لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 65

موضوع: نوید افقه

Damoon D1 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22669
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    17 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط rhusseiny [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بلافاصله پس از خوندن این پست، تصمیم گرفتم چند ویدیو از کارهای افقه رو از اینترنت بگیرم و ببینم. نتیجه ای که گرفتم حیرت آور بود! نمیدونم از بخت بد آقای افقه بود یا دلیل دیگه ای داشت که من درست اونایی رو دیدم که نباید میدیدم.
    جناب ایشون رو دیدم در حالیکه آرنجش رو گذاشته رو تمبک و در حالی که ژست بسیاز متفکرانه ای گرفته با اون یکی دستش هر از گاهی ضربه ای به جایی از تمبک میزنه!!! حیرت کردم! فکر کردم شاید ویدیو به اشتباه به نامش ثبت شده (چون اصلا نمیدونستم چه شکلیه) برای همین چند تا دیگه گرفتم و دیدم و باز هم شگفتا که توی همشون حرکاتی از همین دست دیدم. به نوبه ی خودم به عنوان یک مبتدی تمبک نوازی، خجالت کشیدم که یعنی دیگه کار به جایی رسیده که باید اینجوری نوآوری کنیم؟ آخه درسته نوآوری خوبه، اما نه به هرقیمتی و شکلی! خیلی دلم میخواد بدونم اون آرنج رو تمبک و اون ژست متفکرانه به چه کار تمبک نوازی میاد و چه تاثیری تو صدای شنیده شده از ساز داره!!!

یاد کلمه ی معروف و پر معنی بهمن رجبی افتادم: شارلاتانیزم! آیا میشه اسم دیگه ای براش گذاشت؟
    عزیزای من! خدایی می شه گفت بعد از حسین تهرانی الان فقط این زندس {نظر منه} در مورد ژستش، rhusseiny عزیز، حتما که نباید زل بزنه تو دوربین تا بگیم ژستش خوبه. یعنی همین که سه نوع تنبک با سه نوع صدا دهی مختلف ابداع کنه و بر اساس کشیدگی رو پوست ساز، ملودی روی ریتم و قابل نت نوشتن در بیاره کمه؟! من خودم از نزدیک افتخار دیدن ساز زدنشو داشتم، از طرفداراشم هستم. شخصا از کارش خوشم میاد!
    دیگه شامپو بچه هم چشمه آدمو می سوزونه... .. .

2. 5 کاربر برای این پست از Damoon D1 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10410
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    13 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلامrhusseiny . نمی دانم چرا شما اینگونه در باره استاد صحبت کردید. ولی استاد افقه را آقای مشکاتیان . علی جهاندار و آقایون شجریان و خیلی از موسیقی دانان ما آیشان را تایید کردند و گفتند که ایشان از نسلی هستند که نواوری هایی آوردند.
    ور در ضمن ایشان تنها کسی بودند که در گروه عارف تک نوازی تنبک داشتند.

4. 3 کاربر برای این پست از tigh50 تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

درود دوستان... منم از نزديك ساز زدن آقاي افقه رو ديدم... فوق العادس... آدم وحشت ميكنه... هرچي فكر كردم ديدم نميشه آدم با يه دستش ريتمه لنگ بزنه با اون دستش 2.4
    قدرت انگشتاش فوق العادس
    و به قول دوستمون... ابتكار افقه تو تنبك يه چيزيه مثل نو آوري هاي ساكت تو تار و سه تار
    و rhusseiny عزيز... ژست و فيگور افقه كاملا صحيحه... اگه اينطوره حسين تهراني هم تنبكو ميذاشت رو زمين گاهي با انگشتاش ميزد روي تنبك... پس كار اونم غلطه؟ ... و در مورد آرنج... شما هم كه حرفاي بهمن رجبيو تكرار ميكنيد (اگه سخنرانيشو ديده باشيد) گذاشتن آرنجش روي ساز ايجاد همونطور كه دوستان گفتن ايجاد يك نوع طنين خاصي ميكنه دوسته عزيز
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

6. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    2,211 بار تشکر شده در 757 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

دوستان منتقد میتونن آخرین کارهای استاد افقه رو گوش کنن
    به قول قدما تو بدم، بمیر و بدم
    اینکه چه ژستی داره و اینا مهم هست اما ببینین چه صدایی از تنبک استاد خارج میشه
    یه نگاه به خودتون بندازین... میگین تازه کارم
    استاد افقه 25 ساله تنبک حرفه ای میزنه و چون من شیرازیم و کمی ایشون رو میشناسم و بارها به آموزشگاهشون که فاصلش تا خونمون 10دقیقه پیاده است والان هم اونجا کلاس سه تار میرم و میدونم روزی 15 ساعت تمرین تنبک دارن

بعد شما میخوای از ایشون ایراد بگیری که ژستش خرابه؟
    آدم جایگاه خودشو باید بشناسه

نوید افقه کسیه که توی 25 سالگی توی کنسرتی در ارگ کریمخان زند در شیراز همراه با استاد پایور تنبک زد استاد 5 دقیقه بهش تکنوازی داد
    اونایی که اخلاق زنده یاد پایور رو میشناسن بهتر میفهمن این یعنی چی
    و نوید افقه توی این 5 دقیقه همه رو مسخ کرد به طوری که صدای بال مگس ها شنیده می شد!

آخرین کارای استاد نوید افقه جوی نقره مهتاب همراه با بهداد بابایی
    و همینطور آب نان آواز با همایون شجریان وگروه همنوازان حصار
    گش کنین نظرتونو بگین...
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

8. 4 کاربر برای این پست از Avazekhan تشکر کرده اند:

rhusseiny آواتار ها
    کاربر فعال بخش تنبك

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش تنبك
    شماره عضویت
    7156
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    349
    320 بار تشکر شده در 117 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

راستش وقتی میزان پذیرش سلایق دیگه و درجه ی ارادت بعضی از دوستان رو به آقای افقه دیدم، ترجیح دادم ضمن حفظ نظر قبلیم راجع به ایشون، دیگه اظهار نظری نکنم و استدلالم این بود که هرکسی عقل داره و مختاره که برداشت خودش رو از شخصی داشته باشه.

اما گویا بعضی از دوستان ول کن معامله نیستن و درجه ی سرسپردگی به این استاد معظم اونارو وادار میکنه هر از چند گاهی به فراخور حالشون، یه حالی هم به من بدن و از سر لطف بنده نوازی کنن. باشه! این گوی و این میدان! بچرخ تا بچرخیم! تا این جای کار اینو داشته باشین:

نقل قول نوشته اصلی توسط tigh50 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلامrhusseiny. نمی دانم چرا شما اینگونه در باره استاد صحبت کردید. ولی استاد افقه را آقای مشکاتیان . علی جهاندار و آقایون شجریان و خیلی از موسیقی دانان ما آیشان را تایید کردند و گفتند که ایشان از نسلی هستند که نواوری هایی آوردند.
    دوست عزیز! طوری حرف میزنی که انگار نه انگار تو مملکتی زندگی میکنی که نون به قرض هم دادن و حرف های بی حساب و کتاب در مورد هم (چه له و چه علیه هم) زدن مد روزه. مگه همین آقای مشکاتیان نبود که میگفت: „من با مطلق گرایی مخالفم، اما اگه نگم فرهنگ فر بهترین بود، قطعا یکی از بهترین ها بود” ؟ خوب آقای مشکاتیان، اگه با مطلق گرایی مخالفی، بیخود کردی جملتو ادامه دادی! یا مگه حسین علیزاده نگفته بود فرهنگ فر سیگار رو هم استادانه می کشید؟ آیا چون علیزاده یه غلطی کرد من و شما هم باید تکرار کنیم؟ نباید حرف ها رو بشنویم و سبک سنگین کنیم؟ اگه این کارو نکنیم که با طوطی فرقی نمی کنیم. شما بهتر نبود به جای ذکر نظرات دیگران که معلوم نیست در چه حال و هوایی گفته شده (که چه بسا به حق یا به ناحق باشه) مثل بعضی دیگه از دوستان نظر خودتو میگفتی (و در صورت امکان اونو اثبات می کردی و گرنه در حد نظر میموند و البته قابل احترام) ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_herfeiy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود دوستان... منم از نزديك ساز زدن آقاي افقه رو ديدم... فوق العادس... آدم وحشت ميكنه... هرچي فكر كردم ديدم نميشه آدم با يه دستش ريتمه لنگ بزنه با اون دستش 2.4
    قدرت انگشتاش فوق العادس
    و به قول دوستمون... ابتكار افقه تو تنبك يه چيزيه مثل نو آوري هاي ساكت تو تار و سه تار
    و rhusseiny عزيز... ژست و فيگور افقه كاملا صحيحه... اگه اينطوره حسين تهراني هم تنبكو ميذاشت رو زمين گاهي با انگشتاش ميزد روي تنبك... پس كار اونم غلطه؟ ... و در مورد آرنج... شما هم كه حرفاي بهمن رجبيو تكرار ميكنيد (اگه سخنرانيشو ديده باشيد) گذاشتن آرنجش روي ساز ايجاد همونطور كه دوستان گفتن ايجاد يك نوع طنين خاصي ميكنه دوسته عزيز
    آقا اگه شما وحشت کردی والله بالله تالله من نمیکنم! آیا این جرمه؟ راستی! آیا تا به حال به دست و پاهای نوازندگان درامز موقع نوازندگی نگاه کردی؟ وحشت نکردی؟ دست راست یه جور، دست چپ یه جور، پای راست و پای چپ هم برای خودش یه جور دیگه! لابد اونا باید ادعا کنن سوپر خدا هستن دیگه!

