لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: هابیل علی اف

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    1,927 بار تشکر شده در 634 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    55

Smile هابیل علی اف

0 Not allowed! Not allowed!
    درود بر تمامی هنر دوستان و یاران گرامی.

می خواستم بدونم کسی از شما عزیزان درباره هابیل علی اف نوازنده نامی و چیره دست کمانچه آذری اطلاعاتی از قیبل فعالیت ها مختصری از زندگی نامه و ... داره تا در این قسمت قرار بده که همگی استفاده کنیم؟؟
    ممنون از توجهتون.

باید خریدارم شوی تا من خریدارت شوم

وز دل و جان یارم شوی تا عاشق زارت شوم
    من نیستم چون دیگران بازیچه بازیگران
    اول به دام آرم تو را وان گه گرفتارت شوم

2. 6 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

3. # ADS

MonaLisa آواتار ها
    پشتیبانی فنی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    پشتیبانی فنی
    شماره عضویت
    1441
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    3,076
    1,931 بار تشکر شده در 710 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

هابیل علی اف هنرمند و استاد کمانچه نواز آذربایجانی بتاریخ بیشت و هشتم مه سال 1927 در آغداش چشم بجهان گشود . بعد از اینکه مسئولین مدرسه ابتدائی به استعداد فوق العاده هابیل پی بردند او را با کمانچه آشنا کردند تا برای اولین بار در سال 1938 پا بر صحنه گذاشته و هنرنمائی کند . هابیل بعد از اتمام کلاس هفتم وارد مدرسه پداگوژی گردیده و در عین حال نیز در تئاتر دولتی درام وزیروف آغداش مشغول بکار شد . اوبسال 1952 در رشته کمانچه نوازی مدرسه موسیقی زینالی اشتراک ورزیده و بعدها به عضویت ارکستر فیلارمونی مگامایف آذربایجان درآمد . هابیل علی اف که به یاد نزدیکان از دست رفته اش در خلال جنگ جهانی دوم و با چشمانی بسته کمانچه مینوازد تا کنون کنسرتهای بسیاری در کشورهائی همانند آلمان ، ایران ، فرانسه ، پاکستان ، سوئیس ، انگلستان ، هندوستان ، هلند ، موزامبیک ، سوریه ، ژاپن ، ممالک مختلف ترک آسیای میانه برگزار نموده است. او علاوه بر داشتن عناوین و نشانهای مختلف بعنوان هنرمند خلق نیز نائل گشته است

یک عکس از کنسرت آذربایجان و خداحافظی:

Show me the way
    Take me to love
    Things only heard now I want to feel
    My soul caressed by silken breeze
    Whisper secrets to listening trees
    Show me that world
    Take me to love
    Show me the way

5. 9 کاربر برای این پست از MonaLisa تشکر کرده اند:

Kamanche آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2838
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    2,444
    3,041 بار تشکر شده در 833 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    55

