لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 156 از 581 نخستنخست ... 56106146152153154155156157158159160166206256 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,481 به 2,496 از 9296

موضوع: درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095
    5,664 بار تشکر شده در 1,485 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow DesironnA On Twitter Add DesironnA on Facebook Add DesironnA on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 27/1
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    0

Exclamation

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahandmsh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته اینم بگم من خودم عاشق یونیتم اما فعلاً ارزش نداره... اگر بخوام واسه افکت ستی جمع کنم یه مولتی و یه پدال واهه ... بقیش فکر نکنم نیازم بشه... من با خرید آمپ لامپی هم مخالف نیستم اما در حد همون خونه ... نه بری چیزی بگیریم که مجبور شیم ولیوم رو رو درجه 1 تنظیم کنیم...
    دقیقا !
    نیاز نوازنده، موقعی خودش رو نشون میده که پیشرفت کنه.
    مثلا من اون قدیم ها، یه مولتی ZooM 505 نقره ای داشتم و K. D (دوستانی که با K. D آشنا نیستند بگم که یک گیتار 24 فرت بریج ثابت با پیکاپهای افتضاح و چینی با مارک ناشناس Star Sun هست!)
    خب ! باهاش کارهای متلیکا رو کاور میکردم و عشق هم میکردم !
    اما وقتی افتادم توی استایل لرد استیو وای جادوگر!!! ، دیدم خیر ! فایده نداره ! من واه لازم دارم ! یه دیستورشن خیلی بهتر میخوام ! پس رفتم یک مولتی افکت BooS ME20 خریدم.
    بعدها که گیتارم برام کم میومد و دیدم به فلویدرز هم نیاز دارم و کلا یک گیتاری که بتونه منو توی نوازندگی ساپورت کنه و هیچ جوره کم نیاره، رفتم و Ufo رو خریدم (همین Ibanez RG2570)
    بعد دیدم باز هم خیر !
    من نیاز دارم به صدایی گرم تر با امپ سیمولیتورهای بیشتر و متنوع تر.. چیزی که تن صدای استیو وای رو بتونه برام شبیه سازی کنه..
    گشتم تا ZooM G9.2tt رو خریدم.
    مسئله بسیار بسیار مهم مهارت در صدا سازی شماست..
    من بدون امپ از این مولتی و گیتار و پیکاپ هاش و ست سیم هام، تونستم صدایی بسازم که به جرات میتونم بگم 80% به صدای استیو وای نزدیک هست!
    اما اگر میخواستم فتوکپی صدای استیو وای رو داشته باشم، میبایست میرفتم و اصلا کل دم و دستگاه استیو وای رو میخریدم !
    چون سازها و یونیت ها و رک ها و هد ها و کبینت ها و واه و ومی پدال ها و غیره ای که در بازار هست و شما خیال میکنید همون هاست که استیو وای هم استفاده میکنه اونها نیست!
    پس باید عینا برید خود وسائل استیو وای رو بخرید !
    تازه باز هم مشکل ولوم رو دارید !!!
    پس باز هم هیچ !
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید (همگی!)
    ویرایش توسط DesironnA : Thursday 7 October 2010 در ساعت 12:07 AM
    ..

2. 10 کاربر برای این پست از DesironnA تشکر کرده اند:

Mehrshad_PRS آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    22822
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    444
    2,671 بار تشکر شده در 1,074 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

رفیق گلم خود من الان یدونه zoom gfx5 دارم انداختمش گوشه خونه انقدر صداش مزخرفه حالا نمیدونم مثلا g9 که لامپ داره صداش چقدر فرق میکنه! اینطور که خودت تعریف میکنی ازش باید واقعا خوب باشه!!!
    در مورد صدا هم درست متوجه شدی یه علتی که از مولتی خوشم نمیاد اینکه خیلی خرتوپرت زیاد داره که بدرد من نمیخوره صداهای عجیب! و ... اوایل با مولتیم کار میکردم که میشه گفت فقط از یه چنلش استفاده میکردم که اون باز قابل تحمل بود! الانم با امپ ترانزیستوری خالی کار میکنم باز خدا رو شکر صداش از مولتیم بهتره