قدرت انگشتان فوق العاده است؟ مبارک صاحبش! مقایسه کرده بودی ایشون رو با ساکت و نوع آوری هاش و فیگور تمبک نوازیشم تایید کردی! راستی! ساز شما چیه؟ تو هر کدوم چند سال وقت گذاشتی؟ تمبک؟ تار؟ سه تار؟ ... ؟ چرا فکر میکنی نظرت تا این حد صائبه که این به زعم خودت استاد رو مورد تایید قرار میدی؟ آخه آدم وقتی حق دارم کسی رو تایید کنه (مثلا بگه کارش در زمینه ی ریاضی مورد تاییده) که خودش از اون سر باشه در غیر این صورت حداکثر میتونه بگه کارش رو میپسنده. البته از آی دی شما اینطور به نظر میرسه که با یه آدم حرفه ای طرف هستم و از این بابت خوشحالم!
    گذاشتن تمبک رو زمین (مثلا برای زدن یکی از انواع ریز) چه دخلی به فیگور متفکرانه و اندیشمندانه ی استاد داره؟ اگه تمبک رو می ذاشت زمین و مثلا پشتشو می کرد به تمبک و دستاشو از پشت می آورد و تمبک می زد اونوقت مقایسه ات مصداق داشت. تازه! مگه حسین تهرانی خدا بوده که اون هم مرتکب غلطی نشه و اگه هر کاری کرده اونو مصداق وحی منزل بدونیم؟ من بر خلاف شما اسطوره پرست نیستم. مزید اطلاع شما، این جناب حسین تهرانی (که الحق تمبک نوازی امروز مرهون زحمات ایشون هست و این به هیچ وجه قابل انکار نیست) هم سه غلط بزرگ (تا جایی که من میدانم) کرد که عرض میکنم:
    1- بعد از خودش، اسماعیلی رو بهترین و در واقع جانشین خودش دونست!
    2- گفت تمبک تک نوازی باید دهانه اش 22 سانت باشه!
    3- طی نامه ای به بهمن رجبی گفت بعد از من تو ستاره ی درخشانی خواهی شد (که البته بهمن رجبی آن نامه را پاره کرد)!

شما راست میگی، حرف های من رو آقای رجبی هم می زنه (یا برعکس، حرف های آقای رجبی رو من هم می زنم) اما آیا این دلیل میشه برای رد حرف من؟ دست بر قضا کار امثال شما سخت تر میشه چون دیگه فقط با من مبتدی طرف نیستی که به راحتی تمبک نوازی و دانش منو زیر سوال ببری، با بهمن رجبی طرف هستی!
    از نوشته ی بعضی از دوستان، تا حالا پذیرفته بودم که شاید سوراخی روی تمبک ایجاد کرده و با اون ژستش داره اون سوراخ رو دستکاری میکنه تا صدای خاصی ازش در بیاد. با همه ی تعجبم با خودم گفتم هر چند دور از ذهن اما غیر ممکن نیست. اما امروز شما میگی اون نحو قرار دادن دست طنین ایجاد می کنه!!! اگه شما فیزیک نخوندی، من خوندم! اون هم سال ها! به این راحتی این حرف رو قبول نمی کنم! آیا رفتی تو آزمایشگاه امتحان کنی؟ آخه دست روی چوب چه ربط به طنین صدای بیرون اومده داره دوست عزیز؟

نقل قول نوشته اصلی توسط avazekhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان منتقد میتونن آخرین کارهای استاد افقه رو گوش کنن
    به قول قدما تو بدم، بمیر و بدم
    اینکه چه ژستی داره و اینا مهم هست اما ببینین چه صدایی از تنبک استاد خارج میشه
    یه نگاه به خودتون بندازین... میگین تازه کارم
    استاد افقه 25 ساله تنبک حرفه ای میزنه و چون من شیرازیم و کمی ایشون رو میشناسم و بارها به آموزشگاهشون که فاصلش تا خونمون 10دقیقه پیاده است والان هم اونجا کلاس سه تار میرم و میدونم روزی 15 ساعت تمرین تنبک دارن

بعد شما میخوای از ایشون ایراد بگیری که ژستش خرابه؟
    آدم جایگاه خودشو باید بشناسه

نوید افقه کسیه که توی 25 سالگی توی کنسرتی در ارگ کریمخان زند در شیراز همراه با استاد پایور تنبک زد استاد 5 دقیقه بهش تکنوازی داد
    اونایی که اخلاق زنده یاد پایور رو میشناسن بهتر میفهمن این یعنی چی
    و نوید افقه توی این 5 دقیقه همه رو مسخ کرد به طوری که صدای بال مگس ها شنیده می شد!

آخرین کارای استاد نوید افقه جوی نقره مهتاب همراه با بهداد بابایی
    و همینطور آب نان آواز با همایون شجریان وگروه همنوازان حصار
    گش کنین نظرتونو بگین...
    به قول شاملو: این کوردلان و وقاحت پیشگان روشنی آفتاب را هم از ما دلیل می طلبند!
    تو در چه مقامی هستی که اینطور گستاخانه حرف می زنی؟ اشکالی داره که من مثل تو سرسپرده ی کسی نیستم؟ وکیل افقهی؟ داداششی؟ خوب خودتو معرفی کن! می خوای خبر خوش بهت بدم؟ ناراحت نباش! تو هم اگه به مدت 25 سال روزی 15 ساعت وقت بذاری با هر انگشتت یه ریتم میزنی! اما حتی اگه با هر سلول بدنت یه ریتم بزنی، حق نداری به من توهین کنی! راستی! بهمن رجبی یه شاگرد داره اهل ملایره و روزای 3 شنبه با ایشون کلاس داره، کارای استاد افقه رو عین خودش برات میزنه! آدرس و شماره تلفن بهمن رجبی هم تو سایت هست، اگه راست میگی و دنبال واقعیت می گردی، یکی از این 3 شنبه ها برو و با چشم خودت ببین!
    ضمنا، از کی تا حالا سه تار زن ها راجع به تمبک نواز ها اینقدر سینه چاک می کنن؟ شاید از روزی که (لابد) استادت، جناب تار و سه تار نواز بزرگ، پدرخوانده ی نظام موسیقی ایران، استاد معظم محمدرضا لطفی، راجع به تمبک نظر دادن (و الحق جواب کوبنده ای هم از بهمن رجبی شنید) ، آره؟ دست بر قضا من جایگاه خودم رو خوب می دونم! درسته که تمبک نواز حرفه ای نیستم، اما با بسیاری از تمبک نوازان حرفه ای آشنایی دارم، و حداقلش اینه که خودم هم تمبک می زنم! اما تو چرا به من ایراد میگیری که جایگاهم رو نمیشناسم اما خودت از جایگاه (در بهترین حالت) یک سه تار نواز در مورد یک تمبک نواز با چنین قاطعیتی اظهار نظر می کنی؟
    بازم از کسی یاد کردی که به عنوان یک انسان (و مثل همه ی ما) هزاران هزار ایراد داشت. زنده یاد پایور! مگه هر کاری کرده وحی منزله؟ اصلا، اون به عنوان سنتور نواز حق داشت هر نظری داشته باشه، تو چرا از جیب اون خرج می کنی؟ آخه اگه اینطور باشه، اونوقت باید بیای و از تک تک کارای پایور دفاع کنی، اگه قدرتشو داری بسم الله.
    جل الخالق! صدای بال مگس ها رو هم شنیدی! آفرین! همه مسخ شده بودن! بارک الله! راستی! چه جوری تک تک آدما رو چک کردی و دیدی مسخ شدن؟ آخه اگه این طور هم باشه، لااقل تو یکی مسخ نشده بودی و گزاره نادرست میشه! بس کنید این بازی با کلماتو! اما تو حق داری اسطوره پردازی کنی! و این به خودت مربوطه! اما این جا منطق حرف اول و آخر رو می زنه! نه اسطوره ها و پهلوان های ذهنی شما! ما را با افسانه پردازی کاری نیست!

