لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 21

موضوع: تمبک و نت

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    1,927 بار تشکر شده در 634 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    55

Smile تمبک و نت

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به دوستان گرامی.
    در این تاپیک قصد دارین تا در ادامه راه آموزش تنبک چگونگی فراگیری نواختن آن را با استفاده از نت یاد بگیریم. چون نواختن ساز همراه با داشتن دانش نت خوانی به ما قدرت دو چندان میدهد.
    در این تاپیک سعی دارم تا با کمک شما دوستان آموزش تمبک رو از ابتدا با استفاده از نت شروع کنیم(با توجه به اینکه در تاپیک آموزش تمبک طریقه نواختن این ساز را تا حدودی آموختین سرعتمون برای فرا گیری بیشتر خواهد شد.) با توجه به اینکه یک تاپیک دیگه به نام آموزش تنبک برای علاقه مندان وجود دارد باید ذکر کنم که این دو تاپیک(تمبک و نت و اموزش تنبک) کاملا با هم مرتبط میباشند. به صورتی که در تاپیک آموزش تنبک نحوه و چگونگی صحیح هر حرکت رو یاد میگیریم و در این قسمت چگونگی نت خوانی و استفاده از نت های حرکاتی که در قبل آموختیم.

باید خریدارم شوی تا من خریدارت شوم

وز دل و جان یارم شوی تا عاشق زارت شوم
    من نیستم چون دیگران بازیچه بازیگران
    اول به دام آرم تو را وان گه گرفتارت شوم

2. 11 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

3. # ADS

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

درود به تمامی دوستان گل.
    در این پست آموزش خودمون رو شروع میکنیم. حرکاتی که در نت های پایین میبینید عبارتند از تم اشاره پنج انگشتی با دست راست و چپ و بک. که تمامی آنها را قبلا با هم در قسمت آموزش تنبک یاد گرفتیم.
    در عکسی که در پایین میبینید 10 خط نت داریم (ببخشید اگه بد خط و کج شده) همه نوشته ا در 2/4 نواخته میشه. این نت ها از 4 میزان تشکیل میشن که در هر میزان دوضرب داریم. برای مثال در خط اول و در میزان اول یک حرکت داریم و یک سکوت (که سکوتی که مشاهده میکنید سکوت سیاه نام دارد.).
    همان طور که به اطلاعتون رسوندم در نت 2/4در زیر برای هر میزان دو ضرب داریم و طریقه شمارش هر حرکت (یا هر ضرب) به صورت یک و(yek va) برای ضرب اول و دو و (do va) برای ضرب دوم میباشد. به همین شکل سراغ میزان های بعدی از خط اول میریم.
    در خط اول یک حرکت داریم به نام تم که زیرش رو خط قرمز کشیدم(همگی با حرکت تم آشنا هستین) در این خط وقتی که yek va رو میگیم تم رو میزنیم و برای do va سکوت داریم (سکوت سیاه که ارزشش به اندازه یک ضرب هست. به همین روال برای میزان های بعدی اجرا میکنیم.)
    خط دوم کاملا مثل خط اول هستش فقط حرکت عوض شده . یادتون باشه که علامت هشت(^) در تنبک مثل خیلی از ساز های دیگه نشان دهنده دست راست و علامت هفت برای دست چپ هست. اگر روی هشت یک خط صاف باشد نشان دهنده اشاره پنخ انگشتی دست راست میباشد. ستر دوم هم مثل سطر اول شمارش میشود. اول yek va _که اشاره میزنیم_و بعد do va که سکوت میکنیم.
    خط سوم هم به همین شکل فقط با این تفاوت که باید اشاره پنج انگشتی با دست چپ زده بشه. در خط 4 دیگه سکوت نداریم اول تم زده میشه و بعش هم اشاره با دست راست (با yek va تم و با do va اشاره میزنین.)
    سطر بعدی هم به همین روال هستش فقط اشاره ها عوض میشهو دیگه فرقی نداره.
    در خط 6 و 7 فقط به اجرای اشاره های راست و چپ میپردازیم طریقه شمارش به همان صورت قبلی میباشد. دقت کنین که در خط 6 در میزان اول یک اشاره راست زده میشه بعدش اشاره چپمیزان های بعدیش هم همینطور ولی در خط بعدی دو اشاره راست در میزان اول و بعد دو اشاره چپ در میزان یعدی داریم. به علامت ها توجه فراوان داشته باشین تا اشتباهی صورت نگیره.
    در خط 8 یک حرکت جدید انجام میشه که زیرش خط کشیدم. بک.این حرکت رو در آموزش تنبک داشتیم چون علامت هشت روش هستش پس با دسته راست زده میشه و با انگشت شماره دو. پس یک تم داریم یک بک یک تم و دوباره یک بک. در سطره بعدیتمامه حرکاتی که در صفحه یاد گرفتیم رو تمرین میکنیم(به علامت ها دقت کنین تا از الان در ذهنتون جا بیوفته) خط شماره 10 هم به همین روال میباشد براتون این خط رو میخونم تا اشتباهی نشه.
    در میزان اول تم و بم داریم. در میزان دوم اول اشاره پنج انگشتی راست و بعد چپ در میزان سوم اشاره راست سپس بک در میزان آخر هم اشاره چپ و بک داریم.
    برای شمارش یک بار دیگه توضیح میدم. در نت 2/4 میزان اول yek va. do va میباشد میزانهای بعدی(یعنی تا میزان چهارم) به همین صورت شمرده میشود.
    موفق و پیروز باشید.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط خان : Saturday 5 April 2008 در ساعت 03:30 PM