در مورد امپ و یونیت
    امپ مورد نرم marshall dsl401 هست حدود 1100 هست اگه اشتباه نکنم ((اخرم جواب منو ندادید که امپ وقتی باشه دیگه مستقیم از اون صدا میگیرن دیگه توی جای کوچیک میکرفون بهش وصل نمیکنن که!))
    اون موقع اگه امپ نتونست صدایی که دوست دارم رو بهم بده یه یونیت boss compressor بهش اضافه میکنم اونم فوقش 160 تومنه!

من فکر نکنم گیتار 4 تومنی با این امپ و یونیت نویزی بده!

4. 2 کاربر برای این پست از Mehrshad_PRS تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

نه عزیز وصل نمیکنن
    دوستان خالی از لطف نیس یکی از موارد آزار دهنده ای رو که زیاد دیدم عرض کنم البته شاید کمی از بحث دور بشیم یا بحث افکتا کمی تخصصی بشه و جاش اینجا نباشه اما خوب ن میگم تگه لازم بود مسئول محترم زحمت پاک کردن یا انتقال رو میکشند...
    1. خیلی وقتا حتی حرفه ای هایی رو دیدم که با یه مولتی ور میرن و دیست و گین رو تا آخر میبرن بالا تا شاید صدای آمپای لامپی رو بگیرن اما تا حالا یه بارم از قسمت آمپ سبمولیتور ها استفاده نکردن و اینکه اصولا صداهای مورد علاقه ما که اکثرا مربوط به قدیمیا هم میشه صداهای ساده ای هستن که به دوسه تا عامل بیشتر احتیاج ندارن که مالتی از پسش برمیاد و تفاوت خیلی هم فاحش نیست
    2. توی خیلی از صداهایی که آرتیستا میگیرن ولوم و تن گیتار دخیلن در حالی که من دیدم دوستان همیشه اونارو تا آخر باز میکنن و تموم یا مثل همیشه با پیکاپ بریج کار میکنن
    3. شما میتونین با توجه به نیازتون و اون قسمتی که احساس کمبود میکنید یه یونیت به مالتی اضافه کنید مثلا دیست یا آور درایو (معمولا مالتی توی اینا ضعف داره) فکر نمیکنم نیازی باشه که هزار تا یونیت اکولایزر یا کراس یا دیلی و ... بگیرین(البته با این وضعیت موجود مالی منظورمه)
    ویرایش توسط rezaranjbaraan : Thursday 7 October 2010 در ساعت 12:11 AM

6. 6 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

Dave.Raspberry آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    27960
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    62
    163 بار تشکر شده در 45 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان من راجب آمپ اطلاعاتی ندارم
    مثلا ترانزیستوری یا لامپی نمیدونم چی هستن و یا چه فرقی دارند
    هم اینکه می خواستم من رو راهنمایی کنید

و به مشورت شما هم احتیاج دارم
    در حال حاظر یک آمپ Marshal MG50
    دارم بنا به دلایلی مجبورم بفروشمش
    و با بودجه 300-400 تومان چه آمپی پیشنهاد می کنید
    سبک کاریم متال هست
    یک مولتی افکت Boos GT10 هم می خوام بخرم
    خودم فکر می کنم چون نمی تونم صدا ر و زیاد بلند کنم یک آمپ 30 وات بخرم

کلا چه مارکی رو تو این بودچه پیشنهاد می کنید ؟
    من حقیقی آن است که هستی ؛نه آنی که دیگران از تو خواسته اند.
    پائولوکوئیلو