و باز یادی می کنم از زنده یاد احمد شاملو که میگه: وقتی صحبت از حقیقت می کنیم هر گاوگند چاله دهانی آتشفشان روشن خشمی میشود!
    به امید روزی که تفکر کنیم، و نه این که تنها وارث فکر باشیم!
    ویرایش توسط rhusseiny : Monday 31 May 2010 در ساعت 10:25 AM

10. 2 کاربر برای این پست از rhusseiny تشکر کرده اند:

mreza آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24504
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    534
    293 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط rhusseiny [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ترجیح دادم ضمن حفظ نظر قبلیم راجع به ایشون، دیگه اظهار نظری نکنم و استدلالم این بود که هرکسی عقل داره و مختاره که برداشت خودش رو از شخصی داشته باشه.

اما گویا بعضی از دوستان ول کن معامله نیستن و درجه ی سرسپردگی به این استاد معظم اونارو وادار میکنه هر از چند گاهی به فراخور حالشون، یه حالی هم به من بدن و از سر لطف بنده نوازی کنن. باشه! این گوی و این میدان! بچرخ تا بچرخیم! تا این جای کار اینو داشته باشین:
    آقا حالا شما چرا این کار اشتباه رو تکرار می کنید مگر نمیگین هر کسی نظری داره؟

12. 3 کاربر برای این پست از mreza تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

rhiusseny... اگه شما وحشت نكردي... همون كارو بكن... بشين اينقدر ساز بزن تا بتوني با هر دستت يه ريتم بزني... اونوقت بگو من زدم چيزي نبود
    كار شما شده مثل اينايي كه قدشون كوتاهه و دستشون به تور واليبال نميرسه... و ميگن تور بلنده... نميگن قد ما كوتاهه
    مثلا... هيچكس تو ايران يا جهان نميتونه زنبور عسل رو مثل ساكت با ساز تار بزنه... ولي همه هم انكارش ميكنن... ميگن .. اين قطعه مال ما نيست... چون نميتونن بزنن ميگن مال ما نيست... آقا يكي بياد بزنه اونوقت بگه من اين قطعه رو زدم ... و حالا كه زدم ميگم واسه ساز ايراني مناسب نيست... اونوقت ما قبول ميكنيم
    تنبك آقاي افقه نظير نداره
    منم فقط نظر خودمو گفتم... بله قدرت انگشتاش مبارك صاحبش... و من و امثال من تا 100 سال هم نميتونيم مثا اون ساز بزنيم... شما ميتوني؟ يا علي ... شروع كن زدن
    در ضمن يه چيز ديگه علاوه بر روزي 15 ساعت تمرين لازمه و اون استعداده... پس هركسي هم نميتونه با روزي 15 ساعت تمرين بشه استاد
    آقاي افقه يه چيز ديگه هم داره كه به ارزش كارش مي افزايد... و اون اينه كه صاحب سبكه... و حتي اگرم شما قبول نكني... ايشون يك تنبك نواز صاحب سبكه كه اين خودش خيلي ارزشمنده

آقاي افقه تار رو هم شيرين مينوازه و استاد دانشگاه هنر شيراز هم هست... و تئوري موسيقي و به هارموني هم آشنايي داره
    نميگم تهراني عيب نداشته... ولي واقعا باعث پيشرفت شگرفي در ساز تنبك شده و خيلي ارزشمنده... نميدونم چرا مردم هميشه عيب هاي يكيو ميبينن... اگه يكي 1000 تا خصوصيت خوب داشته باشه و يه خصوصيت بد... همه خصوصيت بده رو ميبينن... ميدوني چرا؟ چون دنبال اينن كه از يه آدم بزرگ ايراد پيدا كنن... تا كوچيكش كنن
    در مورد گذاشتن دست روي تنبك... آقاي افقه تا بحال 3 نوع تنبك اختراع كردن ... و به تصويب رسيده... و همه ي ايران قبولش كردن... شما ميتونين تشريف ببريد انجمن موسيقي و قوانين فيزيك رو بهشون ياد بدين و بگيد شما بيخود كرديد اينارو به عنوان اختراع ثبت كرديد
    در مورد آقاي رجبي... من حاضرم با خود حرفاي آقاي رجبي باهاش بحث كنم و كم بياره
    آقاي رجبي اونروز ها كه پيشرفتي كرده بود و معروف شده بود ميگفت آقايان فرهنگفر و غيره نميخوان قبول كنن بالاخره يكي پيدا شده كه از اونا بهتر ساز ميزنه... و الان من حرف اولو ميزنم... و الان هم آقاي رجبي نميخواد قبول كنه كه يكي پيدا شده بهتر از خودش ساز ميزنه
    نه عزيزم من حرفه اي نيستم... من اين آي دي رو از سال 80 داشتم و حفظش كردم
    من 5..6 ساله تار ميزنم... و تنبك هم دوره متوسطه رجبي رو تموم كردم... همين... اما تو اين زمان كم افتخار آشنايي با خيلي از بزرگان رو داشتم
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Monday 31 May 2010 در ساعت 12:32 PM
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

14. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

rhusseiny آواتار ها
    کاربر فعال بخش تنبك

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش تنبك
    شماره عضویت
    7156
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_herfeiy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    rhiusseny... اگه شما وحشت نكردي... همون كارو بكن... بشين اينقدر ساز بزن تا بتوني با هر دستت يه ريتم بزني... اونوقت بگو من زدم چيزي نبود
    كار شما شده مثل اينايي كه قدشون كوتاهه و دستشون به تور واليبال نميرسه... و ميگن تور بلنده... نميگن قد ما كوتاهه
    مثلا... هيچكس تو ايران يا جهان نميتونه زنبور عسل رو مثل ساكت با ساز تار بزنه... ولي همه هم انكارش ميكنن... ميگن .. اين قطعه مال ما نيست... چون نميتونن بزنن ميگن مال ما نيست... آقا يكي بياد بزنه اونوقت بگه من اين قطعه رو زدم ... و حالا كه زدم ميگم واسه ساز ايراني مناسب نيست... اونوقت ما قبول ميكنيم
    تنبك آقاي افقه نظير نداره
    منم فقط نظر خودمو گفتم... بله قدرت انگشتاش مبارك صاحبش... و من و امثال من تا 100 سال هم نميتونيم مثا اون ساز بزنيم... شما ميتوني؟ يا علي ... شروع كن زدن
    در ضمن يه چيز ديگه علاوه بر روزي 15 ساعت تمرين لازمه و اون استعداده... پس هركسي هم نميتونه با روزي 15 ساعت تمرين بشه استاد
    آقاي افقه يه چيز ديگه هم داره كه به ارزش كارش مي افزايد... و اون اينه كه صاحب سبكه... و حتي اگرم شما قبول نكني... ايشون يك تنبك نواز صاحب سبكه كه اين خودش خيلي ارزشمنده

آقاي افقه تار رو هم شيرين مينوازه و استاد دانشگاه هنر شيراز هم هست... و تئوري موسيقي و به هارموني هم آشنايي داره
    نميگم تهراني عيب نداشته... ولي واقعا باعث پيشرفت شگرفي در ساز تنبك شده و خيلي ارزشمنده... نميدونم چرا مردم هميشه عيب هاي يكيو ميبينن... اگه يكي 1000 تا خصوصيت خوب داشته باشه و يه خصوصيت بد... همه خصوصيت بده رو ميبينن... ميدوني چرا؟ چون دنبال اينن كه از يه آدم بزرگ ايراد پيدا كنن... تا كوچيكش كنن
    در مورد گذاشتن دست روي تنبك... آقاي افقه تا بحال 3 نوع تنبك اختراع كردن ... و به تصويب رسيده... و همه ي ايران قبولش كردن... شما ميتونين تشريف ببريد انجمن موسيقي و قوانين فيزيك رو بهشون ياد بدين و بگيد شما بيخود كرديد اينارو به عنوان اختراع ثبت كرديد
    در مورد آقاي رجبي... من حاضرم با خود حرفاي آقاي رجبي باهاش بحث كنم و كم بياره
    آقاي رجبي اونروز ها كه پيشرفتي كرده بود و معروف شده بود ميگفت آقايان فرهنگفر و غيره نميخوان قبول كنن بالاخره يكي پيدا شده كه از اونا بهتر ساز ميزنه... و الان من حرف اولو ميزنم... و الان هم آقاي رجبي نميخواد قبول كنه كه يكي پيدا شده بهتر از خودش ساز ميزنه
    نه عزيزم من حرفه اي نيستم... من اين آي دي رو از سال 80 داشتم و حفظش كردم
    من 5..6 ساله تار ميزنم... و تنبك هم دوره متوسطه رجبي رو تموم كردم... همين... اما تو اين زمان كم افتخار آشنايي با خيلي از بزرگان رو داشتم
    جناب ramin_herfeiy،
    به گواه مطالبی که در این سایت نوشتم، من هرگز ادعایی در مورد خودم نداشتم. بد نیست بدونی اصلا هم دلم نمی خواد با هر انگشتم یه ریتم بزنم و وقتشم ندارم. دست بر قضا من قدم کوتاهه و همه جا هم گفتم، عیب از منه و نه از تور والیبال! پس اینو که اشتباه گرفتی!
    در مورد تار زدن آقای ساکت هم من چون راجع به تار تخصصی ندارم، ترجیح میدم اساتید فن راجع به نوازندگی ایشون اظهار نظر کنن. قبول کردن یا نکردن شما هم با خودتون!