5. 13 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

سلام خدمت تمام دستان گللللللللللللللم و هنرمندان گرامی .
    تواین پست یه سری دیگه از مطالب و درباره روش نت خوانی در سازه تمبک فرا میگیریم. تو این چند جلسه اول درباره مقدمات بحث میکنیم شاید کمی کسل کننده باشه ولی از جلسه های بعدی نت هامون ریتم میگیره و جذاب تر میشه.

1:خوب بچه ها در خط ابتدایی میخوایم یه حرکت جدیدی رو با هم کار کنیم .پلنگ. روش نواخت پلنگ رو در بخش آموزش تمبک با هم یاد گرفتیم. میدونیم که هم دست راست داره و هم دست چپ. برای نشان دادن دست راست از علامت هفت و برای دست راست از علامت هشت استفاده میکنیم(^). که توی نت ها میبینید. خب . برای پلنگ همون جوری که تو عکس پایینی میبینید باید بالای علامت هفت یا هشت (بسته به نوع دست) اول یک نقطه و بعد شماره انگشت باشه.پس شماره ای که بالای نقطه هست شماره انگشت رو نشون میده(انگشت کوچیکه شماره یک هست انگشت کناریش شماره دو و به همین روال میرین تا انگشت اشاره که شماره چهار هست و انگشت شست هم شماره پنج نام دارد که پلنگ خاص خود رو داره و در نت های بعدی براتون میگم.) به این ترتیب در خط ابتدایی اول پلنگ یک رو داریم بعد پلنگ شماره دو بعد پلنگ های شماره سه و چهار رو میبینیم.
    روش شمردنش رو هم در پست قبلی بهتون گفتم . چون ریتم 2/4 هست باید به صورت یک و دو و(yek va do va) یشموریم.
    پلنگ شماره یک رو باید با یک و(yek va) و پلنگ شماره دو رو با دو و (do va) میزنیم. پلنگ های 3 و 4 هم به همین شکل میشموریم. میزان بعدی هم دقیقا به همین روال میبشد.
    2:در خط بعدی هم پلنگ داریم فقط باید با دست راست بزنیم(چون علامت هشت نشان دهنده دست راست هستش) باز هم به ترتیب پلنگ های 1و2و3و4 رو میزنیم. فقط دقت کنین که در میزان دوم از پلنگ شماره 4 شروع میکنیم و تا شماره یک میریم. این که بتونید انگشتاتون رو تو پلنگ ها سریع کنین از اهمیت خیلی زیادی برخوردار هست. خوبه که ابتدا آروم بزنین تا دستتون عادت کنه بعدش هم آروم آروم سرعت رو زیاد تر کنید تا انگشتاتون سریع بشه. میتونید مثل نت خط شماره یک و دو اول از شماره یک شروع کنین بعدش که به 4 رسیدین از چهار به صورت معکوس تا یک بیاین.
    3:این خط هم به پلنگ ها اختصاص داره. فقط به شماره ها و نوع دست دقت کنید که اشتباه نشه.
    4:میزان اول برای دست چپ و میزان دوم برای دست راست هستش. شمارش فراموش نشه. (yek va. do va)
    5:در خط شماره پنج از دیگر حرکت ها که در پست قبلی دیدین استفاده شده است. در این نت اول دوتا تم دارین بعد دو پلنگ میزان بعدی هم به همین روال فقط پلنگ ها فرق میکنه.
    6:تو این خط بر عکس بالا تم جای خودش رو به بک میده و دست پلنگ ها هم عوض میشه.
    7:خطه مهمی هست. میزان اول به تم و بک تعلق داره ولی میزان بعدی کمی عجیب غریب شده. در اولین حرکت در میزان دو باید پلنگ های شماره یک و دو دست چپ و راست رو با هم بزنیم. (در یک ضرب) ضرب بعدی هم به همین شکل ولی با پلنگ شماره دو(برای دو دست) بعدش هم پلنگ های شماره سه و چهار رو داریم. (زیرشون خط کشیدم.)
    8:در این خط اشاره دست راست داریم و پلنگ های دست چپ و راست که یکی در میون اشاره و پلنگ میشه. فقط خواهشا به شماره پلنگ ها و نوع دست دقت کنین.
    9:مورده خاصی در این خط نیست فقط اشاره با دست چپ زده میشه و پلنگ ها فقط با دست چپ.
    10:اشاره دست راست و پلنگ یا دست راست.
    دوستان اگه نوع حرکت شکل اون رو فراموش کردین به بخش آموزش تنبک مراجعه کنین . عکس های هر حرکت هم موجود هست.
    اگر سوالی بود در خدمت هستم.

