لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 64

موضوع: نسل امروز امانت دار خوبی برای موسیقی نیست

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    3,372 بار تشکر شده در 974 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 445/2
    Given: 787/1
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mixer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قل قول: نوشته اصلي بوسيله hdhamid [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

هیچکس ندونه .. شماها با شنیدن نمونه کارا و مباحث فنی من تو تاپیک گیتار میتونین ببینین در زمینه کاری خودم (پاپ اصیل غرب (نه ایرانی چرت).. پاپ تلفیقی.. کلاسیک) .. لااقل .. بد نیستم .. پس در زمینه این مسائل با من لطفا وارد بحث نشین..

نقل قول:
    نوشته اصلي بوسيله Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من با بی سوادی خودم فهمیدم که حمید هیچ تنفری نسبت به موسیقی اصیل ایرانی نداره.. تمام حرفش این بود که کاری کنین موسیقی واسه منو حمید و امثال ما عوام هم شیرین بشه.. من نمیفهمم این جنگ و دعوا داره؟.. ایول بابا.. موسیقی پاپ و غیره که به قول خودتون مال ما نیست ما نمیتونیم عوضش کنیم.. موسیقی سنتی که جد اندر جد (باز به قوا خودتون) مال ماست.. شما هم که اهالی موسیقی سنتی.. خوب اینکه پیشرفتش بدین بده؟ دیگه من نمیدونم.. اگه فکر میکنین من هم دارم توهین میکنم که دیگه آدم ناچار میشه طرف سنتی هم نیاد.. نه پیشنهادی نه انتقادی..
    یا حق...

من نمیدونم شما به این چی میگید !! (قسمت های قرمز نقل قول دوستتون رو مشاهده بفرمایید)

این تنفر رو نمی رسونه ؟!!! (داره میگه موسیقی ایرانی چرت هست)
    آیا این توهین نیست ؟!!! (موسیقی ایرانی چرت هست ؟!!!)

اگر این توهین نیست حتما شما اسمش رو میذارید پیشرفت در ضمینه کارمون !! نه ؟!!!

متاسفم محمد عزیز ! شما دیگه چرا ؟!
    پروفسوووووووووووور... پاپ ایرانی رو گفتم چرت.. نه موسیقی اصیل ایرانی!!!
    منظورم اینه که موسیقی پاپ اصیل غربی رو قبول دارم .. نه پاپ ایرانی که ریشه ای نداره!!! .. بابا چقد شماها دوس دارین برا خودتون دشمن بتراشین!!!
    یکمم خوش فکر باشین .. من هیچوقت به چیزی که از نیاکانم بهم رسیده باشه .. توهین نمیکنم .. من کی باشم آخه!! ..
    ولی در مورد پاپ ایرانی میگم .. چررررررررررررررررررته .. ذره ای هنر توش نیست.. ذره ای علم هم توش نیست... اینو میگم چون خودم تو کار پاپ هستم و میدونم چه خبره ...
    ویرایش توسط hdhamid : Sunday 3 April 2011 در ساعت 08:59 PM
    خداحافظ .. همین حالا.. همین حالا که من تنهام
    خداحافظ... به شرطی که .... ببینی تر شدن چشمام

2. 2 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ای بابا.. چی شده.. از طرف این بنده خدا حرف میزنین.. از طرفش به خودتون فحش میدین.. بعد هم تردش میکنین.. اگه یه ذره انصاف داشتین متوجه منظورش میشدین نه این که از قصد حرفهاشو به توهین تبدیل کنین... من با بی سوادی خودم فهمیدم که حمید هیچ تنفری نسبت به موسیقی اصیل ایرانی نداره.. تمام حرفش این بود که کاری کنین موسیقی واسه منو حمید و امثال ما عوام هم شیرین بشه.. من نمیفهمم این جنگ و دعوا داره؟.. ایول بابا.. موسیقی پاپ و غیره که به قول خودتون مال ما نیست ما نمیتونیم عوضش کنیم.. موسیقی سنتی که جد اندر جد (باز به قوا خودتون) مال ماست.. شما هم که اهالی موسیقی سنتی.. خوب اینکه پیشرفتش بدین بده؟ دیگه من نمیدونم.. اگه فکر میکنین من هم دارم توهین میکنم که دیگه آدم ناچار میشه طرف سنتی هم نیاد.. نه پیشنهادی نه انتقادی..
    یا حق...
    محمدم نیا تو بحث فدات شم .. اینجا مثکه دنبال یکی میگردن سرش آوار کنن همه عقده ها رو!! .. من یه غلطی کردم .. توش موندم .. درس عبرت بشه برام به 100 متری جماعت سنتی رسیدم راهمو کج کنم!!

