لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 310 از 581 نخستنخست ... 210260300306307308309310311312313314320360410 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,945 به 4,960 از 9296

موضوع: درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    41209
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    37 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    كلا يه الكتريك مي خوام واسه دل خودم جدي نميخوام دنبال كنم با 600 تومان الكتريك بگيرم به pc وصل كنم بهتره يا گيتار رو ارزونتر بگيرم با يه آمپ ارزون با هدفون تمين ميكنم شايدم هر از گاهي ريكورد كنم ممنون . سوالم يكم بد پرسيدم

همچنين اميدوارم نبندن تاپيك رو مديران

2. 2 کاربر برای این پست از kamyar_mir تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar_mir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    كلا يه الكتريك مي خوام واسه دل خودم جدي نميخوام دنبال كنم با 600 تومان الكتريك بگيرم به pc وصل كنم بهتره يا گيتار رو ارزونتر بگيرم با يه آمپ ارزون با هدفون تمين ميكنم شايدم هر از گاهي ريكورد كنم ممنون . سوالم يكم بد پرسيدم

همچنين اميدوارم نبندن تاپيك رو مديران
    هرکسی نظری داره. نظر من رو بخوای میگم 500 گیتار بگیر، 100 هم افکت و اصلا به فکر آمپ هم نباش.
    یا با ضبط منزل، یا اسپیکری چیزی بزن. اصلا برو یک اسپیکر قوی بخر با 50 تومان و وصل کن افکت رو به اسپیکر. (یا مثل من هدفون حرفه ای بخر و بزن به افکت که کسی هم اذیت نشه)
    یا 400 پول گیتار بده 200 افکت، یا 500 گیتار 100 افکت.
    دست دوم باشه که چه بهتر. مخصوصا گیتارت.
    اما رو کامپوتر حساب نکن.
    رو آمپ هم سرمایه گذاری کنی به نظر من بعدا پشیمون میشی.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

4. 3 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    2,659 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/0
    میزان امتیاز
    14

سلام به همه بچه ها!

بعد از مدتها دوباره اومدم و خوشحالم که مجدداً در کنارتون هستم! راستش علت غیبتم سوء تفاهماتی بود که پیش اومده بود که خوشبختانه با پیغام های محبت آمیز دوستان رفع شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راستی امروز داشتیم انباری خونه رو تمیز میکردیم، دیدم کلی وسیله برقی قدیمی تو انباری هست از وسایلی که قدیم بابام داشته.
    اصلا نمیدونستم چنین چیزی داریم.
    اما یک آمپلی پیدا کردم که اگر اشتباه نکنم لامپیه. اما نمیدونم به درد وصل کردن به افکت هم میخوره یا نه!
    و اینکه ارزش داره بره آدم براش یک باند بخره یا نه.
    پشتش عدد 0 - 2 - 4 و 8 و 100 وجود داره. (اهم)

این عکسهاشه:
    کسی میدونه اینها چی هست اصلا و چجور صدایی داره؟! یا قیمتش چقدره؟!
    فکر کنم ایرانی هم باشه:

این آمپلیفایر فاراتل هست (مارکی که در قدیم انواع آمپلیفایر و اکو رو می ساخت) که اگه اشتباه نکنم و درست یادم مونده باشه، برای کاربردهایی مثل بلندگوی مدرسه و اینها بکار میره. بعید هم میدونم لامپی باشه و به احتمال قوی ترانزیستوریه.
    اگه نوع آمپلیفایر رو درست تشخیص داده باشم، باید بگم این آمپلیفایر برای موزیک مناسب نیست و بیشتر برای صدای آدم (اون هم فقط برای رسوندن صدا به شنونده و نه کیفیت مناسب) طراحی شده و نویز زیادی داره. بنابراین بعید میدونم برای کاربرد مورد نظر شما مناسب باشه.

قربان شما
    ... And God Made the Blues ...