7. 12 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

سلامی به گرمیه تابستان تو ایران زمین(البته در قسمت های جنوبی) به تمامی دوستان فعال ،همیشه در صحنه ،غیر فعال ،کم پیدا،گاهی پیدا،نا پیدا و...

تو این مدت که این تاپیک در ظاهر از یاد ها رفته بود با تعدادی از دوستان حرف میزدم و دیدیم که این آموزش تمبک به صورت اکادمیک خیلی به دردشون میخوره و میتوانند از این اقدام خیلی استفاده کنند. به خصوص دوستانی که در ایران نیستند و یا به هر شکل نمیتوانند که یک استاد خوب پیدا کنند و به یادگیری تمبک وقت صرف کنند. (البته منظورم این نیست که من استاد هستم.).

حالا با اجازه شما عزیزان تصمیم دارم تا آموزش تمبک رو به صورت متداول و ادامه دار داشته باشیم و به صورتی منظم از این تاپیک استفاده کنیم،نه به این شکل که گاهی تاپیک به روز بشود و برای دو هفته خبری نشه.
    لذا تصمیم گرفتم که هفته ای یک بار و در روز های سه شنبه درس جدیدی رو در این قسمت قرار بدم تا همگی استفاده کنیم،تا باشد که ما هم در راستای شناخت و معرفی هر چه بیشتر این ساز زیبا قدمی هر چند کوچک برداشته باشیم. البته با کمک شما سروران.

درس ها به صورت نت ارائه میشود. و دوستان میتونند نحوه اجرای حرکات رو در تاپیک دیگری که آموزش تمبک را به صورت تصویری داشتیم فرابگیرند.
    تعدادی از درس های مقدماتی در جلسات قبلی داده شده است و در جلسات آینده به درس های پیشرفته تر میرسیم . با این حال امکان داره که یک مقدار دیگر هم روی درس های مهم مبتدی کار کنیم.
    شاید روز های تعطیل عمومی کلاس ها رو تعطیل کردیم.
    شهریه کلاس ها هم بعدا در اطلاعیه بعدی اعلام میشود. کسانی هم که در شان خودشون نمیدونن که شهریه بدن میتونن از تشکر استفاده نمایند. (زیاد جدی نگیرین)

بچه ها اگر نظری توصیه ای نصیحتی چیزی هست قبل از شروع کلاس ها بگین که استفاده کنیم.
    ممنون از توجهتون.

9. 9 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831
    5,080 بار تشکر شده در 1,121 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 309/2
    Given: 138/1
    میزان امتیاز
    10

محمد جان دستت درد نکنه..
    فقط ایشالا این تاپیک مثل تاپیک آموزش دف ما نشه که زود به خاطر مشغله زیاد بخوابه... شرمنده از دوستان

من کلی از این تاپیک قصد دارم استفاده کنم...

کار صوتی هم اگه در حین درس بزاری خیلی عالی میشه... و عکس های فیگور دست و غیره

ممنون
    برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!!

