لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 180

موضوع: بهترين سازندگان تار چه كساني هستند و مهر تار شما چيست؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5982
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    147 بار تشکر شده در 45 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض بهترين سازندگان تار چه كساني هستند و مهر تار شما چيست؟

0 Not allowed! Not allowed!
    تار بعنوان يكي از زيبا ترين ساز هاي جهان داراي ساختاري پيچيده و مراحل ساخت طاقت فرساييست جنس و كيفيت و روش عمل آوري چوب صنعت ساخت و مواد بكار رفته و حتي حس سازنده در صدا دهي تار نقش ويژه دارند دوستان ضمن ارائه نقطه نظرات خود در خصوص كيفيت ساخت اساتيد سازنده قديم و جديد به مهر و ويژگيهاي ساز خود نيز اشاره نمايند اميدوارم بحث مفيدي باشد.

2. 9 کاربر برای این پست از mrbmaster تشکر کرده اند:

alireza_amirsamimi آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    1,238 بار تشکر شده در 470 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

وقتی بحث تار میات مهر یحیی(هر دوتا) رو نمیشه فراموش کرد. به قول استاد شهناز که میگفتند:((ساز یحیی توی تاقچه با آدم حرف میزنه آقا))

4. 9 کاربر برای این پست از alireza_amirsamimi تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5982
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اينكه جاي شكي نيست كه يحيي حكم استوره را در ساخت تار دارد و ايشان نابغه بودند و شرحي كه از هنر و نبوغ ايشان ميرود شبيه به افسانه است تمام سازندگان مطرح امروز همانند استاد پوريا از ايشان الگو گرفته اند.

بسياري از اساتيد معتقدند اصولا چوب با انسان حرف ميزند استاد پوريا در مصاحبه شان گفته اند كه گاه ساعتها بدو ن اينكه زمان را حس كنند در نگاه به چوبهاي تار به مفهوم اين بيت تامل ميكردند:

خشك سيمی خشك چوبي خشك پوست

از كجا مي آيد اين آواي دوست؟

6. 9 کاربر برای این پست از mrbmaster تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

بله یحی اسطوره است در هنر تار سازی و ساز سازی الان هم که سازهاش 20 میلیون به بالا معمله میشه چون هم از نظر صدا بی نظیره م هم به عنوان یک شی عتیقه و صنایع دستی قیمتی محسوب میشه.
    صد در صد همه ی ساز سازها و اونهایی که دستی در این ساز دارند روی این مساله متفق القول هستند که چوب یه ارتباط حسی و معنوی با سازنده داره . حس و حال طرف موقع ساخت تو صدای ساز موثره و همه یا اینها درسته.
    البته تجربه سازنده در انتخاب چوب مناسب و مهارت اون در ساخت ساز مساله ایست که در کیفیت صدای ساز نقس اساساسی داره.
    در مورد سازنده ها الان بهترین هاشون جزایری و فرهمند و پوریا هستند که سازاشون خیلی گرونه بعد برزی هست (ک0 آقای علیزاده هم ازشون ساز میگیرن) و عزیزی فکر میکنم اینا مشهورتریناش هستند که تو اون مقاله دنیای اقتصاد هم بهشون اشاره شده.
    بعد ژاله هست که سازاش خوبه(البته سه تار های خوب هم میسازه)
    فعلا همینا یادمه
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

8. 9 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

یادم رفت بگم که من تار ندارم در حال حاضر . خداوند قسمتمون بکنه
    راستی تو شهر ما هم یه تار ساز خوب است به اسم قنادان . کارش خوبه واقعا . استیل یحی میسازه و صنعتش خیلی خوبه . فرهنگ شریف هم به نوعی تو یه اجرا که تو شهر ما داشت ازش تعریف کرد. ساز ساز خوبیست. نمی دونم الان چند میفروشه سازهاش رو.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.

10. 4 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5982
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اميدوارم دوباره صاحب تار بشويد

آقاي فرهمند متاسفانه از بين ما رفتند و شخصا سازهاي استاد پوريا را بسيار ميپسندم خودم يك تار برزي بسيار خوب و خوش صدا دارم با صنعت ساخت عالي كه در سازهاي ايشون ميشه سراغ گرفت شخصا از ايشون خريدم به قيمت 1،5 مليون تومان شما هم اگر خواستيد ساز ارزان تر و گرانتر از اين هم دارن سايت ايشون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] هست كار ايشان نياز به تعريف و تمجيد ندارد تارهاي ايشان در حال حاضر جزو بهترين سازهاست كما اينكه استاد حسين عليزاده در چند برنامه از ساز برزي استفاده كردند و اين بهترين ملاك كيفيت كار ايشان است در حال حاضر هم از ايشان ساز دارند البته خود آقاي برزي به من گفتند ساز شما از سازي كه من به عليزاده دادم بهتر است!