6. 4 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

james آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31049
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    547
    548 بار تشکر شده در 185 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط paco_de_luchia [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راهنمای خرید گیتار الکتریک برای کسانی که از گیتار خریدن چیزی نمیدونن:

اولا قبل از هرچیز پیشنهاد میکنم خرید گیتار رو تنهایی انجام ندید. یا با دوستی یا استادتون یا بالاخره کسی که توی این کار واردتره هماهنگ کنید و ازش کمک بگیرید. اما اگه خواستید تنها برید حواستون باشه :

۱- توی خرید گیتار الکتریک در ایران پول حرف اول رو میزنه! اون هم توی بازار محدود ایران که یه جورایی قیمتها کاملا دل بخواهی تعیین میشه! سعی کنید مواردی مثل رنگ گیتار، قیافه خاص گیتار رو اصلا مدنظر قرار ندید . اون هم به چند دلیل. دلیل اول اینکه این موارد بیخود باعث افزایش قیمت ساز میشن و مورد دوم اینکه خیلی سازهای به دردنخور هستن که فقط قیافه جذابی برای بعضی ها دارن که میتونه جذبشون کنه. خلاصه سعی کنید کیفیت ساز مدنظرتون باشه نه ظاهرش. این حرف در زمانی که شما بخواید یه ساز دست دوم بخرید اهمیتش چند برابری پیدا میکنه چون ممکنه یه ساز که ظاهرش یه کم داغون باشه ولی Playability خیلی خوبی داشته باشه رو بتونید با قیمت پایینتری بخرید ولی تحت تاثیر ظاهر نه چندان مناسبش از دستش بدید. پس سعی کنید که اشتباه بزرگیه. سعی کنید ظاهر براتون چندان مهم نباشه.

۲- هیچ وقت تحت تاثیر فروشنده ها قرار نگیرید. همیشه سعی کنید خریدتون از پیش حساب شده باشید و بدونید دنبال چه سازی هستید. منتها این حرف برای یه شخص که از گیتار چیزی نمیدونه یه خورده ابهام آمیزه. اول از همه سعی کنید مشخص کنید از یه گیتار چی میخواید؟ آیا میخواید بلوز بزنید؟ شاید به هوی متال علاقه دارید و یا میخواید Progressive یا کارهای Solo Artist ها رو بزنید. البته با هر گیتاری میشه هر چیزی زد (تقریبا هر چیزی). توجه کنید جمله معروفی رو بعضی ها میگن که گیتار الکتریک یا ریتم گیتاره یا لید گیتار!! این جمله کاملا غلطه. با هر گیتاری هر چیزی میشه زد ولی ولی درهر صورت بعضی گیتارها برای بعضی سبکها مناسب ترن. پس اول سعی کنید مشخص کنید چه استایلی رو بیشتر علاقه دارید و یا اگه استایلهایی که دوست دارید بزنید کاملا پراکنده هستن لااقل سعی کنید مشخص کنید کدوم استایل رو ترجیح میدید. همین نکته کوچیک میتونه خیلی از انتخابهای بیخود رو حذف کنه.

۳- یکی از المانهای مهم توی گیتار چوب اونه. برخلاف تصور عوام که خیال میکنن گیتار الکتریک یک ساز مصنوعیه باید بدونید چوب گیتار الکتریک در حس و حال صدای ساز بسیار تاثیر گذاره. معمولا چوبهایی که در ساخت بدنه گیتار به کار میرن خیلی متنوع نیستن ولی اصلی ترین این چوبها عبارتند از:
    Basswood
    Mahogany
    Alder
    Ash
    چوبهایی مثل Basswood یا Alder بیشتر مورد علاقه کسانیه که توی کارشون سولو زدن بیشتر مطرحه. چوبهایی نسبتا سبک هستن و تن صدای گیتار رو هم شفاف جلوه میدن. نوازنده های زیادی از این دو دسته چوب در گیتارهاشون استفاده میکنن که برای مثال میشه از Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci, نام برد که از معروفترین استفاده کننده های این دو چوب هستن.

