لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: درمورد شروع سه تار مشاوره میخوام!

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    94361
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Question درمورد شروع سه تار مشاوره میخوام!

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام خدمت همه دوستان هنرمند. خوشحالم که عضو این انجمن شدم.

من حدود 10-11 سال پیش آموزش کیبرد رو شروع کردم ولی خیلی زود قطعش کردم و تا الان که 22سالمه سراغ ساز دیگه ای نرفتم
    الان این نیاز رو حس میکنم که میخوام گاهی بشنیم و برای دل خودم یه سازی رو بزنم. فکر میکنم دونستن یه ساز ، علاوه بر اینکه یک هنر محسوب میشه به آدم کمک میکنه که با روحیه بالاتری به کارای دیگش برسه.

میخواستم یه ساز خاص یاد بگیرم و از چند نفر که پرسیدم بیشتر بهم سه تار رو توصیه کردن. چند تا تکتوازی از اساتید مختلف رو هم گوش دادم. میخواستم نظر اساتید اینجا رو درمورد سه تار جویا بشم :)

*برای شروع دیر نیست؟
    *چقدر طول میکشه بتونم در حد معمولی نت بخونم وبنوازم؟

با تشکر از شما

2. 2 کاربر برای این پست از eric_s88 تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط eric_s88 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

من حدود 10-11 سال پیش آموزش کیبرد رو شروع کردم ولی خیلی زود قطعش کردم و تا الان که 22سالمه سراغ ساز دیگه ای نرفتم
    الان این نیاز رو حس میکنم که میخوام گاهی بشنیم و برای دل خودم یه سازی رو بزنم. فکر میکنم دونستن یه ساز ، علاوه بر اینکه یک هنر محسوب میشه به آدم کمک میکنه که با روحیه بالاتری به کارای دیگش برسه.

میخواستم یه ساز خاص یاد بگیرم و از چند نفر که پرسیدم بیشتر بهم سه تار رو توصیه کردن. چند تا تکتوازی از اساتید مختلف رو هم گوش دادم. میخواستم نظر اساتید اینجا رو درمورد سه تار جویا بشم :)

*برای شروع دیر نیست؟

با تشکر از شما
    سلام
    فقط به يک سوالت جواب ميدم چون در بقيه تخصص ندارم
    من با 48 سال سن تازه سه تار رو شروع کردم. و معتقدم دير نيست هرچند اگر زود تر شروع ميکردم بهتر بود ولي هيچ وقت دير نيست!
    ویرایش توسط danesh72 : Saturday 30 November 2013 در ساعت 06:33 PM

5. 4 کاربر برای این پست از danesh72 تشکر کرده اند:

shahparak آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    57322
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    255
    338 بار تشکر شده در 150 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 96/0
    میزان امتیاز
    13

دوست عزیزبه انجمن خوش آمدین بایدبدونیدکه برای یادگیری هیچوقت دیرنیست 22سال سنی نیست که
    احساس کنیددیرشده من کسی رومیشناسم اه 60 سال داره ویکسال داره سه تارکارمیکنه
    درباره مدت زمان یادگیری بستگی بخودتون علاقه ومیزان تمرینات روزانه همینطوراستادتون داره
    برای شروع بهتره یک استادخوب پیداکنید وباعلاقه وپشتکارشروع بکارکنید انشاله که موفق وپیروزباشید
    دوستت دارم ادعای کمی نیست - یاازاین حرفهای دم دستی - کوچه بازار- گفتنش را ازتمام وجودخودت مایه بگذار

7. 2 کاربر برای این پست از shahparak تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط eric_s88 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