8. 2 کاربر برای این پست از Dave.Raspberry تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    2,659 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط reza. ranjbaraan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان داره راس میگه مهیار ...
    نباید الکی با اسم این ادوات خودمونو گول بزنیم آقا اینا اگه اصلی باشه و کیفیتش خوب باشه میری توی 20میلیون
    البته با بالا بردن استاندارد و نظرات شهرام و مهرشاد هم موافقم اما من یه نظریه دارم...
    الان من یه آمپ 15 دارم باور کنید تا حالا نتونستم ولومشو از 2 بیشتر کنم...
    در ضمن این مالتی ها هم اینقدر دیگه... می نیس که ما آلرژی پیدا کردیم بهشون بابا کارو در حد معمولی راه میندازه...
    بخصوص زوم جدیدا فناوری های خوبی توشون بکار رفته...
    ولی خوب به نظرم چرا آدم اگه سازش خوب باشه بدک نیس بره توی فکر یه آمپ دیست دار و افکت داره خوب مثه همین که من گرفتم لینی
    بله داداش بر منکرش لعنت. والا منم نه بچه مایه دارم نه توی سن و سالی هستم که بخوام از این خرجای تخیلی بکنم یا رویاپردازی کنم. دقیقاً هم درست میگی چون همین آمپ دوزاری خودمم ولومش تا حالا به 3 نرسیده! ولی مسئله اینه که آدم مثلا امپ لامپی رو واسه بلند بودن صداش که نمی گیره! بخاطر خوب بودن صداش میگیره. قبول داری؟ خود بنده هیچوقت حاضر نبودم بجای این مارشال MG تقریباً دوزاری که یادم نیس چند خریدم (فکر کنم دویست و خرده ای بود) ، برم مولتی افکت بخرم حالا هرچی که باشه چون صداهای عجیب غریب این افکت ها به کار من (شخص من) نمیاد. ولی این امپ کارمو راه میندازه و بهتر از اینه که مولتی افکت رو وصل کنم به آمپلیفایر ضبط صوت وغیره چون صداش قابل مقایسه نیست.
    البته نمیخوام بحث رو بیخودی کشش بدم ولی بنظرم یه سوء تفاهمی هم پیش اومده و بحث به جاهای دیگه کشیده شده. منظور من فقط این بود که نمیشه حکم داد چون شرایط استیج ناجوره و هزارتا علت دیگه، پس ماهم غیرمنطقی هزینه کنیم (حداقل بنظر من اینطوره جسارت نشه).
    ببخشیدها ولی من هیچ رقمه تو کتم نمیره که بجای یه امپ لامپی معمولی یا حتی ترانزیستوری، مثل همینی که الان دارم، برم مولتی افکتی بخرم که هفتاد درصد امکاناتش حداقل به درد من یکی نمیخوره. وگرنه اگه آدم بخواد خرج کنه کاری نداره که! لازم هم نیس هد و کبینت بخری! یه امپ prs شونزده وات بخر بیشتر هم نه. قیمت؟ دور و بر 3 میلیون تومن ناقابل!
    ... And God Made the Blues ...

10. 3 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad taheri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رفیق گلم خود من الان یدونه zoom gfx5 دارم انداختمش گوشه خونه انقدر صداش مزخرفه حالا نمیدونم مثلا g9 که لامپ داره صداش چقدر فرق میکنه! اینطور که خودت تعریف میکنی ازش باید واقعا خوب باشه!!!
    در مورد صدا هم درست متوجه شدی یه علتی که از مولتی خوشم نمیاد اینکه خیلی خرتوپرت زیاد داره که بدرد من نمیخوره صداهای عجیب! و ... اوایل با مولتیم کار میکردم که میشه گفت فقط از یه چنلش استفاده میکردم که اون باز قابل تحمل بود! الانم با امپ ترانزیستوری خالی کار میکنم باز خدا رو شکر صداش از مولتیم بهتره

در مورد امپ و یونیت
    امپ مورد نرم marshall dsl401 هست حدود 1100 هست اگه اشتباه نکنم ((اخرم جواب منو ندادید که امپ وقتی باشه دیگه مستقیم از اون صدا میگیرن دیگه توی جای کوچیک میکرفون بهش وصل نمیکنن که!))
    اون موقع اگه امپ نتونست صدایی که دوست دارم رو بهم بده یه یونیت boss compressor بهش اضافه میکنم اونم فوقش 160 تومنه!