11. کاربران زیر از Majed به خاطر این پست تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

مرسی ماجد عزیز که میای و نظراتت رو میگی. کم کم داشتم دلسرد میشدم.

در مورده ادامه داشتن کار باید خدمت گلت عرض کنم که قراره کلاس ها فقط هفته ای یک بار انجام بشه و احتمال اینکه کلاسمون تعطیل بشه و یا به روز نشود خیلی کمه. مگر اینکه برای من مشکلی پیش بیاد که در غیر اینصورت دوستانی همچون سروش عزیز هستند که میتونن به بچه ها کمک کنن.

در مورده فیلم و یا حتی فایل های صوتی نت ها هم خیلی از بچه های سایت بهم گفتند که حتما انجام بشه ولی این کار به این بستگی داره که کیفیت نت هایی که ضیط میکنم خوب باشه که تا حالا نشده.
    در مورده عکس و حالت ها هم تاپیک آموزش تمبک موجود هست که بچه ها میتونن استفاده کنند و اگر باز هم مشکل داشتند بیان و بگن تا بازم از حالت های مختلف عکس بگیریم.

راستشو بخواین این کار میتونه خیلی عالی باشه.
    خیلی از دوستان خارج از کشور هستند که علاقه زیادی به فراگیری تمبک دارن ولی بخاطر نبود امکانات براشون امکان پذیر نبوده ،خیلی از اساتید فیلم هایی ضبط کردن و به صورت سی دی در آوردن و در سطح جهان پخش کردن تا علاقه مندان استفاده کنن که بد نبوده. ولی تعدادشون خیلی کم هست.

حالا خیلی خوب میشه که مرجع آموزش تمبک دوستان خارج از کشور و حتی دوستان داخل نت آهنگ بشه. تا همه استفاده کنیم.
    بچه های نت آهنگی خارج از کشور که تا حالا از این تاپیک استقبال کردن کم نبودن.

13. 6 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

کاملا درسته محمد جان.. علاوه بر اون سی دی آموزشی هیچ وقت نمیتونه از یک آموزش آنلاین برتر باشه... چون رفع اشکال نداره..

انشالا کلی حال کنیم در محضرتون...

موفق باشی.. منتظر درس بعدی هستیم

15. کاربران زیر از Majed به خاطر این پست تشکر کرده اند:

sssorooshhh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    898
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    76
    170 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Smile

سلام به هنرمندان عزیز
    من با کمال میل در خدمت شما هستم
    ممنون از شما محمد عزیز
    این آموزش آنلاین نه تنها برای افراد خارج از کشور میتونه خیلی مفید باشه
    بلکه برای افرادی که تازه شروع به کار کردن (در داخل ایران) میتونه بسیار مفید باشه و حکم یه کلاس فوق برنامه برای این افراد باشه.
    افراد میتونن استفاده ی بسیار مفیدی داشته باشن.
    جز هنر که تاج سر آفرینش است
    بنیاد هیچ منزلتی جاودانه نیست

17. کاربران زیر از sssorooshhh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

با عرض سلام به دوستان خوبم.
    این پست جلسه سوم آموزش تمبک میباشد. و کمی در نت هامون از لحاظ ریتم و زمان بندی تغییر داریم.

1:در خط اول حرکت جدیدی را نداریم که در قبل آموزش ندیده باشیم ،همه حرکت ها آشنا هستند. در میزان اول تم و اشاره پنج انگشتی دست راست داریم و در میزان دوم تم و اشاره چهار انگشتی دست چپ. در میزان بعدی اول یک اشاره پنج انگشتی دست راست و به دنبال آن اشاره چهار انگشتی دست چپ رو میزنیم و در نهایت در میزان آخر هم به همین منوال ابتدا اشاره پنچ انگشتی و بعد اشاره چهار انگشتی میزنیم.

2:در خط دوم در میزان های اول و دوم هیچ حرکت جدیدی و نا مفهومی وجود ندارد ولی در میزان سوم حرکت اول که زیرش رو خط هم کشیدم حرکت تم با دست چپ میباشد که حالت انگشت ها همچوم تم دست راست هست ولی هنگام نواختن باید کمی دست را از روی ساز بلند کنید و تم را به پوست بزنید فقط دقت کنید که نیازی نیست به وسط پوست ضربه بزنید. (میتونید به بخش آموزش تمبک رجوع کنید.) پس در میزان سوم اول تم چپ و بعد اشاره پنج انگشتی دست راست. در میزان آخر هم ابتدا تم دست چپ و یعد از آن تم دست راست رو مینوازید.