*برای شروع دیر نیست؟

با تشکر از شما
    اولین نکته ای که من بهش اشاره می کنم این هست که اساسا ، فراگیری یک ساز در ابتدا بر می گرده به زمینه ی علاقه مندی فرد و در این امر نوع موسیقی ای که شما بطور معمول گوش میدی و ازش لذت می بری و نقش و جایگاه اون ساز در اون نوع موسیقی خیلی می تونه تعیین کننده باشه . مثلا برای کسی که اهل گوش دادن موسیقی ایرانی هست و گوشش با این موسیقی عادت کرده و توانایی لذت بردن از اون رو داره ، طبعا یک ساز ایرانی می تونه خیلی مناسب و عالی باشه و حالا قطعا کسی که بطور جدی موسیقی گوش میده حتما در درونش کشش بیشتر و ویژه ای رو نسبت به صدای یک یا چند ساز احساس خواهد کرد که در مرحله ی بعد با مشورت کردن با کارشناس با تجربه و توجه به فیزیک بدنی می تونه سازی رو برای فراگیری انتخاب کنه (این مورد برای کسانی هست مثل شما که در سنین جوانی و با تصمیم شخصی می خوان نوازندگی رو شروع کنن و قضیه برای کودکان می تونه کمی متفاوت باشه) .
    حالا فرضا کسی که اهل گوش دادن موسیقی پاپ (ایرانی و غیر ایرانی) و یا انواع دیگر موسیقی غیر ایرانی (مثلا موسیقی کلاسیک غربی) باشه باید برای فراگیری ساز بره دنبال سازهایی که تو اون نوع موسیقی مورد استفاده هستن . چون اساسا ساز ابزاریست برای اجرای موسیقی و هر سازی که در یک فرهنگ موسیقایی قرار داره با ویژگی های اون فرهنگ موسیقایی ساخته و ابداع شده و تکنیک و شیوه های نوازندگیش شکل گرفته .
    اگر شما اهل موسیقی ایرانی هستی و این نوع موسیقی رو گوش میدی و ازش لذت می بری پس میشه گفت سه تار انتخاب مناسبی برات هست البته برای یادگیری موسیقی ایرانی باید کمی آرامش درونی بیشتر و شخصیت آرم تری داشته باشی (به نظر شخصی من و این ویژگی برای پیشرفت و درک بهتر موسیقی ایرانی لازم هست) و باز ساز سه تار به دلیل اینکه جلب نظر عمومی کردن باهاش خیلی سخته :دی به درد آدم های جاه طلب و متظاهر نمی خوره که این بر می گرده به خودشناسی هر کس از انگیزه های درونیش.
    برای شروع نوازندگی درموسیقی و برای رسیدن به درجات بالای نوازندگی و درک هرچه بهتر اون مسلما هر چه زودتر شروع بشه بهتره و هرچه فرد بیشتر در اون حال و هوای شنیداری سیر کرده باشه مسلما راهش هموار تر خواهد بود اما در عین حال هر انسانی در هر سنی اگر بخواد می تونه هر فعالیت مهارتی رو که دوست داره برای یادگیریش اقدام کنه و تلاشش رو برای پیشرفت هرچه بیشتر انجام بده چه بسا در اون مسیر هم به موفقیت های خوبی برسه ، شما هم سنت زیاد نیست و اگر اصولی و درست شروع کنی با معلم خوب و وقت بذاری و زحمت بکشی می تونی پیش بری . مساله اینجاست که باید واقعا شنونده ی موسیقی ایرانی باشی و تکنوازی های اون سازی رو که شروع به یاد گیریش می کنی بطور مداوم گوش بدی حتی چندین و چند برابر زمان تمرین نواختن.
    اگر معلم خوبی داشته باشی ظرف یک و نیم تا دو سال می تونی به توانایی معقولی برسی که راه و مسیرت برای پیش رفتن هموار تر بشه .
    امیدوارم موفق باشی .
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

9. 4 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

ab_bb22 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86956
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    903
    189 بار تشکر شده در 80 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 41/0
    میزان امتیاز
    11

سه تار ساز خوبیه. البته من فلوت ریکوردر رو پیشنهاد میکنم. به سه دلیل، قیمت کم،سادگی آموزش،اندازه کوچک. من چندماه تمرین می کنم، خیلی راضیم.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    94361
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوباره سلام و ممنون که وقت گذاشتید و با حوصله پاسخ دادید. والا من تا حالا از انواع و اقسام موسیقی لذت برده و میبرم. ار راک و کلاسیک غربی گرفته تا پاپ و سنتی ایرانی.. بستگی به حس و حالم داره. اینه که یکم برای انتخاب ساز دو به شک ام. :) دلم میخواد یه سازی بلد باشم تا وقتی دلم گرفت، یا خوشحال بودم یا اصلا هر حسی.. بشینم و بنوازم! اصلا هم مهم نیست برام که جلب توجه عمومی کنم باز اگه پیشنهادی دارید خوشحال میشم بدونم. ممنون از شما خوبان.