یه چیزی گفتیم .. همه اومدن گفتن „نمیخواستم پست بزنم ولی فلانی اومد گفت بیا پست بزن!!” ...

آخه مگه بچه زدن داره!! .. چرا منو میزنین!! .. بابا لا اقل ناهار بدین بخوریم بعد بزنین... ناهار نخردیم نه!!

جون من نزنین منوووووووووووووووووووو

باباتون خوب .. ننتون خوب .. بابا به خدا موسیقی اصیل ایرانی تو دنیا تکه .. گور بابای گری مور خدا بیامرز .. گور بابای آرمیک و فرح .. که من میمیرم برا کاراشون .. تف به قبر بابای جد پدر بزرگ یانی .. اصلا بتهوون کر بود حقش بوووووووود ...
    عشق است شجریان .. شهرام ناظری .. و دیگر هیچ .. خوبه؟؟!.. الان حله مشکلات.. ؟؟!..

زنده باد سه تار .. زنده باد سنتور .. زنده باد دیوان .. دف .. کمانچه ..
    مرگ بر الکتریک گیتار .. مرگ بر گیتار فلامنکو .. تف به قبر گیتار کلاسیک و آکوستیک .. مرگ بر موسیقی کانتری .. گور پدر جد موسیقی راک و متال ..

فقط جون مادرتون منو نزنیییییییییییییییییییییی یییییییییییییین!!
    ویرایش توسط hdhamid : Sunday 3 April 2011 در ساعت 09:07 PM

4. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mixer آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    13039
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,197
    1,501 بار تشکر شده در 502 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mixer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    موسیقی پاپ مگه مال ما هست ؟!!
    ما 2 نمونه موسیقی داریم تو ایران که می توان گفت موسیقی ما !

1- موسیقی سنتی ، اصیل ، کلاسیک ایرانی و یا هر چیزی که برداشت شما ازش هست.
    2 - موسیقی فولکلوریک (محلی) مقامی

موسیقی پاپ مال ما نیست! به دست ما هم نسپردند که بخواییم ازش محافظت کنیم !
    موسیقی سنتی مال ما هست که گاها مشاهده می شود که به دست افرادی به تباهی کشیده میشه !!
    بحث این تباهی هم زیر شاخه هایی داره که از حوصله خارج هست گفتنش !

تمام دنیا پاپ می خونند اما تا به حال ملزم نشده کشور خاصی از درجات و گام و متعلقاتش امانت داری کنه
    ولی موسیقی ایران مال ایرانه ! من به شخصه ندیدم یک نوازنده آمریکایی ، ساز سه تار بگیره دستش بر روی استیج اجرا کنه !

نقل قول نوشته اصلی توسط hdhamid [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پروفسوووووووووووور... پاپ ایرانی رو گفتم چرت .. نه موسیقی اصیل ایرانی!!!
    منظورم اینه که موسیقی پاپ اصیل غربی رو قبول دارم .. نه پاپ ایرانی که ریشه ای نداره!!! .. بابا چقد شماها دوس دارین برا خودتون دشمن بتراشین!!!
    یکمم خوش فکر باشین .. من هیچوقت به چیزی که از نیاکانم بهم رسیده باشه .. توهین نمیکنم .. من کی باشم آخه!! ..
    ولی در مورد پاپ ایرانی میگم .. چررررررررررررررررررته .. ذره ای هنر توش نیست.. ذره ای علم هم توش نیست... اینو میگم چون خودم تو کار پاپ هستم و میدونم چه خبره ...

اگر تاپیک های قبلی رو با دقت مطالعه کرده بودی این حرف رو نمی زدی !
    واست گذاشتم که مطالعه کنی !!!