در مقابل چوبهایی مثل Mahogany خیلی خیلی سنگینتر هستن و صدایی هم که ایجاد میکنن صدای توپر تر و Bass ی تریه. معمولا گیتاریستهایی که زیاد ریتم میزنن یا لااقل دلشون میخواد صدای خیلی Round و بیسی داشته باشن این چوب رو ترجیح میدن. گاها چوب Mahogany رو با یه لایه چوب Maple روی بدنه ترکیب میکنن که البته این سازها معمولا خیلی گرونن. مثلا گیبسونهای لس پائول از این قضیه توشون استفاده میشه. اصطلاح Flamed Maple Top‌ رو شاید بعضی دوستان شنیده باشن.

۴- Action :‌ اختلاف فاصله سیم با فرتهای گیتار با این نام خوانده میشه. البته معمولا Action‌یه گیتار نو که شامل Factory setting ساز میشه چندان مناسب نیست و میشه پایینتر اوردش. البته این رو هم بدونید که اکشن زیادی پایین هم چیز خوبی نیست و باعث ایجاد fret buzz, کشتن sustain و موارد ناخوشایند دیگه میشه. اکشن گیتار معمولا از سیمهای بم به زیر باید نزولی تنظیم بشه . محل اندازه گیری اکشن معمولا فرت ۱۲ الی ۱۴ گیتاره و میزان مناسبش میتونه ۲ میلیمتر برای سیمهای بیس و ۱. ۵ میلیمتر برای سیمهای پایین گیتار باشه. حتما همه فرتهای گیتار روی همه سیمها رو بزنید حتی اگه چیزی بلد نیستید میتونید تشخیص بدید که صدا به درستی و دقیقی شنیده میشه. در مورد مواردی مانند تنظیم Truss Rod‌و Intonation هم میتونن دخیل بشن که به نظر من درحد این پست نمیگنجه.
    شاید بعدا یه پست راجع به این موضوع هم زدیم (:

۵- انتخاب گیتار با پیکاپهای مناسب کار : پیکاپهای گیتار همونطور که باز در یک پست دیگه راجع به اونها صحبت شده در حالت کلی میتونن Humbucker و یا Single Coil باشن. کسانی که مایلن بیشتر در این مورد اطلاعات بگیرن به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مراجعه کنن. خیلی خلاصه این رو بگم که اگه زیاد با دیستورشن کار خواهید کرد بهتره به سمت گیتارهای با پیکاپ Humbucker حرکت کنید. اگه بیشتر تو فاز جز یا بلوز یا راک هستید نوع سینگل مناسبتر و خوش صدا تره.

6- رنگ ! این قسمت اشاره به رنگ آبی و قرمز و سیاه نداره! بلکه به ضخامت لایه رنگ روی گیتار داره. اگه اونقدر پول ندارید که برین طرف گیتارهای درست حسابی و گرون قیمت (بودجه زیر 200) بدونید که گیتارهای ارزون قیمت معمولا چوبهای درست حسابی ندارن و پرداخت خوبی هم نمیشن. به این علت معمولا چندین لایه کت و کلفت روشون رنگ میزنن که این مورد زیاد به چشم نیاد. حواستون باشه که اگه دیدین یه گیتار با قیمت خیلی پایین و یه رنگ خوردگی اساسی داره نگاتون میکنه بدونید زیر این قشر عظیم رنگ یه چوب به درد نخور خوابیده. و این رو هم بدونید که صرف نظر از خوشساختی ساز و راحتی نوازندگی صدای یک ساز شامل میشه از جنس چوب ، مدل پیکاپ و درنهایت امپ. خلاصه حواستون به این مورد هم باشه.

7- در پایان یه نگاه به مارکهایی که الان توی بازار گیتار ایران زیاد پیدا میشن و نظر شخصی من در مورد اونها:

*** مارکهای ارزون قیمت

مواردی مثل Zinn, Aria, Yabo, Lazer, Hendrix Style این گیتارها معمولا زیر ۲۰۰ تومن هستن و قیمت خیلی بالایی ندارن اما ظاهرشون جدیدا خوب طراحی میشه و حتی مواردی مشابه طرحهای Fender Strat و یا Gibson رو هم میشه توشون دید. به نظر من طرف این چیزها نرید مگر اینکه واقعا مجبور باشید. چون مشتری اول و آخرش خودتون خواهید بود مگه اینکه کسی مثل خودتون از رو ناچاری ازتون بخره!