12. کاربران زیر از eric_s88 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

بهت پیشنهاد میکنم زیاد لفطش ندی. دوستان زیادی رو دیدم که انقدر درگیر انتخاب ساز بودن که سالها همینجوری دو به شک موندن و اصل موضوع رو کم کم فراموش کردن و همیشه دنبال ساز ایده آلشون هستن...
    پیشنهاد دیگه ای که بهت میکنم اینه که حرف هایی که راجع به زیبایی صدای سازها و یا سخت بودن و آسون بودن یادگیریشون بهت میگن رو بریز دور همه رو. زیبایی صدای ساز رو فقط خودت باید تشخیص بدی. و هیچ سازی یادگرفتنش راحت نیست و هر سازی از یک لحاظی سخته نواختنش پس اصلا به این موضوع فکر نکن.
    پس برو خودت صدا ها رو گوش بده و به سلیقه خودت اعتماد کن. تصمیمت رو بگیر و یاد گرفتنشو شروع کن.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

14. 2 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    94361
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از آقای alireza_jafarian و دوستان گرامی دیگه.

یه سوال دیگه که پیش میاد درباره خرید سه تاره! تو اینترنت که میگشتم از 80 هزار تومان موجود بود تا چند میلیون تومان. از یکی از دوستانم که در کار تولید سنتور و سه تاره پرسیدم میگفت سه تار زید 400 هزار تومان نخر! و اینکه اگه ارزون باشه بعد یه مدتی اذیت میکنه. ولی من نمیتونم زیاد بودجه بذارم... نهایت 200 هزار تومان. با این مقدار پول میشه یه سه تار مناسب برای شروع خریداری کرد ؟ :)

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

با تشکر از آقای alireza_jafarian و دوستان گرامی دیگه.

یه سوال دیگه که پیش میاد درباره خرید سه تاره! تو اینترنت که میگشتم از 80 هزار تومان موجود بود تا چند میلیون تومان. از یکی از دوستانم که در کار تولید سنتور و سه تاره پرسیدم میگفت سه تار زید 400 هزار تومان نخر! و اینکه اگه ارزون باشه بعد یه مدتی اذیت میکنه. ولی من نمیتونم زیاد بودجه بذارم... نهایت 200 هزار تومان. با این مقدار پول میشه یه سه تار مناسب برای شروع خریداری کرد ؟ :)
    من اخیرا سه تار مشقی نخریدم و از قیمت ها خبر ندارم اما با توجه به روند افزایش قیمت و اطلاعاتی که دورادور دارم با 80 هزار تومن ماکت سه تار رو بهت میدن تو بازار و طبعا پیدا شدن سازی که حداقل های فنی و کیفیت ساخت رو داشته باشه و صدای قابل قبولی هم بده با این قیمت کاملا بعید به نظر میرسه اما تو رنج 200 تا 250 اگر ساز توسط نوازنده و از جای درست خریداری بشه (یا از سازنده ی منصفی که کارهاش به خوب بدون و خوش صدا بودن مشهور شده و یا از فروشگاه های عمده فروشی مثل مثلا حلمی یا عارف که در این صورت امکان انتخاب بین تعداد زیادی از یک مهر سازنده وجود داره) منتها نکته ی اصلی اینه که ساز باید توسط کسی انتخاب بشه که نوازنده است و از چند و چون ساز مطلعه تا بتونه بااین قیمت انتخاب خوبی انجام بده .
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

17. 4 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)