عجیب هست که برات چرت هست ولی خودت ایرانی هستی و پاپ هم کار میکنی (کار به غربی شرقیش ندارم)
    با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی
    تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی
    دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
    با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی

6. کاربران زیر از mixer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

عزیزم .. نمیدونم تو چه قرنی داری زندگی میکنی .. جشن تولد 6 سالگی رپ ایرونی رو گرفتن .. داری از پاپ ایرونی میپرسی؟؟!.. من منظورم از پاپ ایرونی .. پاپی که همه میشناسن ..

به دست یه ایرانی خنگولی گیتار رسید .. دید جز 4 تا آکورد ماژور و مینور هیچی نمیتونه بگیره .. بعد شروع کرد دنگ و دونگ کرد ... روشم 4 تا سوسن خانم فدات شم .. قربون کفش پات شم خوند ...

این آهنگایی که الان میشنوی .. پاپ ایرونیه .. یه موسیقی که اصلا پاپ نیست.. ما اسمشو گذاشتیم پاپ ایرونی .. .. چون پاپ اصیل رو اگر شما بشنوی نمیتونی تفاوتش رو با کلاسیک بفهمی .. این موسیقی بی اصل و نسب رو منم قبول ندارم .. خودتم تو دسته بندی موسیقی ایرونی نیاوردز .. خوب کردی .. چون اصلا تو هنرای 7 گانه هم قرار نمیگیره!!! ... چون فعلا تو هنر بودن شک هست!!!..

حالا شما بگو .. آهنگای رضا صادقی رو چی بذارم اسمشو؟!.. مجبورم بگم پاپ ایرانی دیگه!! .. چی بگم خوب .. آهنگاش همش تو دو ماژور و لا مینوره!!! .. شما یه اسم بگو .. من صداش کنم ...
    تازه رضا صادقی آبروی این سبکه ..

فقط منو نزنیییییییییییییییییییییی یییییییییییییین!!!
    ویرایش توسط hdhamid : Sunday 3 April 2011 در ساعت 09:47 PM

8. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

من همیجا .. از کل نت آهنگ استعفاااااااااا میدم!! ..

yosefnejad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    40975
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    35
    89 بار تشکر شده در 27 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

ثمره ارتباط با عالم شعروموسیقی و کلا ادبیات اصیل ایرانی

باید در رفتار و گفتار ما نمود پیدا کنه

وگرنه:

علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی

و اینکه:

طـــواف کعبه ی دل کن ! اگــر دلـی داری
    دلست کعبه ی معنی ! تو گل چه پنداری
    طــــواف کعبه ی صورت حقت بدان فرمود
    که تا به واسطه ی آن دلی به دسـت آری
    هــــزار بار پیــــــاده گر طـــــواف کعبــه کنی
    قبــــــول حق نشود گــــــر دلی بیـــازاری

یه صحبتی هم با حمید عزیز:

سکوت کنی تا تورا به سخن گفتن دعوت کنند بهتر است

تا

سخن بگویی و تو را دعوت به سکوت کنند

(سقراط)
    ویرایش توسط yosefnejad : Sunday 3 April 2011 در ساعت 09:43 PM

11. 5 کاربر برای این پست از yosefnejad تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط yosefnejad [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ثمره ارتباط با عالم شعروموسیقی و کلا ادبیات اصیل ایرانی

باید در رفتار و گفتار ما نمود پیدا کنه

وگرنه:

علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی

و اینکه:

طـــواف کعبه ی دل کن ! اگــر دلـی داری
    دلست کعبه ی معنی ! تو گل چه پنداری
    طــــواف کعبه ی صورت حقت بدان فرمود
    که تا به واسطه ی آن دلی به دسـت آری
    هــــزار بار پیــــــاده گر طـــــواف کعبــه کنی
    قبــــــول حق نشود گــــــر دلی بیـــازاری

یه صحبتی هم با حمید عزیز:

سکوت کنی تا تورا به سخن گفتن دعوت کنند بهتر است

تا

سخن بگویی و تو را دعوت به سکوت کنند

(سقراط)
    آخی... چه آقای خوبی هستیا .. کلا یوسفای نت آهنگی خیلی خوبن ...
    یه نفر پیدا شد تو جمعتون از خوندن پستش احساس آرامش بگیرم .. امیدوارم آرامش قبل طوفان نباشه .. یا سونامی ژاپن!! ..
    نوکر سقراط و ارسطو هم هستم .. ولی من فقط یه پست زدم یهو یه لشکر ریختن سرم .. حرف هم حرف میاره دیگه .. ولی چشم .. از الان میسکوتم!! ..