3:از نت های خط سوم به بعد کمی حالت های ریتم فرق میکنه و دارای آهنگ تر میشه. و از اون حالت خشک و کسل کننده خارج میشه.
    همان طور که میبینید در میزان اول چهار حرکت داریم تم و پلنگ های دو ،سه و چهار در میزان های بعدی هم به همبن شکل در هر کدام چهار حرکت داریم. در میزان اول خط سوم به این شکل عمل میکنیم که تم را با شمارش یک و پلنگ شماره دو را با شمارش و میزنیم. سپس پلنگ سوم را با شمارش دو و پلنگ چهارم را با شمارش و میزنیم. بقیه شمارش ها هم به همین صورت میباشد. در میزان دوم دوباره از اول تم را با شمارش یک و پلنگ چسبیده بهش را با شمارش و میزنیم پلنگ های بعدی همان میزان را به ترتیب با شمارش ها ی دو و سپس با و میزنیم.. در این خط هم حرکت جدیدی نداشتیم. فقط به شماره پلنگ ها دقت کنید. در میزان اول شماره پلنگ ها از دو به سمت چهار است ولی در میزان بعدی از چهار به سمت دو.
    در میزان سوم هم باید در ابتدا باید بک بزنیم بعد پلنگ ها رو . میزان چهار هم مانند میزان قبل به همان شکل است.

4:در خط چهارم هیچ نکته قابل توجهی وجود ندارد تنها باید به نوع حرکات و شماره پلنگ ها خوب دقت کنید تا اشتباه نزنیدفقط یک نکته کوچک و اون هم اینکه در میزان سوم خط چهارم،پلنگی که در حرکت سوم میباشد پلنگ شماره سه دست راست هست (همان طور که میدانید علامت هشت نشان دهنده دست راست هستش.)

5:در خط بعدی روی پلنگ ها دقت کنید . روی شماره پلنگ ها مجددا تاکید میکنم چون این حرکت از دو به سمت چهار و بازگشت از چهار به سمت دو میتونه به تند شدن انگشت هاتون کمک زیادی بکنه.
    در این خط در میزان اول ابتدا تم و بعد پلنگ های شماره دو ،سه و چهار را داریم . در میزان بعدی ابتدا تم بعد پلنگ شماره دو و سپس اشاره پنچ انگشتی دست راست و بعد اشاره چهار انگشتی دست چپ داریم.
    میزان های سوم و چهارم هم مانند میزان های قبلی هستر و فقط شماره پلنگ ها عوض شده.

6:در نت بعدی از یک دست پشت سر هم دو حرکت داریم. مثل میزان دوم و سوم. آخرین حرکت میزان دوم اشاره چهار انگشتی میباشد و اولین حرکت میزان سوم هم اشاره چهار انگشتی هستش. و یا اینکه آخرین حرکت میزان سوم پلنگ شماره دو دست چپ و اولین حرکت میزان آخر هم اشاره میباشد با همان دست. منظورم اینه که با یک دست باید دو حرکت و پشت سر هم بزنید که میتونه به سرعت دستتون کمک زیادی کنه.

7:این خط چنتا نکته کوچم داره که مهمه. اول اون حرکتی هست که زیرش خط کشیدم و اون هم بک(bak) دو انگشتی هست. (انگشتای دو و سه) که در تاپیک آموزش تمبک دربارش توضیح دادم.
    نکته بعدی اینکه همان بکی که الان توضیحشو دادم مانند اون پلنگ شماره سه میزان سوم باید در زمان یک چنگ زده بشن. یعنی اینکه فقط هنگام شمردن یک و (yek va) زده میشن،بر عکس حرکات قبلی که هر کدام در زمان یک ،یک لا چنگ زده میشدن.

8:در این نت تمامی حرکات مشخص و آشکار هستش،بازم میگم که به شماره پلنگ ها دقت کنید. این نت دارای پلنگ های کمی سختی هست. چون وقتی یک دست چپ میزنید باید بعدش پلنگ شماره چهار دست راست رو بزنید و به همین روال تا آخر پیش برید.

