لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 21 از 21

موضوع: معرفی آثار تمبک

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    1,927 بار تشکر شده در 634 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    55

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به هنرمندان و دوستان گرام.

کسی از شما در باره اثر زیبای آوای خیال که از کار های آقای افقه هست اطلاعاتی داره که برامون اینجا بزاره.
    من خودم خیلی مشتاق هستم که این کار رو بخرم و بشنوم ولی متاسفانه پیداش نمیکنم .
    به گمانم کار برای اواخر دهه هفتاد باشه.
    به هر حال الان کار نایاب شده و هر جا سر میزنم نیست.

موفق باشید.

باید خریدارم شوی تا من خریدارت شوم

وز دل و جان یارم شوی تا عاشق زارت شوم
    من نیستم چون دیگران بازیچه بازیگران
    اول به دام آرم تو را وان گه گرفتارت شوم

2. کاربران زیر از خان به خاطر این پست تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

یک اثر داغ داغ.

یک اثر دیگه به نام گروه نوازی تمبک و نقاره در حیطه ساز های کوبه ای به تازگی و در چند روز اخیر وارد بازار شده است.
    این کار شامل قطعات اصلاح شده ای است که حاصل اجرای سال گذشته گروه ادوار به سرپرستی کامبیز گنجه ای در تالار وحدت برگذار شد میباشد.
    ساز های تشکیل دهنده این اثر همان طور که از نامش بر میآید تمبک و نقاره هستند
    نوازندگان این کار رو استاد وحید اسد اللهی ، استاد کامبیز گنجه ای ، کامران یعقوبی ، آرش اسلامی ، مرتضی یگانه راد و مجید یگانه راد تشکیل میدهند .

این کار شامل شش ترک میباشد که ترک اول ساخته آرش اسلامی ، ترک دوم ساخته وحید اسد اللهی ، و ترک ها بعدی به ترتیب ساخته کامران یعقوبی ، و مرتضی یگانه راد میباشد.
    لازم به ذکر هست که ترک های چهار و شش هم به ترتیب شامل بداها نوازی تمبک و نقاره با نوازندگی استاد اسد اللهی و گنجه ای و ترک ششم هم بداهه نوازی کامبیز گنجه ای میباشد.
    این کار در بهار 87 ضبط و در هفته گذشته توسط موسسه ماهور منتشر گردیده است.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

4. 2 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

صحبت کردن در باره این موضوع که حسین تهرانی استاد بزرگ تمبک میباشد ، دیگه یک حرف تکراری و آشنایی شده است.

بیشتر آثار به جا مانده تنها از استاد حسین تهرانی در باب آموزش بوده و اکثر ما با کتاب آموزش تمبک ایشان که به همت هوشنگ ظریف به چاپ رسید آشنا هستیم.
    بعد از انتشار آن کتاب کاست هایی هم از نحوه درست اجرای دروس برای راهنمایی بیشتر هنرجویان به بازار آمد .
    این کار در آن زمان به جد کاری نو و پسندیده بود که با استقبال مناسب تمبک نوازان نیز روبرو شد.

اما امروز این افتخار را دارم تا یکی از کار های تک نوازی استاد حسین تهرانی را خدمت شما عزیزان معرفی کنم .
    کم تر کسی فکر میکرد که کار های تمبک نوازی از زمان تهرانی باب شده باشد و این آثار به چاپ انبوه هم رسیده باشد ، درست زمانی که تمبک در خفغان کامل به حیاط خودش ادامه میداد ، به عقیده من این کار یکی از پایه های شروع شخصیت بخشی به تمبک میباشد که مانند دیگر کار های بزرگ شروع کننده آن کسی نیست جر حسین تهرانی.

به شخصه فکر نمیکردم که چنین کاری موجود باشه به خصوص با این کیفیت عالی و خوب ، که سالها از زمان ضبظ آن میگذرد.
    داستان از این قرار است::

کریم چمن آرا روزی گفت : از استودیو برای ضبظ اثری مشترک از فرامرز پایور و حسین تهرانی وقت رزرو کرده بودم. ضبط کار زمان کمتری از آنچه پیش بینی کرده بودم وقت گرفت و چند ساعتی وقت اضافه داشتیم. پایور سازش را جمع کرد و رفت.
    ایده ای به خاطرم رسید. موضوعی که قبلا هم به آن فکر کرده بودم. به تهرانی گفتم چند قطعه برایم با تمبک تنها اجرا کن که بصورت یک آلبوم تک نوازی منتشر کنم ، حسین با تعجب گفت عقل از سرت پریده ؟ کی پیدا میشه تمبک تنها بخره؟ با اصرار من این کار انجام شد. حسین چند قطعه ای اجرا کرد و ضبط شد و ...

به این صورت این اثر زیبا و به یاد ماندنی از استاد تهرانی در دستان ما موجود است.
    این کار در تابستان 1387 و توسط موسسه آهنگ روز به انتشار رسیده است ، که مشتمل بر 10 ترک میباشد که دو ترک شامل همنوازی استاد تهرانی و استاد بزرگ سنتور فرامرز پایور میباشد ، که شنیدنش هوش از سر هر هنر دوست بی غرضی خواهد برد.
    تکنیک هایی که توسط استاد تهرانی در میان همنوازی ها استفاده شده است بسیار بسیار قابل توجه و دلرباست.