***‌ یه خورده بهتر ،‌ متوسط

Aria Pro II : جدیدهاش که تعریفی ندارن. اگه قدیمی ژاپنیش رو شانسی پیدا کنید گیتارهای خوبین. در مورد مارک کره ای Samick هم به همین ترتیب. نسبتا قابل قبولن ولی چیز خیلی خوبی هم نیستن. مدلهای پایین و چینی کمپانی BCRich که بیشتر قیافه جذابی دارن .
    در همین رده میتونید گیتارهای مدل پایین Ibanez رو ببینید. این کمپانی که قسمت زیادی از بازار ایران رو به خودش اختصاص داره در سه کشور اندونزی، کره و ژاپن گیتار میسازه که مدلهای GIO و مدلهای پایینتر سری RG رو میتونید توی رنج قیمتی متوسط بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ بینیند. توی همین رده گیتارهای Сort رو میتونید ببینید که من زیاد ازشون خوشم نمیاد.

*** خوب :

گیتارهای کره ای Ibanez ، و یا گیتارهای کره ای جکسون که البته خیلی کمتر پیدا میشن.
    گیتارهای Fender ساخت مکزیک (و نه امریکا) که البته فکر نکنم زیر قیمت ۶۰۰ باشن درحالیکه ۴۰۰ تومن بیشتر ارزش ندارن و درنهایت مدلهای LTD

*** بسیار خوب :
    گیتارهای ژاپنی Ibanez به خصوص مدلهای قدیمی (سالهای 2003 به قبل) و مدلهای Ibanez Prestige
    فندرهای امریکا
    گیتارهای کمپانی Godin
    قیمتهای این گیتارها با قیمتهای امروز بالای ۸۰۰ تومن شده که نسبتا قیمت زیادیه. گیتارهایی هم هستن که بسیار گرونن که به نظر من اونقدرها هم نمیارزن از جمله گیتارهایESP و گیتارهای Signature که امضای نوازنده های معروف رو روی خودشون دارن و با اینکه سازهای خوبی هستن ولی به اون قیمتی که براشون گذاشتن نمیارزن و به نوعی Overpriced هستن.

امیدوارم این پست به دردتون خورده باشه
    paco_de _luchiaاز طرف دوستت
    دوست عزیز مطالبت خوب بود
    ولی سعی کن اطلاعات شخصی خودتو بزاری
    تا بری مطالب قدیمی سایتهای دیگه رو کپی کنی اینجا!
    حالا هرچه قدرم که میدونی کم یا زیاد اینجوری بهتره
    به قول دوستم popooli انگار esp ندیدی تا بحال! سازهای esp
    نصبت به قیمتشون میارزن حتی اگه حرف منو قبول نداری میتونی
    از آقای موسوی بپرسی
    موفق باشی

8. 2 کاربر برای این پست از james تشکر کرده اند:

sina_zakeri آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    30490
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    681
    1,629 بار تشکر شده در 519 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط james [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز مطالبت خوب بود
    ولی سعی کن اطلاعات شخصی خودتو بزاری
    تا بری مطالب قدیمی سایتهای دیگه رو کپی کنی اینجا!
    حالا هرچه قدرم که میدونی کم یا زیاد اینجوری بهتره
    به قول دوستم popooli انگار esp ندیدی تا بحال! سازهای esp
    نصبت به قیمتشون میارزن حتی اگه حرف منو قبول نداری میتونی
    از آقای موسوی بپرسی
    موفق باشی
    تازه خود مطلب این وبلاگه هم از خودش نیست از یه وبلاگ دیگه کش رفته نوشته که لینکش رو هم یادش رفته از وسط مطلبش برداره
    Angel of Death
    Monarch to the kingdom of the dead
    Infamous butcher,
    Angel of Death

10. 2 کاربر برای این پست از sina_zakeri تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    1,413 بار تشکر شده در 410 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چه جالب. من منوی ساختش رو خونده بودم قبلا اما چون به انگلیسی بود و ترجمش سخت خیلی متوجه نشدم. اما الان که باز توضیح دادید شما دیدم این کار من نیست.
    حداقل کسی رو میخواد که یک سری کارهای فنی گیتار رو بلد باشه.

