لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: تحریر

Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

پیش فرض تحریر

0 Not allowed! Not allowed!

تحریر بحثی است که از اصلی ترین بخش های خوانندگی است در واقع خواننده ای در ذهن عموم قوی تر است که تحریر های متنوع و قوی تری داشته باشد تحریر ها انواع مختلفی دارند که اگر بخواهیم به صورت ایرانی و کلی معنا کنیم قسمتی تحریرهای سنتی و قسمتی تحریرهای پاپ که وارداتی است البته در کشور های مختلف تحریر ها متفاوت است مثلا عربها نوع خاصی تحریر دارند ما ایرانی ها به همین ترتیب و کلا هر موسیقی ... من قصد دارم بیشتر به موسیقی پاپ بپردازم و پاپ و سنتی و از پرداختن به مقوله کاملا سنتی پرهیز می کنم چون نظرات آنقدر متفاوت و پیچیده است که در یک پست نمی توان به آن پرداخت
    بخشی از هنرمندان ما هستند که با ورود خود به عالم موسیقی تحریرهایی ابداعی خودشان به موسیقی ما آوردند از جمله حمیرا هایده ابی معین داریوش و... که امروزه اکثر خوانندگان ما به تقلید از این نوع تحریر ها می پردازند و خودشان دیگر دست به ابداع نمی زنند گرچه در این بازار داغ بی تحریری انتظاری هم نمی توان داشت
    اما قدرت تحریر ها متفاوت است می خوام تحریر های حمیرا و معین که مسلما سخت ترین و قوی ترین و ناب ترین تحریر های موسیقی ما هستند با هم مقایسه کنم این دو خواننده یکی از تحریر هایشان هم جنس هم است و به وفور در آثارشان یافت می شود نکته ای که هست این است که حمیرا به صورت کاملا آزاد و روان ادا می کند اما معین به صورت کنترل شده هر دو مورد هم زیبا هستند چون تحریر حمیرا شور انگیز و تحریر معین دارای قاب و خوشگل و گونه ای است که صدای یکنواختی به گوش می رسد
    اما تحریر های ابی که در آغاز کارش بسیار زیباتر بود تحریرهایی خارجی است که اولین بار در صدای او شنیده شد ابی به خاطر حجم صدای بالا تحریرهایش نوع دیگری است که این نوع تحریر چون منتسب به صداست چندان مطرح نشده و گوش های عادی متوجه زیبایی آن نمیشود
    تحریرهای هایده بیشتر ایرانی و همراه با چهچه بود اما او توانست ویبراسیون فرنگی را با تحریر ایرانی بیامیزد و از بزرگترین کارهای اوست که خواننگان معدودی مثل معین مهستی و... توانستند راه او را ادامه دهند
    آنچه مسلم است امروز آنقدر صداها متکی بر دستگاه است که کم می شود تحریرهایی به قدرت گذشته ببینیم و خطری که هست روی آوردن به موسیقی های بیگانه کم کم باعث نابودی جریان پاپ سنتی می شود باید گفت که امروز جریان پاپ سنتی بیشتر از موسیقی سنتی در معرض فناست چون اساتید این فن معمولا آموزشگاهی ندارند
    البته خیلی خیلی تحریر ها ی دیگری بود که من سعی کردم به قوی ترین ها بپردازم به نظر من معین و حمیرا بهترین تحریر ها در موسیقی پاپ و پاپ سنتی ما دارا هستند.

قلم مهرداد رحمانی

2. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)