من در کجای مطلبم راجع به صلاحیت تمبک زنییا ریتم شناسی افقه اظهار نظر کردم؟ آن چه که من باهاش مخالفم (و به عنوان یک انسان حق دارم که نظر داشته باشم) ، فیگور ایشون در موقع نواختن بود و این که آیا صاحب سبکه یا نه هم بماند برای بزرگتر از من، چون من اصلا در جایگاهی نیستم که در مورد این چیزا نظر بدم. حداکثر می تونم به قول شما بگم شیرین مینوازن یا خیر.
    اما همچنان معتقدم با روزی 15 ساعت و در طی 25 سال تمرین، هر کاری را میشود کرد، تمبک زدن که سهله و شما حداکثر میتونی با من مخالفت کنی و نه این که نظر منو تخطئه کنی و اینطور فکر کنی که نظرت فصل الخطابه و همه باید مثل تو فکر کنن!
    اگه مطلب منو با دقت بخونی می بینی من هیچ جا نگفتم افراد نامبرده بی هنرند (اصلا من کی هستم که بخوام همچین حرفی بزنم). من فقط گفتم از کسی بت نسازیم و هر چه کرد رو عین درستی و حقیقت ندونیم. نگیم فلانی کارش درسته چون مثلاحسین علیزاده میگه! این غلطه! کافیه شما به یکی دوتا از جلسات خصوصی این جماعت هنرمند تشریف ببرید و با چشم خودتون ببینید که در عوالمی غیر از این عالم چه جوری همدیگه رو بالا می برند یا با مخ به زمین میزنن. اگه شما نرفتید من به وفور در چنین جلساتی حضور داشتم و هرگز و هرگز اسیر این شامورتی بازی ها نمیشم.

و اما راجع به اختراعات جناب افقه! آقا! چرا یه شیر پاک خورده ای عوض این همه صغرا کبری بافتن یه عکسی ویدیویی چیزی از این اختراعات نمیذاره که گمراهان و دیرباورانی از قبیل من هم بهش ایمان بیارن؟؟؟؟؟ یعنی اینقدر کار سختیه؟

دو صد گفته چو نیم کردار نیست!

آقایی که میگی رو تمبک افقه سوراخ وجود داره! چرا یه عکس از این سوراخ (های) مقدس نمیذاری که ما اینجوری به هم گیر بدیم، یکی بگه استاد استادانه و یکی بگه شارلاتانه؟؟؟؟

و اما در مورد آقای رجبی! من در پست قبلیم گفتم که شاگردی از شاگردای شهرستانی ایشون تمام و کمال تقلید آقای افقه رو می کنه. اگه علاقه مند هستید، پست قبلی رو یه بار دیگه بخونید. اما این که افقه از رجبی بهتر میزنه، منظورتون رجبی همسن و سال افقه یا افقه جوان و رجبی سالخورده ی کنونی؟ چون الان آقای رجبی به دلیل لرزش دست و ضعف اعصاب بسیاری از قطعات خودش رو هم نمی تونه با کیفیت و تمپوی واقعی بزنه. در مورد رجبی هم سن و سال افقه هم ترجیح میدم کسانی که صاحب نظر هستن در این مورد نظر بدن و من استفاده کنم.

در مورد اینکه دوره متوسطه ی آقای رجبی رو تموم کردید هم حرف و حدیث بسیاره، اما فکر نمی کنم اینجا جاش باشه. اگه صلاح دونستید یه تاپیک با نام خودتون باز کنید، اونجا بنده با کمال میل در خدمت هستم.
    ویرایش توسط rhusseiny : Monday 31 May 2010 در ساعت 01:53 PM

16. کاربران زیر از rhusseiny به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

جناب ramin_herfeiy،
    به گواه مطالبی که در این سایت نوشتم، من هرگز ادعایی در مورد خودم نداشتم. بد نیست بدونی اصلا هم دلم نمی خواد با هر انگشتم یه ریتم بزنم و وقتشم ندارم. دست بر قضا من قدم کوتاهه و همه جا هم گفتم، عیب از منه و نه از تور والیبال! پس اینو که اشتباه گرفتی!
    در مورد تار زدن آقای ساکت هم من چون راجع به تار تخصصی ندارم، ترجیح میدم اساتید فن راجع به نوازندگی ایشون اظهار نظر کنن. قبول کردن یا نکردن شما هم با خودتون!

من در کجای مطلبم راجع به صلاحیت تمبک زنییا ریتم شناسی افقه اظهار نظر کردم؟ آن چه که من باهاش مخالفم (و به عنوان یک انسان حق دارم که نظر داشته باشم) ، فیگور ایشون در موقع نواختن بود و این که آیا صاحب سبکه یا نه هم بماند برای بزرگتر از من، چون من اصلا در جایگاهی نیستم که در مورد این چیزا نظر بدم. حداکثر می تونم به قول شما بگم شیرین مینوازن یا خیر.
    اما همچنان معتقدم با روزی 15 ساعت و در طی 25 سال تمرین، هر کاری را میشود کرد، تمبک زدن که سهله و شما حداکثر میتونی با من مخالفت کنی و نه این که نظر منو تخطئه کنی و اینطور فکر کنی که نظرت فصل الخطابه و همه باید مثل تو فکر کنن!
    اگه مطلب منو با دقت بخونی می بینی من هیچ جا نگفتم افراد نامبرده بی هنرند (اصلا من کی هستم که بخوام همچین حرفی بزنم). من فقط گفتم از کسی بت نسازیم و هر چه کرد رو عین درستی و حقیقت ندونیم. نگیم فلانی کارش درسته چون مثلاحسین علیزاده میگه! این غلطه! کافیه شما به یکی دوتا از جلسات خصوصی این جماعت هنرمند تشریف ببرید و با چشم خودتون ببینید که در عوالمی غیر از این عالم چه جوری همدیگه رو بالا می برند یا با مخ به زمین میزنن. اگه شما نرفتید من به وفور در چنین جلساتی حضور داشتم و هرگز و هرگز اسیر این شامورتی بازی ها نمیشم.

و اما راجع به اختراعات جناب افقه! آقا! چرا یه شیر پاک خورده ای عوض این همه صغرا کبری بافتن یه عکسی ویدیویی چیزی از این اختراعات نمیذاره که گمراهان و دیرباورانی از قبیل من هم بهش ایمان بیارن؟؟؟؟؟ یعنی اینقدر کار سختیه؟ آقایی که میگی رو تمبک افقه سوراخ وجود داره! چرا یه عکس از این سوراخ (های) مقدس نمیذاری که ما اینجوری به هم گیر بدیم، یکی بگه استاد استادانه و یکی بگه شارلاتانه؟؟؟؟

و اما در مورد آقای رجبی! من در پست قبلیم گفتم که شاگردی از شاگردای شهرستانی ایشون تمام و کمال تقلید آقای افقه رو می کنه. اگه علاقه مند هستید، پست قبلی رو یه بار دیگه بخونید. اما این که افقه از رجبی بهتر میزنه، منظورتون رجبی همسن و سال افقه یا افقه جوان و رجبی سالخورده ی کنونی؟ چون الان آقای رجبی به دلیل لرزش دست و ضعف اعصاب بسیاری از قطعات خودش رو هم نمی تونه با کیفیت و تمپوی واقعی بزنه. در مورد رجبی هم سن و سال افقه هم ترجیح میدم کسانی که صاحب نظر هستن در این مورد نظر بدن و من استفاده کنم.