9:در میزان سوم این خط باید حرکات را به صورت همزمان اجرا کنید . باید اشاره های دست چپ و راست را به هم و به صورت هم زمان اجرا کنید،سپس در حرکت بعدی همان میزان باید پلنگ شماره یک دو دست را با هم بزنید

10:این نت نت جالب هست چون اکثر حرکات داخلش هست و اگر تمیز بزنید خیلی جالب از کار در میاد . هم تم هم پلنگ،انواع اشاره ها و بک ها در این نت موجود هستند.

فقط ببخشید اگه خیلی کج و بد خط شد.
    تمرین زیاد یادتون نره. به غیر از نت هایی که براتون نوشتم ،پلنگ ها رو خودتون تمرین کنید تا دستتون به زدن پلنگ ها عادت کنه و نرم تر بشه.
    میتونید از شماره یک برین تا شماره چهار و بعد از چهار بیاین تا پلنگ شماره یک. این کار رو برای هر دو دست انجام بدید.
    موفق و پیروز باشید.

19. 9 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

Majed آواتار ها
    مدیر کل سایت

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل سایت
    شماره عضویت
    771
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    3,831

شبکه های اجتماعی من

Add Majed on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

ممنون محمد جان...

من پیش نهاد میکنم یه وقتی رو هر هفته بزاریم...

بیایم تو یاهو با voice تمرین جواب بدیم...

این جوری هم اشکالامون گرفته میشه.. هم یه کلاس خفن داریم...

نظرتون چیه؟

21. کاربران زیر از Majed به خاطر این پست تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

ماجد جان راستشو بخوای اینقدر سرم شلوغ هست که وقت نمیکنم حتی به سایت سر بزنم و فقط برای چند دقیقه میام و میبینم اگه کسی تو بخش سوالی چیزی کرده جواب بدم و بعد دوباره رفع زحمت میکنم.

نظر خوبی دادی،ولی هم درس ها الان خیلی ساده هست و هم اینکه من یه کمی مشغول هستم. برای اینکه عقب نیوفتید و اگر براتون این درسها مشکل میباشد ،از دیگر بچه ها که تمبک میزنند و تو سایت فعال هستند کمک بگیرید تا اوضاع رو به راه بشه. مثل حمید دوست داشتنی یا دوسته خوبم سروش.
    ممنون از توجهتون.

23. کاربران زیر از خان به خاطر این پست تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

سلام خدمت اساتید عزیز.

بر این شدیم تا از همین هفته روز ها چهار شنبه یا سه شنبه(بشته به نظر شما) رو به ادامه این تاپیک اختصاص بدیم.
    با توجه به زیاد شدن تعداد تمبک نواز ها و تمبک دوستان فکر نمیکنم که این تاپیک با عدم استقبال روبرو بشه ،الان دیگه تعدادون زیاد شده.
    الان دوشنبه هست و چند روزی به آغار کار وقت داریم ،اگه پیشنهادی دارین بگین تا کار رو قوی استارت بزنیم و دیگه بهانه ای تو وسط کار پیش نیاد.

هر موضوعی در باره نحوه تدریس و هر چیزی که به ذهنتون میرسه.

ممنون.

25. 3 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

سلام به همه هنرمندان و هنر دوستان عزیز .
    نت های 2/4 را ادامه میدیم و در راستای تمرین این ریتم با هر درس نت ها رو پیشرفته تر و سخت تر میکنیم تا بتونیم روی این ریتم احاطه پیدا کنیم .

فکر نمیکنم تا خط سوم مشکلی وجود داشته باشه هم حرکات آشنا هست و هم اینکه نحوه شمارش و اجرا را با هم کار کردیم. میرسیم به خط چهارم ، کم کم داریم وارد ریتم های زیبا و جذاب میشیم.