پیش فرض مصاحبه با استاد هابیل علی اف

مصاحبه همشهری با هابیل علی اف بعد از آخرین کنسرتش در ایران

اگر چه خاطره ذهني ايرانيان از استاد هابيل علي اف به سالهاي ابتداي دهه ۶۰ و آلبوم وي و راميزقلي اف باز مي گردد، اما حضور علي اف در سالهاي ابتدايي دهه ۷۰ در تالار انديشه و اجراي تاريخي اش با استاد شجريان و البته پيش از آن با تمبك همايون شجريان، آغازي شد بر حضور صحنه اي اين استاد نام آور كمانچه. علي اف در كمانچه نوازي همانقدر شهرت و اعتبار دارد، كه استاد علي اصغر بهاري، با اين تفاوت كه استاد بهاري بسيار دير كشف و قدرتش شناخته شد و استاد علي اف در موقع مقرر و به جايش. هابيل علي اف سال ۱۹۲۷ در آذربايجان متولد شد و موسيقي را نزد استاد آقدامنسكي آموخت. او از سال ۱۹۵۲ در مدرسه آصف زينالي نزد ديگر استادان بزرگ آن زمان به آموزش موسيقي پرداخت. هابيل علي اف اجراهاي فراواني با خوانندگان بزرگي همچون سيد شوشينسكي، خان شوشينسكي، زولنوآدي گوزه ل اف، مطلم مطلم اف، اسلام رضايف و عارف بابايف داشته و نيز در سال ۱۹۷۸ نشان درجه يك موسيقي در دوران اتحاد جماهير شوروي را دريافت كرده است. بسياري از كارشناسان موسيقي، او را يكي از بهترين نوازندگان كمانچه مي دانند و سالهاست كه هنرش درخور نگرش بزرگان موسيقي جهان و به ويژه مردم هنردوست آذربايجان و ايران است. هابيل علي اف در پاييز امسال در تهران به اجراي برنامه پرداخت و آنگونه كه خود مي گويد اين اجراي پاياني او بود زيرا او براي هميشه با كمانچه بدرود گفته است. در گفت و گوي كوتاهي كه با اين نوازنده كمانچه داشتم، تلاش كردم گزيده اي از انديشه هاي او را درباره موسيقي و هنر بدانم تا اين ديدگاهها بتواند راهنماي هنرجوياني باشد كه در آغاز اين راه هستند. در پايان نيز از آقاي وحيد اسداللهي براي ترجمه اين گفت وگو بسيار سپاسگزاريم.