13. 3 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    750 بار تشکر شده در 273 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/3
    میزان امتیاز
    16

بابا حمید جان کجا؟؟با بدبختی جوابتو نوشتم!! حالا د برو که رفتی؟؟؟؟حقیقتش کامپوترم یه ویروس گرفته که بیچارم کرده!! بخش ابزار زبان هم از کار افتاده مجبورم تو notepad فارسی بنویسم کپی پیست کنم تو browser
    اما حالا چون نمیخوام بحثو کشش بدم فقط بهت میگم که اون میلیاردها ساعت از کجا اومده.

شما ببین چند قرنه آثار مولوی بوجود اومده و یک حد متوسط برای افرادی که در هر قرن در سراسر دنیا این آثار رو مطالعه کردن در نظر بگیر و در تعداد قرنها ضرب کن. در بین این افراد افرادی هستند که عمرشون رو صرف شناخت چیزی که خوندن کردن و افرادی هم هستند که در طول عمرشون شاید ده ساعت رو صرف شناخت مولوی وآثارش کردن. خودشما در فاصله راهنمایی تا پیش دانشگاهی و بعد کنکور و بعد احتمالآ در دانشگاه چند ساعت روی این مساله وقت گذاشتی؟؟؟حالا خودت کلاهتو قاضی کن ویه متوسط هم برای تعداد ساعاتی که هرنفر صرف شناخت در این زمینه کرده در نظر بگیر و در عدد قبلی که حساب کردی ضرب کن.
    میلیاردها رو که بطور تقریبی عرض کردم از اینجا آوردم.

15. 4 کاربر برای این پست از am3000 تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hdhamid [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من فقط یه پست زدم یهو یه لشکر ریختن سرم .. حرف هم حرف میاره دیگه .. ولی چشم .. از الان میسکوتم!! ..
    ببین برادر ... من بنده دقیق متوجه منظورت شدم ... البته این پست خطاب به شما تنها نیست... خطاب به همه است...
    ببین تو منظورت اول این بود که موسیقی سنتی به حاشیه رفته و موسیقی پاپ نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا داره رواج زیادی میگیره و عموم مردم دنیا که صاحب گوش هستند از موسیقی پاپ (یا همون غربی با همه شاخه هاش) خوششون میاد و طرفدارشن ...
    خب اینو ما هم میدونیم ... بعد شما معتقدی که موسیقی اصیل غربی ارزشمند هست و اینکه یه ایرانی بیاد از چارچوب موسیقی غربی استفاده کنه و پارامترهای ایرانی رو بهش اضافه کنه هنر نکرده و نتیجه کارش قابل مقایسه با موسیقی که یه استاد غربی میسازه نیست... شیرین !!!

ولی این همه گیری موسیقی غربی اصلا به معنای این نیست که موسیقی اصیل ایرانی ضعفی داشته باشه ...
    شما چند جا هم تلویحا به این اشاره کردی که اطلاعات عمیقی ازش نداری ... خب شما تنها نیستی ... اصلا بافت جوان جامعه ما شناخت کافی از موسیقی اصیلمون نداره ... چون بهش عرضه نشده ... همین قدر رو هم از صدقه سری امثال شجریان و ناظری و مشکاتیان و چند تای بقیه داریم ...

اینه که مثل شما زیاده که فکر میکنن دلیل این درخشش کم موسیقی اصیل ایران کمبود تکنیک یا ضعف ساختاریه ...