در مورد اینکه دوره متوسطه ی آقای رجبی رو تموم کردید هم حرف و حدیث بسیاره، اما فکر نمی کنم اینجا جاش باشه. اگه صلاح دونستید یه تاپیک با نام خودتون باز کنید، اونجا بنده با کمال میل در خدمت هستم.

من به اندازه كافي نظراتمو گفتم... شما دنبال اختراعه افقه هستي شما بايد بزي دنبالش... نكنه انتظار داري خود افقه بياد در خونتون تنبكو بده باهاش بزني و نظرت رو هم بپرسه
    و رجبي در زمان خودش صاحب سبك بوده و نوازنده ي خوبي هم بوده... اخلاقش كه بماند كه واقعا نميشه به خاطر بي ادب بودن اسم هنرمند روش گذاشت
    ولي اگه 100 بار ديگه هم از اول دنيا بياد و جوون بشه و دستش نلرزه هم نميتونه به پا افقه برسه
    در مورد شاگردش هم كه خودت داري ميگي (داره كاراي افقه رو (((تقليد ميكنه))))))... بنابر اين اونقدرا ارزشي نداره... از اينا گذشته كسي تاحالا كارشو نديده كه بدونيم اصلا چطوري تقليد ميكنه... خوب يا بد...
    ولي منظورتو نفهميدم درباره اينكه حرفو حديث زياده كه دوره متوسطه رو زدم؟
    نكنه خودت هنوز به اينجا نرسيدي و داري اخوان و كتاباي مقدماتي حسابي و قاسمي رو ميزني؟
    ايننننقدر دوره متوسطه واست سطح بالاييه؟؟؟ كه اينطوري ميگي؟
    پس واقعا بايد حالا حالاها ساز بزني تا بتوني 1 قطعه از افقه بزني
    برو وقتي دوره فوق عالي رو تموم كردي بيا حرف از افقه بزن نه الان...
    نظرت رو هم گفتي هممون شنيديم... منم نظرمو گفتم... پس ديگه بحثي نميمونه و من ديگه حرفي ندارم

18. 4 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    2,211 بار تشکر شده در 757 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    15

راستش وقتی میزان پذیرش سلایق دیگه و درجه ی ارادت بعضی از دوستان رو به آقای افقه دیدم، ترجیح دادم ضمن حفظ نظر قبلیم راجع به ایشون، دیگه اظهار نظری نکنم و استدلالم این بود که هرکسی عقل داره و مختاره که برداشت خودش رو از شخصی داشته باشه.

دوست عزیز! طوری حرف میزنی که انگار نه انگار تو مملکتی زندگی میکنی که نون به قرض هم دادن و حرف های بی حساب و کتاب در مورد هم (چه له و چه علیه هم) زدن مد روزه. مگه همین آقای مشکاتیان نبود که میگفت: „من با مطلق گرایی مخالفم، اما اگه نگم فرهنگ فر بهترین بود، قطعا یکی از بهترین ها بود” ؟ خوب آقای مشکاتیان، اگه با مطلق گرایی مخالفی، بیخود کردی جملتو ادامه دادی! یا مگه حسین علیزاده نگفته بود فرهنگ فر سیگار رو هم استادانه می کشید؟ آیا چون علیزاده یه غلطی کرد من و شما هم باید تکرار کنیم؟ نباید حرف ها رو بشنویم و سبک سنگین کنیم؟ اگه این کارو نکنیم که با طوطی فرقی نمی کنیم. شما بهتر نبود به جای ذکر نظرات دیگران که معلوم نیست در چه حال و هوایی گفته شده (که چه بسا به حق یا به ناحق باشه) مثل بعضی دیگه از دوستان نظر خودتو میگفتی (و در صورت امکان اونو اثبات می کردی و گرنه در حد نظر میموند و البته قابل احترام) ؟

آقا اگه شما وحشت کردی والله بالله تالله من نمیکنم! آیا این جرمه؟ راستی! آیا تا به حال به دست و پاهای نوازندگان درامز موقع نوازندگی نگاه کردی؟ وحشت نکردی؟ دست راست یه جور، دست چپ یه جور، پای راست و پای چپ هم برای خودش یه جور دیگه! لابد اونا باید ادعا کنن سوپر خدا هستن دیگه!

قدرت انگشتان فوق العاده است؟ مبارک صاحبش! مقایسه کرده بودی ایشون رو با ساکت و نوع آوری هاش و فیگور تمبک نوازیشم تایید کردی! راستی! ساز شما چیه؟ تو هر کدوم چند سال وقت گذاشتی؟ تمبک؟ تار؟ سه تار؟ ... ؟ چرا فکر میکنی نظرت تا این حد صائبه که این به زعم خودت استاد رو مورد تایید قرار میدی؟ آخه آدم وقتی حق دارم کسی رو تایید کنه (مثلا بگه کارش در زمینه ی ریاضی مورد تاییده) که خودش از اون سر باشه در غیر این صورت حداکثر میتونه بگه کارش رو میپسنده. البته از آی دی شما اینطور به نظر میرسه که با یه آدم حرفه ای طرف هستم و از این بابت خوشحالم!
    گذاشتن تمبک رو زمین (مثلا برای زدن یکی از انواع ریز) چه دخلی به فیگور متفکرانه و اندیشمندانه ی استاد داره؟ اگه تمبک رو می ذاشت زمین و مثلا پشتشو می کرد به تمبک و دستاشو از پشت می آورد و تمبک می زد اونوقت مقایسه ات مصداق داشت. تازه! مگه حسین تهرانی خدا بوده که اون هم مرتکب غلطی نشه و اگه هر کاری کرده اونو مصداق وحی منزل بدونیم؟ من بر خلاف شما اسطوره پرست نیستم. مزید اطلاع شما، این جناب حسین تهرانی (که الحق تمبک نوازی امروز مرهون زحمات ایشون هست و این به هیچ وجه قابل انکار نیست) هم سه غلط بزرگ (تا جایی که من میدانم) کرد که عرض میکنم:
    1- بعد از خودش، اسماعیلی رو بهترین و در واقع جانشین خودش دونست!
    2- گفت تمبک تک نوازی باید دهانه اش 22 سانت باشه!
    3- طی نامه ای به بهمن رجبی گفت بعد از من تو ستاره ی درخشانی خواهی شد (که البته بهمن رجبی آن نامه را پاره کرد)!

شما راست میگی، حرف های من رو آقای رجبی هم می زنه (یا برعکس، حرف های آقای رجبی رو من هم می زنم) اما آیا این دلیل میشه برای رد حرف من؟ دست بر قضا کار امثال شما سخت تر میشه چون دیگه فقط با من مبتدی طرف نیستی که به راحتی تمبک نوازی و دانش منو زیر سوال ببری، با بهمن رجبی طرف هستی!
    از نوشته ی بعضی از دوستان، تا حالا پذیرفته بودم که شاید سوراخی روی تمبک ایجاد کرده و با اون ژستش داره اون سوراخ رو دستکاری میکنه تا صدای خاصی ازش در بیاد. با همه ی تعجبم با خودم گفتم هر چند دور از ذهن اما غیر ممکن نیست. اما امروز شما میگی اون نحو قرار دادن دست طنین ایجاد می کنه!!! اگه شما فیزیک نخوندی، من خوندم! اون هم سال ها! به این راحتی این حرف رو قبول نمی کنم! آیا رفتی تو آزمایشگاه امتحان کنی؟ آخه دست روی چوب چه ربط به طنین صدای بیرون اومده داره دوست عزیز؟