دوباره سلام

یه نمه ساختش سخته

ولی می تونی حتی بدون اینکه در گیتار جاساز کنی بسازی مدلی که طرحش رو دادم و روی هر گیتاری که بخوای نصب میشه

ودرایورش رو براحتی روی بریدج نصب میشه و مدارهای الکتریکی در یک بسته گوچیک 4 *3*6 جا میگیره

و ااز طریق استرپ میتونی اویزون کنی از گیتار و خروجی گیتار وارد ورودی اون کیس 4*6*3 و از اون کیس یه خروجی میگیری که میره برای امپت

ویرایش توسط montreux : Friday 4 March 2011 در ساعت 04:50 PM

12. 3 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

شاید تو ایران پرفسور بالتازار تر از بابای من نباشه. نمیگم چند تا دکترای افتخاری داره، چون اگر کسی ما رو نشناسه میگه این خالی بنده. زمان شاه رتبه دو کنکور بوده و بورسیه آمریکا.
    اما تو فنی نیست که چیزی بلد نباشه. از کارهای عملگی گرفته تا کارهای سطح بالای پزشکی. (البته رشته اصلی خودش هم پزشکی بوده)
    مشکلات ایشان خیلی بیشتر از شما بوده تو طرحهایی که داده و یکی دو تا هم نبوده.

بگذریم، خود ما هم اینجا به نوبه خودمان داریم شهید میشیم. ساعت ها در روز کار میکنیم و حتی نمیتونیم یک گیتار درجه 3 چینی بخریم. یا انیکه من دست چپ هستم و بخاطر نداشتن ساز دست چپ مجبور شدم تو این 12 سال با گیتار دست راست کار کنم و چند برابر دیگران زمان برده تا به اینجا رسیدم که جاییه منیست هنوز. کمی آهنگ سازی بلدم، کمی اطلاعات راجب موسیقی متال که اگر در کشور دیگری بود احتمالا میشد باهاش ماهی 500 دلار در آورد. اما اینجا!!!

بگذریم. در حق همه هنز دوست و غیر هنر دوست به جز یک سری دستمال به دست ظلم شده، یکی بیشتر یکی کمتر. ما خوشحال میشیم شما هم بتونی از این مکلت بری، اما رفتن از این سایت چه ربطی به این موضوع داره؟!! حالا تا وقتی ایران هستی تو این سایت بمون و اگر رفتی هم گاهی سر بزن که بد نیست. حداقل به یک سری از هموطنات مطالب مفیدی یاد میدی.

گندترین شهر ایران تهرانه، من 6 ماه کیش زندگی میکردم و تازه قسمتی از معنای زندگی رو فهمیدم.
    گفتی کیش من هم یه چند صباحی رو بعد از خدمتم اونجا زندگی کردم

و از زمان به بعد هر چند وقط یه بار کیش برنامه اجرا میکینم

همین 1 ماه پیش یه 3 شب برنامه داشتیم

کیش برای کار رفته بودی یا نه زندگی و...

چرا برگشتی خیلی کیش خوبه فقط مشکلی که داره خیالی فضای بسته ای داره و ادم زود دلش میگیره ؟؟

14. کاربران زیر از montreux به خاطر این پست تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

در مورد سيم هاي گيتار الکتريک و گيتار جز بسيار برام جالب بود و بعد از تحقيقات متعدد وپرس جو هاي بسيار

به طور کلی نتایج رو میگم

1) سيم گيتار الکتريک

به غیر از متریال تفاوت سیم گیتار الکتریک همون 3 عدد تریبل و 3 عدد بیس هست به جز یه مورد که برای صداها وکارهای خاص کاربد داره

اون مدل هم سری 012 Heavy هست که خیلی متعارف نیست, دارای 2 هدد تریبل و 4 عددبیس(در شکل با خط قرمز نشون داده شده)

اما همین گیج 012 Baritone متعارف نیز موجود هست با 3 تریبل و 3بیس

عکس زير:

توجه کنيد که سيم ها بيس فقط و فقط از021 به بالا موجود هست و 020 به پايين به صورت مفتولي

2) سیم گیتار جز

کليه سيمهاي گيتار جز موجود داراي 4 بيس و 2 تريبل و با هر گیجی از 010 گرفته به بالا

حتي سيم با گیج 010 هم داراي 4 عدد بيس و 2 عدد تريبل ميباشد

شکل زير:

تفاوت سيم الکتريک و اکوستيک به جز شکل ظاهری به جنسشون همست

الکتريک جنسهاي مختلف : از نيکلي (خيلي ازش استفا ده ميکنن) و استيل و مس - نيکل و ...

و گیتار اکوستیک جز : فسفر- بنز (خيلي استفاده ميشه) و مس-برنز و مس- نيکل و ...

ویرایش توسط montreux : Friday 4 March 2011 در ساعت 05:21 PM

16. 3 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

octavarium آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39784
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    254
    402 بار تشکر شده در 134 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

فردا میخوام برم پیوی ببینم ببینم چجوریه و احتمالا میگیرم فقط یه چیزی واسه کب شما 4*12 پیشنهاد میکنید یا 2*12 بعد این کب هم پیوی بگیرم ؟؟؟؟؟؟ کب چی پیشنهاد میکنید ؟؟؟(کلا کب هم نقش زیادی تو صدا داره ؟)

18. 2 کاربر برای این پست از octavarium تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar_mir [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] به هر حلا جاش اينجا نبود!
    دوستان آيبنز بهتره با كامپيوتر وصل كنم يا يه آريا پرو با يه آمپ ارزون . سبكم كلاسيكه ولي دوست دارم آروم دنبال كنم الكتربك بودجه هم نزديك 600 تومن الي 700 هست ممنون

اریا پرو ؤژاپن اگر منظورته اگه یه سالم و سازی که بهش رسیده باشن وزیاد ازش کار نکشیده باشن

بسته به مدلش (اینی که شما میگی چه مدلی) با گیتار های 1 الی 2 میلیونی می تونه رقابت کنه برعکس ظاهر قدیمیش !!!

20. 2 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط octavarium [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    فردا میخوام برم پیوی ببینم ببینم چجوریه و احتمالا میگیرم فقط یه چیزی واسه کب شما 4*12 پیشنهاد میکنید یا 2*12 بعد این کب هم پیوی بگیرم ؟؟؟؟؟؟ کب چی پیشنهاد میکنید ؟؟؟(کلا کب هم نقش زیادی تو صدا داره ؟)

منظورتون کابینته

در جریان نیستم چه صدایی رو می خوای

من جای شما بودم بسته به صدای که میخوام 2*12 میگرم

انتخواب اولم هم فندر بعد پیوی

22. 3 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

octavarium آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39784
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    254
    402 بار تشکر شده در 134 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

آمپم رو که شناختم صداهای مثل بندای پروگرسیو میخوام پتروچی و اینا کب هم فکر کنم پیوی جوابگوم باشه نیست ؟؟!

24. 2 کاربر برای این پست از octavarium تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط octavarium [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آمپم رو که شناختم صداهای مثل بندای پروگرسیو میخوام پتروچی و اینا کب هم فکر کنم پیوی جوابگوم باشه نیست ؟؟!
    کلا بهترین کار همینه که هم برند باشند این جوری خیلیبهتر با هم مچ میشن

از نظر بین 4 *12 اینچی و 2*12 اینچی مثلا 180 واتی از نظر بلندی صدا زیاد تفاوتی ندارن باهم

بگی 4 اسپیکره صداش بلندتر میشه نه اینقدر اختلاف نداره

2 اسپیکره صداش بیس تره و جون دار تره وبخصوص اگر بخوای ریتم بزنی خوب جواب میده

ولی 4 اسپیکره صداش کمی زیر تره

البته بم وزیر بودن به اوپن بودن پشت کابینت جنس چوب کابینت و ... با یه اسپیکر ثابت صدا های متفاوت تری میده