در صورتی که کاملا برعکسه ... هم تکنیک بیشتری داره و هم ساختار منسجم تری ... شما ببین چند دستگاه داریم ... ؟ تعدادشون از غربی بیشتره ... ببین هر دستگاه چند گوشه داره .. و در هر گوشه تکنیکهایی خاص همون گوشه و دستگاه وجود داره ... بعد این تکنیکها در هر سازی باز متفاوته .. دیگه خودت حساب کن چقدر میشن ...
    مثلا پیانو نوازی به سبک سنتی رو با پیانو نوازی غربی مقایسه کن ... در روش ایرانی در آن واحد تکنیکهای خیلی خیلی زیادتری اجرا میشه به نسبت غربی ... مثلا در پیانوی غربی ما به ندرت ریز داریم ولی در ایرانی مرتب از ریز استفاده میشه ... اونهم نه ریز معمولی ...! ریزی که با تکنیکهای مختلف دیگه آمیخته میشه و تکنیکهای جدیدی بوجود میاره ... در غربی بر عکس اکثر اجراها تک نت هستند ولی با سرعت های مختلف ...
    سنتی ایران ساختار محکم تری داره ... شاهدم هم اینه که در طول زمان انشعابات خیلی خیلی کمتری داشته و حتی هر سازی رو نمیشه به راحتی وارد کرد ... و سنتی نواخت... ضایع شدنش خیلی معلوم تره ... در حالی که خود من با سنتور میتونم آثار ویوالدی و خیلی آثار بتهوون رو همراه پیانو اجرا کنم ... به راحتی ... و سنتور هم اصلا کم نمیاره ... نمونشو توی فیلم علی سنتوری دیدی ...

اگه از کوچکی گوش شما عادت به شنیدن موسیقی سنتی میکرد الان مثل ما علاقه شدیدی بهش داشتی ... شما سنتی رو درک نمیکنی چون توی بهرش فرو نرفتی ... شما اکثرا گیتار شنیدی احتمالا ... خب پس به گیتار علاقه پیدا کردی ...

حالا یه سوال کلیدی :
    اگه یه نفر ایرانی یه موسیقی خیلی قوی به سبک پاپ بسازه ولی اولا شعر پارسی روش بخونه و دوما میونش از سازهای سنتی هم استفاده کنه ، آیا این موسیقی از نظر شما ارزش داره یا نه ؟

در ضمن آقای کیییییییییییییییییییه !!! چرا بسکوتی ... نترس ... اظهار نظر کن ... عقیدتو بیان کن ولو اشتباه هم باشه ... من از پست های شما چیز یاد میگیرم اگرچه مخالفشم ...!

17. 5 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230
    3,892 بار تشکر شده در 1,579 پست

شبکه های اجتماعی من

Add HamedSedighi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 41/1
    میزان امتیاز
    18

ببخشید ، بحث راجع به چیست ؟

19. کاربران زیر از HamedSedighi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Arckey [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید ، بحث راجع به چیست ؟
    این رو هستم ـــ جداً!

بذارین من هم دلخوش باشم که چن کلمه گفته‌م و لال از دنیا نرفته‌م:

ــ قاعدتاً، چیزایی باهم مقایسه می‌شن که از یه‌وجوهی باهم هم‌شکل باشن، و وقتی هم مقایسه می‌شن، از همون وجوه مقایسه می‌شن. به‌صرف این که داریم دربارهٔ «صدا» بحث می‌کنیم، چندان معقول نیست که همه‌چی رو بریزیم توی یه دیگ و هم بزنیم.

ــ بحث، مادام که دربارهٔ «علاقه»ست، چیزی ازش در نمی‌آد و اساساً نمی‌شه دربارهٔ «تجربهٔ شخصی» نظر داد. اگه من بگم «شور، حال عارفانه دارد» و همین hdhamid خودمون، بعد از اینکه به «شور شنیدن» مجبورش کردیم، بیاد و ازش بپرسیم «حالت عارفانه گشت؟» و بگه «ندانم، ازیرا که خوابم برده بود سخت»، می‌شه تکفیرش کرد؟

ــ درهمون مایهٔ قبلی، اگه کسی آبگوشت دوست نداشت، ایرانی نیست و با فرهنگ ایران هم میونه نداره ؟[از شاملو کش رفتم!] اگه به آبگوشت «توهین روا داشت»، می‌شه کاریش کرد؟ اصلاً باید کاریش کرد؟

حالا اون‌وری:

ــ به‌نظرم معقول نیست که کسی بگه «آقا این آبگوشتتون بدجوری سنگین‌ه. یه‌کاریش کنین ما هم بتونیم بخوریم». اگه اونقد دست به ترکیبش بزنی که خواصش هم بره هوا، دیگه «آبگوشت» نیست ـــ هرچند که ممکن‌ه از یه وجوهی چیز بهتری بشه.