من فکر نکنم گیتار 4 تومنی با این امپ و یونیت نویزی بده!
    من واقعا نمیدونم چه چیزی بگم..
    اگر شما واقعا طرز تفکرت در مورد صدا این هست، من هیچ جوره نمیتونم شما رو قانع کنم که..
    اما در مورد پرسش:
    به امپ میکروفن وصل میکنند ! بله جلوش میذارن !
    تازه اگر بخوای ریکوردی حرفه ای داشته باشی، چهار تا میکروفن لازم داری (هر کدومش بالای 200-300 تومن!! و انواع مخصوص به خودش تازه که ایران هم گیر نمیاد !!) ، که یکیش رو دقیقا مستقیم جلوی امپ قرار میدی، یکیش رو دقیقا عمود بر امپ باز جلوش میگذاری، یکیش رو رو به زمین باز جلوی امپ و یکیش رو هم انتهای اطاق که صدای خورد شده رو بگیره. بعد این ها رو با استفاده از اکولایزرهای گوناگون و مخصوص به خودشون EQ میکنی و بعد با هم ادقام میکنی تا بشه تازه صدایی که بهش میگند صدای خام !
    بعد میشینی روی این صدای خام کار میکنی تا صدای نیمچه پخته در بیاد ! بعد بصورت دالبی پن چینی میکنی و ازش خروجی میگیری تا بشه صدای خوب !
    بله !
    حالا باز برید اکوئیپمنت جمع کنید دوستان !
    بخدا دیگه خسته شدم از بس بهتون توی این مدت توضیح دادم درمورد این مسئله مولتی افکت و یونیت و امپ و اینا..
    من دیگه سکوت میکنم.
    امشب به اندازه یک هفته جرف زدم ! :پی
    اصلا انتخاب شما دوستان نه به من سودی می رسونه و نه ضرر..
    قصد اصلیم، تجربیات دوستانم، مشاهدات عینی خودم و حس انجام وظیفه بود که..
    سپاس
    ..

12. 4 کاربر برای این پست از DesironnA تشکر کرده اند:

Mehrshad_PRS آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    22822
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

خوب اگه وصل نمیشه دیگه به صدا بردار چیکار دارید کل تنظیمات صدا با خودتونه که! از استدیو شکایت میکنید! ؟؟؟

14. کاربران زیر از Mehrshad_PRS به خاطر این پست تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

عجب
    عرض کردم برای اجرای توی خونه وصل نمیشه ولی برای ضبط به روشی که مهیار جان فرمودند عمل میشه البته روش های دیگری هم هست که به کیفیت اون روش آقا مهیار نیستش

16. 4 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

Mehrshad_PRS آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    22822
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

حالا رفیق تو پول دستت بیاد چرا بجای یه امپ ترانزیستوری یه امپ لامپی نمیگیری! نمونش همین امپی که من گفتم؟!!!
    اون علتش چیه؟

ترکیب مولتیت با امپی که گفتم باید خوب بشه

جوابمو ندادی انقدر فرق مولتیت با مولتی مثل مولتی من هست؟صداش گرم تره؟ فرقش چیه؟ جفتشون دیجیتالن اون 2 تا لامپ که گفتی نمیدونم برای چیشه!

بابا کلی داریم حال میکنیم باهات گپ میزنیم فقط مثل ناظم مدرسه میومدی پست پاک میکردی میرفتی!