12. 5 کاربر برای این پست از mrbmaster تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    95876
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من یک تازه وارد هستم به این سایت. اما این رو میدونم که تا چند ماه پیش دوستان با آقای فرهمند صحبت کردن و ساز ازشون می خواستن بخرن . قیمت گرفتن . ایشون گفت بعضی از دوستان (منظورشون آقای پوریا بود) هر چی قیمت بدن ، من 3 ، 4 میلیون گرون تر میدم . الان هم ساز ایشون حدود 18 تا 20 میلیون هست.
    البته من خودم تار می سازم . حدودا بین 800 تا 1500 .

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    95876
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbmaster [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اميدوارم دوباره صاحب تار بشويد

آقاي فرهمند متاسفانه از بين ما رفتند و شخصا سازهاي استاد پوريا را بسيار ميپسندم خودم يك تار برزي بسيار خوب و خوش صدا دارم با صنعت ساخت عالي كه در سازهاي ايشون ميشه سراغ گرفت شخصا از ايشون خريدم به قيمت 1،5 مليون تومان شما هم اگر خواستيد ساز ارزان تر و گرانتر از اين هم دارن سايت ايشون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] هست كار ايشان نياز به تعريف و تمجيد ندارد تارهاي ايشان در حال حاضر جزو بهترين سازهاست كما اينكه استاد حسين عليزاده در چند برنامه از ساز برزي استفاده كردند و اين بهترين ملاك كيفيت كار ايشان است در حال حاضر هم از ايشان ساز دارند البته خود آقاي برزي به من گفتند ساز شما از سازي كه من به عليزاده دادم بهتر است!
    سلام
    شما هم مثل من توهم زدی ؟ فرهمند ؟ کی رفته ؟ کجا رفته ؟ ...
    توهم من چی بود ؟
    این رو حالا میگم که واقعا استاد لطفی فوت کردن . اما من حدود 5 یا 6 سال پیش به راهنمایی از دوستان رفتم مکتب خونه . وقتی وارد شدم خلوت بود . صبح حدود ساعت 8 . زود رسیده بودم . پیش خودم فکر میکردم که استاد لطفی فوت کردن از قبلش اینجوری فکر میکردم آخه خبری ازشون نداشتم . وقتی هم وارد مکتب خونه شدم نشستم رو مبل کنار در و با چشم یک چرخی دور سالن زدم . در تابلو کنار در یک کاغذ دیدم که نوشته بود کلاس های فلان استاد لطفی روزهای فلان برگزار میشه . پیش خودم گفتم مگه لطفی زندس که کلاس داشته باشه . تو همین فکرها بودم که دیدم یک آدم بلند قد چهار شونه با ریش و مو بلند سفید وارد سالن شد . همه جلوش پا شدن و سلام استاد بود که از هر طرف نثار میشد . من با خودم گفتم این آدم چقدر آشناس . یک جا دیدمش . داشتم تو خزانه بایگانی مخم میشگتم که رسیدم به لطفی . گفتم ای دل غافل . این خود استاد لطفی هست. خلاصه با منشی صحبت کردم که کلاس ها چطوری هست و ... . استاد هم در طرف دیگه سالن نزدیک میز منشی نشسته بود . با منشی صحبت میکردم که میگفت برای تستی که باید استاد بگیره باید روز 5 شنبه بیای . من گفتم که از اصفهان میام امروز هم 2 شنبه است. باید برم و 5 شنبه دوباره بیام ؟ .. استاد شنید و گفت تار داری ؟ گفتم نه . گفت یه دونه تار بیارید تا همین الان ازش تست بگیرم . ...

بعد از اون بیش از 15 یا 20 بار دیگه ایشون رو دیدم.
    بعد از مدتی ساز زدن را گذاشتم کنار و از قبلش که به ساختن تار روی آورده بودم به همین کار پرداختم . یک تار هم ساختم و حدود 2 سال پیش برم پیش استاد و ایشون هم راهنمایی هایی کردن و الان حدود یک سالی هست که می خواستم یک تار دیگه آماده کنم و دوباره برم اونجا . آمده نشد که نشد . که حالا دیگه اصلا نمیشه . نمی دونم چرا تو شکلک ها گریه نداره که اندازه تمام عمرم زار بزنم . که چه نازنینی رو از دست دادیم . ...
    ویرایش توسط prolog96 : Sunday 4 May 2014 در ساعت 01:42 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138991
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام شما کی خریدین 1.5 میلیون
    الان که قیمت میده 5 به بالا
    لطفا بیا روی تلگرام 09131456856