ــ شمردن تعداد تکنیک‌ها هم البته کاری‌ه برای خودش؛ اما نمی‌دونم دردی دوا می‌کنه یا نه. تکنیک چی‌ه؟ چیزی جز یه دنبالهٔ «مشخص» و قابل تکرار؟ وقتی داریم تکنیک می‌شمریم، احتمالاً اینجوری نیست که درواقع داریم چیزایی رو که «رسمی» شده‌ن می‌شمریم؟ اصولاً، اینکه چیزی تکنیک شمرده بشه، امر «نظری»ه ـــ در «نظر»ه که «صورت‌بندی» انجام می‌شه. اگه من نتونم نظریهٔ مناسبی برای باریدن بارون بدم، بارون نمی‌آد؟

ــ «جزئیات فنی» برای مقایسهٔ چیزایی که بدجوری از فضای بیرونشون متأثرند چیز مناسبی نیست. شکی داریم که تعداد دفعات «تغییر صدا» توی تقریباً هر اجرای حتی درپیتی از شمشال کردی [مثلاً] به‌طرز وحشتناکی بیشتر از کاپریس‌های پاگانینی‌ه؟ پس یعنی هرکی ویولن می‌زنه از هرکی «شمشال» می‌زنه ضعیف‌تره؟ واقعاً هرکی ویولن کلاسیک می‌زنه از این ویولنیست‌های کولی مجار «قوی»تره؟

و بالاخره، حواسمون باشه که یه زمانی، اون‌چه که از موسیقی توی این مملکت بود «همین» بود ـــ «پاپ»ش همین بود، «فاخرش»ش هم همین بود. هنوز تصنیف‌های «قدیمی»مون به برکت حافظهٔ آقای دوامی و پایمردی آقای پایور هست، و توش از «وطن» تا «گلین معروفه» ریخته. موسیقی‌مون «ابزار» بود برای بیان چیزایی، برای «حال کردن»، برای حفظ کردن، همون‌جور که شعرمون بود. همین موسیقی «سنتی» هم همیشه «فاخر» نبوده؛ همون‌جور که مرحوم میرعماد احتمالاً فحش هم که می‌خواسته بده نستعلیق می‌نوشته!

اتفاقی که افتاده و شاید «محل اشکال» باشه، یه شکلی از «انقطاع»ه که تو فرهنگمون اتفاق افتاده و شاید هم ناگزیر بوده، و به‌هرحال اونقدر داستان رو عجیب کرده که یکی از خودمون داره می‌گه «بابا آخه اینا چی‌ن! ». حالا من می‌تونم به‌ش گیر بدم که همون‌جور که ایرانی‌هایی هستن که «عاشق» فلان گونهٔ موسیقایی هستن، اروپایی‌ها و آمریکایی‌هایی هم هستن که «عاشق» موسیقی «سنتی» هستن یا مثلاً موضوع تئوری احتمالاً به آموزشگاه ایشون برمی‌گرده [حالا اگه اصولاً این موضوع رو مهم بشمریم که من بدونم چه‌جوری موسیقی‌م رو با متر یکی دیگه بسنجم!] و چه‌وچه، اما مهم این‌ه که همه‌مون بچهٔ همین آب و خاکیم، همه کم‌وبیش همین شکل و قیافه رو داریم، سن و سال هم چندان فرق نمی‌کنه، اما دنیاهامون یه دنیافرق دارن [و بحثی هم نداریم که کدوم «بهتر»ن ـــ «فرق» دارن]. این دادشمون داره می‌گه «آخه این چه وضعی‌ه؟» [و البته همچین یه‌هوا هم «بد» می‌گه]، و بقیه می‌گن «اصلاً تو چه می‌دونی که وضع کیلویی چند متره؟» ...