18. 2 کاربر برای این پست از Mehrshad_PRS تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط دسیرونا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عزیزم اتفاقا خوش اومدی این چه حرفیه..
    اما در مورد گفته هات می بایست مطلبی رو بگم.
    درسته. من روی جنس صدام فوق العاده حساسم ! اما آیا برای من می ارزه که برم 7-8 میلیون تومن هزینه کنم که آخرش برای اینکه صدای دلخواهم رو بشنوم (و خب برای اینکه صدای خوبی داشته باشم مجبورم ولوم هد کبینتم رو لااقل ببرم روی 3 (از 10)) ، نتونم ولومش رو حتی روی 1 ببرم؟!
    من بی شمار دوستانی دور و برم دارم که از این مسئله دلگیرند..
    پس حالا که اینطور شد بگذارید خبری رو (که برخی البته ازش با خبرند) به عرضتون برسونم !
    علیرضا موءزی مقدم (صاحب و گیتاریست و آهنگساز گروه کیوتین) داره کل اکوئیپمنتش رو آب میکنه و فقط میخواد گیتار فندرش رو نگه داره و بعد هم بره یه امپ مارشال 150 بخره با یک ZooM G9.2tt
    بله !
    اما در مورد خریدن گیتار خوب..
    من امپ ندارم !
    یه مولتی ZooM G9.2tt دارم
    و اما یک گیتار Ibanz GR2570 پرستیج
    گیتارم 1200،000 تومن قیمتشه !
    روی گیتارم بیشتر از هر چیزی سرمایه گذاشتم. چرا ؟ چون امکاناتش رو احتیاج داشتم.
    فلویدرز عالی، فرت بورد فلت و بادی خوب که صدا توش بطور صحیح بپیچه..
    پول دستم بیاد، یه امپ 100 یا 150 مارشال هم میخرم.
    اما هیچ وقت! تاکید میکنم ! هیچ وقت نمیرم هد کبینت مارشال یا مسابوگی (بالای 4-5 میلیون تومن !!) بخرم !
    البته که انسان همیشه بهترین ها رو دوست داره داشته باشه !
    اما وقتی من کنسرت که فدای سرم ! توی خونه هم نتونم ازش اون استفاده ای رو که برای همون استفاده رفتم خریدمش ازش بکنم، مگر دیوانه شدم خودم رو بدبخت کنم برای هیچ ؟!
    آره !
    اگر پدر پولدار (از نوع نماینده مجلس حداقل!!!) داشته باشم و غم غصه هم نداشته باشم، و سنم هم پائین باشه، و اصلا گرفتاری و.. نداشته باشم، چرا که نه !
    اصلا میرم خود استیو وای رو میخرم بیاد هر شب برام For the love of GoD بزنه !!!
    آقا مخلصیم شما محبت داری!
    ممنون از اینکه حوصله بخرج دادی و جواب به این مفصلی دادی. الان با این توضیحاتی که دادی کاملاً نظراتمون باهم منطبق شد!!
    بنده هم دقیقاً موافقم که هفت هشت تومن خرج کردن واسه گرفتن صداهای خاصی که آدم ممکنه گاهی لازم داشته باشه، درحالی که کار آدم با مولتی افکت راه می افته، منطقی نیست. حداقل توی ایران و با این وضعیت استیج و غیره که دوستان هم توضیح دادند.

احتمالا تفاوت ظاهری دیدگاه هامون در نظر اول، بخاطر تفاوت نیازهامون بود. من از حرفهای شما اینطور برداشت کردم که توصیه میکنید خریدن امپ و یونیت اصولاً کار اشتباهیه (بطور عام) چون مولتی همون کار رو انجام میده. من با توجه به سطح نوازندگیم و البته سبکی که کار میکنم، در نظر اول بنظرم این حرف عجیب اومد. چرا؟ چون یه امپ لامپی کومبو (چند وات بودنش هم زیاد مهم نیس. شما بگو 60 وات!) و حداکثر دوسه تا یونیت کارمو کاملاً راه میندازه که حداکثر میشه مثلا 1 میلیون و خرده ای. ولی ممکنه شما صداهایی لازم داشته باشی که اکوئیپمنت 8-7 میلیونی بخواد! پس شما احتمالاً گرفتن صداهای خفن مولتی افکت با تجهیزات رک و یونیت و غیره منظورت بوده که البته سر میزنه به فلک!

بهرحال بازم ممنون از پاسخ. ضمناً خریدن استیو وای هم ایده توپی بود ایول!!

20. 5 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

(برای هزارمین بار..)
    نمونه صدای ساخته شده با مولتی افکت ZooM G9.2tt
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

پ. ن: بدون امپ، بدون کارت صدا ! دایرکت وصل شده به کامپیوتر و از کارت صدای خود مولتی برای ریکورد استفاده شده..