- - - Updated - - -

سلام شما از برزی کی خریدین 1.5 میلیون
    الان که میگه 5 به بالا
    لطفا بیا تلگرام 09131456856

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78459
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز اسم شهرتون چیه اخه من میخوا یه تار بخرم اونم یه تار خوب اگه بتونی راهنمایی کنید ممنون میشم

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

رفیق شما گرون ترین سازهایی که برزی میسازه رو خریدی و خوشحالم که راضی هستی ازش. البته من همون سازی که از برزی دیدم تو بهارستان که صنعتش خوب نبود و 800000 قیمتش بود صدای بدی نداشت و قابل قبول بود.
    خیلی ممنون برای آدرس سایت. قبلا سایت ایشون رو دیده بودم و از این طریق با کارهای ایشون آشنا شده بودم. من عقیده دارم همیشه ساز رو باید از سازنده خرید.
    حالا که اینقدر از سازت تعریف کردی مشتاق شدم صداش رو بشنوم. یه چیزی ضبط کن و بگذار روی سایت تا بهره مند بشیم.
    ارادتمند شما
    علی

18. 5 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7497
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    16 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مسلما تار یحیی بهترین تاره . ولی الان تعدادش کمه و نایابه . بین ساز سازهای معاصر هم فکر میکنم کار بچه های مکتبخونه (مکتبخونه میرزا عبدا...) از بقیه بهتر بود . بخصوص کار مهران لطفی (برادر محمدرضا) ، چون نه تنها ساز میساخت بلکه در نواختن هم تالی برادرش بود و متاسفانه ناشناخته زندگی کرد و ناشناخته پر کشید . روحش شاد

20. 6 کاربر برای این پست از Blue Sky تشکر کرده اند:

fagher آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    9093
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,670
    938 بار تشکر شده در 331 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دوستان تارهای استاد یحیی بی نظیره چون خیلی از عمرشون میگذره و البته در شرایطی نگهداری شدن که معمولا سازهای استادان دیگه نگهداری نمیشه . اکثر استادان هم میگن که اگه تارهای ساخت استادان امروزی رو در 80 سال دیگه با تار ساخت یحیی که 80 سال داشته باشه مقایسه کنیم تارهای استادان امروزی خوش صدا تر خواهد بودولی باز هم سازهای یحیی یه چیز دیگست (البته بر اساس شنیده ها میگم خودم که ندیدم)

22. 5 کاربر برای این پست از fagher تشکر کرده اند:

سپنتامهر آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8689
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    265
    279 بار تشکر شده در 99 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

درود بر دوستان
    تار یحیی که جای خود داره، تار مهر چایچی الگو گرفته از یحیی هستش که من یکیشو دیدم که صدای خیلی دلنشینی داره، از سازندهای شهر خودم (اصفهان) قادر پناه، علی خواستی، محمدی،میشناسم که خریدار دارن.
    تار من مهر نداره ولی به گوشم نوای خوشی داره، پنجه سنتی، چند نفری که دیدن میگن الگو گرفته یحیی هسش، دستان بندی ظریفی داره که اگه به تکنیک کنده کاری ماهر باشی خوب جواب میده.
    از سازهای قادر پناه و علی خواستی هر چی دیدم دستان بندی درشتی داشتن با صدا دهی بالا که برای نوازندگی گروهی خیلی خوبن.
    ساز محمدی هم ندیدم ولی میدونم شهرت داره.

24. 6 کاربر برای این پست از سپنتامهر تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    54811
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

Thumbs up

نقل قول نوشته اصلی توسط سپنتامهر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود بر دوستان
    تار یحیی که جای خود داره، تار مهر چایچی الگو گرفته از یحیی هستش که من یکیشو دیدم که صدای خیلی دلنشینی داره، از سازندهای شهر خودم (اصفهان) قادر پناه، علی خواستی، محمدی،میشناسم که خریدار دارن.
    تار من مهر نداره ولی به گوشم نوای خوشی داره، پنجه سنتی، چند نفری که دیدن میگن الگو گرفته یحیی هسش، دستان بندی ظریفی داره که اگه به تکنیک کنده کاری ماهر باشی خوب جواب میده.
    از سازهای قادر پناه و علی خواستی هر چی دیدم دستان بندی درشتی داشتن با صدا دهی بالا که برای نوازندگی گروهی خیلی خوبن.