اول خط چهارم (یادتون هست که 2/4 را به صورت یک و دوو میشماریم yek va do va) با نت جدیدی رو برو میشیم ، خب تم و پلنگ دو را با شمارش یک و بک (حرکت دست باز) رو با شمارشو (va) . تم را با شمارش دو (do) و پلنگ شماره دو را با شمارش و va میشماریم. این از میزان اول خط شماره چهارم.
    میریم سراغ میزان دوم ، ایتدای میزان دوم یک حرکت جدید هست که زیرش خط هم کشیدم. این حرکت که قبل از حرکت بک قرار گرفته متشکل از دو اشاره چپ و راست میباشد که باید قبل از اجرای بک نواخته شود ، و در شمارش هم محسوب نمیشود (باید اجرای اشاره پنج انگشتی راست و چهار انگشتی چپ رو خوب کار کنید تا در این اشاره ها مشکلی نباشد و البته مابقی حرکات) مانند میزان قبل بک و پلنگ هم با شمردن یک و تم با شمردن و (va)نواخته میشوند. تم های دست راست و چپ هم با زمان مساوی بعد از این حرکت (به صورت دو و (do va))
    با این توضیح ها گمان نمیکنم که بقیه میزان ها مشکلی داشته باشد.
    فقط دقت کنید که نت زینت که در این خط همان اشاره دست راست و چپ هست باید کاملا به حرکت بعدی خودشون بچسبند تا خودشون را نشان بدن و زیبا باشن.

میریم سراغ خط شماره پنج::: در میزان اول تم با شمارش یک و (yek va) و دو تا تم دست راست با شمارش دو و (do va) شمرده میشوند. مابقی میزان ها هم مانند خط قبل است که فقط حرکت ها عوض شده . به نت زینت و نحوه اجرا دقت کنید.
    یک نکته:: در میزان سوم همین خط ، بعصی از حرکت های پشت سر هم برای یک دست هست که ممکنه براتون در اولین بار سخت باشه ولی با تمرین عادی میشه.

شمارش این میزان هم کاملا مشخصه:::دوتا اشاره راست و چپ که پشت سر هم و دو لا چنگ هستن با شمارش یک (yek) و تم با و (va) زده میشه ، سپس تم بعدی با دو (do) و اشاره ها با و(va) زده میشن.

میزان اول خط شش از نظر من میتونه خیلی جالب باشه و از این ریتم در درس های بعدی زیاد استفاده میکنیم .

بازم میگم نت زینت رو باید سریع و تمیز اجرا کنید و به حرکت بعدی بچسبونید.
    میزان سوم این خط هم یک نکته داره و اون اینه که همان طور میبینید باید ریز ها رو به هم بچسبونید و حرکت رو قطع نکنید.

توضیح کامل ::: تم و پلنگ شماره دو با شمارش یک نواخته میشن وقتی به سراغ شمارشو(va) میریم ریز رو میزنیم و حرکت رو قطع نمیکنیم و دو رو هم میشموریم (do)بعد از اتمام دو ریز قطع میشه و با شمارش و (va)بک و پلنگ شماره دو نواخته میشن. خیلی آسون و خیلی زیباست.

خط هفت هم بی نکته نیست ، به حرکات تم و بک قبل از ریز نه انگشتی دقت کنید ، به این حرکات پیش ریز گفته میشود ، این حرکات هم مانند نت زینت خط های بالا باید سریع نواخته شود و به ریز بچسبد . هم تم و هم بک.
    نکته دیگر اینه که باید ریز ها رو به هم بچسبونید و اجرا رو قطع نکنید . چون خط واصل دارن.
    این خط نکته دیگری ندارد.

خط هشتم چیزه زیادی نداره فقط اینکه توی این خط از حرکات دوبل استفاده شده و باید دو حرکت را در یک زمان استفاده کنید.
    در میزان های دوم و سوم از تکنیک دوبل استفاده شده است. باید تم و پلنگ را در یک زمان و در میزان دو با شمارش دو و (do va)تم و پلنگ شماره دو رو با هم میزنیم. میزان سوم هم به همین منوال میباشد. ولی شمارش ها فرق دارد.

از خط نه و ده زندگی زیبا تر میشود .
    نت های دو لا چنگ شمارش یک و (yek va)را تشکیل دادن. با شمارش یک تم و پلنگ شماره دو و با شمارش و vaبک و پلنگ شماره سه را میزنیم. ریز هم که همه استاد هستید با شمارش دو و(do va)زده میشه و میدونیم که نباید حرکت رو قطع کنیم چون خط واصل به ریز میزان بعدی متصل شده است.

توی میزان سوم باید هنر خودتون را نسون بدین.
    این میزان نکته زیاد داره.