26. 2 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

واضح تر بگم گیج نشی

صدای امپ 4 اسپیکر 2 برابر امپ 2 اسچیگره نیست

نهایت 1.4 برابر باشه صداش

دوم در صدای بلند وقطی صدای امپ رو زیاد میکنی در خروجی های بالا اگر امپ 2 اسپیکره اگر کمی کیفیت صداش پایین بیاد ولی صدای امپ 4 اسپیکره
    نه تو همون رنج ولوم نه پایین نمیاد

از نظر صدا

صدای امپ 2 اسپیکره کمی بیستر و جون دار تره

صدای 4 اسپیکره زیر ترو در عین حال پر تر هست

28. 3 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

sina_zakeri آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    30490
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    681
    1,629 بار تشکر شده در 519 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط montreux [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واضح تر بگم گیج نشی

صدای امپ 4 اسپیکر 2 برابر امپ 2 اسچیگره نیست

نهایت 1.4 برابر باشه صداش

دوم در صدای بلند وقطی صدای امپ رو زیاد میکنی در خروجی های بالا اگر امپ 2 اسپیکره اگر کمی کیفیت صداش پایین بیاد ولی صدای امپ 4 اسپیکره
    نه تو همون رنج ولوم نه پایین نمیاد

از نظر صدا

صدای امپ 2 اسپیکره کمی بیستر و جون دار تره

صدای 4 اسپیکره زیر ترو در عین حال پر تر هست

والا تا اونجا که من میدونم دقیقا برعکسه. یعنی 4تا اسپیکریها خیلی حجم صدا توشون بیشتره و صداشون بیس تره (واسه همین اکثر متالبازها عشقشن دیگه) اما درکل فکر کنم مهم اینه که اسپیکرشون چی باشه چون صدجور مدل اسپیکر تو بازار هست. کیفیت چوبشون هم تاثیر داره. مثلا مارشال امام کابینتهاش 1960 ه که اسلیر و آیرون میدن و مگادث باهاش میزنن. قیمتش هم زمین تا زیرزمین با کابینت mgش فرق داره
    Angel of Death
    Monarch to the kingdom of the dead
    Infamous butcher,
    Angel of Death

30. 3 کاربر برای این پست از sina_zakeri تشکر کرده اند:

montreux آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_zakeri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا تا اونجا که من میدونم دقیقا برعکسه. یعنی 4تا اسپیکریها خیلی حجم صدا توشون بیشتره و صداشون بیس تره (واسه همین اکثر متالبازها عشقشن دیگه) اما درکل فکر کنم مهم اینه که اسپیکرشون چی باشه چون صدجور مدل اسپیکر تو بازار هست. کیفیت چوبشون هم تاثیر داره. مثلا مارشال امام کابینتهاش 1960 ه که اسلیر و آیرون میدن و مگادث باهاش میزنن. قیمتش هم زمین تا زیرزمین با کابینت mgش فرق داره

این جا بحث بیان احساسات با کلمات هست شاید هردو داریم یه چیز میگیم ولی باکلمات متفاوت

ولی من نگفتم صداش بلندتر نیست گفتم دوبرابر هم نیست!!!

به نظر من کابینت 4 اسپیکر (مثال 180 واتی) صداش 2 برابر کابینت 2 اسپیکره (180) نیست

نهایت 1.4 برابر باشه

از نظر صدا صدای 4 اسپیکره من میگم پرتره شاید شما به این پری صدا بگی بیس تر (نمی دونم بازی با کلماته ؟؟)

ولی 2 اسپیکره صداش بیس بیشتری داره ولی اون پری صدای 4 اسپیکره رو نداره (شاید شما به این علت که صداش پر نیست یه جوره دیگه برداشت کنی)

احساس من این طوریه

از نظر بلندی صدا :

مگر تست 4 اسپیکری که شما با 2 اسپیکره گرفتی تفاوت وات و اهم هم داشتن بهم

ویرایش توسط montreux : Saturday 5 March 2011 در ساعت 10:40 AM

32. 3 کاربر برای این پست از montreux تشکر کرده اند:

صفحه 310 از 581 نخستنخست ... 210260300306307308309310311312313314320360410 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)