به قول شاملو: این کوردلان و وقاحت پیشگان روشنی آفتاب را هم از ما دلیل می طلبند!
    تو در چه مقامی هستی که اینطور گستاخانه حرف می زنی؟ اشکالی داره که من مثل تو سرسپرده ی کسی نیستم؟ وکیل افقهی؟ داداششی؟ خوب خودتو معرفی کن! می خوای خبر خوش بهت بدم؟ ناراحت نباش! تو هم اگه به مدت 25 سال روزی 15 ساعت وقت بذاری با هر انگشتت یه ریتم میزنی! اما حتی اگه با هر سلول بدنت یه ریتم بزنی، حق نداری به من توهین کنی! راستی! بهمن رجبی یه شاگرد داره اهل ملایره و روزای 3 شنبه با ایشون کلاس داره، کارای استاد افقه رو عین خودش برات میزنه! آدرس و شماره تلفن بهمن رجبی هم تو سایت هست، اگه راست میگی و دنبال واقعیت می گردی، یکی از این 3 شنبه ها برو و با چشم خودت ببین!
    ضمنا، از کی تا حالا سه تار زن ها راجع به تمبک نواز ها اینقدر سینه چاک می کنن؟ شاید از روزی که (لابد) استادت، جناب تار و سه تار نواز بزرگ، پدرخوانده ی نظام موسیقی ایران، استاد معظم محمدرضا لطفی، راجع به تمبک نظر دادن (و الحق جواب کوبنده ای هم از بهمن رجبی شنید) ، آره؟ دست بر قضا من جایگاه خودم رو خوب می دونم! درسته که تمبک نواز حرفه ای نیستم، اما با بسیاری از تمبک نوازان حرفه ای آشنایی دارم، و حداقلش اینه که خودم هم تمبک می زنم! اما تو چرا به من ایراد میگیری که جایگاهم رو نمیشناسم اما خودت از جایگاه (در بهترین حالت) یک سه تار نواز در مورد یک تمبک نواز با چنین قاطعیتی اظهار نظر می کنی؟
    بازم از کسی یاد کردی که به عنوان یک انسان (و مثل همه ی ما) هزاران هزار ایراد داشت. زنده یاد پایور! مگه هر کاری کرده وحی منزله؟ اصلا، اون به عنوان سنتور نواز حق داشت هر نظری داشته باشه، تو چرا از جیب اون خرج می کنی؟ آخه اگه اینطور باشه، اونوقت باید بیای و از تک تک کارای پایور دفاع کنی، اگه قدرتشو داری بسم الله.
    جل الخالق! صدای بال مگس ها رو هم شنیدی! آفرین! همه مسخ شده بودن! بارک الله! راستی! چه جوری تک تک آدما رو چک کردی و دیدی مسخ شدن؟ آخه اگه این طور هم باشه، لااقل تو یکی مسخ نشده بودی و گزاره نادرست میشه! بس کنید این بازی با کلماتو! اما تو حق داری اسطوره پردازی کنی! و این به خودت مربوطه! اما این جا منطق حرف اول و آخر رو می زنه! نه اسطوره ها و پهلوان های ذهنی شما! ما را با افسانه پردازی کاری نیست!

و باز یادی می کنم از زنده یاد احمد شاملو که میگه: وقتی صحبت از حقیقت می کنیم هر گاوگند چاله دهانی آتشفشان روشن خشمی میشود!
    به امید روزی که تفکر کنیم، و نه این که تنها وارث فکر باشیم!

آره عزیزم تو راست میگی
    من فقط در مورد حرفی که به من زدی (قرمز) جواب میدم بقیه هر کس واسه خودش جواب بده
    البته متنی که من نوشتم هنوز ویرایش نشده اگه ممکنه یه مقایسه بکن اونی که بنده گفتم با فرمایشات خودتون شما که ماشالله دست رجبی رو هم توی گل افشان کردن کلمات! از پشت بستی
    از امثال رجبی که به استاد افقه میگن ... زاده انتظار بیش از این هم نمیره
    من نه سر سپرده کسیم و نه وکیل و نه داداش اما وقتی میبینم یه (به قول خودت) تازه کار داره از ایشون ایراد (نحوه ی تنبک دست گرفتن میگیره در حالی که به زور 4 تا ویدئو از ایشون دیده خوب تحریک میشم حرف بزنم
    ضمنا من از استاد پایور دفاع نکردم از شیوه ایشون هم زیاد خوشم نمیاد همیشه هم توی گروه هایی که کار میکنم سنتور زنایی رو استفاده میکنم که سبک مشکاتیان بزنند
    این مثال من واسه این بود که اکثرا میدونن استاد پایور کسی نبود که به یه تنبک زن اجازه بده روی سن کنارشون تک نوازی کنه
    اونم یه جوون 25 ساله
    و قیاس شما هم „مع الفارقه” فرض کن شما میگی گلاب قمصرکاشان خالص ترین گلابه من که مثلا از گلاب میمه خوشم میاد بیامو بگم تو رفتی همه ی گلابارو چشیدی که اینو میگی؟؟؟

در ضمن بنده سه تار نواز نیستم رشته ی اصلی من آوازه اما دف هم میزنم
    نظر شخصی من در مورد لطفی رو هم میتونید در تاپیک „استاد لطفی چه مینوازد” میتونین بخونین

در ضمن این هنر نیست که از این جملات قصار بزرگانی چون شاملو برای دیگران استفاده کنی
    من شخصیتم بهم اجازه نمیده والاهر کسی از جمله من و سایر دوستان میتونیم چیزی بنویسیم که امثال شما تا 5 سال دیگه سراغ این سایت نیایید
    و صحبت شما از حقیقت و نسبت دادنش به خودتون چقدر برای من آشناست انگار منو یاد سخنان <<الف-نون>> میندازه
    و بازهم سپاس فراوان که این جملات رو به من و سایر دوستان نسبت دادید که مشخصه علاوه بر تکنیک و نظرات رجبی از نظر فحش دادن و بد دهنی هم بسیار تحت تاثیر ایشون هستید
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

20. 4 کاربر برای این پست از Avazekhan تشکر کرده اند:

rhusseiny آواتار ها
    کاربر فعال بخش تنبك

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش تنبك
    شماره عضویت
    7156
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

من به اندازه كافي نظراتمو گفتم... شما دنبال اختراعه افقه هستي شما بايد بزي دنبالش... نكنه انتظار داري خود افقه بياد در خونتون تنبكو بده باهاش بزني و نظرت رو هم بپرسه
    و رجبي در زمان خودش صاحب سبك بوده و نوازنده ي خوبي هم بوده... اخلاقش كه بماند كه واقعا نميشه به خاطر بي ادب بودن اسم هنرمند روش گذاشت
    ولي اگه 100 بار ديگه هم از اول دنيا بياد و جوون بشه و دستش نلرزه هم نميتونه به پا افقه برسه
    در مورد شاگردش هم كه خودت داري ميگي (داره كاراي افقه رو (((تقليد ميكنه))))))... بنابر اين اونقدرا ارزشي نداره... از اينا گذشته كسي تاحالا كارشو نديده كه بدونيم اصلا چطوري تقليد ميكنه... خوب يا بد...
    ولي منظورتو نفهميدم درباره اينكه حرفو حديث زياده كه دوره متوسطه رو زدم؟
    نكنه خودت هنوز به اينجا نرسيدي و داري اخوان و كتاباي مقدماتي حسابي و قاسمي رو ميزني؟
    ايننننقدر دوره متوسطه واست سطح بالاييه؟؟؟ كه اينطوري ميگي؟
    پس واقعا بايد حالا حالاها ساز بزني تا بتوني 1 قطعه از افقه بزني
    برو وقتي دوره فوق عالي رو تموم كردي بيا حرف از افقه بزن نه الان...
    نظرت رو هم گفتي هممون شنيديم... منم نظرمو گفتم... پس ديگه بحثي نميمونه و من ديگه حرفي ندارم
    خود افقه که نشسته یه جا داره به ریش کسایی می خنده که حتی نمیتونن اثباتش کنن! (چه بسا ینده خدا ادعایی هم نداره و کاسه های داغتر از آش براش معرکه گرفتن).

اینکه اگه رجبی صد بار دنیا بیاد و بقیه ی قضایا هم به هیچ وجه در صلاحیت کسی نیست که کتاب متوسطه رجبی رو زده. هر وقت اومدی پیش خود رجبی و تایید زدن کتابشو ازش گرفتی اونوقت حق داری بگی کتابشو زدی! پس بهتره اینو کلا فراموش کنی! در ثانی! تو که اینقدر شیفته ی افقهی، و اینقدر هم با رجبی ضدیت داری، ننگت نمی شه به زدن کتاب رجبی پز بدی؟ اونم به یه آدم مبتدی مثل من که به قول تو هنوز کتاب اخوان رو هم نزده؟؟؟

در مورد تقلید شاگرد رجبی از افقه هم پیداست دنبال حقیقت نیستی، چون من هم نگفتم چشم بسته حرف منو قبول کن، بهت پیشنهاد دادم یه روز سه شنبه سری به کلاس درس آقای رجبی بزنی، اگه آدرس نداری بگو تا بنویسم! تا سیه روی شود هر که در او غش باشد!
    بد هم نیست بری! چون میتونی تایید دوره ی متوسطه رو هم از آقای رجبی (انشاءالله) بگیری و با یک تیر دو نشون بزنی!