سلام دوست خوبم
    قیمتش اون تاری که صدای دلنشینی داشت حدودا چنده؟
    ممنون میشم
    دوست تو / نیما
    ویرایش توسط A_Cops_5 : Thursday 23 February 2012 در ساعت 11:45 AM دلیل: قرار دادن ايميل در پست ها ممنوع است

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    127144
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سپنتامهر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود بر دوستان
    باسلام به حضورسازسازان قدیم وجدیداساتیدبزرگواری که فقط بایدبرای درک زحمات ایشان افتخارشاگردی داشته باشیم وگردسرشارازسیانول ناشی ازسمباده کاری کاسه تاررالمس وبدانیم این عزیزان درراه عشق چگونه وباچه پشتکاری حتی ازسلامتی خودگذشتندو... دراین که اساتیدفقیدی چون حضرت یحیی ودیگرایشان که بهتراست فقط ازیحیی خان به عنوان نماینده بی چون وچرای آنان نام ببرم درساخت این سازظریف ودرعین حال پیچیده تلاشهای زیادوثمربخشی انجام دادند،شکی نسیت ولی دوستان همه سازهای آن بزرگوارکه به دست اساتیدونوازندگان حرفه ای نرسیدمافقط سازهای دراختیاربزرگان رالمس ویالااقل صدای آنهاراشنیده ایم والبته بسیارباکیفیت هستند. (یحیی ، شاهرخ ،جعفرصنعت ،فرج اله ،و...) دوست عزیزوهمشهری بنده که ازسازهای اصفهان نام بردندوالبته بهتربودکاملتراشاره میکردندچون دراصفهان عزیزان دیگری هم به این صنعت مشغول به ساخت هستند. مگرمیتوان ازکنارتخصص استادی همچون سعیدرضوان گذشت ؟ ازلحاظ فنی سازایشان به سازیحیی بسیارنزدیکترازسایرین است. البته بنده خودم ساکن نجف آبادهستم ویه تارازحسن آقای علی خاصی دارم که آن را تاکنون نسبت به سایرعلی خاصی هاقوی ترومتفاوت تردیده ام ویه سازمنصوردارم والبته درمیان سازسازهای جوان اصفهان نیزیه تارازآقای مجتبی صفری دارم که به رویت جناب جهانمانی هم رسیده وموردلطف وتائیدایشان قرارگرفته وازلحاظ کیفیت مطلوب می باشد. ولی دراصفهان سازسازهای دیگری هم هستندکه میتوان ازجوانانی همچون کوهی وفرشادو... نیزاشاره شود حتی درشهرکردجناب آقای حسینی رانیزمیتوان سازسازی توانمندنام برد.
    البته صرف اینکه آقای علیزاده ویاشخصی دیگرباسازکسی زده باشدکه ملاک نیست چون برخی ازدوستان ازلحاظ روابط عمومی شایدنتوانندبه محضراساتیدشرفیاب شونددلیل برقوی نبودن سازهای ایشان نیست بنده خودم باسازبرخی ازهمین تارسازان مطرح نوازندگی کرده ومتوجه شدم ورژن درجه یک سازایشان درتهران می ماندوبه شهرستانهانمیرسدمگردرموارد نادرومتاسفانه افرادخریدارنیزظاهراوجه مهرسازرامیپردازند...
    دوستان یه سازخوب باید1- چوب خوب 2- الگوی خوب 3- صدای خوب داشته باشه . جنس خرک ترجیحا قوچ وحشی باشه وازسیم باکیفیت استفاده بشه .
    یه تارخوب بایدشمارابه نوازندگی دعوت بکنه وهیچوقت ازاون خسته نشین . فقط صدای بلند هم ملاک نیست والبته نبایدهم صدای سازدرون سازگیرافتاده باشه و... قطعا درسراسرکشورسازسازان خوبی هستن که دیگه این صنعت ازلحاظ کیفی انحصاری نیست شایدشمااگه شناخت داشته باشیدباقیمتی دو یاسه میلیون سازی تهیه کنین که عمری ازاون لذت ببرین . خیلی درگیرمهرسازنباشید. ازسازسا های شهرستانهای دیگه سازجناب تهمورث مرادی هم دارای کیفیت بالاست (کرمانشاه) همچنین خماریان خراسان برخی ازسازهای درجه یک علیاری (ملایر)
    ببخشیدوقتتون راگرفتم البته نشدازسایرتارسازهائیکه محضرشان رادرک کرده وآثارایشان رادیده ام صحبت کنم انشاا... وقتی دیگر. مستدام باشید.
    ویرایش توسط Tarvatraneh : Monday 27 April 2015 در ساعت 10:53 AM

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)