21. 8 کاربر برای این پست از bardyaa تشکر کرده اند:

serin آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42649
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    158
    153 بار تشکر شده در 58 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

بابا دمت گرم عالی بود
    ویرایش توسط serin : Monday 4 April 2011 در ساعت 07:04 PM
    درخت دوستی بنشان که کام دل ببار آرد
    نهال دشمنی برکن که رنج بیشمار دارد

23. کاربران زیر از serin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

z_m آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29398
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    1,289
    1,898 بار تشکر شده در 658 پست

شبکه های اجتماعی من

Add z_m on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اگه از کوچکی گوش شما عادت به شنیدن موسیقی سنتی میکرد الان مثل ما علاقه شدیدی بهش داشتی ... شما سنتی رو درک نمیکنی چون توی بهرش فرو نرفتی ... شما اکثرا گیتار شنیدی احتمالا ... خب پس به گیتار علاقه پیدا کردی ...

درود...

راستش آقا مهدی من با این نظرتون مخالفم که میگین اگه از بچگی به هر چی گوش بدیم به همون علاقه پیدا میکنیم...
    والا همین نمونش خود من ... اونطوری که من یادم میاد همچین زیاد تو این وادیا نبودم... تا به سنی که رسیدم خودم موسیقی سنتی رو انتخاب کردم... و اتفاقا الان بهش علاقه شدیدی دارم...
    آه که یک دیده بیدار نیست
    هیچ کس از درد خبر دار نیست

25. 6 کاربر برای این پست از z_m تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط z_m [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود...

راستش آقا مهدی من با این نظرتون مخالفم که میگین اگه از بچگی به هر چی گوش بدیم به همون علاقه پیدا میکنیم...
    والا همین نمونش خود من ... اونطوری که من یادم میاد همچین زیاد تو این وادیا نبودم... تا به سنی که رسیدم خودم موسیقی سنتی رو انتخاب کردم... و اتفاقا الان بهش علاقه شدیدی دارم...
    یه داستان‌های معروفی هست [و معمولاً «شناختی [=cognitive]»] که واقعاً همین‌جوریاست ـــ حتا درمورد نظام فواصل هم، جز اکتاو و چهارم درست و معکوس، بقیهٔ صداها تربیتی‌ن (و این مبانی روهوایی که «هفت نت» رو با «هفت آسمان» و هفت کوتوله و اینا مربوط می‌شمرن و فکر می‌کنن که از «اول» همین‌جوریا بوده، یه‌کم بد نیست برن گام‌های پنتاتونیک رو بشنون!). اما این «تربیت»، بدجوری «ناخودآگاه» انجام می‌شه. می‌دونی، من هم تا 10 - 11 سالگی به شوق خودم نرفته‌م «سنتی» بشنوم؛ اما اولین باری که تو مدرسه «سرود» بازی می‌کردیم، «آزادی [=آن زمان که بنهادم سر به‌پای آزادی]» رو «حفظ» بودم! می‌دونی چرا؟ شاید، چون دایی‌هایی داشتم که تقریباً مدام کارهای روز کانون چاووش رو پیدا می‌کردن و می‌شنیدن، و من که لای دست‌وپای اونا ول بودم هم این سروصداها رو می‌شنیدم. هنوز که هنوزه، تقریباً همهٔ شور «شبنورد» رو [مثلاً] یادم‌ه! «این در حالی است که» در بازهٔ دوم تا پنجم ابتدایی، نوع موسیقی‌ای که خودم گوش می‌کرده‌م لزوماً در «لوس‌آنجلس» تولید می‌شده (و البته، اون وقتا هنوز به این فضاحت نبود ـــ «هایده» مثلاً هنوز بود، و «خوب» هم بود ...).

27. 4 کاربر برای این پست از bardyaa تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44322
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    37
    18 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

هست و خواهد بود

نسلی که دغدغه هاش فرق میکنه و نباید بدون تغییر باقی ماند

و افرادی مانند همایون شجریان و سالار عقیلی و ... امانت دارهای خوبی هستند.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138267
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اخه کی به داد ما میرسه کی حمایت میکنه کی پشتیبانی میکنه
    منی که هزارجور سختی تو زندگی میکشم تا ساز ایرانی بگیرم تا بتونم امانت دار باشم هیچ کسی نیومد نگفت مشکلت چیه
    بیخیال بذار نگم... فقط میگم هنر نزدایرانیانست و بس ولی هنری که نفسای اخرشه یه روز همه متوجه میشن

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)