در مورد خودم هم چشم! با کمال میل نصیحتت رو گوش میدم و میرم که کتاب اونایی که گفتی رو گیر بیارم و بزنم (البته بعد از زدن کتاب ابتدایی آقای رجبی). شاید خدا یه روزی لطفش شامل حالم بشه و به سطح بسیار بالای شما که اصلا هیچ حرف و حدیثی هم راجع بهش نیست، برسم جناب والامقام، پروفسور، نابغه، بزرگ استاد، خداوندگار ramin_herfeiy!!! ببخشید که بیش از این صفت لایق شما بلد نبودم! اما هر آنچه صفت خوب و با معنی و افقه پسند هست نثارت که هنرمند واقعی تو هستی و هر چی تو میگی وحی منزله و بقیه خس و خاشاک!

راستی گفتی برم وقتی دوره ی فوق عالی رو تموم كردم بيام حرف از افقه بزنم نه الان. خواستم بهت یاد آوری کنم از حالا به بعد بگو دوره ی فوق عالی رو گذروندی (نه متوسطه) ، چون بنا به همین استدلال خودت حرفات راجع به افقه از مفت هم مفت تر بود.

به قول بهمن رجبی، باقی بقایت، باراک اوباما فدایت!
    ویرایش توسط rhusseiny : Monday 31 May 2010 در ساعت 02:50 PM

22. کاربران زیر از rhusseiny به خاطر این پست تشکر کرده اند:

rhusseiny آواتار ها
    کاربر فعال بخش تنبك

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال بخش تنبك
    شماره عضویت
    7156
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط avazekhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آره عزیزم تو راست میگی
    از امثال رجبی که به استاد افقه میگن ... زاده انتظار بیش از این هم نمیره
    من نه سر سپرده کسیم و نه وکیل و نه داداش اما وقتی میبینم یه (به قول خودت) تازه کار داره از ایشون ایراد (نحوه ی تنبک دست گرفتن میگیره در حالی که به زور 4 تا ویدئو از ایشون دیده خوب تحریک میشم حرف بزنم
    ضمنا من از استاد پایور دفاع نکردم از شیوه ایشون هم زیاد خوشم نمیاد همیشه هم توی گروه هایی که کار میکنم سنتور زنایی رو استفاده میکنم که سبک مشکاتیان بزنند
    این مثال من واسه این بود که اکثرا میدونن استاد پایور کسی نبود که به یه تنبک زن اجازه بده روی سن کنارشون تک نوازی کنه
    اونم یه جوون 25 ساله
    و قیاس شما هم „مع الفارقه” فرض کن شما میگی گلاب قمصرکاشان خالص ترین گلابه من که مثلا از گلاب میمه خوشم میاد بیامو بگم تو رفتی همه ی گلابارو چشیدی که اینو میگی؟؟؟

در ضمن بنده سه تار نواز نیستم رشته ی اصلی من آوازه اما دف هم میزنم
    نظر شخصی من در مورد لطفی رو هم میتونید در تاپیک „استاد لطفی چه مینوازد” میتونین بخونین

در ضمن این هنر نیست که از این جملات قصار بزرگانی چون شاملو برای دیگران استفاده کنی
    من شخصیتم بهم اجازه نمیده والاهر کسی از جمله من و سایر دوستان میتونیم چیزی بنویسیم که امثال شما تا 5 سال دیگه سراغ این سایت نیایید
    و صحبت شما از حقیقت و نسبت دادنش به خودتون چقدر برای من آشناست انگار منو یاد سخنان <<الف-نون>> میندازه
    و بازهم سپاس فراوان که این جملات رو به من و سایر دوستان نسبت دادید که مشخصه علاوه بر تکنیک و نظرات رجبی از نظر فحش دادن و بد دهنی هم بسیار تحت تاثیر ایشون هستید
    فرموده بودید، با حرفای یه تازه کار راجع به استادتان تحریک شدید! حالا من از شما سوال دارم، وقتی انتقاد من تمبک نواز مبتدی راجع به تمبک دست گرفتن یک تمبک نواز حرفه ای (افقه) شما رو اینطور بر می آشوبه پس به طریق اولی بنده (و شاید سایر تمبک نوازان) باید از اینکه یه خواننده و دف زن راجع به یک تمبک نواز اظهار نظر می کنه سر به بیابون بذارم. کی قراره ما یاد بگیریم نظرات کارشناسی رو به کارشناسش واگذار کنیم؟ در ضمن الان دیگه برای همون مقدار وقتی هم که پای اون 4 تا ویدیو گذاشتم، برای خودم متاسفم.

سه تار نوازی شما رو هم به نقل از خودتون، اونجا که با افتخار از نزدیکی منزل به آموزشگاه حضرت استاد افقه یاد می کردید گفتم. بنده بی تقصیرم!

در مورد پایور و افقه هم حرف من اینه که صرف با پایور زدن برای کسی نمیتونه افتخار باشه، اونم در مملکتی که رابطه بر ظابطه غالبه. اگه غیر این بود، شاید می شد به عنوان یه معیار راجع بهش فکر کرد.

در ضمن، از اینکه بنده رو از 5 سال دروی از سایت محروم کردید، از شما بی نهایت سپاسگزارم. اما حیف شد که حضرتعالی هیچ اشاره ای نکردید به این که من کجا خودم رو حق مطلق پنداشتم. ای کاش با کمی حوصله از این یکی محرومم نمی کردید!

همچنان منتظرم یگید چه جوری در عالم مسخ شدگی صدای بال زدن مگس ها رو شنیدی و همزمان متوجه شدی بقیه هم مسخ شدن!!! مطمئنم نور زیاد پروژکتورها تاثیری نداشته، درسته؟
    ویرایش توسط rhusseiny : Monday 31 May 2010 در ساعت 03:24 PM

24. کاربران زیر از rhusseiny به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

خود افقه که نشسته یه جا داره به ریش کسایی می خنده که حتی نمیتونن اثباتش کنن! (چه بسا ینده خدا ادعایی هم نداره و کاسه های داغتر از آش براش معرکه گرفتن).

اینکه اگه رجبی صد بار دنیا بیاد و بقیه ی قضایا هم به هیچ وجه در صلاحیت کسی نیست که کتاب متوسطه رجبی رو زده. هر وقت اومدی پیش خود رجبی و تایید زدن کتابشو ازش گرفتی اونوقت حق داری بگی کتابشو زدی! پس بهتره اینو کلا فراموش کنی! در ثانی! تو که اینقدر شیفته ی افقهی، و اینقدر هم با رجبی ضدیت داری، ننگت نمی شه به زدن کتاب رجبی پز بدی؟ اونم به یه آدم مبتدی مثل من که به قول تو هنوز کتاب اخوان رو هم نزده؟؟؟

در مورد تقلید شاگرد رجبی از افقه هم پیداست دنبال حقیقت نیستی، چون من هم نگفتم چشم بسته حرف منو قبول کن، بهت پیشنهاد دادم یه روز سه شنبه سری به کلاس درس آقای رجبی بزنی، اگه آدرس نداری بگو تا بنویسم! تا سیه روی شود هر که در او غش باشد!
    بد هم نیست بری! چون میتونی تایید دوره ی متوسطه رو هم از آقای رجبی (انشاءالله) بگیری و با یک تیر دو نشون بزنی!

در مورد خودم هم چشم! با کمال میل نصیحتت رو گوش میدم و میرم که کتاب اونایی که گفتی رو گیر بیارم و بزنم (البته بعد از زدن کتاب ابتدایی آقای رجبی). شاید خدا یه روزی لطفش شامل حالم بشه و به سطح بسیار بالای شما که اصلا هیچ حرف و حدیثی هم راجع بهش نیست، برسم جناب والامقام، پروفسور، نابغه، بزرگ استاد، خداوندگار ramin_herfeiy!!! ببخشید که بیش از این صفت لایق شما بلد نبودم! اما هر آنچه صفت خوب و با معنی و افقه پسند هست نثارت که هنرمند واقعی تو هستی و هر چی تو میگی وحی منزله و بقیه خس و خاشاک!

راستی گفتی برم وقتی دوره ی فوق عالی رو تموم كردم بيام حرف از افقه بزنم نه الان. خواستم بهت یاد آوری کنم از حالا به بعد بگو دوره ی فوق عالی رو گذروندی (نه متوسطه) ، چون بنا به همین استدلال خودت حرفات راجع به افقه از مفت هم مفت تر بود.

به قول بهمن رجبی، باقی بقایت، باراک اوباما فدایت!