* استاد از چه زماني نواي خوش موسيقي را در درونتان حس كرديد؟
    - خيلي بچه بودم، خوب به ياد دارم وقتي كلاس اول بودم گريه مي كردم و از مادرم مي خواستم برايم ساز بخرد. او نيز برايم يك تار خريد، اما از آنجا كه خيلي كوچك بودم، نمي توانستم تار را در بغل بگيرم. پس از آن مادرم برايم يك كمانچه خريد كه من آن را روي ميز مي گذاشتم و مي نواختم. در نخستين كنسرتهايم كه در سنين ۷ و ۸ سالگي بود، قد من به اندازه اي كوتاه بود كه پايم به زمين نمي رسيد.
    * مشوق شما در موسيقي چه كساني بودند؟
    - مادرم مرا به مدرسه موسيقي فرستاد. اما بيشتر علاقه و تلاش خودم و كمك خداوند بود.
    * موسيقي چه نقشي در زندگي شما داشت؟
    - موسيقي همانند هواست و همه به آن نياز دارند و اگر به ما نرسد احساس خفگي مي كنيم. براي يك هنرمند، صنعت موسيقي چيزي است كه نبايد در درون بماند اگر ارائه نشود درون را زخمي مي كند. من هميشه آنقدر تمرين مي كردم و به اندازه اي ساز مي زدم كه گاهي همسرم سازم را از من مي گرفت. حتي زماني كه غذا مي خوردم منتظر بودم كه غذا تمام شود تا من دوباره ساز بزنم. موسيقي در همه لحظات زندگي ام با من همراه بوده و هست به ويژه زماني كه غمگين هستم خيلي به من كمك مي كند.
    * پيوند بين موسيقي ايران و آذربايجان را چگونه مي بينيد؟
    - موسيقي ايران و آذربايجان از نظر من با هم تفاوتي ندارند، هر دستگاهي كه شما داريد ما هم داريم مانند، ماهور، شور، اصفهان، چهارگاه...
    * فكر نمي كنيد با حذف ربع پرده ها بين موسيقي ايران و آذربايجان فاصله ايجاد شده است؟
    - در آن زمان ربع پرده ها را از آن جهت حذف كردند تا بتوانند موسيقي ايران و آذربايجان را از هم جدا كنند. اين كار در واقع يك تهاجم فرهنگي بود. در دانشكده موسيقي اين فواصل را ديگر به كار نمي گيرند. البته شايد بتوانند اين پرده ها را از روي سازها بردارند اما از روي قلبها هرگز.
    * آيا شما در كارهايتان از اين نتها استفاده كرده ايد؟
    - بله، براي نمونه در اجرايي كه با آقاي شجريان داشتم اگر دقت كنيد متوجه مي شويد كه من از تمام اين فواصل استفاده كرده ام.
    * آيا به غير از شما موسيقيدانان ديگري نيز بوده اند كه اين فاصله ها را بكار بگيرند؟
    - حاجي بيگف كه يكي از آهنگسازان بزرگ شرق بود در اپراي ليلي و مجنون و همچنين اپراي كوراغلي كه بر پايه مقامهاي آذري بود، از اين فواصل حتي در گروه كُر به زيبايي استفاده كرده است.
    * در آذربايجان قطعات آهنگسازان غربي را با تار اجرا مي كنند، توضيح دهيد هدف از اين كار چيست؟
    - غربي ها مي گويند كه ما عقب افتاده ايم، ولي ما با اين كار مي خواهيم به آنها ثابت كنيم كه مي توانيم با آلات موسيقي مان قطعات آنها را اجرا كنيم، اگر آنها هم مي توانند قطعات ما را اجرا كنند. موسيقي ما به اندازه اي جذاب است كه ما توانستيم آنها را جذب كنيم. اما آنها نتوانستند اين تاثير را بر روي ما بگذارند. ما يك شاعري داريم به نام بختيار وهاب زاده او مي گويد: موسيقي شرق بر روح انسان اثر مي گذارد، اما موسيقي غرب بر روي پا!!
    * ديدگاه شما درباره نت چيست؟
    - زماني كه موسيقي را ياد نگرفته ايد نت دوست شماست، اما پس از يادگيري نت دشمن شما مي شود.
    * چه تفاوتي بين اجراهايتان در كشورهاي غربي و ايران وجود دارد؟
    - در كشورهاي غربي مقامها را به گونه اي اجرا مي كنم كه آنها بتوانند راحت تر ارتباط برقرار كنند. از تصنيفهاي ريتميك استفاده مي كنم و هميشه دغدغه دارم طوري اجرا نكنم كه آنها خسته شوند. اما در ايران با خيال آسوده ساز مي زنم، آنقدر آرامش دارم كه دوست دارم با صداي سازم به خواب بروم.
    * آينده موسيقي آذربايجان را چگونه مي بينيد؟
    - فكر نمي كنم پس از ما، مقامهاي آذري به اين شكل باقي بماند، زيرا دنيا براساس ريتم است. براي نمونه گردش سال يك ريتم است، در آينده اين اتفاق خواهد افتاد كه ما وزن زياد مقامهاي موسيقي مان را با ريتم هاي مختلف خُرد كنيم.
    * استاد، هنرمند كيست؟
    - يك هنرمند بايد از آغاز تولد، هنر در وجودش باشد؛ در غير اين صورت اگر تمام مكتبهاي موسيقي جهان را ياد بگيرد ولي آن جوهر اصلي در ذاتش نباشد نمي تواند موفق شود. يك هنرمند بايد قلب خوبي داشته باشد، در زندگي همه چيز را به درستي ببيند تا بتواند حقيقت و راستي را در هنرش ارائه دهد.
    * پرسش ديگري ندارم اما اگر شما سخني براي علاقه مندان به هنرتان در ايران داريد بفرماييد.
    - من ايران را خيلي دوست دارم تا اندازه اي كه وقتي در باكو هستم هميشه دلم اينجاست. من ايران را ميهن خودم مي دانم. خيلي از كشورها از من براي اجراي برنامه دعوت كردند اما من نپذيرفتم و دوست داشتم در ايران برنامه داشته باشم.
    من با كمانچه خداحافظي كرده بودم، اما اين اجرا براي اين بود كه با ايران خداحافظي كنم. خيلي غمگين هستم احساس مي كنم ديگر ايران را نمي بينم.
    این چه استغناست یا رب ! وین چه قادر حکمت است !
    کاین همه زخم نهان هست و مجال آه نیست !

7. 12 کاربر برای این پست از Kamanche تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

یه سر به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] هم بد نیست.

«ناز» کمانچهٔ آقای علی‌اف هم از اون چیزایی‌ه که آدم همیشه تو حسرتش‌ه! این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] رو، اگه حوصله کردین، بشنوین ـــ مخصوصاً تیکهٔ اولش رو.
    ویرایش توسط bardyaa : Sunday 30 March 2008 در ساعت 03:26 AM دلیل: لینک صفحهٔ شخصی اضافه شد.

