لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 17 از 17

موضوع: سه تار : مشقي يا حرفه اي

مازيار كنعاني آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16901
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    141
    122 بار تشکر شده در 52 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود دوباره بر شما
    من متوجه مطلب شما هستم . بحث من بر سر قائل شدن یک دسته بندی با عنوان ساز استاندارد بود و اینکه این دسته بندی چقدر در بازار ساز سازی ما در سازهای مشقی و حرفه ای شمولیت داره.
    پس بحث بر سر وجوب اصل متناسب بودن ابعاد و اندازه ها و ساختار ساز (به اصطلاح استاندارد بودن) نیست بحث بر سر میزان یافت شدن نمونه های استاندارد در بین سازهاست با رنج قیمت های متفاوت.
    عرض من این هست که در بین ساز های مشقی نمونه ای که تناسبات در اون رعایت شده باشه به ندرت پیدا میشه و هر چه به سمت سازی متناسب پیش می رویم قیمت ساز افزوده شده و در رنج حرفه ای قرار میگیره . کما اینکه سازندگان خوب و بنام که من ساز هاشون رو دیدم مثل جزایری ، سازهایی میسازند با ظاهری بسیار معمولی و ساده ، (و البته چوب خوب ، که تا حدی باعث افزایش قیمت ساز میشود و همه ی مطلب نیست) اما آنچه یک ساز را حرفه ای می کند و گرانقیمت مهارت و زیرکی سازنده است در خوش دست کردن ساز و در نهایت خوش صدا کردن آن است. به عبارت دیگر در عمل یا همه ی این موارد وجود دارد در یک ساز که می شود حرفه ای و یا اینکه به مرور برخی از تناسبات و استاندارد ها باید حذف شود که می شود مشقی .
    مقاله ای که در همین بخش معرفی کردم از وبلاگ خانه ی موسیقی حاوی نکات جالبی در ظرافت های فراوان موجود در ساخت سه تار هست که مطالعه ی اون به این بحث هم کمک میکنه.
    پس بحث من بحث تئوریک نیست که در این بخش من با شما هم نظر هستم بحث من در عمل و حال حاضر بازار هست که کمی تفاوت ایجاد میکنه در دسته بندی .
    پاینده باشید.
    خوب متاسفانه اين بلايي كه به جون بازار ساز سازي افتاده و به دليل وجود عده اي افراد كه از بي اطلاعي مردم سواستفاده مي كنند و چند ساليست كه اين اتفاقات رو به عينه توي ساز فروشي ها مي بينيم كه با ساز مثل تيشرت برخورد مي شه و هرچي ساز خوشگل تر باشه بيشتر به چشم مبتدي مياد اونم مي بينه هم ساز قشنگه هم ارزون و اونو خريد مي كنه كاملاً با حرف شما موافقم كه اكثيريت جامعه چنيني حالتي رو داره ولي بايد اون اقليت رو پيدا كرد كه به كارشون احساس تعهد دارن اينطوري مي تونيم اون مواردي كه راجع بهش صحبت شد رو بهش دست پيدا كنيم

2. کاربران زیر از مازيار كنعاني به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)