من پيش رجبي نميرم چون آدم نيس... چون شعور نداره... همه هم ميشناسنش... هرچي خواستم به كسي بي احترامي نكنم نذاشتي... كسي كه هنوز ادبيات نداره نميشه اسم نوازنده روش گذاشت چه برسه به استاد (خود من هم نوازنده نستم)
    كتاباش رو ميزنم چون اصوليه و مناسبه آموزشه و همه ميزنن...
    كتاباشو ميزنم چون قبل از اينكه اينا رو تموم كنم نميشه هرگز نت هاي افقه رو زد... بايد حداقل سطحت در حد دوره عالي رجبي باشه تا تازه بتوني زدن نتهاي افقه رو شروع كني... من خودم نميتونم... اگه شما ميتوني آفرين
    در ضمن ... من ساز اصليم تنبك نيست... من نوازنده ي تارم...
    معلومه افقه ادعايي نداره چون واقعا يه استاد به تمام معناس و فهمو شعور داره... دوستاني كه از نزديك با آقاي افقه ملاقات داشتن و همينطور با آقاي رجبي... منظور حرفمو ميفهمند... همه كه مثله رجبي ادعا ندارن
    يه بارم گفتم... من سازم تنبك نيست وگرنه الن اين وقتي كه واسه ساز خودم ميذارم اگه واسه تنبك ميذاشتم الان دوره عاليو كه هيچ فوق عالي هم تموم كرده بودم
    دوستاني كه سازهاي ديگه بجز كوبه اي كار كردن ميدونن كه يادگيري كوبه اي واسه كسي كه قبلا سازي زده خيلي آسونتره و زودتر ياد ميگيره
    من خونمون اصفهانه وگرنه ميرفتم و ميديدم و روتو كم ميكردم...
    يعني يه شاگرد از اصفهان با خودم ميبردم كه روي اونو كم كنه
    شما هم برو همون حرفاي قشنگ رجبي رو ياد بگير و تكرار كن... همه ايران ميدونن چه جور آدميه...
    پس معلومه شما هم از نظر اخلاقي و شخصيتي خووووووب الگويي رو انتخاب كردي

26. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

در ضمن آقاي باسواد برو ببين تنبك رو (تنبك) مينويسند نه تمبك... باز اگه مينوشتي خمبك قابل قبول تر بود
    لابد الان ميخواي بگي اسم تنبك تشكيل شده از صداي تم و بك هست
    اگه شما يه كتاب آموزش تنبك آوردي كه روش نوشته باشه تمبك من اسممو عوض ميكنم
    پس لا اقل اينقدر مثله رجبي بيسواد نباش... شما كه فيزيك بلد بودي...
    حداقل اگه اينطوري صحبت ميكني... اينطوري ننويس

28. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

mreza آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24504
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    534
    293 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

در ضمن آقاي باسواد برو ببين تنبك رو (تنبك) مينويسند نه تمبك... باز اگه مينوشتي خمبك قابل قبول تر بود
    لابد الان ميخواي بگي اسم تنبك تشكيل شده از صداي تم و بك هست
    اگه شما يه كتاب آموزش تنبك آوردي كه روش نوشته باشه تمبك من اسممو عوض ميكنم
    پس لا اقل اينقدر مثله رجبي بيسواد نباش... شما كه فيزيك بلد بودي...
    حداقل اگه اينطوري صحبت ميكني... اينطوري ننويس
    رامین جان خیلی خیلی شرمنده من قصد توهین یا شرکت در این بحث بسیار مذخرفتونو ندارم چون جفتتون دارین تو هوا با هم دیگه حرف می زنین من طرف هیچ کدومتون نیستم
    من اینو میگم تا شما دو دوست عزیز این بحثای مسخرتون رو تموم کنین
    دو کتاب پایه ای و اصلی تمبک نوازی یعنی کتاب استاد تهرانی و استاد اسماعیلی که نیاز به توضیح راجع به اونا نیست تمبک رو دقیقا با (م) نوشتن یعنی „تمبک
    حالا بحثی که مربوط به فرهنگستان زبان فارسی هست اینجا راه ندازین
    جفتتون کارای خودتونو نمی پسندین ولی ادامش میدین؟!!
    لطفا من تقاضا دارم جناب rhusseiny اگه خواستین جواب ایشون رو بدین دیگه اینجا نیاین برای خود نمایی یا برای ضایع کردن ایشون اینجا
    برید خصوصی با هم به این جدال ادامه بدین
    البته بحث کردن خوبه موضوعش هم خوبه اما آدم باید بلد باشه بحث کردن رو
    خودتون هم به این نکته واقف اید اما عمل نمی کنین

30. کاربران زیر از mreza به خاطر این پست تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    9898
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    246
    656 بار تشکر شده در 175 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

ضمن سلام به شما دوستان گرانقدر. قبل از هرچیز ابراز خوشحالی زیاد دارم ازاینکه مباحث میان دوستان هرچند کمی به خشونت کشید اما چون به خاطر موسیقی بود جای تامل داشت و تشکر من ازگفتار دوستان نه در تایید و نه در رد نظرات بود بلکه فقط به خاطر احترام به موسیقی. به خاطردارم یک فردروحانی میگفت ما در بحثهای حوزوی گاهی کارمان به کتک کاری میرسد اما چون نفس بحث برایمان ازهرچیزی باارزش تراست هیچ کینه ای به دل نمیگیریم. دوستان، ما باید درحیطه ای که هرکدام به فراخور حالمان در آن قرارداریم(موسیقی) قبل ازهرچیز تکلیفمان راباخودمان روشن نماییم که به دنبال چه چیزی هستیم؟اگر به دنبال الگویی هستیم که تمام کمالات همچون اخلاق،معرفت،هنر،خوشنامی و... به قولی:آنچه خوبان همه دارند تو یک جاداری در اوباشد شاید وقتمان راتلف میکنیم و بهتر است که برای صفات مختلف،الگوی ماافراد مختلف باشند. اما چنانچه بحث فقط درحیطه تکنیک وتاثیر گذاری فردی برروی ما و موسیقی این مرزوبوم است بهتر است با آرامش بیشتر و منطقی متین تر ضمن پاس داشتن حرمت آنها و زحماتی که کشیده اند و میکشند وارد بحث شویم. اگر قرار باشد در اخلاق ازرجبی بیاموزیم بهتر است پای سخنان سروش،قمشه ای، ویا هر کس که به او علاقمندیم بنشینیم و چنانچه صحبت از نوآوری در ساخت ساز و غیره است باید از افقه بگذریم و به ابراهیم قنبری مهر و امثال او بپردازیم اما به گمانم بحث مقایسه این دو میباشد.
    طبیعی ترین حق همه مااین است که هرکدام شیوه و سبک خاصی را بپسندیم و حتی به آن تعصب داشته باشیم. مگر غیر از این است که هرگلی بوی خودش رادارد؟واگر چنین نبود که سبکهای دیگری که زاییده چنین گرایشهاست هرگز پدید نمی آمدند و دیگر تنوع وتفاوتی وجود نداشت که ما سرشارازلذت شویم. اما چنانچه نخواهیم ازپوست (لذت صرف) خارج شویم و جایگاه افراد مورد بحث را(فراتر از گرایشات خود نسبت به آنها) نقد نماییم، بهتر است که وارد حریم هیچکدام نشویم و چنانچه قرار است وارد این حریم شویم - لازمه آن آگاهی، تحقیق و انصاف است. حقیر بدون تعصب نسبت به هرکدام با جمله ای از دکتررضاترشیزی درکتاب هزاران وزن در موسیقی ا یران درارتباط با نظر ایشان درمورد بهمن رجبی بحث رو ادامه میدم. دکتر ترشیزی بدون آنکه اخلاق وخصوصیات شخصی رجبی رو معیار قضاوت خودش درمورد ایشان قرار بده ،مینویسد: رجبی تنبک را یک قدم به آنچه که باید باشد نزدیکتر کرد. گمان میکنم همین جمله که مورد قبول بسیاری از دوستان ومنتقدان آقای رجبی نیز هست،خستگی یک عمر تلاش اورا ازتن بدرکند. آقای افقه نوازندگی وتکنیک قابل احترام وکسوت ارزشمندی دارند،اما منصفانه بگویید آیا ایشان کاری کرده اند (شاید انشااله درآینده) که در مسیر چنان نظریه ای باشند؟ در آثار جناب افقه زیباییهای زیادی ممکن است وجود داشته باشد که ممارست فراوان میخواهد اما زیباییهای تنبک رجبی ر ا باید فراتر از تکنیک وتاکتیک جستجو نمود. که به تعبیر حقیر میتواند دمیدن روح بر کالبد و سبک وسیاق تنبک نوازی معاصر باشد به گونه ای که هر آن کس که دستانش به زیبایی و متانت پوست تنبک را لمس نماید خود را به نوعی مرهون تاثیر گذاری او بر تنبک نوازی میداند. حتی اگر از جناب افقه هم سوال نمایید یقیناً جانب انصاف را خواهد داشت.

32. 2 کاربر برای این پست از shahrdad تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)