نوازنده ی سنتی مثال زدم ... تازه فقط 6 ساله که نوازندگی میکنم)
    اما آیا شما میتونی حتی متعلقات دستگاه شور رو بگی؟

3. در زمینه تکنیک .. خوب .. من یه پیشنهاد دارم ... تا من بی سواد هم روشن بشم .. بشینین یه روز .. تعداد تکنیکهای سازتون رو بشمرین .. با اسمشون بنویسین تو یه ورق .. بعد بیارین تو یه تاپیک بنویسین .. از بچه های الکتریک گیتار هم بخواین اونا هم این کار رو بکنن .. باشه؟؟!

خود من شخصا میگم.. تکنیک های ساز من بیشماره... شاید 20 سال زمان ببره واسه یادگیری همشون...
    نوازنده سنتی نیستی... وگرنه اسم میبردم... حتی طرز گرفتن ساز و مضرابش هم یه سبکه... چه برسه به زدنش
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

24. 6 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

mixer آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    13039
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,197
    1,501 بار تشکر شده در 502 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

درود

آقای hdhamid من نمی دونم مشکل شما چی هست ؟!!!

شما اول میگی من از موسیقی سنتی چیزی نمی دونم و خودت رو (بی سواااااد) خطاب می کنی
    پس چرا دوباره از طرفی می فرمایید موسیقی سنتی تکنیک هاش در سبک خودش در برابر موسیقی غربی اصلا به حساب نمیاد !!! چند بار با ساز های ایرانی نوازندگی کردید ؟!!!

رفقای سنتی ما که اکثرا با تئوری و موسیقی غرب آشنایی دارند حرف شما رو تایید نمی کنندمن نمی دونم شما از چه حساب قاطعانه این حرف را می زنید ؟!!!

جهت اطلاع عرض میکنم این سایت یک سایت آموزشی هست ، بنده خدایی که فرمودید : کسر میزان و نمی دونم فلان . . .

اینجا اومده یاد بگیره ! قرار نیست استاد باشه (فکر کنم خودتون از بدو تولد استاد ریتم و ضرب بودید) و حالا چون سنتی کار هم بوده شما موضع گرفتید !!!

هر وقت ساز های ایرانی رو تمام کمال یاد گرفتی (یک عمر) طول خواهد کشید .
    به گوشه های دستگاه های مختلف و حال هوای آنها آشنایی پیدا کردید اعاده این کنید که موسیقی ایرانی تا پای موسیقی غربی 0 هست. . .
    میدانید گوشه یعنی چه ؟!!

شرمسار شدم از اینکه یک ایرانی بر این عقیده هست که موسیقی کشورش تا پای موسیقی غربی اصلا به حساب نمی یاد . هر اندازه هم که سلیقه ی شما فرق کند برای خودتان هست چطور اینگونه صریح و در عام مطرح می فرمایید ؟!!!

((می دونم من هر چی بگم شما نه درک می کنید و نه می دونید چرا رفقای سنتی کار بر روی موسیقی شان تعصب دارند ، ولی به شما توصیه می کنم اگر حرف شما هم درست باشد (که اصلا اینطور نیست) به کسی و کاری که انجام میده توهین نکنید))

ضمنا : موسیقی پاپ در معنای واژه یعنی موسیقی عمومی ، سراسری و موسیقی که به کس خاصی تعلق نخواهد داشت! تمام جهان می خوانند !
    اما موسیقی ایران مال ایران هست زاده ی ایران هست ، زحمت ها به پاش کشیده شده و همان مولانای عزیزی هم که شما فرمودید برای اون ساعت ها وقت صرف کرده . از همه گذشته شعر ، موسیقی ، ملودی رابطه ی تنگا تنگی با هم دارند و شما این را نمی دانید وگر نه نمی گفتید شعر مولانا چه ربطی به موسیقی دارد (در تاپیک اول توضیح دادم) ضمنا مولانا تنبور نواز بوده ! (عارفانه)

متاسفم که شما
    امثال : مراغی ، ابو علی سینا ، ارموی ، فارابی ، باربد ، علی نقی وزیری و . . .
    را در یک جمله از روی نا آگاهی ، پوچ تلقی میکنید .

موسیقی ایران بد است !!! ؟
    ما فرهنگ نداریم !!! ؟
    تفکراتمان قدیمیست!
    تکنیک سازی نداریم !!! ؟
    الکی خوش هستیم (دلنگ دولونگ می کنیم)
    ریتم نداریم !!! ؟
    (نمی دانم چگونه ساز هایمان با هم جور میشود شما هم درکش نمی کنید، اصلا تنبک مال ما نیست!)
    به پای موسیقی غربی هیچ حساب نمی شویم !!! ؟
    (از سایت ما را محو کنید ، کی سنتی کار میکنه ! همه عاشق پاپ و راک ومتال هستند)
    هضمش برایت سخت است!!! ؟
    (رفقای سنتی ، لطفا چیزی بزنید که با دوستمان ارتباط برقرار کند)
    ما بی سواد هستیم !!! ؟
    (ما که بی سوادیم (شما هم که گفتی بی سوادی ! کی سواد داره ؟! به ما هم بده)
    موسیقی ایرانی تئوری ندارد !!! ؟

(موسیقی ایرانی تئوری دارد ، منتها ما بی سواد هستیم شما ببخشید به بزرگواری خودتان)
    باید برای مردم عادی اجرا کنیم ؟!!!