در این آلبوم توضیحاتی مختصر در باب ساز تمبک ، تاریخچه و همچنین سر گذشتی کوتاه از استاد تهرانی نوشته شده است که به ظاهر به قلم سیامک بنایی میباشد.

شنیدن این کار درخشان را به تمامی دوست داران هنر موسیقی اصیل ایرانی و به خصوص تمبک نوازان عزیز توصیه میکنم ، تا به اساتید این مملکت بیشتر از پیش افتخار کنیم و بدانیم ساز چه کسانی را دست میگیریم.

موفق و پاینده باشید ...

ویرایش توسط خان : Thursday 18 December 2008 در ساعت 10:18 AM

6. 4 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

سلام.

یکی از مشکلاتی که در گذشته نه چندان دور گریبان گیر بسیاری از تمبک نوازان بود ، مشکل فقدان ریتم های درست و اصیل تمبک زور خانه یا به قولی ضرب زور خانه
    بود.
    که استاد حسین تهرانی در پاره ای از اوقات به آموزش و ترویج ریتم های درست این سبک بسیار زیبا و قدیمی پرداختند ، که ریتم ها و ملودی هایی که الان در تعدادی از ساز های دیگه هم به گوش میرسد نشات گرفته از تلاش های ایشان بود.

با کنجکاوی هایی که انجام دادم و پیگیری فراوان بالاخره یک اثر زیبای دیگر از ضرب زور خانه توسط ضرب گیری قدیمی پیدا کردم که کاری با کیفیت و بسیار مناسب میباشد.
    فرق اساسی این کار با کار های دیگه این است که علاوه بر شناسایی ریتم های اساطیری به شنونده نحوه درست و آشنایی بیشتر من و شما را با آواز خواندن آموزش میدهد ، البته منظورم این نیست که این کار یک کار آموزشیست نه .
    بلکه با دقت در نحوه خواندن و ضرب گرفتن میشود به ریتم ها و آوازها مسلط شد ، ضمن اینکه در دفتر کوچکی که در جلد این آلبوم موجود است میتوانید نام کامل و دقیق هم ترک را به خوبی بشناسید که ، برای هر حرکتی که ورزش کار (یا پهلوان) انجام میدهد شما باید از چه ریتم و آوازی استفاده کنید ، که جملگی بر تسلط شنونده میافزاید.

خب.
    اسم کار سلام باستان میباشد که توسط مرشد مهرگان نواخته شده است.
    مهرگان گرامی حقیقی ، متولد 10 شهریور 1340 است و سی سال سابقه مرشدی دارد ، وی در 16 سالگی ، با شنیدن نواز شادروان استاد مرادی ، انگیزه ای برایش به وجود آمد که راه او را دنبال کند . در ادامه این طریق ، از استاد شادروان مرشد مهدی کره ای . نیز ، در امر ورزش و کشتی های پهلوانی ، از استاد مرحوم جواد شاه محمدی و مرحوم استاد عبد الحسین شاه محمدی کمک های بسیار گرفته است.

وی تاکنون بار ها در جشواره های مختلف بین المللی شرکت کرده است : سه بار در رویال فستیوال هال انگلستان ، یک بار در جشواره ی جاده ابریشم آمریکا ، دوبار در جشواره ی مرگن لاند مونیخ و چندین بار در کشور های سوئد ، نروژ ، فرانسه و بسیاری دیگر از کشور های اروپایی.

وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران است. در زورخانه های پوریای ول ، بانک ملی ، ده ونک ، منازل سازمانی نیروی هوایی ، دانشگاه تهران و کوی دانشگاه تهران ، شهید فهمیده و صنایع دفاع فعالیت داشته و دارد.

مجموعه باستان سلام توسط موسسه ماهور به انتشار رسیده است. که شنیدن آن را به دوستداران ریتم های زورخانه ای توصیه میکنم.
    موفق باشید.

این کار شامل 13 قسمت گوناگون و متنوع است که هر کدام در باب موضوعی از عالم زورخانه میباشد.

8. 3 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

Smile ضرب آذر ( تمبک و نقاره )

بازم سلام میکنم خدمت شما دوست عزیز و گرامی.

این دفعه سعادت دارم تا کاری دیگر در باب ساز های کوبه ای را برایتان معرفی کنم.
    این اثر ضرب آذر نام دارد و به تازگی توسط موسسه آوای باربد منتشر شده است.
    نوازندگاه این کار آقایان وحید اسد اللهی(نقاره) و کامبیز گنجه ای(تمبک) هستند .
    این کار هم مانند دیگر کار های این دو عزیز به صورت دو نوازی تمبک و نقاره اجرا شده است.
    کار ها به صورت بداهه انجام شده . و به دلیل کوبه ای بودن و صدای ساز ها به خصوص تکنیک هایی که درش به کار برده شده جذابیت خاصی دارد.
    ضرب آذر دارای پنج قسمت میباشد که به غیر از یکی جملگی دارای میانگین 10 دقیقه زمان اجرا هستند.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]">

10. 4 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)