..

22. 4 کاربر برای این پست از DesironnA تشکر کرده اند:

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    1,321 بار تشکر شده در 229 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    14

من هم نظر شخصیم رو بگم ...

کسی که با کویپمنت خوب بزنه ! دیگه هیچ وقت نمیتونه با اکویپمنت های غیر حرفه ای ساز بزنه ! به خصوص اگر گوشش حساس باشه به صدا و بتونه تفاوت صدا رو احساس کنه ...

یک مثال انگلیسی هست که میگه هنوز اونقدر پولدار نشدیم که جنس بد بخریم !!

اکویپمنت های ارزون قیمت به طور مقطعی خوب جواب میدند ! البته در صورتی که شما پیشرفت نداشته باشید و صدای معمولی ارضاتون کنه ! اما وقتی یکبار صدای اکویپمنت خوب رو بشنوید و باهاش ساز بزنید و تفاوت رو احساس کنید مطمئن باشید اون روز دیگه نمیتونید شبها راحت بخوابید و همیشه دنبال اکویپمنت خوب خواهید بود ...

بحث صدابرداری در ایران همیشه دچار نقص بوده و تا به حال هم این نقص به دلیل نیاز بازار مرتفع نشده ! (امیدوارم به زودی بهبود پیدا که !) ... اما نداشتن اجرا , صدا برداری بد , تمرین در منزل و ... هزاران مشکل دیگه که اطرافه ماها هست و ما فقط زوم کردیم روشون دلیل نمیشه اگر توان مالی اش رو داریم خودمون رو از صدا و ابزار خوب محروم کنیم ...

امپلیفایر شخصیت صدای شما است و من هم موافقم که آمپ خوب از افکت خوب بهتره ! زیرا پردازش اصلی صدا در امپ صورت میگیره و این خیلی مهمه !

ما متاسفانه چون در ایران کلا ً امپ خوب تو مغازه ها نداریم ! دوستان وقتی صحبت امپ میشه ذهنشون میره سراغ یه سری امپهایی که در بازار ایران هست... اما امپهایی هستند که ما حتی اسمشون رو هم نشنیدم و صدا هایی دارند که وقتی گیتارتون رو بهشون پلاگ کنید و چند تا نت بزنید , اشک توی چشمهاتون جمع میشه !!

در حال حاضر دوستانی که کمی به دنبال مولتی افکت های حرفه ای تر هستند سراغ مولتی افکت های مثل GT10 Boss و G9 زوم میرن ... اما باور بفرمایید همون پولی که میخوایند بابت اینها بدید و چندین و چند افکت که شاید خیلی هاش به دردتون نخوره رو داشته باشید ! میتونید چند تا استامپ باکس بخرید (منظورم فقط استامپ باکس های بوس نیست! چون در ایران وقتی اسم یونیت میاد همه میگن بوس !) و صدایی خیلی مطلوب با گستره خیلی بیشتر داشته باشید ...

در ضمن یونیت قابلیت تعویض و ارتقا داره اما مولتی افکت اول آخر با همون صداها و امکانات مهمونتون هستش و چند سال دیگه هم چیز های جدید تر میاد و دیگه افکتتون از چشمتون میافته !! اما هر روز که داره مولتی افکت جدید میاد در اصل داره صداهای یونیت ها بهتر درونشون سیمولیت میشه !

امیدوارم یه روز Show Room های درست و خوبی در ایران در دسترس علاقه مندان باشه تا بتونند با اکویپمنت ها قوی و خوب هم صدا بگیرند تا تفاوت رو درست و به جا متوجه بشن ...

مطمئن باشید جنس های خارجی مثل ایرانی ها بی حساب کتاب قیمتهاشون زیاد و کم نیست!

ساز خوب + امپهای قدرتمند و شخصیت دار + افکت های عالی و مناسب از لحاظ تعداد = صدای شخصیت دار و مورد علاقه شما که با هیچی تو دنیا عوضش نخواهید کرد ...