(در همین راستا تصمیماتی گرفته شده که کنسرت بذاریم ، آهنگ در خواستی ، هم اجرا کنیم تا مردم درکش کنند)

تمام حرف های شما درست!! لطفا بی کسی کار نداشته باشید !! کار خودتان را انجام دهید لازم نیست از روی بی آگاهی توهین کنید .

از تمام رفقای سنتی کار عذر می خوام که به احساسات و عواطفشان توهین شد و مجبورشان کرد که نصف صفحه را خرج نوشتن کنند .
    من دیگر در این تاپیک شرکت نخواهم کرد . . .

با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی
    تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی
    دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
    با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی

26. 7 کاربر برای این پست از mixer تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

سلام

ما ایرانی هستیم و معتقدیم که هنر نزد ایرانیان است و بس.

شعار هم نمی دهیم.
    آقا رامین و حمید جان درست میگن.

الان ما هم نوازندگام جوان خوبی داریم و هم آهنگسازانی خوشفکر.
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

28. 3 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    میزان امتیاز
    14

ای بابا.. چی شده.. از طرف این بنده خدا حرف میزنین.. از طرفش به خودتون فحش میدین.. بعد هم تردش میکنین.. اگه یه ذره انصاف داشتین متوجه منظورش میشدین نه این که از قصد حرفهاشو به توهین تبدیل کنین... من با بی سوادی خودم فهمیدم که حمید هیچ تنفری نسبت به موسیقی اصیل ایرانی نداره.. تمام حرفش این بود که کاری کنین موسیقی واسه منو حمید و امثال ما عوام هم شیرین بشه.. من نمیفهمم این جنگ و دعوا داره؟.. ایول بابا.. موسیقی پاپ و غیره که به قول خودتون مال ما نیست ما نمیتونیم عوضش کنیم.. موسیقی سنتی که جد اندر جد (باز به قوا خودتون) مال ماست.. شما هم که اهالی موسیقی سنتی.. خوب اینکه پیشرفتش بدین بده؟ دیگه من نمیدونم.. اگه فکر میکنین من هم دارم توهین میکنم که دیگه آدم ناچار میشه طرف سنتی هم نیاد.. نه پیشنهادی نه انتقادی..
    یا حق...
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

30. 3 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

mixer آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    13039
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,197
    1,501 بار تشکر شده در 502 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

هیچکس ندونه .. شماها با شنیدن نمونه کارا و مباحث فنی من تو تاپیک گیتار میتونین ببینین در زمینه کاری خودم (پاپ اصیل غرب (نه ایرانی چرت).. پاپ تلفیقی.. کلاسیک) .. لااقل .. بد نیستم .. پس در زمینه این مسائل با من لطفا وارد بحث نشین..
    من با بی سوادی خودم فهمیدم که حمید هیچ تنفری نسبت به موسیقی اصیل ایرانی نداره.. تمام حرفش این بود که کاری کنین موسیقی واسه منو حمید و امثال ما عوام هم شیرین بشه.. من نمیفهمم این جنگ و دعوا داره؟.. ایول بابا.. موسیقی پاپ و غیره که به قول خودتون مال ما نیست ما نمیتونیم عوضش کنیم.. موسیقی سنتی که جد اندر جد (باز به قوا خودتون) مال ماست.. شما هم که اهالی موسیقی سنتی.. خوب اینکه پیشرفتش بدین بده؟ دیگه من نمیدونم.. اگه فکر میکنین من هم دارم توهین میکنم که دیگه آدم ناچار میشه طرف سنتی هم نیاد.. نه پیشنهادی نه انتقادی..
    یا حق...

من نمیدونم شما به این چی میگید !! (قسمت های قرمز نقل قول دوستتون رو مشاهده بفرمایید)

این تنفر رو نمی رسونه ؟!!! (داره میگه موسیقی ایرانی چرت هست)
    آیا این توهین نیست ؟!!! (موسیقی ایرانی چرت هست ؟!!!)

اگر این توهین نیست حتما شما اسمش رو میذارید پیشرفت در ضمینه کارمون !! نه ؟!!!

متاسفم محمد عزیز ! شما دیگه چرا ؟!
    با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی
    تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی
    دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
    با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی

32. 2 کاربر برای این پست از mixer تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)