9. 9 کاربر برای این پست از bardyaa تشکر کرده اند:

alireza_talieh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22251
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    242
    209 بار تشکر شده در 82 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    15

عالی بود
    دوستان می تونین چن تا عکس بزرگ از هبیل رو آپ کنین. ممنون می شم آخه هر چقد گشتم پیدا نکردم.
    عجب تفاوتی

Black_Violin آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    11790
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,041
    1,955 بار تشکر شده در 659 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/10
    Given: 59/7
    میزان امتیاز
    16

از این لینک دوتا از البوم هاشو می تونی بگیری
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

12. 4 کاربر برای این پست از Black_Violin تشکر کرده اند:

salar gharibeh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23378
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    66 بار تشکر شده در 31 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آقا اين هابيل علي اف كمانچه نواز بزرگي هست. درست ولي كسي علي فرشباف رو ميشناسه ؟؟؟ از سال 57 در تبريز اموزشگاه دارن واقعا اگه نوازندگي ايشون رو ببينين متوجه ميشين چيزي از هابيل كم نداره البته نميخوام جسارت كنم ولي اين استاد معرفي نشده كسي نميشناسه خواستم يك كم ازش بگم تا حد اقل بشناسينش

14. کاربران زیر از salar gharibeh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    750 بار تشکر شده در 273 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/3
    میزان امتیاز
    16

سلام
    خوب دوست عزيز شما يك تاپيك جديد بزن و نمونه كار ايشون رو قرار بده تا ما هم با ايشون آشنا بشيم.

16. کاربران زیر از am3000 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

با تشکر . اگر قراره معرفی کنید لطفا این کار رو انجام بدید و البته به نحوی شایسته که درخور تعریفاتی که از ایشون کردید باشه تا خدمتی به فرهنگ و هنر کرده باشید.
    سپاس

18. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

salar gharibeh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23378
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

باشه من يكشنبه قرار هست برم ايشون رو ببينم ميگم يك آهنگ بنوازن بيارم خدمت شما البته يك چيز ديگه ايشون اهل كنسرت نيستن واسه همينه زياد معرفي نشدن البته كنسرت هاي زيادي در ايام جوونيشون دادن و كنسرت هاي زيادي رهبري كردن الان چند سالي ميشه كنسرت نميدن
    ویرایش توسط salar gharibeh : Friday 12 February 2010 در ساعت 09:28 PM

20. 5 کاربر برای این پست از salar gharibeh تشکر کرده اند:

salar gharibeh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    23378
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام اقايون خانوم ها شرمنده تلفنم خراب بود نتونستم بيام من رفتم ايشون رو ديدم بستري بودن نتونستن اهنگ اجرا بكنن فردا مرخص ميشن موند اين يكشنبه 2 اسفند بهشون گفتم اهنگ ميخوان گفتن اين يكشنبه اجرا ميكنن من دو شنبه ميذارم رو سايت همه بشنون بازم شرمنده
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط salar gharibeh : Sunday 21 February 2010 در ساعت 11:30 PM

22. 3 کاربر برای این پست از salar gharibeh تشکر کرده اند:

QOPUZ آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40069
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    126
    222 بار تشکر شده در 65 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

با تشكر از دوستان اين هم سايت شخصي استاد هابيل علي اف ، از اين سايت مي تونيد هم آثار استاد رو دانلود كنيد و هم با استاد بيشتر آشنا شويد. البته سايت به زبان تركي ميباشد.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط QOPUZ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با تشكر از دوستان اين هم سايت شخصي استاد هابيل علي اف ، از اين سايت مي تونيد هم آثار استاد رو دانلود كنيد و هم با استاد بيشتر آشنا شويد. البته سايت به زبان تركي ميباشد.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    برادر، خوب‌ه که قبل از پست زدن، یه نگاه به تاپیک بندازی. این پست رو ببین:

نقل قول نوشته اصلی توسط bardyaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه سر به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] هم بد نیست.

«ناز» کمانچهٔ آقای علی‌اف هم از اون چیزایی‌ه که آدم همیشه تو حسرتش‌ه! این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] رو، اگه حوصله کردین، بشنوین ـــ مخصوصاً تیکهٔ اولش رو.
    تاریخش سه سال پیش‌ه [یه ماه کمتر!]، بخش انگلیسی همون سایت رو داره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)