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

24. 10 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

در ضمن دوستان امپ خوب صداش بلند نیست!! چرا نگرانید که تو اتاقاتون نمیتونید از آمپ های خوب استفاده کنید ! ؟ به خدا امپهای خوب و گرون قیمت رو بلندای صداشون با هم فرق نمیکنند و تفکیک و گرما و جنس (شخصیت صدا) صداشون هست که تو قیمتشون بیشترین تاثیر رو میذاره (برای امپ های کومبو) برای هد و کبینت ها هم شما بیش از کبینت پول بابت هد میدید ! من برا اتاق و کار غیر حرفه ای هد و کابینت پیشنهاد نمیکنم ! چون شما پول هد رو میدید و بعد اون موقع باید پول کبینت بدید برای صداهای بلند ! برای همین دنبال آمپهای خوب کومبو باشید ... برید سمتش و سلیقه و صدای موسیقی زیر زمینی و رو زمینی این مملکت رو در حد خودتون ارتقا بدید .

در مورد صدا برداری در استودیو ...

صدا برداری در استودیو فقط به یک شیوه نیست! در اصل صدا برداری یک هنر محسوب میشه در مهندسی صدا که دارای یک سری اصول اولیه مرتبط به اکویپمن و ساز داره اما در نهایت در کارهای موفق صدا بردار از امکاناتش و خواسته کاربرش طوری صدا رو ریکورد میکنه که شاید هیچ جای دنیا این شیوه شایع نباشه !

صدا برداری استودیو بیش از اینکه مبتنی بر تکنیک ها باشه مبتنی بر آشنایی به لوازم در دسترس هستش ... ممکنه شما کسانی رو در تهران ببینید که نه اطلاعات قوی دارند و نه اکویپمن خیلی گرون قیمت و متنوع ! اما با همون بتونند صدایی بگیرند که خیلی ارزشمند و گوش نواز باشه ...

این فایل که در ادامه گذاشتم تکه ای از یکی از کارهای ماست که گیتارش با یک میکروفون Rode NT1000 ریکورد شده !! هیچگونه پردازشی روی صدا های گیتار اتفاق نیافتاده به جز کامپرسینگ ! و صدای ریورب گیتار مقداریش از امبیانس فضای باز دد روم گرفته شده ! این صدا به صورت کاملا ً سمپل و سر پایی گرفته شده و هیچگونه پلانی برای میکروفون گذاریش انجام نشده ... و از همه مهم تر این صدا حاصل گیتار و آمپ من هستش ! بدون هیچگونه افکت جانبی .

نمونه فایل صوتی : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط hvnprs : Thursday 7 October 2010 در ساعت 02:10 AM دلیل: تکمیل صحبت ها

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

26. 7 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

Mehrshad_PRS آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    22822
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اولای این اهنگ صدایی که گرفتی با امپت هست منظورم سولوش هست که کار خودته ریتمش که طبیعیه تیکه دوم صدای سولو هم که معمولی هست ولی اولیش یه جوریه!
    امپ مگه صدای این مدلی هم میده؟

راستی اون امپی که گفتی اشک در میاره مثلا چه برندی هست کدوم مدل؟

28. کاربران زیر از Mehrshad_PRS به خاطر این پست تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad taheri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اولای این اهنگ صدایی که گرفتی با امپت هست منظورم سولوش هست که کار خودته ریتمش که طبیعیه تیکه دوم صدای سولو هم که معمولی هست ولی اولیش یه جوریه!

اولیش که فکر کنم کیبورد بود!! مگه نه؟

30. 3 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

بله اولش سولوی کیبورد هستش ... قسمت دوم صدای گیتاره .

در رابطه با این امپ ها هم که اشک در میاره فکر کنم بد نباشه یه چند نمونه اش رو آقای قمری که در نمایشگاه موزیک آلمان خودشون از نزدیک دیدند و صداهاشون رو شنیدند یه توضیحی بدهند .

David W. Barber

32. 5 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

صفحه 156 از 581 نخستنخست ... 56106146152153154155156157158159160166206256 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)