شمارش چهار تا دولا چنگ را در 2/4 متوجه شدیم . که به هم وصل هستن.
    نحوه اجرای این میزان::: نت زینت رو سریع و تمیز میزنید تم و پلنگ شماره دو با شمارش یک ، سپس دو اشاره راست و چپ با شمارش و (va)نواخته میشن سپس باید مجددا نت زینت رو بزنید و بعد هم بک و پلنگ را با شمارش دو ، سپس ریز نه انگشتی پر را با شمارش و (va) بزنید. (کمی سخته که هم اشاره بزنید و هم نت زینتی که شامل همون اشاره هاست ولی چون سرعت کمه میشه زد و زیبا هم میشه)

خط آخر ترکیبی از مطالب این جلسه میباشد و همه چیز داره.
    شمارش رو که به خوبی بلد هستین ولی تو قسمت دوم میزان دوم نت زینت بک فقط یک اشاره چهار انگشتی هست که باید با خوده بک زده شود و خیلی هم جالبه و از حال و هوای 2/4بیرون میاین.
    چنتا از حرکات با یک دست زده میشن و در ابتدا کمی سخته ولی با تمرین میتونین سریع بزنید.

ویرایش توسط Amir : Tuesday 4 November 2008 در ساعت 09:48 PM دلیل: ویرایش فونت و تصویر

27. 3 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

اگر سوالی بود در خدمتم.

29. کاربران زیر از خان به خاطر این پست تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    9898
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    246
    656 بار تشکر شده در 175 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

ضمن سلام
    سپاسگزار از شما دوست عاشق و سخت کوش و معلم با حوصله . امیدوارم نهایت استفاده از این همه زحمت شما حاصل گردد.

31. 2 کاربر برای این پست از shahrdad تشکر کرده اند:

خان آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    3922
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    1,600
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    55

سلام به دوستان گل نت آهنگی.

درس این هفته کوتاه ولی خیلی مهمه ، ریتم ها همون 2/4 های ساده هست ولی یک مقدار حالت ها و جای حرکات بهینه و سخت تر شده ، تمرین زیاد همین ریتم ها میتونه در سرعت و عکس العمل هاتون تاثیر بزاره.

درس اول مثل درس های جلسه قبلی هست ، ولی اگر دقت کرده باشین داریم به ریتمهای اصلی و جالب 2/4 نزدیک میشیم ، خب دوستان خط اول موضوع جدیدی نداره و حرکت قابل ذکری هم توش نداریم ، به شمارش و ریز ایی که توی نت ها گنجونده شده دقت کنید تا خدایی نکرده اشتباه نکنید ، اگر درس های قبلی رو خوب کار کرده باشین میتونید این درس رو خیلی روان و تمیز بزنید.
    خط دوم حالت پیشرفته درس های قبلی هستش ، هم کمی بد دسته و هم اینکه از حرکات دوبل زیاد استفاده شده است.
    جایی که میزان اول و دوم به هم وصل میشن رو نگاه کنید باید ریز ها به هم متصل باشن و وقتی که میشمورین دو میبایست تم را به عنوان پیش ریز بزنید .
    توی میزان سوم هم به نوع اشاره ها دقت کنید که برای کدوم دسته .
    خط سوم هم به همین منوال هستش ، فقط به میزان سوم و ریز ها دقت کنید.
    وقتی که براتون این نت ها ملکه و عادی شد ، تمامی خط ها رو پشت سر هم و بدون مکث بزنید تا براتون زیبا تر جلوه کنه.
    توی خط چهارم از نت های دولا چنگ بیشتر استفاده کردیم ، به همین خاطر براتون نحوه شمردن نت های مشکل رو زیرشون نوشتم ، گل نکته های این خط میزان دوم هست.
    توی یک و (yek va که مشکلی نیست میرسیم به قسمت دوم ::: با شمردن دو do تم و پلنگ دوم رو میزنیم و با شمردن و va بک و ریز پر رو میزنیم باید دقت کنید که نباید ریز رو زیاد بکشید و بعد از بک باید سریعا ریز زده شود.
    توی میزان سوم هم یک ریز جدید داریم که با بک دست راست و پلنگ دوم دست چپ زده میشه و زیرش خط هم کشیدم.
    خط پنجم نکته قابل ذکری نداره فقط توی میزان چهارم به ریز ها و نحوه شمردنشون که نشون داده شده توجه کنید.
    سوالی بود در خدمتم. (به علت کمی امکانات این درس و درس هفته قبل روی یک ورق a4 نوشته شده شما به بزرگیتون ببخشید )
    موفق و پایدار باشید عزیزان.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط خان : Thursday 13 November 2008 در ساعت 06:38 PM

33. 4 کاربر برای این پست از خان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)